Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS Fle

poruka: 9
|
čitano: 5.012
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS Fle".
14 godina
offline
Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS Fle

Trebali ste napraviti i opciju sa wide monitorima, prednosti i nedostatke

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
bus kaže...

Trebali ste napraviti i opciju sa wide monitorima, prednosti i nedostatke

Mene zanima i ako može raditi na uređaju koji nema wifi.

Jer kad sam ga probao instalirati na komp koji ima žičanu konekciju me je tražilo wifi i ne ide dalje ako nemam (ne postoji opcija skip, next i sl.).

16 godina
moderator
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
love2ml86 kaže...
Mene zanima i ako može raditi na uređaju koji nema wifi.

Jer kad sam ga probao instalirati na komp koji ima žičanu konekciju me je tražilo wifi i ne ide dalje ako nemam (ne postoji opcija skip, next i sl.).

Baš probah na laptopu. Uštekam Ethernet kabel i - radi. Ne znam zašto u tvom slučaju ne radi. Možda ne prepoznaje tvoju mrežnu karticu pa bi trebao probati s drugom - možda s nekim USB WiFi adapterom?

16 godina
moderator
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
bus kaže...

Trebali ste napraviti i opciju sa wide monitorima, prednosti i nedostatke

I to je objašnjeno. Među monitorskom konfiguracijama opisane su i četiri jednomonitorske, uključujući i (super) ultrawide monitore.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2022 15:12 (mbaksa).
6 godina
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
mbaksa kaže...
love2ml86 kaže...
Mene zanima i ako može raditi na uređaju koji nema wifi.

Jer kad sam ga probao instalirati na komp koji ima žičanu konekciju me je tražilo wifi i ne ide dalje ako nemam (ne postoji opcija skip, next i sl.).

Baš probah na laptopu. Uštekam Ethernet kabel i - radi. Ne znam zašto u tvom slučaju ne radi. Možda ne prepoznaje tvoju mrežnu karticu pa bi trebao probati s drugom - možda s nekim USB WiFi adapterom?

Vjerojatno ali sam samo mislio malo eksperimentirati na glavnom kompu pa mi nema smisla s obzirom da bi morao nabavljati adapte.

U svakom slučaju te moram pohvaliti jer se primjeti tvoj trud u komunikaciji s članovima foruma.

11 godina
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
Kupio sam Bug samo zbog @mbaksa članka o motorima.. odlično!
Nisam našao ono što mene konkretno zanima a to je spajanje laptopa sa 2 externa monitora, setup od 2 x 24"

1 je spojen sa HDMI. Type C mi ne podržava alternate DP. Dakle, korištenje docka otpada - testirao sa d-link m810. Ali vidim mogućnost USB 3.0 Type-A / HDMI. Iskustva @mbaksa ili netko drugi?

https://www.mikronis.hr/Proizvod/adapter-usb-3-0-na-hdmi-gembird-p-n-a-usb3-hdmi-02-/139
15 godina
offline
Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS Fle

-sve je divno i krasno (pohvalno) kao tema.. osim (ponavljanja klasične greške) ideje da staro računalo (pogotovo laptop) neki os može 'udahnuti život'. Ne može, stvar je HWa dok SW traži resurse-HW.

-što može, kao i svaki drugi os ili app, traži-requirementse, koji su isti-slični već desetljeće za sve pc-desktop oseve (a sad već i mobiteli-andorid..).

-tako svi osevi traže 4gb rama, chrome traži 16gb storagea dok recimo w10 traži 32 (27-30 stvarni kapacitet) mada radi i s 16, iz doba w8..

-recimo da je glavni kriterij uz cpu, vga-gpu.. radije reći gpu pri čemu je nešto kao godina-granica cca 2010, pogotovo intelice koje se često u početku uključe u neki viši standard-mogućnosti da bi kasnije bile povučene-spuštene ispod stvarnih requirementsa, kao hd-graphics koja je prihvatljiva tek od serije 4000, ispod je preslaba... drugi način 'mjerenja' je recimo directx, iz doba xp-a i konzola, dx90c-sm20, sad dx11.. ili jače od dx90c dok se opengl traži +1.2 .. kao minimum za recimo browser kao primarnu app na mobilnim uređajima kao mobitel-tablet... pa i laptop pogotovo u ovoj temi s chromeosom.

-browseri traže +2gb rama.. i gpu, rade i bez adekvatne gpu no tad cpu mora sve ostalo a tad je u pravilu preslab. Pošto se u deskotopu gpu može relativno lako nadograditi, u laptopu-tabletu-mobitelu.. ne, tad ni jedan os iz ovog desetljeća neće nikakvim čudnim disanjem udahnuti neki čip-tranzistor koji ne postoji.. u neki stari-hw koji jednostavno nema traženo. Ako ima radi ok.

-chromeos je recimo neka zatvorena distra, koja će vjerojatno zbog zaleđa uskoro preuzeti primat ili barem u top 5-10 vodećih među linux distrama.

-kao jednostavnu 'granicu' (kriterij-test..) najjednostavnije, najbrže, najkonkretnije je recimo bootati kde, recimo kubuntu, live.. i vidjeti kako radi, dobro-loše.. ako radi to je optimalno, ako hw nije adekvatan tad mora neka light distra ili prilagođena-optimizirana kao lubuntu i sl. derivati.

-jer svi osevi, guiji, browseri, igre.. svi koriste iste identične resurse ispod haube, primarno u ovom desetljeću gpu, dok je desetljeće prije uredsko računalo bilo bez jake-gpu (vga klasa, tek da radi) kao primarna razlika za gamersko ili radno računalo.. danas je to isto, ista multimedija neovisno koriste li računalo za igru ili surfanje pri čemu je samo razlika u FPSima ali uvjeti-traženo mora biti zadovoljeno ili je preslabo i time beskorisno čak i nekakvim udahivanjem nečega, 'mladosti'.. sve dok ne postoji 'tranzistor' koji će obaviti task ostalo čiribiranje ne pomaže, zakoni fiizike itd. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS
Samarzija kaže...
1 je spojen sa HDMI. Type C mi ne podržava alternate DP. Dakle, korištenje docka otpada - testirao sa d-link m810. Ali vidim mogućnost USB 3.0 Type-A / HDMI. Iskustva @mbaksa ili netko drugi?

Nažalost, nemam osobnog iskustva sa spajanjem dva monitora na laptop tako da ti ne mogu dati nikakav konkretni savjet.

11 godina
offline
Re: Sve o radu s više monitora i može li Chrome OS

Evo da podijelim iskustvo..kupio sam taj adapter USB 3.0 na HDMI  i stvar funkcionira..3 ekrana su u extended modu. 

 

ALI

 

Kad se laptop isključi i ponovo uključi, onda premda Windowsi vidi 3. ekran , na njemu nema slike. Treba ponovo odspojiti i spojiti  pa radi... Eto nije neko najsretnije rješenje, ali ovako ad hoc za potrebu će poslužiti...

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice