Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

poruka: 31
|
čitano: 8.502
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj".
10 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Bilo je istraživanje na tu temu nedavno u kojoj je (zasad) zaključeno da bez obzira koliko se trudili imamo ograničen vijek, a to je cca max 140 godina. Možda uspijem iskopat link negdje.

 

Uostalom smrt je jedan od boljih mehanizma ograničavanja moći upravo ovakvih ljudi. Lijepo je vidjeti da im se tresu gaće od pomisli na vlastitu smrtnost.

Nadglednik dina
Moj PC  
27 2 hvala 2
15 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Ne treba visoka tehnologija za usporavanje starenja. Kako kaže ona stara poslovica: Kad djeca imaju novaca, licitari trže.

 

Glavni razlog zašto starimo je nekroza tkiva / stanica. I nemogućnost odstranjivanja starog tkiva iz tjela. Uzroci za to su mnogostruki, ali uglavnom su to začepljene krve žile, kapilare. A za to je kriv uglavnom low density lipoprotein (kolesterol) LDL tipa B, koji je 3 nanometra manji od "normalnog" kolesterola za koji smo evelucijski prilagođeni pa ga efikasno odstranjujemo. Dok LDL tipa B ne ide lako van, pa se nakuplja plak, u najgorem slucaju se događa začepljenje žila. Onda stanice ne dobivaju glukozu (hrana), proteine, aminokiseline ... i neodstranjuju otpad ... itd.

 

Rezultat toga je nekroza, koja se sa vremenom nakuplja, tako da nosimo dosta mrtvog tkiva na sebi kako vrijeme prolazi i STARIMO. Kao božićno drvce, samo ukrasi nisu kuglice (malo morbidna uspredba) već nakupine odumrlog tkiva koje više nije moguće odstraniti. I eto ti starenja.

 

Što onda napraviti?

- LDL B ima ko blata u hidrogeniziranim biljnim uljima (još poznat naziv : biljna mast ... nutela, čokolada ... da ne nabrajam dalje). Pažljivo pročitati deklaracije hrane koju kupujete i trošite. Izbjegavati u širokom luku.

- izbjegavati omega 6 i više masne kiseline koliko je moguće

- SVAKAKO proučiti što je to AUTOFAGIJA (išla je nobelova nagrada iz medicine prije par godina), glikoneogeneza, glukogeneza, ketoza, hormon rasta, inzulinski ciklus (hipo i hiper glikemija), lipaza

- kava (kofein) negativno djeluje na proizvodnju kolagena (koža) pa eto bora i starenja kože (ako je moguće smanjiti na minimum)

 

Visoka tehnologija za uspravanje starenja?

- baviti se rekretivno nekim sportom ili fizičkom aktivnosti barem 2 - 3 puta tjedno

- ne jesti smeće

- barem jednom mjesecno doći do autofagije, tako da se razgrade stare stanice i pokrene izgradnja novih

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2021 14:45 (jozobozo).
 
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Bezo i njemu slični bi htjeli živjeli vječno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

ničija nije svijetlila do jutra, neće ni njihova...

 
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
jozobozo kaže...

Visoka tehnologija za uspravanje starenja?

- baviti se rekretivno nekim sportom ili fizičkom aktivnosti barem 2 - 3 puta tjedno

- ne jesti smeće

 

 

 

 

 

 S ovim dijelom tvoje poruke apsolutno se slažem. Ali niti jedno od to dvoje nije jednostavno postići. Nije nemoguće, ali je teško.

 

Rekreativno je teško baviti se sportom ako imaš radno vrijeme i druge obaveze da ti ostaju uglavnom večernji sati (ima ekipe koja trči u ponoć) ili cik zore. U teretanu ne idem, niti planiram ići (nevezano uz koronu). U obzir može doći samo otvoreni prostor. Preostaje vikend, kada je vikend slobodan od kojekakvih obaveza. Imam kolege sa studija (davno je to bilo...) koji redovito planinare vikendima i to je već odavno preraslo iz rekreacije u nešto puno više i ozbiljnije. Tu se ide i izvan Hrvatske, ide su u visine, ide se po stijenama i sl.

 

Ne jesti smeće. A gdje kupiti tzv. zdravu hranu? Zemlja je zatrovana koječime, tako da je upitno tko je uopće kadar proizvesti zdravu hranu na zemlji. Hidroponski i vertikalni uzgoj daju hranu uglavnom bez okusa. Takvo voće i povrće je prepuno vode, zbog težine. Prošle godine sam u dostavi uzeo veću količinu borovnica (korona, dostava proizvođača na kućni prag, obavezno uzeti barem 2kg). Pa to je bila sama voda. Mesne prerađevine su smrt. Tijekom vikenda sam pročitao vijest o povlačenu 10 tona kobasica: https://www.poslovni.hr/domace/popularne-hrvatska-mesnica-povukla-10-tona-kobasica-jos-nisu-razjasnjene-sve-okolnosti-oko-opoziva-4304091?utm_source=Vecernji&utm_medium=below_article.

 

U istom tonu: "Udrugama potrošača, pak, najviše prigovora stiže na uvezenu robu. Stoga pozdravljaju povlačenje proizvoda čak i ako su sumnjivi. "Ja znam da je svima njima dobit jako bitna u poslovanju, ali neka se zapitaju koju robu nama uvoze i stavljaju na tržište i na kraju krajeva i njihova djeca to sigurno jedu, a posljedice stvarno mogu biti kobne", zaključuje Novaković Matanić." (https://net.hr/danas/hrvatska/povukli-10-tona-kobasica-velikog-proizvodaca-oglasio-se-i-laboratorij-a-udruge-kazu-neka-paze-sto-uvoze-c36b03da-0dc0-11ec-81d1-724224a7b170)

 

Jednostavno nije lako.

 

 

4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
DuxCro kaže...

Bezo i njemu slični bi htjeli živjeli vječno.

 Sada kada je super bogat, normalno da želi mijenjati svijet i živjeti što duže. Vođenje kompanije mu više nije zanimljivo, kao ni Pageu i Brinu iz Google, kao ni starim Microsoftovcima... Dok dođeš do vrha, potrošiš najbolje godine svog života. A onda te krenu "prat" zbog prošlosti, odnosa prema zaposlenima...

14 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
jozobozo kaže...

Ne treba visoka tehnologija za usporavanje starenja. Kako kaže ona stara poslovica: Kad djeca imaju novaca, licitari trže.

 

Glavni razlog zašto starimo je nekroza tkiva / stanica. I nemogućnost odstranjivanja starog tkiva iz tjela. Uzroci za to su mnogostruki, ali uglavnom su to začepljene krve žile, kapilare. A za to je kriv uglavnom low density lipoprotein (kolesterol) LDL tipa B, koji je 3 nanometra manji od "normalnog" kolesterola za koji smo evelucijski prilagođeni pa ga efikasno odstranjujemo. Dok LDL tipa B ne ide lako van, pa se nakuplja plak, u najgorem slucaju se događa začepljenje žila. Onda stanice ne dobivaju glukozu (hrana), proteine, aminokiseline ... i neodstranjuju otpad ... itd.

 

Rezultat toga je nekroza, koja se sa vremenom nakuplja, tako da nosimo dosta mrtvog tkiva na sebi kako vrijeme prolazi i STARIMO. Kao božićno drvce, samo ukrasi nisu kuglice (malo morbidna uspredba) već nakupine odumrlog tkiva koje više nije moguće odstraniti. I eto ti starenja.

 

Što onda napraviti?

- LDL B ima ko blata u hidrogeniziranim biljnim uljima (još poznat naziv : biljna mast ... nutela, čokolada ... da ne nabrajam dalje). Pažljivo pročitati deklaracije hrane koju kupujete i trošite. Izbjegavati u širokom luku.

- izbjegavati omega 6 i više masne kiseline koliko je moguće

- SVAKAKO proučiti što je to AUTOFAGIJA (išla je nobelova nagrada iz medicine prije par godina), glikoneogeneza, glukogeneza, ketoza, hormon rasta, inzulinski ciklus (hipo i hiper glikemija), lipaza

- kava (kofein) negativno djeluje na proizvodnju kolagena (koža) pa eto bora i starenja kože (ako je moguće smanjiti na minimum)

 

Visoka tehnologija za uspravanje starenja?

- baviti se rekretivno nekim sportom ili fizičkom aktivnosti barem 2 - 3 puta tjedno

- ne jesti smeće

- barem jednom mjesecno doći do autofagije, tako da se razgrade stare stanice i pokrene izgradnja novih

 

 

 

 

 

Iskreno ne kuzim tvoj post, pa samim time sto si napisao sto je problem, to je vec pola posla odradjeno, sada to treba ocistiti / popraviti, ne?

Napisao si: 

"Rezultat toga je nekroza, koja se sa vremenom nakuplja, tako da nosimo dosta mrtvog tkiva na sebi kako vrijeme prolazi i STARIMO. Kao božićno drvce, samo ukrasi nisu kuglice (malo morbidna uspredba) već nakupine odumrlog tkiva koje više nije moguće odstraniti. I eto ti starenja."

Znaci kada bi imali male nano robote koji bi isli svuda po zilama i mehanicki cistili (Ajmo to tako nazvati) vec samo to bi rijesilo puno problema.

Da nema zablude ja ne kazem da je nesto od toga sada tehnicki moguce etc, ali na kraju dana dok god neka ideja nije direkt koaliziji protiv fizickih / kemijskih zakona koje za sada razumijemo, nema razloga da ih kroz 10-20 godina ne ce biti moguce kupiti i koristiti u razno raznim terapijama.

Tehnicki gledano ne postoje razlog zasto to ne bi bilo moguce, tj radi se o super teskom inzinjerskom problemu, a takvi problemi se sreduju sa puno novaca + ljudi koji ce na tome raditi, a upravo taj novac milijarderi imaju.

Primjer:


12 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
zelenapaprika kaže...
DuxCro kaže...

Bezo i njemu slični bi htjeli živjeli vječno.

 Sada kada je super bogat, normalno da želi mijenjati svijet i živjeti što duže. Vođenje kompanije mu više nije zanimljivo, kao ni Pageu i Brinu iz Google, kao ni starim Microsoftovcima... Dok dođeš do vrha, potrošiš najbolje godine svog života. A onda te krenu "prat" zbog prošlosti, odnosa prema zaposlenima...

 

 

tako je, izmisliš to nešto za usporavanje starenja, spakiraš se i odeš na mars i od tamo siješ pamet

4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
W1ck3d8u2z kaže...
zelenapaprika kaže...
DuxCro kaže...

Bezo i njemu slični bi htjeli živjeli vječno.

 Sada kada je super bogat, normalno da želi mijenjati svijet i živjeti što duže. Vođenje kompanije mu više nije zanimljivo, kao ni Pageu i Brinu iz Google, kao ni starim Microsoftovcima... Dok dođeš do vrha, potrošiš najbolje godine svog života. A onda te krenu "prat" zbog prošlosti, odnosa prema zaposlenima...

 

 

tako je, izmisliš to nešto za usporavanje starenja, spakiraš se i odeš na mars i od tamo siješ pamet

 Pisana je peticija. Nije uspjelo. :-)

 

3 godine
protjeran
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Imaju oni već preparat za pomlađivanje i dug život, zove se adrenokrom.

Dovoljno je pogledati koliko godina imaju ili s koliko godina su umrli: David Rockfeller, Soroš, Princ Filip, Jacob Rothschild i ostali likovi... svaki živi stoljeće jbt.

 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Sad ću objasniti čemu cijela ova situacija u svijetu (Pandemija,ratovi i sl).Već određeno vrijeme ljudi (BEZ DUŠE) koji imaju novaca rade na ovom da bi postali Besmrtni.Zato se i radi na Tehnokraciji.Imaju problem s 6 milijardi ljudi koje treba pocijepit (riješiti).Uvest će robotizaciju i 2 milijarde robova im je taman kojima će se oni predstavit kao Bogovi.Imam neki filing da se taj film već dogodio više puta u povijesti no svaki je završio skorim uništenjem civilizacije i tako već milionima godina.Ali nemojte me ozbiljno shvatit to je samo SF.hmmmm

Moj PC  
2 5 hvala 0
10 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

jel nije nas radman pokusavao nesto u vezi toga, cak je i spravljao neke koktele za produzenje zivota...

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
trolaslavonska kaže...

jel nije nas radman pokusavao nesto u vezi toga, cak je i spravljao neke koktele za produzenje zivota...

 Ne treba ti koktel. Treba ti mali krov nad glavom negdje gdje se tebi sviđa, poželjno da ti ljudi ne skaču po glavi i da nisi na atraktivnom mjestu na kojem domaći krimosi, pardon, investitori, imaju plan graditi poslovno-stambene zgrade, hotele, resorte... Dakle, pametno biraj mjesto za neku kućicu u zelenilu, uz obalu, na otoku... I imaj onoliko koliko ti treba za život. Jer ti svi ovi gadgeti zapravo ne trebaju. Imaj svoj vrt i pazi što jedeš. Kako si već u prirodi, kretat ćeš se ionako. I živjet ćeš 100 godina. Bez stresa.


Jutarnji list. Tip sa super skupim Lamborghinijem (jedan od ovih koji su bili kod nas neki dan sa super autima). Veli da se borio godinama da nema mobitel. I dalje nema TV. Izveze tutača iz garaže i divi mu se, a ne vozi ga. Tako se živi. Mnogi ne shvaćaju koliko mediji futranjem glupostima i mobiteli koji izazivaju ovisnosti - uništavaju život. Prerađena hrana također. Gledao sam večeras Tednik, emisiju na RTV Sloveniji i prilog o povlačenju hrane s polica trgovina zbog aditiva E410 i etilen oksida - sladoledi, jogurti, sirevi... (https://www.zps.si/odpoklici/odpoklici-zivil-in-pijac/11016-mnozicni-odpoklic-zivil-zaradi-prisotnosti-etilen-oksida-v-aditivu).

 

Pa ti reci da živiš zdravo i da nemaš nikakvih problema. Moš' mislit.

 

14 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
McFly333 kaže...

Sad ću objasniti čemu cijela ova situacija u svijetu (Pandemija,ratovi i sl).Već određeno vrijeme ljudi (BEZ DUŠE) koji imaju novaca rade na ovom da bi postali Besmrtni.Zato se i radi na Tehnokraciji.Imaju problem s 6 milijardi ljudi koje treba pocijepit (riješiti).Uvest će robotizaciju i 2 milijarde robova im je taman kojima će se oni predstavit kao Bogovi.Imam neki filing da se taj film već dogodio više puta u povijesti no svaki je završio skorim uništenjem civilizacije i tako već milionima godina.Ali nemojte me ozbiljno shvatit to je samo SF.hmmmm

 
Zabrijao si.

14 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
zelenapaprika kaže...
trolaslavonska kaže...

jel nije nas radman pokusavao nesto u vezi toga, cak je i spravljao neke koktele za produzenje zivota...

 Ne treba ti koktel. Treba ti mali krov nad glavom negdje gdje se tebi sviđa, poželjno da ti ljudi ne skaču po glavi i da nisi na atraktivnom mjestu na kojem domaći krimosi, pardon, investitori, imaju plan graditi poslovno-stambene zgrade, hotele, resorte... Dakle, pametno biraj mjesto za neku kućicu u zelenilu, uz obalu, na otoku... I imaj onoliko koliko ti treba za život. Jer ti svi ovi gadgeti zapravo ne trebaju. Imaj svoj vrt i pazi što jedeš. Kako si već u prirodi, kretat ćeš se ionako. I živjet ćeš 100 godina. Bez stresa.


Jutarnji list. Tip sa super skupim Lamborghinijem (jedan od ovih koji su bili kod nas neki dan sa super autima). Veli da se borio godinama da nema mobitel. I dalje nema TV. Izveze tutača iz garaže i divi mu se, a ne vozi ga. Tako se živi. Mnogi ne shvaćaju koliko mediji futranjem glupostima i mobiteli koji izazivaju ovisnosti - uništavaju život. Prerađena hrana također. Gledao sam večeras Tednik, emisiju na RTV Sloveniji i prilog o povlačenju hrane s polica trgovina zbog aditiva E410 i etilen oksida - sladoledi, jogurti, sirevi... (https://www.zps.si/odpoklici/odpoklici-zivil-in-pijac/11016-mnozicni-odpoklic-zivil-zaradi-prisotnosti-etilen-oksida-v-aditivu).

 

Pa ti reci da živiš zdravo i da nemaš nikakvih problema. Moš' mislit.

 

 

Treba zivjeti tako da uzivas u zivotu i pri tom drugima ne nanosis zlo i nepravdu.

E sad dali ces se diviti svom auticu, zivjeti u nekoj kucici i jesti smokve i ribu ili prtljati po mobitelu... jbga, svatko ima svoje veselje, nitko nece zivjeti vjecno.

16 godina
odjavljen
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Ocajnici... pljuc

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

To sve već postoji.

 
7 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
Lenovo33 kaže...

Imaju oni već preparat za pomlađivanje i dug život, zove se adrenokrom.

Dovoljno je pogledati koliko godina imaju ili s koliko godina su umrli: David Rockfeller, Soroš, Princ Filip, Jacob Rothschild i ostali likovi... svaki živi stoljeće jbt.

Ma da, moje 2 prababe i pradida od 90+ su po selu harvestali djecu. Sinko ne seri i ostavi se pizdarija...

4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
bus kaže...

 

Treba zivjeti tako da uzivas u zivotu i pri tom drugima ne nanosis zlo i nepravdu.

E sad dali ces se diviti svom auticu, zivjeti u nekoj kucici i jesti smokve i ribu ili prtljati po mobitelu... jbga, svatko ima svoje veselje, nitko nece zivjeti vjecno.

 U zadnjih par godina ljudi su naprosto podivljali. Svatko gleda isključivo svoj interes i nije ga briga za druge. Eto, takav ti je svijet. I neće biti ništa bolje.

 

Možeš se diviti i bukvi u dvorištu.

 

Prtljanje po mobitelu je teški i golemi gubitak vremena u životu. Jednako kao prebacivanje programa na TV-u. Zato neki ljudi nemaju TV, a i mobitel im je nužno zlo. Ovisnici (oni kojima posao to ne zahtijeva) gledaju u ekran mobitela satima dnevno. I tako im život prolazi u činjenici da su izmanipulirani i da bez veze gube vrijeme na bedastoće koje se najviše gledaju na internetu (a to nisu znanstveni radovi, bez brige):https://nhahealth.com/screen-dependency-disorder-the-effects-of-screen-time-addiction/ (a postoji i gomila znanstvenih radova o tome, samo je mnogima potreban plaćeni pristup za čitanje).

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 12:15 (zelenapaprika).
9 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

 

ehh jasno mi je zašto hoće živit vječno, probudiš se u jahtici sa tri top modela a konobar nosi jaja, slaninu i tri crtice najboljeg kokaina. Tako bi svi živjeli vječno

 

a ne mi sirotinja što rmbačimo 10 sati dnevno za kikiriki, mi trebamo organizirat konzilij da smisli kako da živimo kraće

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

nema mi većeg užasa od (moguće?) besmrtnosti. to je za vampire i ostale hadezenjare. sva sreća da nam je trajanje ograničeno apoptozom i da eu/ek to ne može promijeniti uredbom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
ansha kaže...

Ma da, moje 2 prababe i pradida od 90+ su po selu harvestali djecu. Sinko ne seri i ostavi se pizdarija...

 Naravno da nisu, to je sport za elitu, a ne za zatucane kmetove po selu...

 

9 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
Lenovo33 kaže...

Imaju oni već preparat za pomlađivanje i dug život, zove se adrenokrom.

Dovoljno je pogledati koliko godina imaju ili s koliko godina su umrli: David Rockfeller, Soroš, Princ Filip, Jacob Rothschild i ostali likovi... svaki živi stoljeće jbt.

 

nije to dokaz za ništa posebno. Prvo što se treba uzeti u obzir je da ima i puno bogataša koji su i umrli prerano. 

 

A drugo za ove ljude koje si nabrojao treba imati na umu da su to disciplinirani ljudi. Ljudi koji su se preventivno liječili, i slušali šta im govore najbolji doktori na svijetu. Od moje žene stric nedavno umro od srca, 55 godina, doktori su mu lijepo rekli da ne jede masno ljuto začinjeno, a njemu žena šverca ćevape i kulen u bolnicu, on se satire od toga. Jebiga kad si glup ko te jebe.

 

Moja baba je doživila 88 godina, a možda bi i više da je htjela doći koji put ranije u bolnicu, nisi je mogao natjerati. Da je imala njegu kao Rockefeller i da je bila disciplinirana i slušala šta joj se kaže bez problema bi doživila koliko je i on. 

 

Ono što želim reći je da ima potpuno jasan i racionalan razlog zašto neki ljudi žive dosta duže od prosjeka, bez nekakvih ludih teorija zavjere, demonskih obreda i stanica abortirane djece

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 15:23 (Cansee).
14 godina
protjeran
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
Lenovo33 kaže...
ansha kaže...

Ma da, moje 2 prababe i pradida od 90+ su po selu harvestali djecu. Sinko ne seri i ostavi se pizdarija...

 Naravno da nisu, to je sport za elitu, a ne za zatucane kmetove po selu...

 

 Napisao si da je dovoljno vidjet koliko godina imaju, al to im ocito nije neko postignuce kad i kmetovi s nikakvom zdravstvenom zastitom pozive jednako...

 

To sa adrenokromom je zesca smijurija i plod sizofrenog mozga..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
zelenapaprika kaže...
trolaslavonska kaže...

jel nije nas radman pokusavao nesto u vezi toga, cak je i spravljao neke koktele za produzenje zivota...

 Ne treba ti koktel. Treba ti mali krov nad glavom negdje gdje se tebi sviđa, poželjno da ti ljudi ne skaču po glavi i da nisi na atraktivnom mjestu na kojem domaći krimosi, pardon, investitori, imaju plan graditi poslovno-stambene zgrade, hotele, resorte... Dakle, pametno biraj mjesto za neku kućicu u zelenilu, uz obalu, na otoku... I imaj onoliko koliko ti treba za život. Jer ti svi ovi gadgeti zapravo ne trebaju. Imaj svoj vrt i pazi što jedeš. Kako si već u prirodi, kretat ćeš se ionako. I živjet ćeš 100 godina. Bez stresa.


Jutarnji list. Tip sa super skupim Lamborghinijem (jedan od ovih koji su bili kod nas neki dan sa super autima). Veli da se borio godinama da nema mobitel. I dalje nema TV. Izveze tutača iz garaže i divi mu se, a ne vozi ga. Tako se živi. Mnogi ne shvaćaju koliko mediji futranjem glupostima i mobiteli koji izazivaju ovisnosti - uništavaju život. Prerađena hrana također. Gledao sam večeras Tednik, emisiju na RTV Sloveniji i prilog o povlačenju hrane s polica trgovina zbog aditiva E410 i etilen oksida - sladoledi, jogurti, sirevi... (https://www.zps.si/odpoklici/odpoklici-zivil-in-pijac/11016-mnozicni-odpoklic-zivil-zaradi-prisotnosti-etilen-oksida-v-aditivu).

 

Pa ti reci da živiš zdravo i da nemaš nikakvih problema. Moš' mislit.

 

 Nije stvar da jedes organsku hranu vec da jedes raznoliko, da ne jedes peceno nego kuhano, da jedes manje porcije cesce, da ne pijes nista osim vode i slicne stvari. Nije to nista nemoguce postici cak i kad radis. Da ne kazem da se bolje osjecas nego kad svaki dan pojedes biftek i krumpire.

16 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Ajde ne lupetajte, mozete jesti sto god hocete ali duze od 120 godina necete zivit, a i tih zadnjih godina cete biti u takvom stanju da ce vam biti zao sto ste zivi. Organizam stari, netko malo brze, netko malo sporije ali stari i propada i zasad jos uvijek ne znamo kako to sprijeciti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Bolje zivjeti 70 godina kao covjek nego 100 godina kao crkveni mis...

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
Friday kaže...

Bolje zivjeti 70 godina kao covjek nego 100 godina kao crkveni mis...

 

i bolje 10.000 dolara u džepu nego pljuvačka u oku

12 godina
offline
Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja i vj

Najbolje povuć' do tridesete pa onda ponovo.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tech milijarderi ulažu u usporavanje starenja
zoki.zlikowski kaže...

 

 Nije stvar da jedes organsku hranu vec da jedes raznoliko, da ne jedes peceno nego kuhano, da jedes manje porcije cesce, da ne pijes nista osim vode i slicne stvari. Nije to nista nemoguce postici cak i kad radis. Da ne kazem da se bolje osjecas nego kad svaki dan pojedes biftek i krumpire.

 Sve je bitno. Jer ono što se nama prodaje pod zdravu hranu, raslo je u tko zna kakvim uvjetima. Da, treba smanjiti pohano i pečeno, piti vodu (aj, aj, aj, zagrebačka voda je toliko puna kamenca, da je to katastrofa) umjesto zašećerenih sokova i alkohola. Problem je u manjim obrocima kada nisam doma.

 

Znam jednog koji mlati mesinu i krumpire po pivnicama. Strašn je koliko on jede mesa s roštilja općenito.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice