Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

poruka: 24
|
čitano: 11.889
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu".
6 godina
neaktivan
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Za overear slusalice kupiti Sony’s 1000X M3 i gotova prica. Ako nemate pare za iste, ustedite.

 
6 1 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Zahvaljujem Davoru na opsežnim tekstovima unazad 1-2g vezanima uz problematiku bežičnog prijenosa zvuka. 

 

Vidim kako je fokusiranost uvijek na SBC kao low quality, i AptX (HD) kao naprednijeg rješenja. 

Da li netko može malo razjasniti problematiku vezanu uz iOS uređaje.

Apple ne podržava AptX, ali navodno ako slušalice podržavaju AAC moguće je dobiti veću kvalitetu zvuka nego putem SBC. 

 

Pitanje za Davora.

Šalje li iOS uvijek putem SBC ili zaobilazi SBC ako je podržan AAC?

ima li razlike u kvaliteti?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 10:08 (rex251).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Ako slušalice podržavaju AAC onda se koristi on koristi kao codec. Teoretski je bolji od SBCa.
16 godina
moderator
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
rex251 kaže...

Zahvaljujem Davoru na opsežnim tekstovima unazad 1-2g vezanima uz problematiku bežičnog prijenosa zvuka. 

 

Vidim kako je fokusiranost uvijek na SBC kao low quality, i AptX (HD) kao naprednijeg rješenja. 

Da li netko može malo razjasniti problematiku vezanu uz iOS uređaje.

Apple ne podržava AptX, ali navodno ako slušalice podržavaju AAC moguće je dobiti veću kvalitetu zvuka nego putem SBC. 

 

Pitanje za Davora.

Šalje li iOS uvijek putem SBC ili zaobilazi SBC ako je podržan AAC?

ima li razlike u kvaliteti?

 

 

Apple je standardno zatvoren za druge kodeke, tako da iOS ima SBC i AAC kao jedine opcije. Zanimljivo je da SBC ima veći bandwidth (320 kbps) nego AAC (250 kbps), ali u teoriji bi AAC trebao biti tehnološki napredniji i dati nešto bolji zvuk. Ako slušalice podržavaju AAC, a spojene su na iOS uređaj (iPhone, iPad), automatski bi se trebao koristiti AAC. Tako to radi i na Androidu - uvijek bi se automatski trebao koristiti najbolji dostupni kodek. Na nekim mobitelima s Androidom se aktivni BT kodek može pogledati u izborniku "Developer options", kojeg prethodno treba otključati odlaskom u "About phone" i klikanjem na polje "Build number" 7 puta. Moj Essential Phone mi čak dozvoljava da se prebacujem između svih dostupnih kodeka, što mi dođe jako korisno kod testiranja bežičnih slušalica 

 

Zanimljivo je da Apple podržava i aptX, ali samo na macOS-u, a ne i na iOS-u. Da imaju pola posto zdravog razuma, implementirali bi u iOS aptX HD i LDAC podršku, umjesto da izvode kerefeke, kao i uvijek...

 

Hvala svima na pohvalama i lijepim riječima, što da kažem, trudim(o) se  

Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Pitanje za autora (ili nekog drugog ko zna odgovor):

-Postoji li, i ako postoji koliko je, kašnjenje zvuka u odnosu na žičane ili bežične radio slušalice? Zanima me zbog eventualnog gledanja filmova sa TV-a ili sa PC-a spojenog na TV.

Pitam iz razloga jer sam u vrijeme popularnosti kučnih kina imao problem sljedeće prirode: Naime, kad bih puštao film direktno sa dvd playera zvuk bi bio sinhronizovan sa slikom, kako i treba, no kako sam kučno kino tada koristio i kao pojačalo za zvuk sa PC-a putem aux ulaza na istom, to je bila dobra varijanta za slušanje muzike, no kod gledanja filmova sa PC-a, zvuk koji je išao kroz pojačalo kućnog kina je kasnio (vjerovatno zbog vremena da se procesira). To je mikrokašnjenje, no nervira. Kasnije sam za potrebe zvuka sa PC-a nabavio analogno stereo hi-fi pojačalo i stvar odlično fercera.

 

Sad sam u dilemi:

-nabaviti kvalitetne bežične radio slušalice, čiju bih bazu utaknuo na izlal za slušalice stereo pojačala ili...

-nabaviti bluetooth slučalice koje bih upario s tv-om (koji bi u tom slučaju zvuk s pc-a dobio hdm-i kablom umjesto kao sad da zvuk s pc-a ne ide na tv, nego na pojačalo.

 

Brine me samo sinhronizacija slika/zvuk, tj. eventualno kašnjenje.

 

BTW, odličan članak

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 11:43 (morrisoN).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Imam prijedlog za Davora, pošto je ljubitelj dobrog zvuka i nije mu problem investirati svoje vrijeme u tu svrhu. Volio bi da napravi test gramofona i to striktno bez A/D konverzije. I da osim kvalitete reprodukcije primarni fokus u testu ima sebe. Odnosno dali može naći naći u svojem raspoloženju ili ponašanju nešto što smatra da nije uobićajeno za njegovo ponašanje. Uglavnom da test bi bio osobna psiho analiza prije nego test audio sustava

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Zašto bi zavlačili ruke dublje u džep za overear bežične slušalice ako postoji Sennheiser HD 4.40 BT? Slobodno me prosvijetlite 

 

Uskoro mislim nabaviti neke bežične overear pa su mi one zapele za oko jer ne mislim dati više od 750kn..

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Svak tko želi vrhunsku bateriju i dosljednu kvalitetu zvuka na BT slušama, bacite oko na Marshall major 2 BT. Znaci baterija je čudo, a kvaliteta zvuka je također vrhunska ako niste prije koristili neke highend slušalice.

Acta, non verba.
 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Ma kakav Marshall, pa te slusalice imaju toliko šupalj zvuk da je to strašno. U tom cjenovnom rangu definitivno Edifier W830bt.
Operu deset puta te maršale u bilo kojem aspektu (kvaliteta zvuka, ergonomija, baterija traje i traje...)
http://www.youtube.com/radiopulsfm
15 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Slažem se za 4.40BT. Jako su dobre. Ono što mene smeta kod većine Bluetooth slušalica je nedovoljna glasnoća. Toga se uvijek bojim kad tražim neke sluške.
8 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Davor:

Postoji razlog kod Applea. AptX i LDAC su proprietary formati dok je AAC jedini free standard. Ali zbilja standard. Zvuči bolje od mp3 formata i na iOSu se prenosi na slušalice bez rekompresije, a i kada je potrebna, aac se može stotinama puta rekompresirati bez gubitka kvalitete. A fajlovi su malo manji pa je i to prednost. Ponekad treba i njima odati priznanje zbog poštivanja standarda.
Ja rekoh
13 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu
Baš sam danas preuzeo Sony WH-H800 i kao prve bežične slušalice koje imam, jako sam zadovoljan. Zvuk je bogat, dovoljno glasan i udobne su. Koristim LDAC iako sam primijetio da je na aptx zvuk mrvu glasniji i malo više bassa daje. Platio sam ih izvana 95€ jer su kod nas mnogo skuplje i smatram da su jedan od boljih izbora za nekog tko ne bi davao za bežične slušalice preko 1000kn
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Dead:

Aptx je podržan, ldac nije. Zašto nije na iOSu - vjerojatno tri dolara po telefonu za licencu koja nema previše smisla u odnosu na aac
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Ok, mobitel LG V30 i sluške Philips SHB3060 (tristotinjak kuna). 

 

Ovo su postavke pod opcije programera na mobitelu, nisam ništa dirao, zadnja slika je povezivanje slušalica. 

 

Uglavnom, sa mobitela mogu slušat sve na tim sluškama. Od vulgaris MP3 do najjačeg(kojeg imam) 24/192 flaca. 

 

Imam i wav na mobitelu, uredno radi. 

 

Kaj točno ja ne bih mogao slušati? Mobitel žvače sve, znači eventualno slušalice bi mogle trzat ali ako do sada nisam slušao (ne slušao) neki format koji ne radi, onda niti neću. 

 

Btw, baterija na ovim sluškama je strava. Cijela sezona Voyagera, pola sezone Dextera sa jednim punjenjem. Ii obrnuto jebiga ne sjećam se više. 

 

 

Edit: malo mi je jasnije. Ugasio sam BT, tek sam tada mogao promjeniti postavke i odabrao sam bezveze aptx ili ldac, prebacio na 24bit i 96 ili 192kHz i kad bih upalio BT i spojio sluške automatski bi se postavke vratile na SCB 16bit 44,1kHz. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 0:32 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
morrisoN kaže...

Pitanje za autora (ili nekog drugog ko zna odgovor):

-Postoji li, i ako postoji koliko je, kašnjenje zvuka u odnosu na žičane ili bežične radio slušalice?

 

Mislim da trenutno samo full wireless earbuds imaju problema s kašnjenjem zvuka, ali i to je izraženo samo ako su slušalice i mobitel ispod BT5.0. Također sam nedavno nabavio BT sluške upravo za uparivanje s televizorom (JBL T460BT) i nema nikakvog primjetnog kašnjenja zvuka. BTW, te slušalice su za te novce (340kn) iznenađujuće solidne.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 9:22 (Chronosus).
13 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Davor kaže...

Apple je standardno zatvoren za druge kodeke, tako da iOS ima SBC i AAC kao jedine opcije. Zanimljivo je da SBC ima veći bandwidth (320 kbps) nego AAC (250 kbps), ali u teoriji bi AAC trebao biti tehnološki napredniji i dati nešto bolji zvuk. Ako slušalice podržavaju AAC, a spojene su na iOS uređaj (iPhone, iPad), automatski bi se trebao koristiti AAC. Tako to radi i na Androidu - uvijek bi se automatski trebao koristiti najbolji dostupni kodek. Na nekim mobitelima s Androidom se aktivni BT kodek može pogledati u izborniku "Developer options", kojeg prethodno treba otključati odlaskom u "About phone" i klikanjem na polje "Build number" 7 puta. Moj Essential Phone mi čak dozvoljava da se prebacujem između svih dostupnih kodeka, što mi dođe jako korisno kod testiranja bežičnih slušalica 

 

Zanimljivo je da Apple podržava i aptX, ali samo na macOS-u, a ne i na iOS-u. Da imaju pola posto zdravog razuma, implementirali bi u iOS aptX HD i LDAC podršku, umjesto da izvode kerefeke, kao i uvijek...

 

Hvala svima na pohvalama i lijepim riječima, što da kažem, trudim(o) se  

 Dobar članak, ali kako to da nisi AAC spomenuo u samom članku? Meni se na Androidu na settingsu nudi upravo opcija Use high quality audio (AAC).

14 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Kako spojiti BT slušalice na kućni komp koji nema BT. Da li je dovoljno kupiti neki USB BT adapter (dongle?)? Ako da, može neka preporuka?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

"aptX je sposoban prenijeti zvuk u “CD kvaliteti” (352 kbps)"

 

CD kvaliteta je 1,411 kbps

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Mene moje Marshall Major II BT jos uvijek dobro sluze, ma da bi ih rado zamijenio za MM III BT samo zbog toga sto mi ove nove ljepse izgledaju :D
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Maxx5000 kaže...

Kako spojiti BT slušalice na kućni komp koji nema BT. Da li je dovoljno kupiti neki USB BT adapter (dongle?)? Ako da, može neka preporuka?

 Nije svaki dobar, mora biti  USB Dongle Music Audio Receiver Stereo 

 Ja imam neki jeftini pa mi nije baš dobar prekida kad se malo udaljim 

15 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
Buhaha kaže...
Maxx5000 kaže...

Kako spojiti BT slušalice na kućni komp koji nema BT. Da li je dovoljno kupiti neki USB BT adapter (dongle?)? Ako da, može neka preporuka?

 Nije svaki dobar, mora biti  USB Dongle Music Audio Receiver Stereo 

 Ja imam neki jeftini pa mi nije baš dobar prekida kad se malo udaljim 

Pardon krivo sam napisao  Transmitter Stereo Audio Music Adapter USB Dongle 

13 godina
neaktivan
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Odličan tekst. Trebao bih preporuku za bežične in-ear slušalice za LG v30 za Deezer i Deezer HiFi (flac). Hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i
dva_ujutro kaže...

Za overear slusalice kupiti Sony’s 1000X M3 i gotova prica. Ako nemate pare za iste, ustedite.

da, da je dobavljiv. Vec mjesec dana Amazon kaze "delivery in 1 to 3 months" 

u lokalnim ducanima kazu da dobiju par komada i to odmah ode. Meni treba amazon da mi odbiju PDV jer mi se neda zezati sa knjigovodstvom i povratom. 

 

enivej, imam Sony WH1000XM2, na MacBooku i PCu prijavi Aptx, a na mobu (OnePlus 5) je LDAC. 

 

Kako dobiti LDAP i na desktopu, koji usb bluetooth dongle provjereno podrzava LDAC?

 

PS Davore, odlican clanak! 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 15:01 (hudo).
16 godina
offline
Sve što trebate znati o bežičnim slušalicama i Blu

Iskreno, nisam googlao, pa ovak pitam - kakav je vaš dojam utjecaja ovakvih slušalica na zdravlje? Mislim, svjestan sam da u našoj okolini ima svih mogućih zračenja, mikrovalova, čega sve ne, ali ovo je ipak jako blizu organizmu pa me malo brine.

 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice