Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

poruka: 13
|
čitano: 5.926
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad".
14 godina
neaktivan
offline
Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

Ne zvuči loše, ali nadam se da ne pati od boljke cuclanja baterije dok je ful ugašen, što je aktualan i neriješen problem na znatnom broju uređaja prethodne dvije generacije...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 14:54 (marko_27).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do

Ma ja več neko vrijeme gledam ove Microsoftove surface strojčeke i mislim se između Surface pro sa 12" ekranom ili Surface book sa 13" ekranom. Po cijenama nema razlike velike jer bi uzeo sa i5 procesorom i više od 8GB RAM-a ni ne trebam ali nisam baš siguran dali su vrijedni tih para (cca 1.200 eur). Uživo sam ih vidio i super izgledaju, ekran je bolesno dobar ali ništa od konkurencije sa 2u1 uređajima mi po dizajnu ne izgleda baš nešto a nisu ni pretjerano jeftiniji.

 

Ima li ko od vas kakva iskustva sa njima ?

 

16 godina
offline
Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

koji unatoč nazivu ne stiže s Androidom već klasičnim Windowsima 10

 

Koliko moras biti Android fanatik da ovo napises. :)

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
Zena ima i5 256GB Book 2. Predivan uredjaj (ma da meni kao hardware entuzijastu preskup za hw koji nudi). Kolega u firmi ima sa i7. Ekran je milina za sve osim gledanja filmova i to samo zbog omjera stranica. Baterija i nije tako losa koliko sam cuo ljude u firmi da kukaju. Ali ako vec razmisljas da bi ga uzeo definitivno uzmi sa i7. Razlika u korisnickom iskustvu nebo i zemlja.
Lumia 520, 640, 830, 930, 950
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
knight kaže...

koji unatoč nazivu ne stiže s Androidom već klasičnim Windowsima 10

 

Koliko moras biti Android fanatik da ovo napises. :)

 

da kojim slucajem dolazi s Androidom, onda bi to bio jedan vise manje beskorisni gadget kojim ces uglavnom ici na internet i gledati youtube i netflix.

 

 

Poslano s mog previse skupog Samsung Galaxy Tab S3 tableta ... androida ...

Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
dark_wizz kaže...
Zena ima i5 256GB Book 2. Predivan uredjaj (ma da meni kao hardware entuzijastu preskup za hw koji nudi). Kolega u firmi ima sa i7. Ekran je milina za sve osim gledanja filmova i to samo zbog omjera stranica. Baterija i nije tako losa koliko sam cuo ljude u firmi da kukaju. Ali ako vec razmisljas da bi ga uzeo definitivno uzmi sa i7. Razlika u korisnickom iskustvu nebo i zemlja.

 

Samo ukoliko se ne bavis profesionalnom obradom videa, 3d produkcijom ili photoshopom, i7 je apsolutno jebeni overkill. Ne treba i7 za 99.9% poslova. Odnosno nece biti apsolutno nikakve razlike u odnosu na i5.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dark_wizz kaže...
Zena ima i5 256GB Book 2. Predivan uredjaj (ma da meni kao hardware entuzijastu preskup za hw koji nudi). Kolega u firmi ima sa i7. Ekran je milina za sve osim gledanja filmova i to samo zbog omjera stranica. Baterija i nije tako losa koliko sam cuo ljude u firmi da kukaju. Ali ako vec razmisljas da bi ga uzeo definitivno uzmi sa i7. Razlika u korisnickom iskustvu nebo i zemlja.

 

Samo ukoliko se ne bavis profesionalnom obradom videa, 3d produkcijom ili photoshopom, i7 je apsolutno jebeni overkill. Ne treba i7 za 99.9% poslova. Odnosno nece biti apsolutno nikakve razlike u odnosu na i5.

kod Surface Book 2 je malo kompliciranija stvar... i5 i i7 nisu ista "generacija", u principu imas dva setupa:

 

i5-7300U - dual core "Kaby Lake", dolazi samo kao 13" sa Intel HD integrusom.

 

i7-8650U - quad core "Kaby Lake R", dolazi sa diskretnom GTX1050 (13") ili GTX1060 (15") u bazi.

 

aj kuzim da najjeftiniji model nema diskretnu grafu, al da nisu i u njega mogli stavit i5 quad?! malo bezobrazno 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 17:50 (nathan.fake).
16 godina
offline
Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

Ja sam koristio Surface Pro 3 do prosle godine kada mi je riknuo, a onda sam si uzeo iPad pro 12,9 jer Surface kada crkne ako je istekla garancija slobodno ga mozete baciti u smece, nema sanse da se popravi.

 

Nakon koristenja ipada nekih pola godine skoro sam si uzeo Surface Pro sa core m3 procesorom i 4 GB RAM memorije i 128GB SSD. Iskreno bio sam malo skeptican sto se tice performansi ali obzirom da mu je primarna zadaca bila rad u officeu dok sam u hodu, da sam ga dobio malo ispod cijene i da sam vec ranije imao type cover od prethodnog Surfacea koja se moze koristiti kupio sam ga i moram priznati da sam prezadovoljan ukupnim performansama core m3 procesora. Moze se raditi u officeu, imati otvoreno jedno desetak tabova u Chromeu i jos slusati neku muziku u pozadini i radi bez ikakvih problema ili trzanja, tako da ako se netko pita kako ce mu raditi sa i5 i 8GB RAM onda fakt nema dileme u odlicne performanse. 

Ekran je prica za sebe.

Olovku nisam nabavio ali obzirom da imam Apple pencil ipad se moze koristiti za stvari za koje je potrebna olovka.

 

I jos jedna stvar, niti iPad pro, niti Samsung tablet (tab A 2016) def ne mogu parirati Surface uredjajima. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
Dr. Vicko kaže...

Ja sam koristio Surface Pro 3 do prosle godine kada mi je riknuo, a onda sam si uzeo iPad pro 12,9 jer Surface kada crkne ako je istekla garancija slobodno ga mozete baciti u smece, nema sanse da se popravi.

 

Nakon koristenja ipada nekih pola godine skoro sam si uzeo Surface Pro sa core m3 procesorom i 4 GB RAM memorije i 128GB SSD. Iskreno bio sam malo skeptican sto se tice performansi ali obzirom da mu je primarna zadaca bila rad u officeu dok sam u hodu, da sam ga dobio malo ispod cijene i da sam vec ranije imao type cover od prethodnog Surfacea koja se moze koristiti kupio sam ga i moram priznati da sam prezadovoljan ukupnim performansama core m3 procesora. Moze se raditi u officeu, imati otvoreno jedno desetak tabova u Chromeu i jos slusati neku muziku u pozadini i radi bez ikakvih problema ili trzanja, tako da ako se netko pita kako ce mu raditi sa i5 i 8GB RAM onda fakt nema dileme u odlicne performanse. 

Ekran je prica za sebe.

Olovku nisam nabavio ali obzirom da imam Apple pencil ipad se moze koristiti za stvari za koje je potrebna olovka.

 

I jos jedna stvar, niti iPad pro, niti Samsung tablet (tab A 2016) def ne mogu parirati Surface uredjajima. 

Core M procesori uopce nisu losi, kao sto i sam kazes... jedini je problem sam Intel tj njihov marketing.

 

To su sve procesori iz Y serije (Ultra-low power), ta serije postoji cca5 godina, iz doba Ivy Bridge-a.

 

Samo se nije zvala Core M, nego su ih zvali i3/i5/i7... niko se nije bunio (Surface Pro 3 sa i3 procesorom je bio i3-4020Y) :D

 

Sa Broadwell-om ih preimenuju u Core M, odjednom svi "novinari" (blogeri) pocnu pisat kako je to slabo, u rangu Atoma, ne valja, izbjegavati... brzo se stvori neka stigma da je to nesto lose. 

 

Sa Kaby Lake se vrate na stari i5/i7 branding (uz m3), al stigma i dalje ostala. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2018 20:03 (nathan.fake).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
Dr. Vicko kaže...

Ja sam koristio Surface Pro 3 do prosle godine kada mi je riknuo, a onda sam si uzeo iPad pro 12,9 jer Surface kada crkne ako je istekla garancija slobodno ga mozete baciti u smece, nema sanse da se popravi.

 

Nakon koristenja ipada nekih pola godine skoro sam si uzeo Surface Pro sa core m3 procesorom i 4 GB RAM memorije i 128GB SSD. Iskreno bio sam malo skeptican sto se tice performansi ali obzirom da mu je primarna zadaca bila rad u officeu dok sam u hodu, da sam ga dobio malo ispod cijene i da sam vec ranije imao type cover od prethodnog Surfacea koja se moze koristiti kupio sam ga i moram priznati da sam prezadovoljan ukupnim performansama core m3 procesora. Moze se raditi u officeu, imati otvoreno jedno desetak tabova u Chromeu i jos slusati neku muziku u pozadini i radi bez ikakvih problema ili trzanja, tako da ako se netko pita kako ce mu raditi sa i5 i 8GB RAM onda fakt nema dileme u odlicne performanse. 

Ekran je prica za sebe.

Olovku nisam nabavio ali obzirom da imam Apple pencil ipad se moze koristiti za stvari za koje je potrebna olovka.

 

I jos jedna stvar, niti iPad pro, niti Samsung tablet (tab A 2016) def ne mogu parirati Surface uredjajima. 

Stvar je u tome da ti je primarni alat Excel i kroz prizmu Officea gledaš i uređaj. Ako svugdje tražiš Windowse nijedan drugi uređaj ti ne može parirati. Grafičari će isto reći za iPad... Meni osobno kod svih Windows tableta ide na živce to da ga ostaviš 3 dana bez da ga koristiš i baterija dođe na 10-15%. Također touch na Windowsima nije ni približno dobar kao na iOS-u i gnjavaža mi ga je koristiti kao tablet. 

Ovaj uređaj bi trebao biti konkurencija iPad Pro 10,5 no mislim da će ipak samo uzeti tržište Lenovu, Aceru, Asusu, ... Cijena je isto takva, zapravo sam ugodno iznenađen cijenom

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
neaktivan
offline
Re: Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do
Imam Surface pro 4, i5 s 8gb RAMa i koristim ga kao primarno racunalo za posao i obradu fotki kod kuce. Stroj na mjestu i radi odlicno, ali do jedne situacije koja poprilicno komplicira stvar - jedan od update windowsa doveo do situacije sa cuclanjem baterije dok je stroj full ugasen. Gubi kod mene 10ak posto preko noci. Ostavis ga par dana i imas totalno prazan uredjaj. Nema fixa ni nakon godine dana, nema ni sluzbenog ocitovanja, a poprilicna vojska ljudi ima problem i zaista su probali sve sto se moglo, ali bez uspjeha.
Koliko to kone smeta, ovisi o nacinu koristenja, ali kod mene kvari dojam inace odlicnom uredjaju
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

Jel to samo mene zivciraju ovakve marketinske fore "od $399", kada u tome ne dobijes tastaturu niti olovku, ali ih uredno prikazuju na svim slikama?

Cijena kompleta izadje oko $640, a to vec konkurira puno ozbiljnijim laptopovima koji mozda nisu ultrabook ali su kudikamo brzi.

 

Bas me zanima dali postoji trziste za ovakav uredjaj; nije tablet jer je velik/tezak/skup, nije laptop jer je spor.  

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Surface Go, najjeftiniji i najmanji Surface do sad

nedavno sam nabavio Surface Pro 4 i7 / 8 GB / 256 i strojček fascinira, definitivno može zamijeniti stolno računalo... i nema problem s ispražnjavanjem baterije u standbay-u, bar ne ova verzija

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice