Što se događa kada vas telefon špijunira

poruka: 17
|
čitano: 25.300
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što se događa kada vas telefon špijunira".
15 godina
online
Što se događa kada vas telefon špijunira

Zanimljivo je da mnogi ljudi ne znaju čemu služi prednja "selfie" kamera - da vam prati zjenice dok gledate u mobitel i time zna u koji dio ekrana, odnosno, koji točno dio sadržaja na ekranu gledate i koliko dugo, kako bi znali što vam točno najviše okupira pažnju

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 9:12 (Ges).
 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Što se događa kada vas telefon špijunira

Pegasusa se niste ni dotakli. Navodno izraelska firma već godinama nadograđuje softver kojem treba samo broj telefona kojeg želite špijunirati. Dobije se puni pristup, odnosno sve što može osoba koja posjeduje telefon, može i napadač preko tog softvera. Slušati razgovore, aktivirati kameru, mikrofon, lokaciju, doslovno sve. I navodno je neprimjetan, bez tragova. Prodaje se ne samo vladama koje prate opozicijske političare i novinare, nego se prodaje i bilo kome tko da novac.

Snowdena zapratite pa vidite kako to funkcionira. Ovaj članak je neka naivna razina, amaterska razina špijuniranja.

Idi i radi nešto korisno!
 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Niste ni spomenuli špijunski software zvan Google ili Facebook aplikacija.

XY puta mi je iskočila reklama za nesto, nedugo nakon razgovora o tome u prisustvu mobitela.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Moj PC  
13 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
kratos091 kaže...
Niste ni spomenuli špijunski software zvan Google ili Facebook aplikacija.

XY puta mi je iskočila reklama za nesto, nedugo nakon razgovora o tome u prisustvu mobitela.

 Citao si EULA kad si se prijavljivao na google ilio FB? Il si ti od onih sto obavljuju one tuzno smijesne objave kako zabranjujes fb da koristi tvoje slike i sl?

13 mjeseci
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Ges kaže...

Zanimljivo je da mnogi ljudi ne znaju čemu služi prednja "selfie" kamera - da vam prati zjenice dok gledate u mobitel i time zna u koji dio ekrana, odnosno, koji točno dio sadržaja na ekranu gledate i koliko dugo, kako bi znali što vam točno najviše okupira pažnju

 Zato ja stavljam flastere na zjenice. 

7 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Ges kaže...

Zanimljivo je da mnogi ljudi ne znaju čemu služi prednja "selfie" kamera - da vam prati zjenice dok gledate u mobitel i time zna u koji dio ekrana, odnosno, koji točno dio sadržaja na ekranu gledate i koliko dugo, kako bi znali što vam točno najviše okupira pažnju

 To ti se danas zove face unlock/face ID  

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
5 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
fer-de-lance kaže...
Ges kaže...

Zanimljivo je da mnogi ljudi ne znaju čemu služi prednja "selfie" kamera - da vam prati zjenice dok gledate u mobitel i time zna u koji dio ekrana, odnosno, koji točno dio sadržaja na ekranu gledate i koliko dugo, kako bi znali što vam točno najviše okupira pažnju

 To ti se danas zove face unlock/face ID  

 

 
A nekad se zvalo Eyes without face 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Nisam, ali otkako sam zabranio Google, Facebook i Messenger aplikaciji da koriste mic, ovo se vise ne dogada.
Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
5 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
kratos091 kaže...
Nisam, ali otkako sam zabranio Google, Facebook i Messenger aplikaciji da koriste mic, ovo se vise ne dogada.

 Eto rjesenja ;)

14 godina
offline
Što se događa kada vas telefon špijunira

Stvarno ti koji mene spijuniraju prek mobitela ce se usrecit a tek zaradit na meni, ludilo.

veni vidi didici
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Posmatrač kaže...
kratos091 kaže...
Niste ni spomenuli špijunski software zvan Google ili Facebook aplikacija.

XY puta mi je iskočila reklama za nesto, nedugo nakon razgovora o tome u prisustvu mobitela.

 Citao si EULA kad si se prijavljivao na google ilio FB? Il si ti od onih sto obavljuju one tuzno smijesne objave kako zabranjujes fb da koristi tvoje slike i sl?

 Posmatrač- Ja sam čak i čitao prvi puta kada sam otvarao GMAIL, ali to je bilo prije više od 18 g. Gmail je neko vreme držan u tajnosti čak i od drugih ljudi u kompaniji Google. Međutim, početkom 2004. godine, većina zaposlenih u kompaniji ga je koristila, i prvog aprila 2004. Google je javno objavio Gmail. Da bi svi znali da se radi o beta fazi, Gmail je dugo vremena imao “Beta” nalepnicu ispod Gmail logoa. Dakle svi mi koji smo prešli sa Hotmail-a ili Yahoomail-a smo ušli tako reći u BETA verziju i tamo smo dan danas. A godine su napravile to što su napravile i sve se promjenilo.

13 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira

Ne mora nitko ništa da zaradi, ali moraš biti svjestan da su nas uvijek gledali, špijunirali. Bilo je u vrijeme dok nije bilo interneta, PC, tableta i mobitela. Sada si gledan non stop, što preko moba, preko kamera, mikrofona, tastature....... pa čak i preko običnog prozora i ogledala. Počešeš se za muda i to svi znaju...

15 godina
offline
Što se događa kada vas telefon špijunira

Točno onako kako je napisao Keso, članak koji ne služi nićemu.

 

Jeli možda nabrojano koji je to šijunski software? Nije!

Jeli možda napisano kako sprjčiti da se instalira ili da li pomažu antivirusi? Nije!

 

Autor očito smatra da su čitatelji BUG-a nepismeni i da nikad nisu čuli za Pegasys, Prism, Snowdena

 

I to je novinarstvo???

 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Markocicak kaže...
Posmatrač kaže...
kratos091 kaže...
Niste ni spomenuli špijunski software zvan Google ili Facebook aplikacija.

XY puta mi je iskočila reklama za nesto, nedugo nakon razgovora o tome u prisustvu mobitela.

 Citao si EULA kad si se prijavljivao na google ilio FB? Il si ti od onih sto obavljuju one tuzno smijesne objave kako zabranjujes fb da koristi tvoje slike i sl?

 Posmatrač- Ja sam čak i čitao prvi puta kada sam otvarao GMAIL, ali to je bilo prije više od 18 g. Gmail je neko vreme držan u tajnosti čak i od drugih ljudi u kompaniji Google. Međutim, početkom 2004. godine, većina zaposlenih u kompaniji ga je koristila, i prvog aprila 2004. Google je javno objavio Gmail. Da bi svi znali da se radi o beta fazi, Gmail je dugo vremena imao “Beta” nalepnicu ispod Gmail logoa. Dakle svi mi koji smo prešli sa Hotmail-a ili Yahoomail-a smo ušli tako reći u BETA verziju i tamo smo dan danas. A godine su napravile to što su napravile i sve se promjenilo.

 I ja sam bio u BETI ;)

Sjeca li se iko wave-a ;) BIo dobar koncept....

8 godina
offline
Što se događa kada vas telefon špijunira

Rezime članka: Postoji zločesti softver koji vam se može naseliti na mobitel. 
Informativnost članka: 0
Korisnost:0
Zanimljivost:0
Ponuđena rješenja: 0 

 

Aplaudiram autoru.

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Što se događa kada vas telefon špijunira

-ne znam.. malo sam zbunjen (ekšli, malo-više..) :)) no to je normalno...

-a sad, oko čega? pa texta-članka-sadržaja.. koji ide redom, formom, onako naslov-odlomci.. npr dio o nevidljivosti-skrivenosti, popraćeno slikom ... čega? nevidljivog-skrivenog softa? u slici u kojoj vidimo maps-google-calc.. ali ne vidimo nevidljivi soft? .. to možemo u svakoj postojećoj slici pa i bez slike, tj nešto nevidljivo-nepostojeće nećemo vidjeti, smisao negativne negacije nečeg čeg nema.. :) naravno da sam zbunjen, više..

 

-pa dio o tome da se malware ne želi deinstalirati.. ono, bezobrazan neki virus-malware, ... kao da prigovaramo kriminalcu jer krši zakon pljačkom ili ne vezanjem pojasa u bijegu autom policiji u klasičnom filmu..

 

-što još, npr da ima pristup podatcima, da ne štiti podatke.. to već spada u oximoronizme ako se to očekuje, tj štititi pristup podatcima je suprotno od onog što takav soft radi, tj neovlašteno prisutpa podatcima.. opet, kao da kriminalcu prigovaramo što ne štiti ustvne-zakonske vrednote društva-policije i ne promovira pozitivnu stranu postojanja zakona koji recimo zabranjuje kriminal.. kao da čekiću prigovaramo jer nije vilica ili šarafciger, kao da vodi prigovaramo da je mokra... smisao?

 

odnosno, kad tako pogledam, seciram riječi-odlomke i tražim smisao, tad ne vidim smisao-intenciju članka, koji kao je spomenuto ne ogrebe-dotakne ostale, isntitucije-operatere-policiju (i sjetite se bandića u zg-centru kad su svi mogli provjeriti praćenje.. a zanimalo ih je iz osobnih razloga praćenja njih samih..) pa se ne spomene pegasus, no navede se andorid.. no možda iz sponzorskih razloga ne i ios-ajfon, ne google-pixel, ne 'sigurni mobiteli' koji se reklamiraju tako da ih pokupuju narkobossovi koji nakon godine praćenja senzacionalno padnu upravo praćenjem mobitelom.. 'sigurnim'.. pri čemu je jedino sigurno da ne postoji sigurnost a to je opet u kontestu sigurnosti-teme-praćenja oximoronski kao pitanje-tvrdnja-želja-ideja.. tj što je članak želio reći? Odnosno, posotji li neki dokaz, nešto za recimo tužbu prema industriji ili državnim institucijama ako je rupa u uređaju, soft ili nešto kombinirano (čip-hw je opet soft, sve je soft pri čemu je samo pitanje medija, urezano u čip ili klasičan soft u ramu.. sve je soft-algoritam-app-podatak..).

 

-ili gdje su textovi, tužbe protiv recimo intela, microsofta, mrežne opreme, routera, operatera.. tj jedino se spomene u textu za praćenje djece-roditelji, odnosno supružnici kad recimo muž prati ženu ili obrnuto.. i to je jedino praćenje? nema političkog kao u slučaju merkelice-nato-savez.. nešto što se ne radi? .. nema ničeg, nema tužbi, nema članaka u tom smjeru, nema pitanja, nema istaživačkog novinarstva, dok ima o govancu muska na twitu jer se direktno interesno tiče medija? ..

-što kad operater recimo kao a1 dobije kaznu za neadekvatno čuvanje osobnih podataka.. piše li se o tome, pita li ih se nakon godinu dana kakvo je sad stanje, čuvaju li podtke ili je stanje isto-identično kao prije a dok se to ne pita ne zna se da bi država-hakom opet mogao po istoj osnovi lupiti istu kaznu + umnožak jer se za ponavljanje-neotklanjanje.. može povećati, pa sve do 10% globalnih prihoda kao granice (da ne dovede do bankrota firme).. no to se ne pita, ne piše, .. ne postoji. .. postoji samo android, supružnici, kao i nevidljiva slika nevidljivih malicioznih skrivenih appsa koje su skrivene-nevidljive što nam slika zorno prikaže.. smisao-svrha? kako slike tako i članka?

 

edit: .. uz prigovor nevidljivosti slike, možda bi bilo još gore da se korisit ilustracija klasičnog matrixa s padajućim slovima i nekim likom u hudici.. no tako bi barem bio 'prikazan' taj nevidljiv soft, mada je matrix-tema samo hrpa slova pajajućih na ekranu..

 

edit2: .. nedavno je bio aktualan slučaj 'AP' u porukama ministrica-optuženih.. no nema pitanja o tome kako je pribavljena takva poruka, pravno-legalno praćenje uz sudski nalog ili bez.. (ono kako se hdz-plenky brani, no brane se i kriminalci jer to je zakon i ne možemo ga provoditi kršeći ga..), odnosno tko to dozirano dostavlja medijima, što sami mediji možda znaju (ili nepoznati golub pismonoša..) i mogli bi objaviti kao izvor, no istovremeno ako to pribave takvim malwareom ili pegasusom bez ogovarajućeg sudskog naloga, tad su kriminalci, no mediji se mogu sakriti iza tajnosti izvora, prava na izvješćivanje i interese javnosti da nešto zna.. no što se zna? što su nam mediji od svega prenjeli ako je već to u našem interesu znati.. npr kako dođu do podataka odnosno kako mogu provjeriti autentičnost isitih.. tj ako to ne možemo znati, kako možemo vjerovati i medijima, tj možemo pretpostavljati da je svaki tužitelj protiv kriminalca pošten, u pravu, da je krimos vjerojatno kriv.. a to se radilo s vješticama u srednjem vijeku, dok sad ipak imamo zakone i proceduru dokazivanja kao nužno.. tj u čemu je problem reći javnosti sve, činjenice, ne dozirano po narudžbi? .. nije isplativo?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 15:39 (ihush).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Što se događa kada vas telefon špijunira
Meni takav softver kad se naseli, slegne ramenima, donira mi 10e na racun, i sam se obrise.....

Da, imam dedicated mobitel za primanje opomena, racuna, prijetnji, tuzbi i slicnog. A jednom tjedno sjednem ispred njega i kukam kako me baka zajebala, sve je poskupilo, a ja se brinem...

I svaki put, 10e na racunu :)

Nesmije se znati da nije kriza :)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice