U što se širi svemir?

poruka: 72
|
čitano: 15.872
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U što se širi svemir?".
12 godina
offline
U što se širi svemir?

Nemam ja ništa protiv baniranja budala, pogotovo agresivnih, s foruma. Nikad mi ni najmanja namjera nije bila kliknuti na njegove linkove nakon što ste objasnili što se tamo nalazi.

Nisam ni od onih koji demokraciju tumače na način da svak ima pravo iznositi svoje mišljenje. Not in my house :)

Dozvoliti da ovdje svak iznosi svoje mišljenje, u potrazi za onim jednim izvan kutije koji je u pravu i koji će promijeniti svijet rezultiralo bi kaosom u kojem bi bilo nemoguće pronaći vrijednu informaciju i na kraju bi ostali i bez kvalitetnih i zanimljivih autora.

On topic nemam što pametno napisati. Od svih prirodnjačkih tema ova mi je najdalja, pa se ograničavam na čitanje. I baš mi paše što se tema nalazi na laičkom forumu jer su pitanja onakva kakva bi ja postavio a odgovori meni relativno razumljivi.

 

Za Mišaka znam, on je zabavljač a sad sam googlao Anu Bučević - dobro sam se nasmijao. 

 

Evo npr. ovaj odgovor poviše. Vrhunski!

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 13:41 (BlueMax).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U što se širi svemir?
BlueMax kaže...
Drago kaže...

...

 

...

 

Njegov rad nastavio je Louis Pasteur. U ovoj priči zanimljiv zbog dvije stvari. Nastavio je s idejom razbolijevanja kao prevencije (skoro 100 godina kasnije) i zaslužan je za drugi najveći domet medicine - penicilin. No je li stvarno tako? Nije. Penicilin je izmislio "originalni mislioc" tj. student 30 godina prije nego što ga je Pasteur reizmislio. Znači 30 godina je trebalo znanosti da prihvati nešto. Koliko je u tom periodu ljudi umrlo (bolesti koje penicilin liječi su tada bile najveći uzrok smrtnosti) zbog tvrdog stava znanosti i ne priznavanja ničega što nije proizašlo iz znanstvenih krugova i konsenzusne metodologije?

 

...

 Pasteur i penicilin? Da nije možda Alexander Fleming (Nobelova nagrada 1945.)?

12 godina
offline
Re: U što se širi svemir?
Punti kaže...

 

...

 Pasteur i penicilin? Da nije možda Alexander Fleming (Nobelova nagrada 1945.)?

 Je, Fleming, lapsus.

14 godina
offline
Re: U što se širi svemir?

Nabaca si ti tu svašta... neobičan tijek misli.

11 godina
offline
U što se širi svemir?

Bog je stvorio sebe pa je stvorio svemir pa zemlju pa nas, svi su zivjeli sretno do kraja zivota THE END. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U što se širi svemir?

hmm stvorio je sebe je  u rangu američke dječje divinizacije vlastite povijesti po koje se "Abraham Lincoln rodio u kolibi koju je izgradio vlastitim rukama" - autentični citat (preveden)

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 15:07 (Stric_Jura).
6 godina
offline
Re: U što se širi svemir?
Od svih znanosti kod astronomije je problem što se dotiče pitanja koja su vrlo teška za poimanje i odgovaranje... činjenica je da je naš mozak koliko nevjerojatan bio ipak ograničen...A s druge strane imaš svemir i sve te "misterije" koje čekaju da budu otkrivene...A svemir s obzirom na veličinu onemogućava bliski kontakt...nije to arheologija...uzmeš motiku i skupljaj dokaze...evo da sad ovog trenutka znamo da postoji fizički dokaz kraja svemira...samo moramo "doći" i pokupiti ga...s obzirom na udaljenost i vrlo vjerojatno konačnu brzinu to ni u najluđim snovima nikad nam neće poći za rukom.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: U što se širi svemir?
#Stric_Jura

Postoji razlog zašto UFO najviše posjećuju američane... Abraham je bio hibrid i uz pomoć ufo tehnologije to mu je pošlo za rukom:)

Nije ni čudo što ne posjećuju nas divljake sa balkana:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: U što se širi svemir?

ih dok vide kak slavimo Dan republike i bravce  na kolcima, zabrinu se...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
U što se širi svemir?

U znanosti nemoj nikad reći nikad! Auguste Comte, otac pozitizma, je rekao da nikad nećemo saznati kemijski sastav zvijezda. No već nekoliko godina nakon toga otrkivena je spektralna analiza koja ne samo da nije otkrila sastav zvijezda, nego je poslužila kemičarima na Zemlji za otkriće novih elemenata (npr. helija), a danas daje sasvim novu dimenziju kemijskoj analizi. Ili kad je naš Fran Bubanović rekao da "nikad" nećemo saznati strukturu nekog proteina. A saznala se za deset godina. Nikad ne znamo kakve se nove metode neće pojaviti, u astronomiji i bilo kojoj drugoj znanosti. Ako npr. otkrijemo - što je vrlo izgledno u bliskoj budućnosti - što je to tamna tvar i tamna energija, tko zna što se sve iz toga neće izroditi! Jedno "nikad" ipak stoji: nikad ne znamo što se nalazi u tamnoj sobi - dok se upalimo svjetlo. 

 
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
U što se širi svemir?

Evo kako sam ja to sam sebi pokušao objasniti, naravno totalno neznanstveno i dječiji:

 

Ja svemir zamišljam kao naše tijelo, a orgran bi bio recimo planet. Organi rastu i razvijaju se, mijenjaju i na kraju umiru. Organ nikada neće spoznati što je van tijela, ne može funkcionirati van njega, to je za njega druga, nedostižna dimenzija.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 9:37 (user2206).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U što se širi svemir?

Analogija stoji samo za ljude u stanju moždane smrti...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice