Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske

poruka: 14
|
čitano: 4.824
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske".
6 godina
protjeran
offline
Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske

Huaweia ili Huaweija? Morate se dogovoriti sami sa sobom. (Treba sa j da se izbjegne zijev.) Također, ponuđač je bolji od ponuditelja.

frajerica
 
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
Majketi, raspisali se o tim kinezima ko o ne znam kakvoj suradnji, a njima je rh sa 4mil stanovnika na razini statisticke greske populacije kine. Nes ti gospodarske suradnje sa malo vecim kvartom šangaja.
Neka, izbori su blizu, a ima ovcica koje jos nisu pošišane.
 
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
bruno1026 kaže...
Majketi, raspisali se o tim kinezima ko o ne znam kakvoj suradnji, a njima je rh sa 4mil stanovnika na razini statisticke greske populacije kine. Nes ti gospodarske suradnje sa malo vecim kvartom šangaja.
Neka, izbori su blizu, a ima ovcica koje jos nisu pošišane.

 Krivo gledaš na to. Potpuno je nebitno koliko mi stanovnika imamo. Mi smo članica EU, a time i članica vijeća. Naš glas u vijeću vrijedi potpuno jednako kao i recimo, glas njemačke. Plus, za sve vanjskopolitičke odluke EU obično treba jednoglasna većina Vijeća, a mi tu imamo mogućnost veta. To su vrlo bitne stvari za kinu i zato je njima stalo da imamo dobre odnose. 

 

Takva percepcija je dio našeg problema, kad na sve gledaš crno počinješ umjesto rješenja gledati samo probleme i tako ukrug.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2019 7:57 (JozoBozo121).
15 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
JozoBozo121 kaže...

 

Takva percepcija je dio našeg problema, kad na sve gledaš crno počinješ umjesto rješenja gledati samo probleme i tako ukrug.

 naš mentalitet je takav da za sva sranja krivimo mentalitet. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske

Jozobozo, geopoliticki, rh je globalno i lokalno u eu miš. I nis vise, ako njemacka kaze dizi ruku, rh dize ruku, ako kaze spusti, rh spusta. Kakav veto protiv europe, radi kine ili bilokoga drugoga... To je ono, nas i kineza, milijarda i pol. Kak da ne.

 
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske

Zašto tako mislite?

Pa Pelješki most je prvi ulaz takvog tipa NR Kine uopće u EU. Penetrirali su u nas EU.

Samo me zanima šta će ameri reć na to sve

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
ludimata kaže...

Zašto tako mislite?

Pa Pelješki most je prvi ulaz takvog tipa NR Kine uopće u EU. Penetrirali su u nas EU.

Samo me zanima šta će ameri reć na to sve

Upravo to što kažete kolega, Pelješki most je MAIN THING !!!

 

Ali i kako će odreagirati “Veliki Brat”; makar, koliko će on stvarno moći na nas preko recimo Angele, čitaj njezine nasljednice, ili Macarona?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
bruno1026 kaže...

Jozobozo, geopoliticki, rh je globalno i lokalno u eu miš. I nis vise, ako njemacka kaze dizi ruku, rh dize ruku, ako kaze spusti, rh spusta. Kakav veto protiv europe, radi kine ili bilokoga drugoga... To je ono, nas i kineza, milijarda i pol. Kak da ne.

bruno1026 geopolitički gledano, ovaj potez odigran od strane aktualnog premijera je jako, jako sličan onome što je napravio Tito, a koji je iskoristio vječni antagonizam između zapada (tada USA) i istoka (u to vrijeme SSSR).

 

Možeš ga voljeti ili ne voljeti ali rekao bih da je to sve skupa odigrao prilično mudro, a osim toga tko zna što se još iza svega ovoga vrti, zar ne?!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
Jehonan kaže...

bruno1026 geopolitički gledano, ovaj potez odigran od strane aktualnog premijera je jako, jako sličan onome što je napravio Tito, a koji je iskoristio vječni antagonizam između zapada (tada USA) i istoka (u to vrijeme SSSR).

 

Možeš ga voljeti ili ne voljeti ali rekao bih da je to sve skupa odigrao prilično mudro, a osim toga tko zna što se još iza svega ovoga vrti, zar ne?!

 apsolutni mag. teško ga može itko kopirati.  tvornice nicale kao gljive...aka đuro đaković...tisuće traktora put afrike...mi vama traktore, vi nama banane i lovu.

danas smo mi u situaciji da nama uber tehnološke tvornice donose 5G,a mi njima mlijeko jer ne sadimo banane.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
8 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
Jehonan kaže...
bruno1026 kaže...

Jozobozo, geopoliticki, rh je globalno i lokalno u eu miš. I nis vise, ako njemacka kaze dizi ruku, rh dize ruku, ako kaze spusti, rh spusta. Kakav veto protiv europe, radi kine ili bilokoga drugoga... To je ono, nas i kineza, milijarda i pol. Kak da ne.

bruno1026 geopolitički gledano, ovaj potez odigran od strane aktualnog premijera je jako, jako sličan onome što je napravio Tito, a koji je iskoristio vječni antagonizam između zapada (tada USA) i istoka (u to vrijeme SSSR).

 

Možeš ga voljeti ili ne voljeti ali rekao bih da je to sve skupa odigrao prilično mudro, a osim toga tko zna što se još iza svega ovoga vrti, zar ne?!

 hladnoratovski antagonizam danas ne postoji niti u sličnom obliku. granice za kapital su odavno nepostojeće, pa rh nema što spajati. da antagonizam hladnoratovskog tipa i postoji, rh nema niti snagu, niti vodstvo, niti veličinu da bi išta promijenila. jugoslavija je bila na granici između dva bloka, baš kao i rh između eu i kine danas. bez hrvata nema puta svile. lol.

rh je toliko geopolitički snažan faktor što se jako dobro vidjelo kad nitko u eu nije prstom mrdnuo da bi uhitio hernadija iz mola. čovjek se slobodno prešetavao po eu s tjeralicom interpola, a nitko niš. jako smo do bola. #vjerodostojno

evo, potpisani memorandumi, sporazumi i obavljano puno slikanja i rukovanja.

sad da vidim naivce koji misle da će kina kupit uljanik, izgradit kantridu i spojit rijeku i zagreb novom dvokolosiječnom prugom dok niti staroj pruzi kapacitet nije ispunjen niti 50%. ajmo ruke gore, tko vjeruje u to?

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.4.2019 9:26 (bruno1026).
14 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
torrente kaže...
Jehonan kaže...

bruno1026 geopolitički gledano, ovaj potez odigran od strane aktualnog premijera je jako, jako sličan onome što je napravio Tito, a koji je iskoristio vječni antagonizam između zapada (tada USA) i istoka (u to vrijeme SSSR).

 

Možeš ga voljeti ili ne voljeti ali rekao bih da je to sve skupa odigrao prilično mudro, a osim toga tko zna što se još iza svega ovoga vrti, zar ne?!

 apsolutni mag. teško ga može itko kopirati.  tvornice nicale kao gljive...aka đuro đaković...tisuće traktora put afrike...mi vama traktore, vi nama banane i lovu.

danas smo mi u situaciji da nama uber tehnološke tvornice donose 5G,a mi njima mlijeko jer ne sadimo banane.

A vidi. ja nisam niti rekao da je čovjek identičan Tiletu ilitiga "apsolutnom magu" kako mu ti od milja tepaš.

 

Kao prvo, moraš uzeti u kontekst vrijeme, a što gotovo svi uredno i redovno zaboravljaju kada se upuste u ovakove besplodne rasprave (naravno, i sam to činim, ne ekskulpiram se).

 

Ergo, što htjedoh reći, dakle uzmi kakva je bila u stanju međunarodna ekonomija u to vrijeme, kakva su bila društvena uređenja, odnosi snaga, tralala...

 

Nebo i zemlja, nespojivo s ovim danas, druga planeta!

 

Čovječe pa sada čak više nema nekih zemalja koje ti spominješ, a kamoli što drugo!

 

Sve se promijenilo!!!

 

To isto kao i ona priča kad stariji ljudi pričaju kako je svijet bio ljepši kada su oni bili mladi, a u biti u velikoj većini slučajeva baš u tome i odgovor tj. bili su MLADI i samo zbog te činjenice sve je bilo lijepo, krasno i divno!

 

Il ko' ono, kad žena dođe na pijacu i veli:"sve vam je skupo", a mudra bakica joj odgovori:"kćeri moja, nije to skupo neg' si se ti loše udala", tako ti je i to negdje na priliku u toj ravni, ako me želiš razumjeti.

16 godina
neaktivan
offline
Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske

znaš li ti što je dvije ipo milijarde dolara u doba Kenedija?

 

za tu lovu su mogli kupit još tri Aljaske lol

 

Najveći MAG može za tu lovu prodat Amerima svoj svemirski program koji ne radi.  Lik je to napravio...brodovima su prebacivali vagone $$$$$.

Mag...kralj...faraon....

nema se tu više što komparirat ili ne daj bože lika umanjivat od stvarne Mag veličine.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
Jehonan kaže...
bruno1026 geopolitički gledano, ovaj potez odigran od strane aktualnog premijera je jako, jako sličan onome što je napravio Tito

 

 

Ma ni blizu, ocajan pokusaj blefa, kupovanje vremena do izbora ( parlamentarnih )  u vidu da se kakti nesto pokusava, drzanje na vlasti zubima i noktima.

 

Tito je bio maher naspram danasnjih politicara.., prodao amerima u to vrijeme "trazenu robu" i tako perfidno to odradio i izblefirao amerikance jer su ovi bili ocajni da nebi kasnili za Rusima.

Kupio Tito Yugi neki ( svoj ) mir i razvoj bar do 80-ti, pa Yuga je bila obecana zemlja Mađarima, Rumunjima, Bugarima, Poljacima, Čehoslovackoj i drugima....  Za 4-5 godina to ce biti "nase" obecane zemlje, neke skoro vec i da jesu...

 

Pa zar stvarno netko vjeruje da bi Kinezi mogli kod nas graditi most ili neka petljancija sa Huaweiem a da nismo dobili blagoslov iz €u ? 

Koji dio Kikiriki drzava nije jasan kad neka tamo nebitna sutkinja odgadja stecaj jer iz vlasti dolaze informacija da dolaze Kinezi tog i tog datuma pa ajmo jos jednom odgoditi.., a dok nema stecaja nema ni naplate za radnike uz placu koje nema vec davno.

 

Sta god Huawei radio u RH nije u nasem, nego u interesu €u a sama €u ce vrlo rado pripomoci "drzati na vlasti" onu politiku ovdje koja je njima u interesu. Nije Milanovic pao jer je provodio reforme, smanjivao invalidske braniteljske mirovine itd... nego zamisli drznika trpao migrante u vlakove i sibao ih do Mađarske i Slovenije.... od svega onoga sto je €u propisala u vidu neke registracije migranata, privremenog smjestaja itd... pffff... ajmo decki u vlak i lokot na vagon do Slovenije

 

 

14 godina
offline
Re: Suradnja Huaweia i Republike Hrvatske
torrente kaže...

znaš li ti što je dvije ipo milijarde dolara u doba Kenedija?

 

za tu lovu su mogli kupit još tri Aljaske lol

 

Najveći MAG može za tu lovu prodat Amerima svoj svemirski program koji ne radi.  Lik je to napravio...brodovima su prebacivali vagone $$$$$.

Mag...kralj...faraon....

nema se tu više što komparirat ili ne daj bože lika umanjivat od stvarne Mag veličine.

Aaa je, je:"i onda je svizac....".

 

Il' još bolje:"a nije bilo od jabuke?!".

 

Vjerujem da bi starija generacija sa IRB-a mogla štošta reći o tom famoznom "svemirskom programu", krađi kompletne tehnologije i projekata u korist Srbije, šikaniranje tadašnjim Hrvatskih akademika na čelu sa gosp. Ivanom Supekom, a koji je nota bene i bio začetnik čitave priče, a znamo kako je završio, itd., itd., itd.

 

Neš ti maga, kralja, faraona, direktora svemira!

 

Bio on za sve al' ponajviše za prodat bijele bubrege pod bubrege, svu konkurenciju oko sebe potaracat (čak je i "vlastosopstvenu" ženu prodo čika Staljinu, a da spasi svoju glavu kada ga je pozvao na kavu u Rusiju), itd., itd., itd.

 

Neš ti maga!

 

Bio prika u pravo vrijeme na pravom mjestu, nije imao skrupula, bio takav povijesni trenutak, ljudi bili blentavi i zatucani (ko' danas nisu, jel'?!), itd., itd., itd.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice