Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optima Te

poruka: 9
|
čitano: 8.534
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optima Te".
12 godina
offline
Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optima Te

Možda naprave ko na HT-u, hibridna konekcija, DSL i 4G... To bi bilo super za nas osuđene na 20/1... Ajde DL, ali UL koma...

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
 
5 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optima Te

Dobro za tržišno natjecanje, kronično fali 3 veliki igrač na tržištu pokretnih i nepokretnih mreža da se prekine taj duopol pa se nadam da će telemach uspjeti u oba. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
4 godine
offline
Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optima Te

Mislim da je ovdje posrijedi Quid pro quo na djelu; Telemach je dobio IPTV operatera na području Hrvatske a HT je zasigurno nešto također dobio ( iako je u biti bio maniinski vlasnik Optime ali sa velikim utjecajem na ZABA-u sa kojom je držao većinski paket )....nakon ovoga, mislim da je dugoročno dogovoreno da SK kanali ostaju u Max tv-u....

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optim
Hebemti...u siječnju 2019 bio u plusu s dionicama 40000kn... Prognoze bile da triba čekati prodaju...sad u plusu 4500kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optim
8 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optim
Ulica Ulice kaže...

Mislim da je ovdje posrijedi Quid pro quo na djelu; Telemach je dobio IPTV operatera na području Hrvatske a HT je zasigurno nešto također dobio ( iako je u biti bio maniinski vlasnik Optime ali sa velikim utjecajem na ZABA-u sa kojom je držao većinski paket )....nakon ovoga, mislim da je dugoročno dogovoreno da SK kanali ostaju u Max tv-u....

 

Mislim da je ovdje čak riječ o nečem banalnijem: fiksne mreže su sve više gubiak novaca, pa je zakonski regulaor uvjetovao koncesionarima i podržavanje "neprofitnih usluga", poput (analogno) npr dostupnosti mreža po bespućima zemlje gdje naprosto nema dovoljno korisnika po km2 da bi to bilo isplativo.
Drugim riječima, Telemach će probati dodatno komercijalizirati Optima fiksne usluge (da nema preveliki gubitak), ali ne treba očekivati čuda.

I da, slažem se, širenjem "bokova" (paletom usluga), pozicioniraju se na tržištu kao jak treći izbor - što je u konačnici dobro za sve.
Međutim, zemlja je premala, a "kartelizacija" dobrog dijela usluga je već uspostavljena za vrijeme Tele2, tako da dobro došli u privid izbora (da ne kažem Matrix).

15 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska kupuje većinski udio u Optim
Zechina kaže...
Ulica Ulice kaže...

Mislim da je ovdje posrijedi Quid pro quo na djelu; Telemach je dobio IPTV operatera na području Hrvatske a HT je zasigurno nešto također dobio ( iako je u biti bio maniinski vlasnik Optime ali sa velikim utjecajem na ZABA-u sa kojom je držao većinski paket )....nakon ovoga, mislim da je dugoročno dogovoreno da SK kanali ostaju u Max tv-u....

 

Mislim da je ovdje čak riječ o nečem banalnijem: fiksne mreže su sve više gubiak novaca, pa je zakonski regulaor uvjetovao koncesionarima i podržavanje "neprofitnih usluga", poput (analogno) npr dostupnosti mreža po bespućima zemlje gdje naprosto nema dovoljno korisnika po km2 da bi to bilo isplativo.
Drugim riječima, Telemach će probati dodatno komercijalizirati Optima fiksne usluge (da nema preveliki gubitak), ali ne treba očekivati čuda.

I da, slažem se, širenjem "bokova" (paletom usluga), pozicioniraju se na tržištu kao jak treći izbor - što je u konačnici dobro za sve.
Međutim, zemlja je premala, a "kartelizacija" dobrog dijela usluga je već uspostavljena za vrijeme Tele2, tako da dobro došli u privid izbora (da ne kažem Matrix).

 

Ali ono što mi još uvijek nije jasno je kako će ovo biti profitabilno za mene kao malog korisnika ako trenutno Optima nije bila profitabilna pa su ih izvlačili iz bankrota pa sad će to spasiti low cost 3.igrač koji ima najmanje margine i najnižu kvalitetu na tržištu? Ovo je udaja za onu staru curu koju nitko nije htio, no iz bogate obitelji koja sa sobom nosi miraz (korisnici), a što kad se ona sad krene uljepšavati (modernizirati i poboljšavati usluge), zar to ne znači još skuplju uslugu za potrošače?

 

Kako imam osjećaj dejavousa od prodaje Bneta koji je bio super mala firma sa super uslugama i onda ju je uništio VIPnet.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice