Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

poruka: 86
|
čitano: 21.437
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska".
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Marko :D kaže...
Bono kaže...
jozef kaže...

Ljudi imaju nerealna očekivanja a mnoge od cijena na tržištu nisu održive, pa tako niti taj 1TB prometa na "pokućnom internetu". Tele2 je to uveo da poveća tržišni udio kako bi se mogao prodati, pri tome je imao samo gubitke. Ista stvar je bila i s onim Amisom. Je, bila je dobra ponuda za korisnike, ali ne i za firmu. Također su pržili novac investitora da bi se nekako prodali, pri tome se davili u dugovima. Nisam siguran ali mislim da je Tele2 svih 14 godina na našem tržištu završio s gubitkom. I onda korisnici pljuju "lopovi, ukinuli su flat promet za male pare", idem kod drugog... da, svi vas jedva čekaju da zagušujete mrežu za 3kn mjesečno. Moraju i oni nekako zaradit.
Ova promjena je očekivana, mislim da su svi United Media telekomi pod tim brandom.

 Amis je uvijek bio profitabilan i domaci Amis je bio kolateralna zrtva. Cilj je bio Amis Slovenski koji je bio drugi ili treci najveci operater u Sloveniji i A1 je htio zauzeti poziciju tamo.

Sramotno je uopce stavljati Amis kao jedan profesionalan ISP sa Tele2, s time da je Amis jedini davao pravu dedicated optiku, a ne kao ovo dijeljeno smece na masu korisnika od T-coma ili A1.

Na Amisu na optici za rezidencijalu si u svako doba i noci uvijek imao istu maksimalnu brzinu, zato su se mnogi i razocarali kad su vidjeli kako to funkcionira na A1, prvo nije unlimited flat, drugo brzina oscilira.

Kod Amisa nisam imao potrebe router restartati po 250 dana, a sada je obavezno jednom mjesečno, ako ne i više. I da, vidljivo je kako je kvaliteta usluge pala, pa i na aktivnoj optici koju je napravio Amis.

 

 

Mislim da su vas prespojili na dijeljenu optiku, mislim da nemate vise zasebnu nit do stana.

15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
digitall kaže...

ja uvijek biram optiku (koje jos nema u mom kvartu) ispred 4g, 5g ili 100g

 

konstantna brzina 24h/365 dana, stvarni flat

 Pa ako dode 5G u kvart, velika je vjerojatnost da dode i optika. Jer bez fibera nema ni 5G tamo....ali klosari to nece rasirit do kucanstva

13 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ne znam što su radili, ali usluge nisu iste kao prije. Router imam još od 2013. kojeg sam dobio od Amisa i s te strane ništa nije mijenjano. Jedino što vidim da se promijenilo je korisničko ime za pristup internetu, ništa drugo.

11 godina
neaktivan
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Nijedna telekom kompanija u Hrvatskoj nece investirat centa u mrežu ili razvoj ili nesto jer smo mi bleed podrucje odnosno mi smo stoka sitnog zuba gdje je jedino bitno kolika se na kraju godine isplati dividenda ljudima u odijelima... Zato se sve grabi dok se moze kad bi postali neprofitabilni necemo ih vise gledat. 

I da prodaja voda šuma elektroprivrede i telekomunikacije je veleizdaja ali mi smo ionako bubuljica na cm**u europe pa nas svako stisce kako oce u svemu... A sve je upakirano u nacionalni domoljubni interes di si bijo 91 i krvave gace sa dinare...  A to sto danas telekomunikacijske firme i hrt vrse ovrhe van svih okvira zdrave pameti (tu i krkansko balkanski stav ima svoj utjecaj jer platit svoje 2 place za mobitel moze samo homo krkalis) to bi bila posebna tema...  I da promjenili su ime pa nije go**o nego se pas po**o... Oce investirat stogod osim u reklame?  Ocemo opet dobit ovcu gregora?  A to sto signal u gradovima je na razini signala iz 1995 a na selu je iz doba maršala sto su centrale lose a tehnicki  radnici bijelo roblje to je sve ok neka nam novi brend rekli bi srbi belosvetskih hohstaplera... 

Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Koga briga za Teletinu, neka delaju. Bitnije je kako ce ici izgradnja i kako ce se utrositi lova na agregacijskoj mrezi.

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

U HR se sve opet svodi na duo-pol + telci, i opet nikom nista.

 

Meni najvise pase kad male firme rezerviraju brojeve kod velikih davatelja usluga,

i daju najjeftiniju mogucu uslugu.

 

Primjerice, u AT je to HOT (Hofer, ide preko T-Mobile mreze), i Yesss!!! (ide preko A1 mreze),

 

I ta dva mala davatelja se stalno nadmecu sa cijenom i uslugom, dok drugi veci igraci uglavnom drze brutalne cijene,

ponekad i duplo vece (T-Mobile).

 

Najvaznije je da usluga nikad ne bude losija, kao kod TELE2, sto smanjuju brzinu i kolicinu jedinica u paketu.

HOT/YESSS!!! kazu slijedece, a to je, da bez obzira ce nuditi ili vise za jednako novca, ili ce snizavati cijenu usluge,

i to za sada tako i funkcionira - paketi iz 2017. su narasli sa 2GB na 10GB, a FLAT surfanje preko mobilne veze je samo

20€ za flat 30mbit, ili 29€ za flat 50mbit

 

A to ne nudi niti jedan drugi provider u AT, kod svih je punooo skuplje. Dakle stvarno je potrebno da mali pokrenu nesto,

do tad ce T-Com/A1/TELE-MACH gaziti sve, dizati cijene i smanjivati pakete usluga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Horatio_Hornblower kaže...

Nijedna telekom kompanija u Hrvatskoj nece investirat centa u mrežu ili razvoj ili nesto jer smo mi bleed podrucje odnosno mi smo stoka sitnog zuba gdje je jedino bitno kolika se na kraju godine isplati dividenda ljudima u odijelima... Zato se sve grabi dok se moze kad bi postali neprofitabilni necemo ih vise gledat. 

I da prodaja voda šuma elektroprivrede i telekomunikacije je veleizdaja ali mi smo ionako bubuljica na cm**u europe pa nas svako stisce kako oce u svemu... A sve je upakirano u nacionalni domoljubni interes di si bijo 91 i krvave gace sa dinare...  A to sto danas telekomunikacijske firme i hrt vrse ovrhe van svih okvira zdrave pameti (tu i krkansko balkanski stav ima svoj utjecaj jer platit svoje 2 place za mobitel moze samo homo krkalis) to bi bila posebna tema...  I da promjenili su ime pa nije go**o nego se pas po**o... Oce investirat stogod osim u reklame?  Ocemo opet dobit ovcu gregora?  A to sto signal u gradovima je na razini signala iz 1995 a na selu je iz doba maršala sto su centrale lose a tehnicki  radnici bijelo roblje to je sve ok neka nam novi brend rekli bi srbi belosvetskih hohstaplera... 

 Tocno to. U tri minute mozes vidjet da je u SADu prosjecna 5G pretplata oko $80, dostupna je populaciji od preko 100 milijuna ljudi trenutno....pa ti reci zasto bi onda isli penetrirat u HR trziste od 3.5 milijuna ljudi, nego u US po jos ostalih 200. Ista stvar je i sa svime u EU osim DE, UK, FR

7 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Čitatelj , pa u takvom smo društvenom uređenju gdje tebi nitko ne brani da osnuješ tvrtku i radiš tako kako si opisao da bi trebalo.... Slobodan si to probati, slobodan si postati milijarder ako ti upali, slobodan si i bankrotirati ako nebu išlo....

7 godina
protjeran
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ne radi se o meni, nego o monopolistickom trzistu - zasto T-Com i A1 kupuju sve male?

Da mogu drzati sve strune u rukama.

 

Zasto primjerice jedan Konzum nema svoju SIM karticu (mislim da je cak i imao),

kao sto to ima Hofer?

 

Jel nekog sram da mu SIM bude Konzum, koja koristi infrastrukturu od T-Coma ili A1,

ali da placa 1/3 cijene svaki mjesec?

 

Mislim da je problem vise-manje i u drustvu. Jer nisi "cool" ako nemas T-Com.

 

Bonbon i Tomato su isto kupljeni, tako da i oni nisu vise relativni na trzistu za de-centralizaciju i de-monopilzam.

 

Tuga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Čitatelj, mislim da je društvo spremno dati guze za 1 kn razlike, tako da će ipak biti problem u nečem drugom....

Isti nivo usluge uz istu kvalitetu ponudi za 10 kn manje od konkurencije i pol države bu tu noć prešlo na tvoju mrežu...

Imaš javno dostupne grafikone kako je rastao broj korisnika Tele2 kada su uveli revoluciju, pokućni... I siguran sam da su time natjerali druge operatere na korekciju cijena i usluga...

Neznam jel se sjećaš vremena kad se dodatno plaćao prikaz broja pozivatelja dok je tcom bio jedini...

A sad dolazimo na konkretne potrebe svakog pojedinca. Neko večer strefimo se ja i dva kompića u podzemnoj garaži... I dok smo čekali ostatak ekipe, kratili smo dosadu ,i pustimo speed test: ja na bonovima bonbon-a 140 Mbps, kompa na pretplati HT 250 Mbps, a treći kompić na Tele2 uopće nije imao signal u toj garaži... Tom u HT je račun 229 kn a ovaj u Tele2 plaća mislim 169 kn mjesečno... ( ja sam na bonovima )... E sad, jel ti bitnija cijena ili kvaliteta usluge, jel ti uopće treba signal u podzemnoj garaži...to su sve vrlo individualne potrebe...

Prošli tjedan sam zvao szk A1, i većinu toga što sam pitao oni nisu znali, kao proslijediće upite i javiti mi povratno najkasnije drugi dan, i naravno već desetak dana ništa od njih... Vrlo motivirajućd da išta sklopiš sa njima...

7 godina
protjeran
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ne samo da se s/jecam naplacivanja CLIR/CLIP usluge, nego je (tadasnji Hrvatski Telekom - HT)

naplacivao svoj uredjaj, jer "telefoni koji imaju ugradjeni decoder to ne mogu", makar moja oba

tadasnja telefona, fiksni Samsung i bezicki Panasonic - su mogli. Naravno da je tu bilo dugo natezanja,

jer nisam zelio da placam CLIR/CLIP za samo jedan telefon, kad oba telefona rade na istom broju,

i na oba zelim imati tu uslugu.

 

Na poslijetu se borba isplatila, jer sam trazio da mi ponude svoj uredjaj, koji ce mi biti ukupcan u bezicni Panasonic

telefon, koji sam, sasvim slucajno, i kupio u HT-u.

 

Isto tako sam imao i analognu mobilnu mrezu, ako se tko sjeca Croneta?

Za razliku od danasnjih digitalnih mobilnih mreza - analnogni Cronet

je radio i u sumi, kilometrima od stanice, jer eto nesto se ipak signala probilo,

makar sa drasticnim sumom u prijenosu - ali je radilo.

 

To je sve bilo za vrijeme rata i neposredno nakon.

 

Al da, tad je covjek stvarno imao domacu uslugu i domacu podrsku.

 

Svi smo mi platili HT-u tada, da nam se provede telefon, i kad je Dojce Telekom preuzeo HT,

te postao T-Com - sve usluge i dalje se smatraju "najam usluge", i da korisnik nije vlasnik linije,

makar ju je platio - tada sam jos uvodjenje telefona platio 2600DM, s inflacijom bi to bilo oko 3000€ danas.

 

U HR, ne samo u HR, u cijeloj ExYu, nema dovoljno konkurencije, a sve sto postoji od konkurencije, duopol T-Com/A1(VIP) pokupuju,

smanje kvaliteu usluge, povecaju cijenu ili potpuno ugase.

 

Moze se napraviti lista, od B-Neta, Optime, Iskona, BonBona, Tomatoa itd itd itd. Lista je poduza i na zalost je to tako.

Kupi pa vladaj, a Carnet i organizacije iza Carneta to uredno dozvoljavaju, jer nije cilj povecanje kvalitete usluge,

smanjivanje cijene usloga, nego je cilj da netko dobije plavu kuvertu, a onda dalje muzi stanovnistvo.

 

Usporedi prosjek HR place, i koliko dodje flat-rate internet sa prosjecnom brzinom, i u koliko mjesta u HR

ne postoji stablnih 10Mbit usluga, a o mobilnom flat-rateu i cijenama da ne govorim - od 20€ flat mobilnom internetu mozemo u HR sanjati.

 

Od cijele ExYu, jedino se Slovenija nesto razlikuje, al slovenci su uvjek bili posebni, i u dobrim i u losim smjernicama (vise dobrim nego losim,

ako gledamo globalno, oni vole i cuvaju svoje, sta god drugi rekli o njima).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Ja sam uvodjenje telefonske linije platio 3000 tadasnjih DEM. Dolaskom Deutsche Telekoma, odnosno kupnjom Hrvatskog telekoma, za nagradu su mi "gratis" postavili PCM uredjaj, a da ja to nisam niti znao niti su me o tome obavijestili. Pritom su mi i dalje naravno naplacivali puni iznos za fiksnu liniju. PCM uredjaja sam se na jedvite jade uspio rijesiti i to nakon mukotrpne i dugotrajne pravne borbe.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska


Nemorate se složiti samnom, no mislim da je Tele2 ipak natjerao tadašnje tcom i Vipnet na korekciju cijena i usluga i to u korist korisnika tih mreža.

A povremeno su znali imati i odlične marketing akcije: jel se tko sjeća onog koncerta u trajanju tri dana , na Jarunu ( ili Bundek, jbg, zaboravio ), za Tele2 korisnike je bilo džabe ulaz, a na ulazima su dijelili kondome u žutim kutijama na kojima je pisalo Tele2 Rokaj... ? Jedno vrijeme je to bila mreža sa dušom, nažalost više nisu.... Tada smo im mogli oprostiti manjkav signal i sl jer su i cijene bile smješne, a danas su u rangu cijena konkurencije, osim te bezbroj tarife gdje te pak sprče malom brzinom ( teoretski do 150 Mbps, u stvarnosti katastrofa...)

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 19:54 (bunker).
 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

I dalje tvrdim da je u hrvatskoj bolja usluga nego ovdje u njemackoj. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
bunker kaže...

Čitatelj , pa u takvom smo društvenom uređenju gdje tebi nitko ne brani da osnuješ tvrtku i radiš tako kako si opisao da bi trebalo.... Slobodan si to probati, slobodan si postati milijarder ako ti upali, slobodan si i bankrotirati ako nebu išlo....

 To je taj komentar s index.hr: "Ajd ti otvori firmu i zaposli 100 ljudi!". Pisca tih riječi zamišljam s pjenom na ustima i krvavim očima.

 

 

4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Čitatelj kaže...

Ne samo da se s/jecam naplacivanja CLIR/CLIP usluge, nego je (tadasnji Hrvatski Telekom - HT)

naplacivao svoj uredjaj

 

(...)

 

Isto tako sam imao i analognu mobilnu mrezu, ako se tko sjeca Croneta?

Za razliku od danasnjih digitalnih mobilnih mreza - analnogni Cronet

 

(...)

 

Kupi pa vladaj, a Carnet i organizacije iza Carneta to uredno dozvoljavaju, jer nije cilj povecanje kvalitete usluge,

smanjivanje cijene usloga, nego je cilj da netko dobije plavu kuvertu, a onda dalje muzi stanovnistvo.

 

 

Taj CLIP uređaj imam i danas. Kupili smo ga u Palmotićevoj negdje skroz dole blizu izlaza prema pošti na glavnom kolodvoru, dok je tadašnji HPT imao tamo neke urede. Stari Panasonic je spojen na taj uređaj i dan danas. Dok radi, radi.

 

 

Cronet NMT. To napiši. Jer neki znaju samo za Cronet GSM.

 

 

CARNet je akademska i istraživačka mreža koja je podrška školama i fakultetima. Nije ti to HAKOM.

 

4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
bunker kaže...


Neznam jel se sjećaš vremena kad se dodatno plaćao prikaz broja pozivatelja dok je tcom bio jedini...

A sad dolazimo na konkretne potrebe svakog pojedinca. Neko večer strefimo se ja i dva kompića u podzemnoj garaži... I dok smo čekali ostatak ekipe, kratili smo dosadu ,i pustimo speed test: ja na bonovima bonbon-a 140 Mbps, kompa na pretplati HT 250 Mbps, a treći kompić na Tele2 uopće nije imao signal u toj garaži... Tom u HT je račun 229 kn a ovaj u Tele2 plaća mislim 169 kn mjesečno... ( ja sam na bonovima )... E sad, jel ti bitnija cijena ili kvaliteta usluge, jel ti uopće treba signal u podzemnoj garaži...to su sve vrlo individualne potrebe...

Prošli tjedan sam zvao szk A1, i većinu toga što sam pitao oni nisu znali, kao proslijediće upite i javiti mi povratno najkasnije drugi dan, i naravno već desetak dana ništa od njih... Vrlo motivirajućd da išta sklopiš sa njima...

 Ajmo redom.

 

Naplaćivali su oni svašta. Ja sam imao 3 broja i 1 SIM karticu. Jedan broj za govorne usluge, jedan za fax i jedan za podatkovni prijenos. I imao sam neku tarifu od 10MB mjesečno. Ta dva dodatna broja (fax i podaci) vukao sam uz svoje ime tamo negdje do 2014. kada sam im konačno u T-Centru rekao da su to brojevi s početka 2000.-ih za fax i podatke i da ih slobodno obrišu. Blijedo su me gledali, ali su to napravili. 

 

Ima mjesta u državi u kojima je Tele2 jedini koji ima normalni signal i uslugu. U početku se HT šminkao objavama kako oni imaju signal u Importanneu na glavnom kolodvoru u Zagrebu, a drugi ga nemaju, kako imaju signal na dijelu autocesta (nisu ga imali svugdje) i sve tako neki štosevi... I danas kao i tada gledaš signal tamo gdje si najčešće. Neka mi oproste, ali meni fakat nije bitno koliki je signal u Belišću jer tamo nisam bio u životu.

 

SZK A1 nema pojma i svjesno lažu. Uvjerio se u to više puta.

4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Kolacic kaže...

I dalje tvrdim da je u hrvatskoj bolja usluga nego ovdje u njemackoj. 

 Nisi jedini koji to tvrdi.

11 godina
neaktivan
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

A sto je onda to u toj razvijenoj europi kad nasi klošari su u tome bolji? 

Ima li veze sa time što su se iza 95 radile radne akcije i polagali novi kabeli i sto su se priključci placali ko Sv. petar kajgana... 

Nekad mi baš fali to vrijeme jedinstva danas svi se gledamo preko ograda... 

Ali telekom operateri vani i ovi u rh nemozes to usporedit.  Tcom u americi iskustvo savršeno u hrvatskoj drama... Da ne govorim koliko je u americi jeftiniji zbog konkurencije... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Čitatelj kaže...

 

Na poslijetu se borba isplatila, jer sam trazio da mi ponude svoj uredjaj, koji ce mi biti ukupcan u bezicni Panasonic

telefon, koji sam, sasvim slucajno, i kupio u HT-u.

 

Isto tako sam imao i analognu mobilnu mrezu, ako se tko sjeca Croneta?

Za razliku od danasnjih digitalnih mobilnih mreza - analnogni Cronet

 

Al da, tad je covjek stvarno imao domacu uslugu i domacu podrsku.

 

U HR, ne samo u HR, u cijeloj ExYu, nema dovoljno konkurencije, a sve sto postoji od konkurencije, duopol T-Com/A1(VIP) pokupuju,

smanje kvaliteu usluge, povecaju cijenu ili potpuno ugase.

 

Moze se napraviti lista, od B-Neta, Optime, Iskona, BonBona, Tomatoa itd itd itd. Lista je poduza i na zalost je to tako.

Kupi pa vladaj, a Carnet i organizacije iza Carneta to uredno dozvoljavaju, jer nije cilj povecanje kvalitete usluge,

smanjivanje cijene usloga, nego je cilj da netko dobije plavu kuvertu, a onda dalje muzi stanovnistvo.

 

Usporedi prosjek HR place, i koliko dodje flat-rate internet sa prosjecnom brzinom, i u koliko mjesta u HR

ne postoji stablnih 10Mbit usluga, a o mobilnom flat-rateu i cijenama da ne govorim - od 20€ flat mobilnom internetu mozemo u HR sanjati.

 

Od cijele ExYu, jedino se Slovenija nesto razlikuje, al slovenci su uvjek bili posebni, i u dobrim i u losim smjernicama (vise dobrim nego losim,

ako gledamo globalno, oni vole i cuvaju svoje, sta god drugi rekli o njima).

Trebaju li ljudi koji su tako slabo informirani o nekoj temi raspravljati o istoj?

imao sam HT NMT uslugu, i nije se zvala Cronet. Ime Cronet je došlo tek s uvođenjem GSM-a (098), a NMT je jednostavno bio "Mobitel" (099). Da, signala je uglavnom bilo svuda (na otvorenom) i to uglavnom lošeg. No razlog tome nije u provideru već u tehnologiji. Kako se ne bi sjećao da sam pretplatu s 0 minuta razgovora plaćao 360kn, a svaku minutu razgovora dodatnih 5 kn. A ljudi se sad žale na skupoću... Imao si stvarno domaću uslugu i podršku, ali po kojoj cijeni?

Regulator nije Carnet nego HAKOM.
Prodaja T-com je bila kriminal, ali mi znamo samo dio priče. Ne znamo što se odvijalo na političkoj razini.
BonBon i Tomato su osnovale krovne kompanije, to nisu bile akvizicije. 
Nema to veze s plavim omotnicama, već s novcem. Tko će financirati B-net, Optimu,  Iskon...? Hrvatska banka ne postoji (HPB? To nije banka, već hrpa amatera). Misliš da će ih financirati talijanske, austrijske ili njemačke banke kako bi konkurirali njihovim kompanijama? Nema šanse, jer A1, T-com i njihovi vlasnici su njihovi važni klijenti. 
Nitko ti ne brani da formiraš nekakvu mrežu i nudiš flat za 20€. U Austriji to postoji ne zato jer je isplativo već zato jer se nekako subvencionira kako bi ruralni krajevi opstali. Kod nas nema te strategije, a niti budžeta za to, osim ponegdje na lokalnoj razini. U većem dijelu EU su mreže očajne a "flat" uz slabašan fair use policy je 60-100€. Ovdje ljudi uglavnom imaju dosta dobru uslugu i žale se kad je cijena 25€
FYI Konzum jest jedno vrijeme bio virtualni GSM provider (mislim da se mreža zvala multiplus), ali krahom Agrokora to je nestalo. Radilo se o dijelu loyalty programa koji je sam po sebi donosio gubitke tj. na papiru je donosio gubitke jer AFAIK Agrokor baš i nije plaćao service provideru (T-com).

12 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

kad se već prisjećamo starih vremena, nmt 099 mreže, cigli i uvođenja 098 cronet sa šesteroznamenkastim brojevima (kojeg imam i danas) bio bi red da se prisjetimo kako nas je dragi cronet derao sa 40-tak kuna mjesečno poviše pretplate samo da bi imali mogućnost slanja i primanja sms-ova.

 

TDK MA-XG najbolja kazeta na svitu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Tako je, bio je prvo HT Mobitel, pa HT Cronet, ali 099 brojevi su nam ostali jako dugo u funkciji,

i bili su samo sa 6 znamenki, 099 xxx xxx, te kasnije su nam omogucili da prebacimo isti broj na 098 xxx xxx,

moj je bio 099-677-490, a kasnije 098-677-490, i taj sam broj imao jako dugo, dok nisam promjenio na VIP,

jer sam promjenio mjesto stanovanja i signal je bio uzas, i jednostavno je tada bila opcija ili VIP ili Cronet/T-COM,

i signal je bio pokriven sa VIP-om.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
100 milja EUR kao ulog za optiku, nije niti za kvalitetno pokriti jedan kvart u ZG. Mazanje oci kao i svi. Optika ce biti njima od tornja do tornja za buduci 5G i nista vise.
Kad nema vodstva drzave da zaprijeti sakaznama ako svako kucanstvo od ZG do otoka Suska nema 100MBit net na raspolaganju, do onda nikog briga. Milijarde se zarade i posalju u matične zemlje, par millja se ulozi, reda radi i tako desetljecima.
To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Nista, izgleda da tele ide na razanj. Bio sam zadovoljan posto je brzina uvijek bila oko 8-10mb/s sto je puno vise od T-com smeca. Mjesecno potrosim 200-300GB, vecinom na YT i par update-a na Steamu. Torrente ne skidam.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 19:08 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Horatio_Hornblower kaže...

Tcom u americi iskustvo savršeno u hrvatskoj drama... Da ne govorim koliko je u americi jeftiniji zbog konkurencije... 

 Nije uvijek bilo tako. Sve do dolaska Johna Legerea. Jel' tako?

9 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Kolacic kaže...

I dalje tvrdim da je u hrvatskoj bolja usluga nego ovdje u njemackoj. 

U potpunosti se slažem

U engleskoj u centru grada na 2 katu zgrade sa 4G+ kod Three UK operatera brzina je ovakva kao na priloženoj slici.
Čim se udalji od centra odmah ide na loš 3G, a ponekad se pokaže i 2G (EDGE).

 

Toliko o zapadu i naprednim državama i njihovom signalu.
Pa tele2 u hrvatskoj ima signal koji je bolji od njihovog najjačeg operatera

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice