Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranja" z

poruka: 5
|
čitano: 3.999
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranja" z".
14 godina
offline
Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranja" z

Dobar članak, super ilustriran i onda napraviš ovakvu bezveznu pogrešku: " Prepoznat ćete ih po boji i šest "šiljaka" koji su na njima kao rezultat difrakcije svjetlosti na Webbovoj leći."  Koliko ja znam, šiljci su zbog nosača sekundarnog zrcala, JWST je zrcalni a ne lećni teleskop. Mnogi to neće ni primjetiti, ali zbog nas koji to vidimo treba malko pripaziti a ne direktno prevoditi izvore.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
6 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranj

Također, šiljci su i zbog oblika primarnog zrcala tj. zrcala; https://bigthink.com/starts-with-a-bang/james-webb-spikes/

12 godina
offline
Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranja" z

Divota

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranja" z

Dobro je. Pogledavši ponovo članak, vidim da se Sandro ispravio i napisao stvarne razloge nastanka "šiljaka". Hvala ti Sandro što si poslušao starog Uču, sada je članak izvrstan (ma, bio je on takav i prije osim te jedne greškice)   

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Teleskop Webb snimio poznate "Stupove stvaranj
učo kaže...

Dobar članak, super ilustriran i onda napraviš ovakvu bezveznu pogrešku: " Prepoznat ćete ih po boji i šest "šiljaka" koji su na njima kao rezultat difrakcije svjetlosti na Webbovoj leći."  Koliko ja znam, šiljci su zbog nosača sekundarnog zrcala, JWST je zrcalni a ne lećni teleskop. Mnogi to neće ni primjetiti, ali zbog nas koji to vidimo treba malko pripaziti a ne direktno prevoditi izvore.

 Dobia si ga Sandro. Jbg.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice