TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

poruka: 9
|
čitano: 8.626
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše".
7 godina
offline
TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

bez obzira na slicne nazivne performanse, mislim da je ovo losij cip u odnosu na akm s obzirom na pakiranje potrosnju i zahtjeve napajanja. cak pise target use da je mobile audio.

doduse nema sheme u datasheetu pa nisan siguran. a u dac-u ionako je bitnije da je dobro odradjen analog dio.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

Neki vole AKM chip, neki Burr Brown, a neki ESS, iako je ESS imao problema sa poznatim "ESS hump" thd/imd izoblicenjem, barem u jeftinijim DACovima. Cini mi se da su audiofili uvijek nekako vise naginjali na AKM, barem dokle im tvornica nije izgorila. Mozda je razlog tome i cinjenica da je bilo nesto vise proizvodjaca koji koriste AKM jer ga je tehnicki lakse implementirati od ESSa, neznam. Na kraju dana, i nema toliko veze jer svi oni mogu zvucati odlicno. 

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše
hudo kaže...

Neki vole AKM chip, neki Burr Brown, a neki ESS, iako je ESS imao problema sa poznatim "ESS hump" thd/imd izoblicenjem, barem u jeftinijim DACovima. Cini mi se da su audiofili uvijek nekako vise naginjali na AKM, barem dokle im tvornica nije izgorila. Mozda je razlog tome i cinjenica da je bilo nesto vise proizvodjaca koji koriste AKM jer ga je tehnicki lakse implementirati od ESSa, neznam. Na kraju dana, i nema toliko veze jer svi oni mogu zvucati odlicno. 

 

 A što misliš o Analog Devices chipovima koje koristi Schiit? Mislim da ih tvoj Yggdrasil koristi.

16 godina
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše
Mariner kaže...
hudo kaže...

Neki vole AKM chip, neki Burr Brown, a neki ESS, iako je ESS imao problema sa poznatim "ESS hump" thd/imd izoblicenjem, barem u jeftinijim DACovima. Cini mi se da su audiofili uvijek nekako vise naginjali na AKM, barem dokle im tvornica nije izgorila. Mozda je razlog tome i cinjenica da je bilo nesto vise proizvodjaca koji koriste AKM jer ga je tehnicki lakse implementirati od ESSa, neznam. Na kraju dana, i nema toliko veze jer svi oni mogu zvucati odlicno. 

 

 A što misliš o Analog Devices chipovima koje koristi Schiit? Mislim da ih tvoj Yggdrasil koristi.

 

Meni je Yggy super zvucao, jako mi zao sto sam ga prodao. R2R implemetacija u chipu, iako nisam siguran dal je u potpunosti R2R ili dijelom i sigma delta, nesto sam citao da je mozda kombinacija.

Nisam vidio jos proizvodjaca koji imaju R2R u ICu, vecina koriste brdo preciznih malih tranzistora.

Imam i Schiit Modius sa AKMom, super zvuci za cijenu.

~~ sound sommelier ~~
21 mjesec
protjeran
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

A što misliš o ovom TEAC-U?

16 godina
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše
Mariner kaže...

A što misliš o ovom TEAC-U?

 Nisam cuo ovaj model, citao da neki TEACovi rade izvrsno, neki samo onako, osrednje. TEAC koji sam cuo je valjda bio 10-20god star, tako ne nije relevantan vise. Nemam neko misljenje, al da sam u potrazi probao bi ga cuti (nazalost hifi recenzije ovdje uopce ne kazu kako nesto zvuci), ili dobio na posudbu.

~~ sound sommelier ~~
21 mjesec
protjeran
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

Zašto si ga prodao i s čim si ga zamijenio? Što se desilo da sad žališ za Yggdrasilom?

16 godina
offline
Re: TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše
Mariner kaže...

Zašto si ga prodao i s čim si ga zamijenio? Što se desilo da sad žališ za Yggdrasilom?

Polakomio sam se za izvrsnim review-ovima za Holo Audio, pa uzeo Spring 3 KTE (suzdrzao se da ne prodam gace za May) :) Non oversampling R2R DAC.

Zvuci malo drugacije od Yggyja, al ne 1000 i vise eura bolje. Odnosno ovisi kakav zvuk se trazi, oba DACa su na vrlo visokoj razini. 

Yggy je malo vise dinamicniji, zabavan, sa izrazenim srednjim koji su mrvu vise "forward", dokle je Holo vise balansiran, sa jasno ocrtanim instrumentima, pozornicom, dubinom, sirinom, precizniji, pogotovo ako se koristi softverski upsampling sa HqPlayer (to mi je i bila nakana, da ga podignem na visi nivo sa Roon+HqPlayer). Oba su dosta muzikalni, tonski jako dobri, s time da je Holo mozda mrvu tonski tocniji, da kazem "analogan", iako je Yggi isto super u tome.

A zasto zalim, pa mozda cisto zbog para koje sa morao nadoplatiti. Za te novce bi mozda dobio vise da sam ih ulozio u akustiku sobe, zvucnike, nove cijevi za predpojacalo, recap izlaznog pojacala, neznam...

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2022 11:34 (hudo).
21 mjesec
protjeran
offline
TEAC UD-505-X - Akustika za odlikaše

Ja bih rekao da UD-505-X nema ugrađen MQA decoder. To ima NT-505-X model.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice