Suhom vodom do života u svemiru

poruka: 8
|
čitano: 2.863
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Suhom vodom do života u svemiru".
13 godina
offline
Suhom vodom do života u svemiru

Ima logike ,komet (spermij) , Zemlja (jajna stanica)....

To Each His Own.
Moj PC  
1 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Suhom vodom do života u svemiru
koliko je težine u ovoj izjavi...da glava boli:

mozak je najsloženiji poznati skup materije...(a sad vrh)...s NJIM materija UPOZNAJE SEBE i zakonitosti koje s njom vladaju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Suhom vodom do života u svemiru

Znači ako se definitivno otkrije život na drugim tijelima sunčevog sustava, to bi stvarno značilo da ova teorija drži vodu (hehe). Ako se život ili tragovi života nađe na objektima koji nisu imali iste ili slične inicijalne uvjete kao zemlja, onda je stvarno milijardu puta više vjerojatno da se život nije razvio na zemlji. Što znači da je svemir pun života. Fun stuff...

There are no stupid questions, just stupid people!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Suhom vodom do života u svemiru
lmutak kaže...

Ima logike ,komet (spermij) , Zemlja (jajna stanica)....

.. Bruce Willis (kondom) 

15 godina
offline
Suhom vodom do života u svemiru

je li suha voda djelotvornija od bezvodne i vode u prahu? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Suhom vodom do života u svemiru

"Voda u prahu" bio bi led, pa je stoga suha voda o kojoj je riječ u članku djelotvornija jer djeluje pri višoj temperaturi. No što bi bila bezvodna voda? "Bezvodno" u kemiji znači da nešto grijenjem, dakle kemijskom reakcijom ne daje vodu - npr. razlika između "bezvodnog" bakrovog sulfata, CuSO4 i njegova hidrata, CuSO4x5H2O, modre galice. Stoga bi upravo voda, H2O, bila "bezvodna voda" jer grijenjem vode ne nastaje više vode nego što ju je bilo u početku (voda ne otpušta vodu!).  Tako ja to razumijem. No ostavljam mogućnost i drugačijeg tumačenja. 

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Suhom vodom do života u svemiru

Zvuči malo nategnuto da je na kometu nastala stanica. Neki građevni dio ili čak složena molekula koja se može razmnožavati možda, ali baš stanica?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Suhom vodom do života u svemiru
HCMAA kaže...
koliko je težine u ovoj izjavi...da glava boli:

mozak je najsloženiji poznati skup materije...(a sad vrh)...s NJIM materija UPOZNAJE SEBE i zakonitosti koje s njom vladaju

Mislim da je autor te izjave u sukobu interesa...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.1.2021 19:18 (MrBlc).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice