Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroidima

poruka: 39
|
čitano: 15.612
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroidima".
16 godina
moderator
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
knight kaže...
Denis kaže...

 

Zastarjeli u kojem smislu? Postojat će bolji GPS/GLONAS/GALILEO čip? Bolji barometar? Jači ekran? Ne kužim. 

Mobitel za 5 godina će se mučiti s novim aplikacijama (mada je i to u današnje vrijeme upitno). Kod sata toga nemaš.




Kazem moci ce se koristiti - ali zastarjeli u smislu da ce na trzistu biti 5x tehnicki "napucaniji" sportski satovi, sa boljom baterijom, precizniji, boljim displejem, softverom, izgledom itd...tako da ce taj izgledati kao stara kanta. Iako ce sve vjerovatno manje/vise raditi (osim sto ce baterija popustiti debelo i trebati zamjenu...pa ces skontati da je jeftinije kupiti novi)

 Aha, dakle mogu promjeniti bateriju sam za 150 kn ili za 800 kn u službenom servisu, ali ću odjednom odlučiti da mi je "isplativije" kupiti novi sat od 5.000 kn :D

16 godina
moderator
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
maleni.99 kaže...
Da se malo ubacim na ovu temu. Vlasnik sam sata Suunto Ambit3 Peak (model, mislim, iz 2014/2015); dakle skoro će pet godina. Odličan sat kojim snimam svoje planinarske i biciklističke rute. Baterija fenomenalna kao i GPS. Koristim i HR strap kojem sam jednom morao promijeniti bateriju (može se preko ebay kupiti). Konekcija preko Androida je malo lošija, ali ništa što se ne da izdržati, dok na Movescountu držim sve podatke. Sat je monokromatski i, ako poživi i promjenim bateriju, sa svim funkcijama koje ima, neće mi još dugo trebati nijedan noviji model.

Poznanik mi ima neki novi Garminov model (fenix?) i primjetio sam da mu GPS tracking nije točan kao na Ambit3 Peaku.

Za zamjenu baterije sam zvao ovlašteni servis u Zg (dragorlux) gdje su rekli kako se to vrši kod njih te da cijena nove baterije dođe (ako se ne varam) 300 kuna.

Eto. Pozdrav.

 Taj Ambit3 Peak je koliko sam čitao čudo od sata te ima vrlo precizan GPS. Čak razmišljam da ubodem negdje rabljeni umjesto nekog super skupog novog modela. 

16 godina
offline
Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroidima

Suunto satovi nemaju mogućnost slušanja glazbe, također nemaju mogućnost navigacije, niti jedan model... :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
lllnuclearlll kaže...

Suunto satovi nemaju mogućnost slušanja glazbe, također nemaju mogućnost navigacije, niti jedan model... :)

 Imaš navigaciju u smislu da se možeš vratiti na početnu točku. Ali integrirane mape nemaju. To imaju samo najjači Garmini koliko ja znam. 

S druge strane, na Suunto možeš staviti GPX rutu i tako se navigirati što je po meni dovoljno za ovakvu vrstu uređaja. 

16 godina
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
Denis kaže...

 Imaš navigaciju u smislu da se možeš vratiti na početnu točku. Ali integrirane mape nemaju. To imaju samo najjači Garmini koliko ja znam. 

S druge strane, na Suunto možeš staviti GPX rutu i tako se navigirati što je po meni dovoljno za ovakvu vrstu uređaja. 

A vjerojatno bi i meni bilo dovoljno za 95% aktivnosti, ali znam godišnje par puta završit negdje gdje mi treba navigacija... 

 

A kako funkcionira to praćenje gpx rute ako nemaš mapu? orijentiraš se otprilike i tako skrećeš? nisu ti prikazani ni glavni putevi  pretpostavljam onda ni ništa?

16 godina
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
Denis kaže...
knight kaže...

Kazem moci ce se koristiti - ali zastarjeli u smislu da ce na trzistu biti 5x tehnicki "napucaniji" sportski satovi, sa boljom baterijom, precizniji, boljim displejem, softverom, izgledom itd...tako da ce taj izgledati kao stara kanta. Iako ce sve vjerovatno manje/vise raditi (osim sto ce baterija popustiti debelo i trebati zamjenu...pa ces skontati da je jeftinije kupiti novi)

 Aha, dakle mogu promjeniti bateriju sam za 150 kn ili za 800 kn u službenom servisu, ali ću odjednom odlučiti da mi je "isplativije" kupiti novi sat od 5.000 kn :D

Da, mozda do tada skontas da za 800 Kn mozes kupiti sportski sat jednake kvalitete i mogucnosti, kao sto i sada mozes. :D

 

Eh, da, ovdje sad ide tvoja napomena da je ovaj sat nakit, pa se ne gleda u cijenu. I onda ja kazem da nije nakit, jer nema trajanje kao luksuzni satovi, a ti onda kazes da i ne kosta kao luksuzni satovi i onda...itd...over&out.

 

16 godina
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid

...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 14:56 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
Možda ukratko o navigaciji.



Nisam nešto pretjerano ovu funkciju koristio, ali se sjećam da učitaš postojeću rutu koju si prešao ili neku novu importiraš i u suradnji s GPS-om sat ti pokazuje gdje si u odnosu na rutu, a još možeš imati i pointove unutar rute. Dobra stvar. Za učitavanje čitave mape (i njenih ostalih puteljaka) i slušanje glazbe mislim da je bolji mobitel jer em je veći ekran em mu baterija služi tome. Meni, recimo, slušanje glazbe preko sata zaista ne treba. Bar ne dok planinarim, vozim kajak ili bicikl kad hoću da snima i da to snimanje traje!

Moje preporuke za sat i malo se oboružajte strpljenjem za prebacivanjem snimljene rute. Rutu po Velebitu od skoro devet sati mi je prebacivao dobrih 4-5 minuta iako, istina, koristio sam GPS tracking od 1s (sljedeće varijable su od 5s i 60s koje povećavaju trajnost baterije) i HR belt što samo povisuje broj snimljenih podataka. Nakon odrađivanja ove rute sat je bio na nešto sitno iznad 50%. Isti taj kolega planinar koji ima (sjetih se) Fenix5 sat je snimao bez HR belta i (mislim) ne svakih 1s i ostalo mu je mnogo manje baterije. Dakle, to i je razlog zašto sam uzeo ovaj sat: da snima što duže sve što mu zapovjedim bez prigovora. A i moćno izgleda. (:
15 godina
offline
Re: Suunto 9 Baro + HR strap - Baterija na steroid
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice