Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

poruka: 46
|
čitano: 8.616
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte".
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

 

 

Stručnjakinja za mentalno zdravlje i poslovna trenerica

 

 

...

pametnom dosta da ne nastavi čitati..

Moj PC  
10 7 hvala 0
6 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Krasno.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Ja samo zaobidjem... FB sam generalno sveo na doslovce 2 minute mjesecno. A cak i ovdje na forumu uzimam sve duze pauze kad mi dodje.

Freak Show Inc.
 
14 0 hvala 0
12 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

 

 

Ljudi skloni svađanju na Internetu, umjesto da spavaju, u glavi vrte rasprave koje su vodili s drugima, smišljaju nove argumente i pokušavaju u glavi doči do drugačijih rezultata svojih online prepirki.

 

 

Taman krenuo na spavanje i upadne mi ovo. I sad idi spavaj, a netko je na internetu u krivu.

 
24 0 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Life is short. Make sure you spend as much time as posibble on the internet arguing with strangers.

PSN Grimsey2955
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

 

Stručnjakinja za mentalno zdravlje i poslovna trenerica

 

 

...

pametnom dosta da ne nastavi čitati..

 Meni je dosta kad pročitam - pametnome dosta. Što je nečiji komentar manje pametan, to je veča vjerojatnost da će na kraju biti ta umotvorina. Fali još samo - probudite se. 

10 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

uf ja volim naic na neku glupost i onda se ispuhat na tome... dodje mi ko budali samar.

 
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
kad sam prvi put kotistio internet...shvatio da s jedne strane odlična stvar a s druge strane sranje
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Što su likovi bezobrazniji, to sam ja prema njima pristojniji. To ih izjeda puno više od svađe.

 
11 0 hvala 0
10 godina
online
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

 

 

Ne ulazite u velike rasprave sa neistomišljenicima. Vrlo jednostavno. Ne treba mjenjati Internet. On je takav kakav jest, kao i ljudi na njemu. 

Sve ono što vas nepotrebno uzrujava, lijek je da prekinite sa tim. 

 

Ima toliko zanimljivih životnih aktivnosti, tako da "oni su rekli" je toliko bitno kao i stupići pored ceste.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 19:46 (PzKpfw).
Moj PC  
8 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Bug skraćuje život?

Nisam to znal

Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je

@Caustic

 

BUG, produžuje i podiže razinu kvalitete života. Dokazano.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
15 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
BlueMax kaže...

Što su likovi bezobrazniji, to sam ja prema njima pristojniji. To ih izjeda puno više od svađe.

 baš kao, ah, u pjesmi: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Dobra!!!  🔝🔁

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Ali smanjuje glad u svijetu.

(Feeding the Troll)

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
trolaslavonska kaže...

uf ja volim naic na neku glupost i onda se ispuhat na tome... dodje mi ko budali samar.

 I meni. Većinom na Redditu (svijetsko gnijezdo trolova), pišem gluposti namjerno i provociram (samo one koji su bezobrazni) kako bih se mogao "ispuhat" na njima. Kad me krenu psovat i spominjat mamu, to je to. Vrhunac!!

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Volim, ili bolje rečeno VOLIO SAM raspravljati; od "domaćeg" uglavnom BUG i HCL, no kako je krenula ta pandemija, moji živci su moje blago. Tu sam definitivno odustao na AMD vs NVIDIA krajem prošle godine, ajme majko što su sve moje oči pročitale.  Prije toga kod odabira periferije kad shvatim da većina "znalaca" preporuča što googla umjesto da zna nešto iz prve ruke. Pa te poklope, što će ti to? Uglavnom generalno argumentiram, al dok drugoj strani ponestane argumenata, malo je ljudi koji su spremni nešto prihvatiti pa obično krene ispod pojasa i vidiš koliko je život bolji kad pustiš... Ista stvar i na poslu, svaka "rola" u timu vuče na svoju stranu i ideš do određene granice (s ciljem poboljšanja outputa na projektu), pa ko trač babe cmizdre jedan na drugog dok su mi na dailyu svi tiho umjesto da vele što ih koči; no isto tako sam sretniji dok si ko mantru ponovim "Nitko ti nije prijatelj, to je posao, plaća sjeda bez obzira na sve". I fino ugasiš laptop nakon bukiranja vremena, pojedeš nešto lagano, šetnjica, ma milina...

Face sam opet nedavno deaktivirao; s frendovima se ionako čujem pozivom/preko nekog messengera. Ovo tamo svi celebrityi, debilni komentari na vijesti koje uvijek iskoče bez obzira koliko stiskao da to ne želiš vidjeti, ma daj. 2 dana refleks želi na face, al nakon toga takav neopisiv zen. Radije popričam s gospođom koju sretnem putem kako šeće psa.

Sad tu uglavnom guštam u ponekoj temi dok vidim da gospoda ostavlja komentar, a ne trollovi.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

To je filozofija nekog ko je previše trčao svako jutro i sad tvrdi da to izaziva stres i kako se sad lijepo osjeća kad po cijele dane samo leži. Iz jedne krajnosti u drugu.

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

za mene upravo suprotno, svađanje sa ljudima na internetu je popravilo moje mentalno zdravlje, pogotovo kad si klinac i misliš da je tebi najgore i da nema budućnosti, onda vidiš kakvih panjeva ima i odma ti je lakše 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Mnogo šonjaca na internetu koji govore sranja koja se nikada nikome ne bi usudili reči u lice. A ovo za video igre? To je jedna od večih gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 0:21 (DuxCro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
Friday kaže...

Ja samo zaobidjem... FB sam generalno sveo na doslovce 2 minute mjesecno. A cak i ovdje na forumu uzimam sve duze pauze kad mi dodje.

 Neznam kako se inače koristi FB, ali ja ga koristim uglavnom preko grupa. I tu je odličan - nakon što naravno odaberem one koje su mi zanimljive ili profesionalno bitne. Dijelimo upute, radove ili ovakve stvari.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
overhaul kaže...

 Neznam kako se inače koristi FB, ali ja ga koristim uglavnom preko grupa. I tu je odličan - nakon što naravno odaberem one koje su mi zanimljive ili profesionalno bitne. Dijelimo upute, radove ili ovakve stvari.

 

Meni je 80% ljudi koje imam za "frendove" na unfollow jer ne zelim gledati nicije slike niti citati statuse. Kad ga otvorim vidim uglavnom samo objave tehnickih portala koje pratim i to je to. Ali i tu se uhvatim da trosim previse vremena pa sam zadnjih par godina smanjio koristenje prakticki na nulu. Ugasio bih account ali zena vodi svoj privatni biznis preko toga pa onda i ja moram imati account radi komunikacije sa kupcima. A i forum sam sveo na minimum. Zadnjih tjedan-dva tu i tamo nesto napisem ali nije ni 1% od onoga sto sam prije znao drobiti.

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je

 Meni je dosta kad pročitam - pametnome dosta. Što je nečiji komentar manje pametan, to je veča vjerojatnost da će na kraju biti ta umotvorina. Fali još samo - probudite se. 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 8:55 (bloodborne).
16 godina
neaktivan
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Mislim da to sve ovisi o tome koliko osoba koja je na forumu shvaća da ljudi mogu imati različita mišljenja. Ako misliš da trebaš sve uvjeriti u isto razmišljanje kakvo imaš ti onda može biti frustrirajuće. Forumi mogu ponekad biti i informativni, no uglavnom su mi zabava umjesto odlaska na pivo sa frendovima gdje prodiskutiramo neke stvari budući da smo u "novom dobu".

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

čudno da u komentarima nema MrBlca i Viska da jedan drugome dokazuju kako je onaj drugi u krivu.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
bruno1026 kaže...

čudno da u komentarima nema MrBlca i Viska da jedan drugome dokazuju kako je onaj drugi u krivu.

To se događa samo na temama u kojima se ne slažemo. Na temama u kojima se slažemo, zajedno nekom trećem dokazujemo da je u krivu 

 

 

On-topic: Mislim da sama teza nije pogrešna, ali svrstavanje svake rasprave u "svađanje" jest pogrešno. Ako ćemo se raspravljati o tome da li je plava boja ljepša od crvene, ako ćemo se prepucavati mišljenjima onda to stoji. S druge strane, argumentirana rasprava nije svađanje, već se radi o raspravi koja razvija naše debatne sposobnosti, analitičko razmišljanje i logiku. Pristupanje rasprave s "ako sam u krivu, naučiti ću nešto novo" ne uzrokuje ništa veću anksioznost od bilo kojeg procesa učenja gdje će se naše prethodno znanje preispitati.

 

 

Problem nije u samoj rapsravi, problem je u emotivnom pristupu činjenicama i odbijanju prihvaćanja argumenata - tad preispitivanje osobnih stavova doživljavamo kao napad na našu osobu, što se najbolje vidi kod tema kod kojih na nečije stavove značajnije utječe religija. U takvim temama pojedinci često otvoreno napišu da preispitivanje njihovih stavova kroz argumentiranu raspravu guši njihove religijske slobode.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je šte

Srećom, ima ljudi koji nam povremeno omogućuju provođenje više vremena s bližnjima ili u prirodi.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je
Ništa bolje od dobrog trola na forumu.
morrisoN
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Svađanje s nepoznatima na Internetu jednako je

Forum bez trola - ko selo bez uciteljice...

sve ti znas, ali nista ne kontas
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice