Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

poruka: 25
|
čitano: 8.424
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo".
16 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Buga rula nadmoćno

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 7:42 (Dodinho).
Moj PC  
7 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W

Baš. Rulo je prije 20 godina.

16 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Za DCS sam nabavio MiG-15bis, MiG-21, Mi-8 i MiG-29/Su-27. Nekako nemam hype za američke avione, pa makar to bio i Top Gun avion.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Jel na početku teksta spominju format C:/u

 
5 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

prvo ih masno platis onda moras podesavat...

 

http://www.soundstream.com/
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

dobro, de, nije baš za svakoga ponešto. papir je još uvijek loš za pranje prozora i umatanje ribe a i slabo upija. osim toga, bug se teško frče kad ti treba svitak za opalit nekoga po razvodnoj kutiji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.4.2019 9:44 (Ajar).
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Nekako se izgubilo "ono nešto"..... al se kupi iz navike...

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

negdje na ljeto 93 ja se sa susjedom trampio na kavi doma...on kaže...

 

-"oš prelistat"  (ponudi mi Bug)

 

ja njemu

- "evo ti malo zabave u ovom sivilu ..dobro jebu ove gore" (ponudim mu prvi Feral Tribune)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Sve 5 ali tekst je polurazumljiv. Forsiranje hrvatskih izraza je u ovom slucaju kontraproduktivno, znacajka nije bas najbolja.
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Korny1603987 kaže...

Za DCS sam nabavio MiG-15bis, MiG-21, Mi-8 i MiG-29/Su-27. Nekako nemam hype za američke avione, pa makar to bio i Top Gun avion.

 

Od MiG-a 21 su mi oči ispale koliko sam ga letio i zapravo me niti jedan dodatak osim Jaka 52 nije zainteresirao (ali je loše fizikalno modeliran, na žalost), ali ovo je suludo dobro. Grafika, Jester AI, letni model... Nenormalno nešto. 

Zbog njega mjerkam VR jer ekipa na jubitu kojoj vjerujem kaže da je ipak bolje od TrackIR-a koji sada koristim.

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
soundstream kaže...

prvo ih masno platis onda moras podesavat...

 

 Zato neki ljudi kupuju Apple. Treba im najjednostavniji komp s kojim ce surfati, pregledavati audio/video materijale i ostale nezahtjevne teme. Nema brige, nema pameti, nema para u novcaniku. Eto, svi imamo izbora.

5 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Tako je :) mada je macOS precjenjen. Koristio sam ga neko vrijeme i dosta toga i ne radi tako stabilno ili kako podesis. Recimo nikako nije mogao zapamtiti da zelim kod pokretanja mount diskova na nas-u, pa trzave animacije..ima toga jos...no s druge strane brzi je od win, radi u nekim stvarima bolje...generalno sve je to tu nedgje...nigdje :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Drago kaže...


Zbog njega mjerkam VR jer ekipa na jubitu kojoj vjerujem kaže da je ipak bolje od TrackIR-a koji sada koristim.

 

 Davno sam prestao letiti Šturma (u kojeg si me ti svojim člancima uvalio), a rekao sam da ću se vratiti kada VR bude prihvatljiv cijenom i performansama. Pa ako kreneš u tom smjeru javi kako je. Meni se čini da smo blizu, ali da to još ipak nije to.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Gledam baš danas jadnika na električnom romobilu u Makarskoj kako taljiga po cesti, vozači mu j... majku, a on glupan još dijete stavio ispred sebe, na kraju pali i on i taj njegov valjda sin, čak je i krvi bilo. Uglavnom, simpatična spravica ali nikako za cestu.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

 

Očekivao sam na webu uvodnik u novi broj BUG sa strane Herr Mire, a kada ono mladić Drago.
Drago je to opet u svojem šaljivom-zafrkanstom stilu uveo nas čitatelje u ono što novi broj našeg
omiljenog magazina nudi.

Cool mi je ova naslovica koja kombinira tamnu(crnu) pozadinu sa plavetnilom logo od Windosa.
Baš je upečatljiva i pravo autorsko djelo naslovnica našega broja BUG-a.

 

Twikanje Wina je bilo uvijek zanimljivo, ali kada nas netko vodi tim mraćnim p

utevima odmahnam je lakše, ali i veliko zadovoljstvo kada to radi naš omiljeni magazin BUG.

 

Dok HR ne nabavi 15 nosača zrakoplova i 20 eksadrila novih F-16, koje sam kaj nisu stigle, neka
slobodno budući i sadašnji avijatičari potraže poduku preko avio simulacije, nakon što pročitaj
recenziju iste u tekućem broju BUG-a. Imati će što naučiti, kada već to ne mogu od onih koji
su zaduženi za to...

 

 

Svi koji su u godinama il' jednostavno žele učiti bez obzira na godine, neka slobodno odaberu informatiku i
kompjutere kao svoj životni poziv, jer neće puno pogriješiti. To je jedan predivno i uzbudljivo putovanje
gdje učenje nikada ne prestaje. U tome i jest ljepota svega toga. BUG daje brutalni uvod u sve to.


Kao što i Drago piše, da ovo je broj za koji se odista može napisati da je za svakoga ponešto.
Od ljubitelja HW do fanova SW ili pak jednog i drugoga. Zato i ovaj mjesec, kao i dosada, a tako već 25 ljeta...:

 

BUG, rula nadmoćno!

     

 

 

E, da...svima drugovima, bugovcima, čitateljima, radnicima, seljacima, poštenoj inteligenciji, svemu što je progresivno i
progresivno misli, svim potlačenima i obespravljenima od srca sretan Praznik rada!
SF-SN!

Živio Prvi maj!

 

EDIT: drugarska dužnost prema bogatoj nagradnjači, uredno odrađena.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 12:56 (PzKpfw).
Moj PC  
0 7 hvala 1
15 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo
Dobar dan, 
svibanjski broj Buga također otkriva  kako se pod pojeftinjenjem časopisa podrazumijeva copy pastanje tekstova iz prethodnih brojeva. Konkretno tu mislim na hard test GTX 1660Ti&1660 kartica čiji je tekstalni dio identičan opisu MSI GTX 1660 Ti iz prethodnog broja. Ili se autor malo ulijenio.... 
:-)
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.5.2019 20:52 (Tvrdipanj).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Tvrdipanj kaže...
Dobar dan, 
svibanjski broj Buga također otkriva  kako se pod pojeftinjenjem časopisa podrazumijeva copy pastanje tekstova iz prethodnih brojeva. Konkretno tu mislim na hard test GTX 1660Ti&1660 kartica čiji je tekstalni dio identičan opisu MSI GTX 1660 Ti iz prethodnog broja. Ili se autor malo ulijenio.... 
:-)

 

A ti si kao neki provokator?

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
16 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W

VR je odličan koliko čujem, ali traži više resursa i pomalo je mutnija slika, ali 1/1 omjer gledanja 360 stupnjeva je neusporediv.
Koristim delan clip, ps3 kameru i opentrack software za headtracking za sada i ne mogu samom sebi opravdati novce za VR uređaje.

 

Moja zadnja kupnja je MI-8mtv helikopter. Nikad nisam niti znao da ću uživati u toj vrsti avijacije.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W

Ja sam si bio složio uradi-sam-freetrack kombinaciju i osim što mi je bilo mučno i vrlo je neprirodno okretati glavu, a gledati i dalje u monitor, bilo je teško držati glavu mirno da bi se naciljalo. Prirodni pokreti glave proizvodili su neprirodne pomake slike. Možda je do loše opreme i kalibracije, ali nije mi se svidjelo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W

loša kalibracija

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
16 godina
moderator
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Visak kaže...

Ja sam si bio složio uradi-sam-freetrack kombinaciju i osim što mi je bilo mučno i vrlo je neprirodno okretati glavu, a gledati i dalje u monitor, bilo je teško držati glavu mirno da bi se naciljalo. Prirodni pokreti glave proizvodili su neprirodne pomake slike. Možda je do loše opreme i kalibracije, ali nije mi se svidjelo.

 

 

Ovo što Korny kaže - trebaš to bolje kalibrirati i namjestiti dead zone u kojem se pomaci ne registriraju. 

 

Ovo što se muteža slike na VR-u tiče, istina, ali ova nova HTC-ova verzija koja ima eye-tracking iscrtava dio slike u koji ti gleda oko detaljnije od ostatka slike koju vidiš periferno. 

 

Problemi:

 

superskup VR,

potrebno zvijer računalo.

 

 

This space for rent!
15 godina
neaktivan
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

Nije da se nisam bavio kalibracijom, ali u žaru borbe, frčući joystick, glava leti na sve strane. VR bi trebao osigurati pomak 1:1, što je puno prirodnije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti Windo

nije problem naštimati headtracking, ako trebaš pomoć moj inbox je uvijek otvoren.

Ali koristi Opentrack - to je jedini free software koji se još updejta.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, DCS, Steam)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Hvala na ponudi, ali kao što rekoh ne letim više, a i komp mi je zastario. Kad Drago javi da VR funkcionira i/ili kad obnovim kantu možda se vratim.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Svibanjski Buga vam otkriva kako si podesiti W
Dead kaže...
soundstream kaže...

prvo ih masno platis onda moras podesavat...

 

 Imaš ih za 11€, legalno. 

 Ispod haube mislim da je (i)legalno, kupe ključeve sa ukradenim karticama i prodaju pod legalno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.5.2019 14:12 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice