Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik

poruka: 24
|
čitano: 7.049
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik".
16 godina
odjavljen
offline
Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik

Nadam se da ima 50kn u novcaniku ako ju policija zaustavi...

Freak Show Inc.
 
3 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
To je mozda bilo 91", sad je min 250kn😂, ontopic, brutalne brzine bas da mi se provozati malo.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Friday kaže...

Nadam se da ima 50kn u novcaniku ako ju policija zaustavi...

 htio si napisati 50 EUR u vozačkoj? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Ajar kaže...
Friday kaže...

Nadam se da ima 50kn u novcaniku ako ju policija zaustavi...

 htio si napisati 50 EUR u vozačkoj? 

 htio si napisati 100 DEM (ipak smo u rvackoj)

14 godina
offline
Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik
jos malo pa warp speed po ovom konverteru je to skoro polovica brzine svjetlosti koja iznosi 299 792 458 m/s.
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
geek_boy kaže...
jos malo pa warp speed po ovom konverteru je to skoro polovica brzine svjetlosti koja iznosi 299 792 458 m/s.

  Šteta, a samo te jedan ispravan klik djelio od inteligentnog komentara...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 13:28 (Jazzer).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
geek_boy kaže...
jos malo pa warp speed po ovom konverteru je to skoro polovica brzine svjetlosti koja iznosi 299 792 458 m/s.

 

Svjetlost prijedje 300.000 km u SEKUNDI a ova sonda 700.000 km u SATU. I ti kazes da je to skoro polovica??

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik
pihh zanemari post tek se budim radil sam nocnu
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Friday kaže...
geek_boy kaže...
jos malo pa warp speed po ovom konverteru je to skoro polovica brzine svjetlosti koja iznosi 299 792 458 m/s.

 

Svjetlost prijedje 300.000 km u SEKUNDI a ova sonda 700.000 km u SATU. I ti kazes da je to skoro polovica??

Pa zar m/s ne znači metara na sat? 

42
15 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
markoBT kaže...
Friday kaže...
geek_boy kaže...
jos malo pa warp speed po ovom konverteru je to skoro polovica brzine svjetlosti koja iznosi 299 792 458 m/s.

 

Svjetlost prijedje 300.000 km u SEKUNDI a ova sonda 700.000 km u SATU. I ti kazes da je to skoro polovica??

Pa zar m/s ne znači metara na sat? 

 Da kada bi se mjerne jedinice pisale na nekom od balkanskih jezika:D

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." *
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Ako sam dobro izracunao brzina od 700 000km\h je oko 0.6 promila od brzine svjetlosti. Jel iko zna kolika je vremenska razlika za sat na zemlji i sat na ovoj letjelici. Jel imalo znacajna ta dilatacija
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predmet ik

Pozdrav ljudi.Zanima me dal ta sonda ima kakvu kameru ugradjenu?Pa da vidimo kako to ustvari i izgleda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme

@mejt:

 

Izgleda da i ti patiš od šeldonizma. Ali ne uznemiravaj se. Nije to rijtka pojava na ovom forumu.

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2018 18:20 (markoBT).
12 godina
protjeran
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Endymon kaže...

Pozdrav ljudi.Zanima me dal ta sonda ima kakvu kameru ugradjenu?Pa da vidimo kako to ustvari i izgleda?

 kako ne, izgleda super, vele da je ovo zemlja

 . slike ces vidjeti kad oni to budu htjelilp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
GSP kaže...
Ajar kaže...
Friday kaže...

Nadam se da ima 50kn u novcaniku ako ju policija zaustavi...

 htio si napisati 50 EUR u vozačkoj? 

 htio si napisati 100 DEM (ipak smo u rvackoj)

 svemirska valuta je Latinum

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
.jpg kaže...
Ako sam dobro izracunao brzina od 700 000km\h je oko 0.6 promila od brzine svjetlosti. Jel iko zna kolika je vremenska razlika za sat na zemlji i sat na ovoj letjelici. Jel imalo znacajna ta dilatacija

 

Nije.

 

Sat na letjelici je otprilike 99.99999999754999% sata na zemlji, pri toj brzini.

 

Brzina svjetlosti iznosi cca milijardu km/h. Kada bi letjelica išla 900 miliona km/h (90% brzine svjetlosti), vrijeme na letjelici bi bilo oko 43.58% onoga na zemlji.

 

99.99% c = 1.41% vremena

 

99.9999999% c = 0.00447% vremena => 24.5 minute na letjelici = 1 godina na zemlji

 

itd...dodavanjem devetki na udio brzine letjelice u odnosu na brzinu svjetlosti (desno od decimalne točke), povećava se dilatacija.

Kada bi dodali milijardu devetki, svake nanosekunde na letjelici prošao bi čitav period nastanka i smrti svemira. Ali i tada koliko god bi još energije dodavali na povećanje brzine, nikada ne bi dosegli brzinu svjetlosti, samo bi se dodavale devetke. Svaka dodatna količina energije donosi sve manje povećanje brzine, kako se ona približava brzini svjetlosti.

 

 

Po toj analogiji, iz aspekta fotona koji putuje brzinom svjetlosti, vrijeme u biti ne postoji, on ni ne primjeti nikakvu promjenu, jer mu je sve jedan trenutak (bar u našem svemiru).

 

 

Btw, evo kalkulator:

 

http://www.emc2-explained.info/Dilation-Calc/#.W9tsGeIo-Uk

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 8:56 (AFARON).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Cudo si. Hvala ti. MozDa nekad to iskoristimo kao putovanje u buducnost, al u jednom smijeru. Jos ako bi to kruzenje bilo oko crne rupe 😀😀😀
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 0:27 (.jpg).
14 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
.jpg kaže...
Cudo si. Hvala ti. MozDa nekad to iskoristimo kao putovanje u buducnost, al u jednom smijeru. Jos ako bi to kruzenje bilo oko crne rupe 😀😀😀

 

Interstellar :D

14 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
.jpg kaže...
Ako sam dobro izracunao brzina od 700 000km\h je oko 0.6 promila od brzine svjetlosti. Jel iko zna kolika je vremenska razlika za sat na zemlji i sat na ovoj letjelici. Jel imalo znacajna ta dilatacija

 Mada je brzina mala u odnosu na brzinu svjetlosti, mislim da je dilatacija premala za neku običnu situaciju, ali da se može precizno izmjeriti. Za određivanje točnog vremena GPS-a uzima se u obzir brzina satelita, koja je puno manja od brzine sonde Parker. Tako da je znanstvenicima i ta mala dilatacija, koju mi obični ljudi vjerovatno ne bi ni primjetili, ipak važna.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 14:41 (učo).
14 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
nixass kaže...
GSP kaže...
Ajar kaže...
Friday kaže...

Nadam se da ima 50kn u novcaniku ako ju policija zaustavi...

 htio si napisati 50 EUR u vozačkoj? 

 htio si napisati 100 DEM (ipak smo u rvackoj)

 svemirska valuta je Latinum

 Ali u Federaciji, u kojoj je i Zemlja, nema novca. Latinum je za Ferengije i njima slične

dolazim odmah - Godot
8 godina
neaktivan
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Posto vidim da imas dosta znanja evo ti jos jedno pitanje koje me dosta "muci". Da ne objasnjavam pogledaj 3 min epizode (koja inace iznosi kontoverzne ideje).
(gledaj od 16:14(prevedeno je na naš)). Pitanje je jel ovo samo neka teorija na slabim temeljima ili...
14 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
.jpg kaže...
Posto vidim da imas dosta znanja evo ti jos jedno pitanje koje me dosta "muci". Da ne objasnjavam pogledaj 3 min epizode (koja inace iznosi kontoverzne ideje).
(gledaj od 16:14(prevedeno je na naš)). Pitanje je jel ovo samo neka teorija na slabim temeljima ili...

 

   Misliš na ono da svo vrijeme postoji odjednom, i proslost i buducnost? Neznam, to i meni nije najjasnije, nemam ja bas toliko znanja. To su sve ugledni teoretski fizicari u tom dokumentarcu, a temeljeno je na Einsteinu/relativnosti, tako da nije to neka slaba teorija. Vjerovatno se to veže i sa pitanjem da li je vrijeme neka temeljna pojava, ili samo proizilazi iz promjene, tj. je li samo mjerni alat promjene (https://www.google.com/search?q=is+time+emergent+or+fundamental&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab). Prevladava mišljenje (a i ja smatram onako laički), da je ovo drugo. Ali kako onda objasniti ovo što tvrde da svo vrijeme postoji odjednom..i dali uopšte mora biti korelacija između te dvije tvrdnje...nemam pojma, morao bi još istražiti ovo sve..

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
A ne ostaje nista nego googlati, vjerujem da se negdje detaljnije objasnjava na kojim postulatima se temelji ova teorija. Jer filozofske konzekvence su velike ako vec postoji ono sto mi jos nismo doživjeli.
10 godina
offline
Re: Sunčeva sonda Parker postala je najbrži predme
Na slici mi se ucini kao Vukovar.
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice