Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

poruka: 30
|
čitano: 9.948
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u".
12 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

taman jedan meni za browsing i facebuk notifikacije.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
15 0 hvala 0
14 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Bogme, kad se sada zaigraju Dell, HP, Lenovo i ostali dečeci sa svojim serverčićima baziranim na spomenutom CPU, neće to baš biti ugodno Intelu.

 

Sve je to uredu i zanemarivo, al' pusti ti priču...

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Samo neka zakrpaju sigurnosne propuste Meldown i Spectre var. 1,2, 3 itd.

Također da osiguraju PSP (protected secure platform) koje je također "rupa"

sigurnosna, ali nije u vlasništvu AMD-a, nego Arm-a.

Također neka osiguraju podrušku za e-zone u kernelu SmartOS i onda je

to posao - bit će virtaulizacije .

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
Jehonan kaže...

..serverčićima baziranim na spomenutom CPU, neće to baš biti ugodno Intelu.

 ..

 -postoje jaki CPUi.. no bilo je tako i s Opteronom, ništa, jer AMD jednostavno nije mogao proizvesti dovoljno-više i tad nema problema za drugu stranu koja opet na duže staze zarađuje višestruko više. + stidljivo se spominje GFounders fijasko.. nikad od takve nakupine interesa nešto upotrebljivo osim 'prijetnje' intelu koja se ponavlja već bezbroj puta .. pa onak, više nije 'strašna'. Možda iznenađenje/obrat? Moguće, no malo vjerovatno..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Malo u OFFTOPIC i ARM ide na desktop.

Link

Intel drž' gaće.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg

-ako mu padnu to je od smijeha.. :)

-linux i desktop u istoj rečenici kao konkurencija čemu? arm? .. Canonical svršava jer sad će ubuntu postati masovni car.

-andriod.. to da, ali oni DE doživljavaju kao tamaguči, kao i MS kad je išao na mobilne i time silovao guijem DE juzere gurajući im gui mobača.. dva različita svijeta, od kojih je opet MS nešto važno ako govorimo o DE a tad je wintel ono što rula.. dok rula, dok ne dođe neki gamechanger... možda je to ovaj, samo možda. .. no kave veze s AMDom ima ne znam :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Ono što je važno jeste da je Intel napokon dobio konkurenciju, te da se AMD probudio nakon dugog sna (prije ZEN-a).

Takav razvoj događaja će sigurno spustiti cijene i ubrzati razvoj što je dobro za krajnje korisnike odnosno nas, jer zadnjih nekoliko generacija Intel-ovih procesora su nudile mizerna poboljšanja u odnosu na prethodnika po poprilično paprenim cijenama, sada vidimo povećanje broja jezgri u novoj seriji Intel-ovih procesora do kojeg sigurno nebi došlo da nije bilo ZEN-a. 

Sad, da li će AMD pomutiti račune finansijski moćnom Intel-u ostaje da vidimo, ali ovo što su uradili sa ZEN-om je poprilično impresivno ako se uzme u obzir situacija u kojoj su to stvarali.

U svakom slučaju drago mi je zbog AMD-a, i volio bih da se vrate na scenu kako u CPU tako i u GPU segmentu.

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg

-intel ima konkurenciju već 40 godina.. tj AMD je bio pogon intela koji se odvojio dok su oboje zapravo bili IBMovi pogoni tad velikomplavom nezanimljive x86 platforme.. jer PC tad nije bio 'zanimljiv'.. bio je kutija (a kasnije ih IBM mrzi, jer je sam napravio propust, uz to OS2 i Billy koji 'krade' windowse.. i stvara se wintel poluga koja rula PCjem do danas)..

-tak da, ne nije AMD konkurencija, nije od danas, imaju povremenih uspona kao athlon-1ghz ili opteron ali ne i resurse da bi uzdrmali jačeg, mada im ibm u tome pomaže (jer bez tog nema ni dec-a-sabirnice tj tako je napravljen athlon, pa i gfoundures.. no IBMu je dosadilo, odustao.. i zato AMD ne može pobijediti).

 

-no moguće je, david pobjedi golijata.. dobije se na lotu.. no nekak je ta priča već sto put izraubovana pa dok se ne desi, ne vjerujem :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
ihush kaže...
Jehonan kaže...

..serverčićima baziranim na spomenutom CPU, neće to baš biti ugodno Intelu.

 ..

 -postoje jaki CPUi.. no bilo je tako i s Opteronom, ništa, jer AMD jednostavno nije mogao proizvesti dovoljno-više i tad nema problema za drugu stranu koja opet na duže staze zarađuje višestruko više. + stidljivo se spominje GFounders fijasko.. nikad od takve nakupine interesa nešto upotrebljivo osim 'prijetnje' intelu koja se ponavlja već bezbroj puta .. pa onak, više nije 'strašna'. Možda iznenađenje/obrat? Moguće, no malo vjerovatno..

Ma je. Stoji. Al' isto tako, ha ima tome i mjesec dana, dakle nije još niti izašao ovaj CPU već se naveliko lamentiralo o njegovom prethodniku, malo sam gledao po ovim forumčićima koji se bave baš sa tom tematikom i gdje sys administratori bez problema naruče 10 kom. a da bi stvorili neku relativno malu testnu okolinu i mogu reći iz onoga što sam pročitao da su ljudi već tada bili vipe nego zadovoljni s omjerom dobiveno/uloženo. Sada to može biti samo bolje, bar tako izgleda. Al' sve je to skupa nebitno. Vrijeme će pokazati sve, kao i uvijek.

16 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Svi znamo Intelov potez za utrku s Opteronom

https://money.cnn.com/blogs/legalpad/2007/02/suit-intel-paid-dell-up-to-1-billion_15.html

 

Svaku obijest kaznila je povijest. I dalje je to borba bubamare protiv gorile, al na dobrom su putu. Ovo jučer je vjerovatno najvažniji događaj u cpu svijetu zadnjih 10-ak godina.

 

Mislim, dakle half adder
 
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
hrvooje kaže...

Svi znamo Intelov potez za utrku s Opteronom

https://money.cnn.com/blogs/legalpad/2007/02/suit-intel-paid-dell-up-to-1-billion_15.html

 

Svaku obijest kaznila je povijest. I dalje je to borba bubamare protiv gorile, al na dobrom su putu. Ovo jučer je vjerovatno najvažniji događaj u cpu svijetu zadnjih 10-ak godina.

 

 s obzirom da su dominirali 10g na cpu sceni ,mislim da im brojka i od 10 nebi bila problem kako se veli: ko bi gori sad je doli...nadam se da to bude uskoro jer u braku sam vec 10g kao i s Intelom a nebi htio ženu mijenjati rade bi promjenio samo brand(AMD)!lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Pa nije valjda da si vlasnik datacentra? 99,9% foruma bencha sa igrama. U tom sportu Intel je još 5 godina u prednosti

Mislim, dakle half adder
 
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
ihush kaže...

-intel ima konkurenciju već 40 godina.. tj AMD je bio pogon intela koji se odvojio dok su oboje zapravo bili IBMovi pogoni tad velikomplavom nezanimljive x86 platforme.. jer PC tad nije bio 'zanimljiv'.. bio je kutija (a kasnije ih IBM mrzi, jer je sam napravio propust, uz to OS2 i Billy koji 'krade' windowse.. i stvara se wintel poluga koja rula PCjem do danas)..

-tak da, ne nije AMD konkurencija, nije od danas, imaju povremenih uspona kao athlon-1ghz ili opteron ali ne i resurse da bi uzdrmali jačeg, mada im ibm u tome pomaže (jer bez tog nema ni dec-a-sabirnice tj tako je napravljen athlon, pa i gfoundures.. no IBMu je dosadilo, odustao.. i zato AMD ne može pobijediti).

 

-no moguće je, david pobjedi golijata.. dobije se na lotu.. no nekak je ta priča već sto put izraubovana pa dok se ne desi, ne vjerujem :)

Za korisnike skupi Intel golijat je več pao dakle klasičan Desktop,a HEDT i servere da ne spominjemo bit če makljaže kao u seljačkoj buni.

 

Pogledaj ili provjeri, pa linkaj kaj kod Intela moš kupit za ili do 160dolara.AMD nudi 6/12 proc, a kaj tu Intel nudi neču nit napisat jer je apsurdno.

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48

 

Treba stalno ponavljat, Intel je postao preskupi veliki pogon koji više cijenama jednostavno ne može konkurirat.Na kraju tu je i problem Intel vrhuške, koja več nekoliko godina vuče razne promašene poteze kao da su propisno pijani.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg

-a zašto bi gledao-tražio cijene? tema je amd-64core, koji radi na 7nm i troši toliko manje struje.. a .. cijena? U citiranom ne vidim da govorim o cijeni nego o tome tko je kome što, konkurent, neprijatejl i sl. :))

 

kakve veze ima cijena komada silicija u nekom vremenu.. npr neki 486dx je bio soma dollara.. pa što? VGA, printeri, miševi.. Evo sad su napokon SSDovi za šaku kuna, super!

-normalna evolucija silicija, više, jače, bolje.. khm ovo bolje je pitanje kriterija, jel radi, pa namjene, pa dobavljivosti itd. a cijena je samo cijena, sutra može biti 50% niža, za isti komad chipa, koji je i dalje isti kao danas. bocu domperignona kupi milijarder jer može i pojede tanjur tartufa, jer može.. i njemu je viša cijena baš kul, mada je mogao pojesti ćevape za 30kn i popiti pivu.. nahranio bi se jednako + omanje afričko pleme.. a govorimo o? :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Ceka se Ryzen 7 3xxx u 7nm ....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

2018. - 7 nm

Za manje od 10 godina - kvantna računala?

Do not feed the trolls!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg

-za četiri kvartala čitava godina, to je najbliže što će doći do kvantnog (sličnost riječi-slova).. ni blizu neke upotrebljive sheme koja bi ekšli radila, tak da dodaj nulu, vjerojatnije..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
DragonWarrior kaže...

2018. - 7 nm

Za manje od 10 godina - kvantna računala?

Pricao nedavno s fizicarem koji radi za IBM u svicarskoj na razvoju kvantnih racunala, kaze minimum 20 godina, a mozda i od svega odustanu...

16 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Kod nas u AWSu se polako zahuktavaju nove generacije servera baziranih na Epyc, a obzirom da unazad 7-8 godina nismo imali praktički ništa od AMDa ovo je jako dobar znak za AMD.

Da ne pričam sa sve više ima i AMD grafičkih po serverima.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2018 23:49 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
volio bih čuti još poneki detalj iz vašeg razgovora vezano za kvantno računalstvo, naravno ukoliko smiješ o tome pričati javno. zaista me zanima kako na to gledaju ljudi koji su povezani sa samim razvojem te što oni vide kao najveći problem na današnjem stupnju razvoja. hvala
14 godina
protjeran
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
ajfon123456 kaže...
volio bih čuti još poneki detalj iz vašeg razgovora vezano za kvantno računalstvo, naravno ukoliko smiješ o tome pričati javno. zaista me zanima kako na to gledaju ljudi koji su povezani sa samim razvojem te što oni vide kao najveći problem na današnjem stupnju razvoja. hvala

A vrlo kratko smo o toj temi, rekao je da su svi problemi tehnicke prirode, da je teoretski sve jasno, ovo doduse vrijedi za puno stvari koje nemamo :)

Za ove trenutne prototipe je rekao da su posve beskorisni i vise/manje samo proof of concept.

Brinu se daljne financiranje ako dugo ne budu imali nista korisno, zato je rekao da se mozda od svega odustane.

10 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
rambox kaže...
ihush kaže...

-intel ima konkurenciju već 40 godina.. tj AMD je bio pogon intela koji se odvojio dok su oboje zapravo bili IBMovi pogoni tad velikomplavom nezanimljive x86 platforme.. jer PC tad nije bio 'zanimljiv'.. bio je kutija (a kasnije ih IBM mrzi, jer je sam napravio propust, uz to OS2 i Billy koji 'krade' windowse.. i stvara se wintel poluga koja rula PCjem do danas)..

-tak da, ne nije AMD konkurencija, nije od danas, imaju povremenih uspona kao athlon-1ghz ili opteron ali ne i resurse da bi uzdrmali jačeg, mada im ibm u tome pomaže (jer bez tog nema ni dec-a-sabirnice tj tako je napravljen athlon, pa i gfoundures.. no IBMu je dosadilo, odustao.. i zato AMD ne može pobijediti).

 

-no moguće je, david pobjedi golijata.. dobije se na lotu.. no nekak je ta priča već sto put izraubovana pa dok se ne desi, ne vjerujem :)

Za korisnike skupi Intel golijat je več pao dakle klasičan Desktop,a HEDT i servere da ne spominjemo bit če makljaže kao u seljačkoj buni.

 

Pogledaj ili provjeri, pa linkaj kaj kod Intela moš kupit za ili do 160dolara.AMD nudi 6/12 proc, a kaj tu Intel nudi neču nit napisat jer je apsurdno.

 

https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48

 

Treba stalno ponavljat, Intel je postao preskupi veliki pogon koji više cijenama jednostavno ne može konkurirat.Na kraju tu je i problem Intel vrhuške, koja več nekoliko godina vuče razne promašene poteze kao da su propisno pijani.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-chat-tema/224306.aspx?page=289&jumpto=5420298&sort=asc&view=flat

 

Pričam ti priču, po običaju fućkaš bedastoće - ovo nije David vs Golijat ovo je Godzila vs šmokljan s praćkom. 

Ne tvrdim ja kategorički da Godzila ne može past, može, al to će prije biti rezultat toga što se grdosija prežderala pa se prehitila da malo otpočine.

Šmokljan za to vrijeme može skakat naokolo, pokazivat mišiće i glumit frajera, kad se grdosija zdigne ići će po već ustaljenom scenariju - kud koji, mili moji

 

 

Ode o skupom Intelu i njegovim preskupim pogonima a u isto vrijeme AMD ni da pisne o svojim consumer (@smrtnike) 7nm čipovima. Bilo da je riječ o procesorima, bilo da je riječ grafičkama novosti ravno 0. Dali su samo objavu da Vega 7nm dizajn kao da nikad nije bio ni zamišljen za consumer tržište - je da kako da ne

 

Kad sam ja prije par mjeseci pisao o tome što nas čeka jer AMD nema pristup dovoljno količini (cijenu da sad ponovno ne spominjem), tu me se je pljuvalo - sad ga imate.

 

Nemam pouzdanu informaciju al dao bi se okladit da nećemo dočekat ni consumer Zen2 procesore, AMD će drito preskočit na Zen3, već je na samom eventu polukriptično pušten info da će Zen3 bit zgotovljen za nekoliko mjeseci - aka riječ je o prvom tape-outu, do finalnog proizvoda onda još najmanje bar dva kvartala, aka tu već ulazimo u domenu Ice Lakea...

Nek misli tko šta hoće o Intelovim fabovima, al budite uvjereni da razliku od "nekih" njihovi 10nm waferi njih neće koštat ∼20k po komadu.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 9:43 (Statsman).
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
Boky Milanovic kaže...

* * *

Takav razvoj događaja će sigurno spustiti cijene * * *

Ma kakvo crno spuštanje cijena, zar ne vidite u svijetu da sve ide u vra*iju mater.

 

Prvo mobitel od soma USD, pa onda još mobitela od soma i pol USD. Kruh, mlijeko, kava... itd. itd.

13 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
Envy kaže...
Boky Milanovic kaže...

* * *

Takav razvoj događaja će sigurno spustiti cijene * * *

Ma kakvo crno spuštanje cijena, zar ne vidite u svijetu da sve ide u vra*iju mater.

 

Prvo mobitel od soma USD, pa onda još mobitela od soma i pol USD. Kruh, mlijeko, kava... itd. itd.

 vrazji kinezi, em neceju vise djabe mobitele sklapati,em nemaju hadezeja pa ih milijarda more priustit napokon meso,jbg.... kad se male ruke sloze, skoci se u 30 godina daleko u buducnost.. a mi smo,ak se sjecam dobro clanka, skocili u zadnjih 30 godina do 1989.. 

14 godina
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

Daklem khmm, bla, bla, bla "...uspoređena je dual-socket mašinom s dva Intelova Xeon...".

 

Mi bi možda rekli bla, bla, bla "...uspoređena je dual-socket strojem s dva Intelova Xeon...".

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
Ne, vjerojatno ćemo ostat na 7nm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
Dex.pwn kaže...
Ne, vjerojatno ćemo ostat na 7nm

 TSMC je počeo tiskati na 5 nm extreme ultraviolet lithography (EUV) procesu. Prije toga moraju prodati N7+

 

TSMC said that N5 will deliver 14.7% to 17.7% speed gains and 1.8 to 1.86 area shrinks based on tests with Arm A72 cores. The N7+ node can deliver 6% to 12% less power and 20% better density; however, TSMC did not mention speed gains.

Chip designs for the N5 node can start today, although most EDA tools won’t hit a 0.9-version readiness until November. Many of TSMC’s foundation IP blocks are ready for N5, but some, including PCIe Gen 4 and USB 3.1, may not be ready until June.

https://www.eetasia.com/news/article/18100502-tsmc-to-start-5nm-production-in-april

Mislim, dakle half adder
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
ansha kaže...
ajfon123456 kaže...
volio bih čuti još poneki detalj iz vašeg razgovora vezano za kvantno računalstvo, naravno ukoliko smiješ o tome pričati javno. zaista me zanima kako na to gledaju ljudi koji su povezani sa samim razvojem te što oni vide kao najveći problem na današnjem stupnju razvoja. hvala

A vrlo kratko smo o toj temi, rekao je da su svi problemi tehnicke prirode, da je teoretski sve jasno, ovo doduse vrijedi za puno stvari koje nemamo :)

Za ove trenutne prototipe je rekao da su posve beskorisni i vise/manje samo proof of concept.

Brinu se daljne financiranje ako dugo ne budu imali nista korisno, zato je rekao da se mozda od svega odustane.

 Nedavo saznah da na sličnom problemu radi Rob Pike, koautor Unixa, C-a i UTF-a, trenutni googler. 2000. su smtrali da bi 2010. mogla biti zadnja što se tiče Mooreovog zakona, a vidimo da proizvođači čipova i dalje, istina sve teže, veselo smanjuju tranzistor. 

 

Zanimljiva je njegova zadnja rečenica, prije 60-ak godina današnja računala su se činila jednako daleko, kao nama danas kvantna.

 

http://herpolhode.com/rob/qcintro.pdf

Mislim, dakle half adder
5 godina
neaktivan
offline
Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezgre u

problem s kvantnim je da nemoze biti cpu tj neznaju kako

nego samo kao coprocessor 

 

citao sam probleme onog frankfurtskog modela kvantnog racunala

kazu jedino sto bi mogli je ukompiti gpu sa kvantnim

da dobiju neki kvazi full tj kompletan cpu of toga ali $$$$$$

 

inace ako cijene nebudu u nebesima  evo nama tr s 64 jezgre uskoro :)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetska premijera AMD-a: Zen 2 donosi 64 jezg
hrvooje kaže...
.. 

 

Zanimljiva je njegova zadnja rečenica, prije 60-ak godina današnja računala su se činila jednako daleko, kao nama danas kvantna.

 

..

 - današnja računala su jednaka (ne identična ali bi i to mogao reći) onima od prije 10-50 pa i 100 godina. Rade na istom principu od tkalačkog stola i babage-turinga.. (kao onih koji su stvar definirali) .. dok je kvantno računalo nešto ''nešto'' .. (i kao što se spomene) samo kao koprocesor, jer još nema mogućnosti rada. Kao što je osnova elektromotora jednaka od kad je faradey stavio žicu u živu i dobio kontinuiranu rotaciju.. princip rada el.motora je isti, tog dana i danas. Tranzistor, logička vrata, on-off.. kvant je problem, kvant je neizvediv i samo eksperimentalno mogulć kao koprocesor jer ne znamo kako bi napravili kvantno računalo, možda smo korak/milimetar/kilometar bliže ali pošto ne znamo udaljenost, tak nam je svejedno .. i ne, nije na vidiku..

 

-snaga, resursi a time i mogućnosti su se razvijali (to je mooreov) ali osnova je ista. Kvantno računanje je neka sasvim druga osnova, drugi put, tako da ni ne možemo doći do tog cilja ako smo na drugom putu osim slučajno. No tako se stvari rade, otkrivaju a nije da je baš sve moguće, jer i na nivou ideje (ne samo izvedbe) kvantno je teže nego npr fuzijski reaktor gdje nam je još samo problem kontrolirati kontejner-plazmu ili da ne napravimo veliki bum umjesto generatora.. ali teorija je već tu, zamisliva..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice