Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

poruka: 10
|
čitano: 11.395
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p".
12 godina
offline
Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

Već smo pisali o istrazi o neuobičajenom ponašanju Tesli koje se povremeno zabiju u vozila hitnih službi parkiranih pored ceste i s uključenim rotirajućim svjetlima, a sada priča dobiva novi nastavak nakon što je privatnu zajedničku tužbu protiv tvrtke podiglo i pet teksaških policajaca koji su žrtve Autopilota.

Naime, 27. veljače ove godine je u istočnom Teksasu došlo do nezgode zbog koje su na lice mjesta bile pozvane hitne službe, a među njima i petoro policijskih službenikakoji su parkirali svoja vozila na zaustavnoj traci Eastex autoputa i uključili rotacijska svjetla. Moguće je da je upravo ovo zadnje bilo razlogom da se Tesla Model X s uključenim Autopilotom i svim njegovim dotadašnjim nadogradnjama zabije u njih i pri tome svima nanese teške tjelesne ozljede, ali, srećom, bez mrtvih.

 

Zašto jednostavno ne preimenuju model? Umjesto Model X bi se trebao zvati Tesla ACAB.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja
ludizao kaže...

... ali retardiranima nije mjesto za volanom.

 upravo si ovime izbacio 7/8 rvata s prometnica (usprkos najtežim i najskupljim vozačkim ispitima u galaksiji). pozlatilo ti se. 

 

a propos tesala i amera, znam da su njihovi ispiti za fiškale opaki (kao naši vozački) no isplati se. najpropulzivnija i najlukrativnija djelatnost a nema veze s tehnologijama 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
2 godine
offline
Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

ako uključim autopilot mogi li ja ipak pomaknuti volan automobila ?

ako mogu, onda sam kriv i ja kao pijana osoba.

 

što je kriv lokal/restoran koji je nadolio već pijanog čovjeka...

luda Amerika.

 

baš oni znaju hoće li letva pijanac sjesti u vozilo ili će zvati taxi.

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja

Zato i je autopilot kontroverzan. 

Autopilot dopušta vozaču da preuzme kontrolu. Većina proizvođača tjera vozače da budu svjesni i paze na vožnju upravo da bi izbjegli potencijalnu tužbu. Sjeo si za volan, ti si odgovoran. 

Koliko znam u Americi nije dozvoljeno poslužiti pijanu osobu, ali valjda kao i što kod nas mlađi od 18 ne bi smjeli piti to je viđe "guideline". 

 

Upravo zato su i neki skeptični kako će Rimac uspijeti s autonomnim taxijima. Tim više što je Hyundai (Rimčev partner) izbacio Ionix 5 kao robo taxi, ali i dalje zahtjeva da netko sjedi unutra kao vozač. Nije to skladište ili Olimpijsko selo gdje kontroliraš sve. 

In vino veritas
2 godine
offline
Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

tko je pijana osoba ?

 

ako tetura, povraća, smrdi na alkohol može se reći da je pijan.

 

ako popije 10 piva a normalno se ponaša, tko može dokazati da je pijan.

lijepo popiješ još tri i tek kad se dogodi nesreća na pirenju ustanove da imaš 2 promila alkohola.

 

ne podnose svi ljudi isto iste količine alkohola.

 

znam ljude koji s 2 promila potpuno normalno funkcioniraju, uopće ne možeš skontati da je posaugao 13 piva.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja
Zaporožac kaže...

ako uključim autopilot mogi li ja ipak pomaknuti volan automobila ?

ako mogu, onda sam kriv i ja kao pijana osoba.

 

što je kriv lokal/restoran koji je nadolio već pijanog čovjeka...

luda Amerika.

 

baš oni znaju hoće li letva pijanac sjesti u vozilo ili će zvati taxi.

 

 

U mnogo američkih država postoji zakon koji kažnjava radnike u ugostiteljskim objektima koji "pretjerano" toče alkoholna pića gostima. Imali su neki spor na sudu oko toga i onda je to postao zakon. 

 

Što se mene tiče neka ameri testiraju taj "autopilot" na sebi i možda ga za koje desetljeće usavrše i onda ga mogu i kod nas legalizirati :D 

11 godina
offline
Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

Tesla je enormno precijenjeno smece na vise razina i vrlo kvalitetna ideja na par njih.

Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja
GranDaddo kaže...

Zato i je autopilot kontroverzan. 

Autopilot dopušta vozaču da preuzme kontrolu. Većina proizvođača tjera vozače da budu svjesni i paze na vožnju upravo da bi izbjegli potencijalnu tužbu. Sjeo si za volan, ti si odgovoran. 

Koliko znam u Americi nije dozvoljeno poslužiti pijanu osobu, ali valjda kao i što kod nas mlađi od 18 ne bi smjeli piti to je viđe "guideline". 

 

Upravo zato su i neki skeptični kako će Rimac uspijeti s autonomnim taxijima. Tim više što je Hyundai (Rimčev partner) izbacio Ionix 5 kao robo taxi, ali i dalje zahtjeva da netko sjedi unutra kao vozač. Nije to skladište ili Olimpijsko selo gdje kontroliraš sve. 

 To sam ja objašnjavao ženine sestre dečku iz Brazila. Ovdje su ti zakoni više kao guidlines. 

15 godina
offline
Re: Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja
Gajotres kaže...

 To sam ja objašnjavao ženine sestre dečku iz Brazila. Ovdje su ti zakoni više kao guidlines. 

 u rvackoj je to slojevito. za "neke" su samo smjernice prepuštene osobnoj procjeni (npr. prometni propisi za mercedesičare, beemveičare i taksinjare), "nekima drugačijima" su poligon za primjenu sile (raja/topovsko meso/glasači/jednakiji/porezni platiše/bez rođe na pozic'ji/ja itd.) ili pak za "malobrojne", koji imaju tzv. imunitet (popovi, diplomacija, "dužnosnici" vladajućih ...), floskula za mazanje očiju svima koji nisu poput njih. nije jednoznačno. valja pohvatati konce i finese. pravo je u nas tvar s najvećim (ne)zamislivim koeficijentom elastičnosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Teksaški policajci tuže Teslu zbog stradavanja u p

meni ovakvi sudari izgledaju kao beta testiranje. jer tko bi se normalan vozio 110km/h sa ludim šoferom koji se stalno negjde zabija. :D neka nama tesla utaba put... kad neće nitko drugi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice