Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

poruka: 8
|
čitano: 7.095
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku".
15 godina
offline
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

svemire, nadam se da ti je u najmanju ruku neugodno. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

Ovo je bez svake sumnje jedan od najuzbudljivijih trenutaka proteklih godina. Vjerujem da će biti sve OK do L2 parkinga i da će povijest biti ispisana za 15-ak dana.

 

 

A sada se vraćam čitanju astrofizike za ljude u žurbi.

 

 

 

L.P.!

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
Btw sekundarno zrcalo je uspjesno rasklopljeno
 
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je seku

Super dobro da sve ide po planu. Ali, ako se sjetite najava JWST-a, da je sve išlo po planu koji je onda bio napravljen, mi bi sada zapravo svjedočili završetku rada JWST-a a ne tek njegovom  (još uvijek, ne daj Bože mogućem otkazivanju) početku rada, s obzirom da je trebao biti lansiran prije 10 godina, sa životnim vijekom 5-10 godina. Zanima me, koliko je to utjecalo na konfiguraciju instrumenata koji su ugrađeni u njega, jesu li oni poboljšani u odnosu na prvobitnu varijantu (nova, bolja tehnologija i tako to), a s obzirom na golemu cijenu teleskopa od 10 G$. U svakom slučaju, dobre vijesti i neka tako i nastavi

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?
Hitrec
 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 Koliko znam nema ali se zemlja mogla vidjeti u pozadini prilikom odvajanja JWST od raketnog modula koji ima kameru, u videu lajva prilikom lansiranja.

 

Negdje oko sat i pedeset videa se točno vidi kako je zemlja ravna te dijelovi kornjačinog oklopa na kojoj stoji, ogromna zelena želva koja gricka led sa antarktika.

10 godina
suspendiran
offline
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 

U svemiru je vrlo hladno, -200 stupnjeva i niže, i vrlo je mračno bez puno svjetlosti. Nema te kamere koja može funkcionirati u tim uvjetima.

 

2 godine
online
Re: Teleskop Webb rastvorio suncobran, na redu je
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
najdix kaže...
Ima li taj James kakvu kamericu sa suprotne strane, da nam uslika i otkloni dvojbe da li je Zemlja ravna ili kuglasta, naravno pitam za prijatelja?

 

U svemiru je vrlo hladno, -200 stupnjeva i niže, i vrlo je mračno bez puno svjetlosti. Nema te kamere koja može funkcionirati u tim uvjetima.

 

 U svemiru uopće nije mračno, pogotovo pored sunca a pričamo o onim dijelovima pored sunca, ukoliko nisi u sjeni nekog objekta sve je osunčano, svijetlo i vruće, pogotovo na tako kratkim razdaljinama od sunca kao što je mjesec ili l2, u sjenama je hladno.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice