Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

poruka: 24
|
čitano: 26.407
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni".
15 godina
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

noa se zove jedna stafordica u mojem susjedstvu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Televizor sa Androidom 6 i 1 GB RAM? Zašto ste ga uopće uzeli u obzir za recenziju? Pa to se vuče kao krepana mačka.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Mogu i ja biti "proizvođač" televizora i tehnike općenito na taj način...dogovorim sa Kinezom ili Turčinom koje će kućište koristiti za moje tv-e, pošaljem logo, a on ga naštambilja koliko hoću.

Još jedan u nizu šablona brendova. A ovo što piše kao negativna strana za sliku...to sve govori da kao i ostali "Turčin" TV-i ima ekran i kvalitetu slike za poludit.

 

Al eto, Hangar plaća dosta oglasa na Bug-u.

origin: mrxa
 
8 1 hvala 0
16 godina
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

NOA u tom cjenovnom razredu nema što tražiti pored npr. FHD televizija LG, SHARP ili GRUNDIG.

 

A da ne pričamo da im direktna koknurencija (Tesla) za 2500 Kn ima ovo:

 

 

jeftniji TV u 4k rezoluciji.

 

 

 

BTW

 

Prije bi znali stavit onaj PROMO ili sl. dodatak na naslovu članka.

Skužili su da ih niko ne čita, pa sad potajice malo-malo ubace neki reklamni.

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 10:03 (memulica).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Ček to je 43"

za svega  par sto kn više kod njih dobiješ ovaj 50" UHD Noa TV

 

https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-50-uhd-n50lusk-smart-prednarudzba/

 

Specke:

CPU ARM Cortex A9/1.2GHz/dual-core
GPU Mali-T450MP2/dual-core
RAM / ROM 1.5GB / 8GB
ATV: PAL SECAM
DTV: DVB-T, DVB-T2, HEVC/H.265, DVB-C
Dolby Audio, 8W+8W
WIFI

 

Android 6.

E sad dal to šta valja trebalo bi probati

Povezivost mi se čini također solidna:

 

RF
HDMI 2.0 (HDCP 2.2) x3
USB 2.0 x2
YPbPr In x1
CI x1
RJ-45 x1

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 10:03 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Negativna strana tog tva je slika, sto se tu ima dodati jos, marketing je oso u pm

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Father_Dougal kaže...

Televizor sa Androidom 6 i 1 GB RAM? Zašto ste ga uopće uzeli u obzir za recenziju? Pa to se vuče kao krepana mačka.

 

Ne vuče. Kao što kaže opis:

 

Za izvođenje softverske platforme, unutar koje su također sadržane stvari poput postavki slike, glasnoće zvuka i prebačaja između raspoloživih sučelja (tri HDMI-ja, DVB-T, DVB-C, ATV, AV, VGA), zadužen je četverojezgreni ARM čip Cortex A53 (1,6 GHz), s grafičkim procesorom Mali-400MP2 i 1 GB RAM-a. Memorije za instalaciju aplikacija ukupno je 8 GB. Podržano je hardversko dekodiranje HEVC/H.265 videa (i H.264, naravno). Same performanse Smart TV platforme su solidne – animacije sučelja zadovoljavajuće su glatke, a aplikacije se pokreću praktički istog trenutka kad odaberemo pripadajuću ikonu. Cjelokupno iskustvo definitivno nadilazi ono što biste očekivali od televizora iz ovako niskog cjenovnog razreda.

 

Čisto onako usput, subjektivni dojam mi je da Android na tom televizoru radi jednako brzo ili brže nego na Sonyjevom 55XF9005 (cca 14.000 kn), kojeg trenutačno testiram. Na potonjem se izbornik s postavkama slike ponekad otvara 8-10 sekundi (toliko treba čekati da se nešto dogodi nakon odabira odgovarajuće opcije). Prilikom testiranja Noinog televizora nisam nijednom naišao na ništa slično. PLEX, Kodi, YT, Netflix, Google Play paleta appova, settingsi, pojačavanje i stišavanje - sve je to radilo čisto fino.

 

memulica kaže...

NOA u tom cjenovnom razredu nema što tražiti pored npr. FHD televizija LG, SHARP ili GRUNDIG.

 

A da ne pričamo da im direktna koknurencija (Tesla) za 2500 Kn ima ovo:

 

jeftniji TV u 4k rezoluciji.

 

Nisam imao prilike testirati spomenutog Teslu, ali bio bih jako, jako oprezan prilikom kupnje ultrajeftinog 4K televizora. Vidio sam par takvih modela u akciji i skaliranje slike im je bilo apsolutno katastrofalno - ne bih mogao gledati u takav ekran više od 10 minuta u komadu.

 

toxic kaže...

Ček to je 43"

za svega  par sto kn više kod njih dobiješ ovaj 50" UHD Noa TV

 

https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-50-uhd-n50lusk-smart-prednarudzba/

 

Bit će i on na testu. Međutim, oprezno sam skeptičan, iz razloga navedenih iznad ovog citata 

 

OŽUJSKO PC kaže...

Negativna strana tog tva je slika, sto se tu ima dodati jos, marketing je oso u pm

 

U tvojem i još jednom komentaru se spominje da u recenziji piše da je kvaliteta slike spomenuta kao negativna strana ovog televizora. Nemam pojma odakle vam to, kad u recenziji piše:

 

Ako nemate volje ručno tražiti optimalne postavke – niti je njih zapravo dovoljno da bismo mogli bitnije utjecati na kvalitetu prikaza – odaberite profil “Standard” i prebacite temperaturu boja na “Toplo”. Naime, kad je i temperatura boja namještena na “Standard”, boje su suviše hladne (kolorimetar pokazuje iznimno visokih 11.500 K). Prebačajem temperatura boja na “Toplo” stvarna se vrijednost spušta na prihvatljivijih 7.655 K, uz svjetlinu od 207 cd/m2, što će biti dovoljno za sve uobičajene načine korištenja. Općenita dubina boja, preciznost tonskih prijelaza i finoća detalja u tamnim i svijetlim dijelovima scena za ovako jeftin televizor s 43-inčnom dijagonalom, sasvim su korektni. Zadovoljavajuće je i pozadinsko osvjetljenje – ni na kojem dijelu ekrana nema upadljivog probijanja ili pada uniformnosti. Kutovi gledanja također su široki, stoga se ne morate zabrinjavati oko toga da će slika biti prihvatljiva samo onome tko ju gleda iz optimalne pozicije. Sa svim navedenim na umu, Noa N43LFSK je televizor koji kvalitetom prikaza zadovoljava, a softverskom platformom i mogućnostima premašuje vlastiti cjenovni razred.

 

Dakle negativno je to što ima malo opcija za namještanje slike (nabrojane su u opisu), ali kvaliteta slike je sama po sebi zadovoljavajuća (za traženi novac). Onaj tko kupuje TV za 2.500 kuna garantirano neće biti razočaran onime što će ga dočekati kad uključi ovu Nou.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
moderator
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Ajar kaže...

noa se zove jedna stafordica u mojem susjedstvu. 

 

I sin od moje frizerke, da se ne radi o istoj individui?!?!?!? 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
15 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Davor kaže...
Ajar kaže...

noa se zove jedna stafordica u mojem susjedstvu. 

 

I sin od moje frizerke, da se ne radi o istoj individui?!?!?!? 

 viš, viš ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
mrxa1 kaže...

Mogu i ja biti "proizvođač" televizora i tehnike općenito na taj način...dogovorim sa Kinezom ili Turčinom koje će kućište koristiti za moje tv-e, pošaljem logo, a on ga naštambilja koliko hoću.

Još jedan u nizu šablona brendova. A ovo što piše kao negativna strana za sliku...to sve govori da kao i ostali "Turčin" TV-i ima ekran i kvalitetu slike za poludit.

 

Al eto, Hangar plaća dosta oglasa na Bug-u.

Kaj se tiče TV-a ili LCD monitora, pa to su ti danas sve večinom samo obični brendovi.Od komponenti ekipa ne proizvodi ništa, bio to Dell ili Asus ili Panasonic ili izlapljeli Philips itd, lista je vrlo dugačka.Između Turčina i Philipsa nema nikakve razlike, samo daj ti to objasni ljudima kojima je Philips kao Crkva.Turčin ali i Philips pa i večina drugih brendova, ako je jeftino/jefitnije(ima i skupljih modela) to je večinom proizvod Kineskog Chimei Innolux proizvođača raznih LCD monitor i TV LCD panela.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=252&jumpto=5290067&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/panasonic-4k-oled--bug-ga-isprobao/229784.aspx?page=0&jumpto=4771030&sort=asc&view=flat

 

Eto ti dolnji primjer Asus monitora, LCD panel je AUO Optronics/Benq+ kao i obično elektronika/naponski dio Made in China.Pa ko je onda kriv da u tom testu 50% primjereka realno ne valja, pa kriv je Asus jer su škrtarili na djelovima točnije lošija(jeftino) varijanta pozadinskog osvjetljenja.IPS LCD panel je poznat po probijanju pozadinskog osvjetljenja, to se nikako poptuno ne može izbječ. Ali kvalitetnijom izvedbom pozadinskog svjetljenja, taj problem se može znatno ispravit ili ispeglat.Ovakav Asus primjer na puno primjeraka monitora, to nečeš vidit na skupim Profi IPS monitorima nema nikakve šanse.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=213&jumpto=4959471&sort=asc&view=flat

 

 

Jubitu komentar je malo izgubljen, mutlimedijski/gejmerski i profi IPS monitor ne idu u isti koš to je razlika kao nebo i zemlja.Profi IPS monitori, tu se koristi znatno kvalitetnije pozadisko osvjetljenje.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=125&jumpto=4627657&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče LCD monitora, Asus mi je najmiliji kud češ bolje tehnikalije od Dinamičkog kontrasta(realan kontrast je 1000:1) izraženog sa osam nula.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/asus-predstavio-25-incni-mx25aq-frameless-monitor/233408.aspx?page=0&jumpto=4864084&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Uffffff puno premalo rama za tako nešto 

 

Ma daj kupio sam frendu Minixa s Androidom 5, ima 1 gb rama i to se vuče kao krepana kokoš. Doslovce ne možeš otvoriti Firefox i ići nešto tražiti, youtube se ugasi nakon 10ak filmića pogledanih, aplikacije uglavnom ne rade (odnosno ugase se nakon 5 minuta) itd. 3 gb rama minimum za Android!

 

Ovdje se radi o klasičnom Androidu? Dakle nije Android TV? U tom slučaju ništa od Full HD Netflixa (samo 720p ako se ne varam)

 

8 gb prostora na disku, a ma daj nemoj me zjbvt! Pa upališ kodi ili popcorn time i buffering filma mu poždere 70% ovog prostora.

 

Chroma subsampling? 4:4:4?

 

Latencija?

 

 

 

Znam da se od TVa od 2500kn ne može puno očekivati, ali volio bih da drugi imaju uvid u to što kupuju. Kolko para tolko muzike.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

2gb rama su dvije teleke u ovom slučaju

stevi iz zagorja koji radi upgrade sa katodera 1 zvuči bolje nego 2

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje

Jel tko probao tog NOA-inog 50'' UHDTV-a? kakva mu je slika na zemaljskim programima?

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.1.2019 14:40 (tomislav10).
8 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Vidio sam dosta tih noa upaljenih, od hd ready do uhd-ova, 32-50".....

Nisam odusevljen, nicime, pa cak niti cijenom, za vrlo slicne pare se ipak da uzeti nesto kvalitetnije... Pa cak quadro i vivax mi imaju bolju sliku, ali to je samo moje subjektivno misljenje vidjeno mojim mk1 ocima....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Damir22 kaže...
Vidio sam dosta tih noa upaljenih, od hd ready do uhd-ova, 32-50".....

Nisam odusevljen, nicime, pa cak niti cijenom, za vrlo slicne pare se ipak da uzeti nesto kvalitetnije... Pa cak quadro i vivax mi imaju bolju sliku, ali to je samo moje subjektivno misljenje vidjeno mojim mk1 ocima....

 Što povoljnije? 50'' UHD je sad 1800kn...

15 godina
neaktivan
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

evo samo da i ja bacim komentar.

 

Znači ekipa se zajuni bez da je uopće probala tv.

 

Spor je jer ima 1gb rama, ajmo ovako, onda bi svaki iphone treba bit ultra spor jer su naspram Samsunga, LG-a u mobitelima zvijeri sa 6gb 8gb rama a rade isto!?

 

Zvuci divno na papiru, krkanski fino, a da li je to iskoristivo/potrebno?

 

koliko god se mučili kontra sili kontra mraku kinezi su raz....ali svjetsko tržište max.

 

Staroj sam uzeo Xiaomi mob, za 1500kn koji u Samsunga dodje 3000+

 

Samo plaćajte marke, porez na budale.

 

čemu pljuvate bug.hr, ne razumijem!?  Sad su plaćeni jer su dali recenziju, je sigurno ce jedan portal/časopis past na kineski brend i prodat guze za 1 članak.

 

A uz to testeri su se javili i argumentirano vam odgovaraju...

 

Ja sutra uzimam tu 1 43-cu pa neka stoji...

 

5 godina garancije, koliko imaju drugi?

 

khm...nerealni ste malo, pa jel fino lik napisao da je ovo LOW budget tv za puno toga sto nudi, znci malo novaca,1300kn za smart full hd tv, ma da se vuce kao falus Dikana, kupio bi ga!

Carpe Diem
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje

Znimljivo kako se danas narodu može prodati sve, doslovno i muda pod bubrege, pa tako i ova tv, pišu se brda i doline wifi, bluetooth, gb, ram, etc., a ne gleda se osnovno kod tv-a, a to je kvaliteta slike tj. panel! Ako me to ne zadovoljava, džabe da je unutra GTX 2080ti i 16gb ram-a te 8 jezgreni procesor.

Nemojte pričat gluposti, LG, Samsung panel može staviti svatko u svoj brend, ali ga optimizirati neće moć svatko, zato ni slika neće bit ista na različitim tv-ima sa istim panelom.

I da, 5 godina garancije manje više svako malo daje svaki brend, kupio sam Panasonic sa 5 g., A bilo je i Sony-a, LG-a, itd.

Festina lente
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 8:55 (mrki_tua).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje

Malo sam čitao komentare, nitko ne spominje da je to Android 6.0.

Za godinu dana, ako ne bude nadogradnji, možeš se sa Androidom slikati.

Sličan slučaj imam sa Minixom X6, koga sam dobio od kolege, na oporavak.

Hardverski je još uvijek stojčina, ali zapeo je na Androidu 4.4, nadogradnji nema, Trgplay otkazao poslušnost, Kodi isto .... za smeće

Vidim da su i drugi Noe na 6.0 tak da, kaj se mene dotikavlje, prekriženi.

dak
16 godina
neaktivan
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Malo slabije pratim scenu pa nisam upućen.

Ima li kod Sonya ćelavih modela...želim kao i do sada čisti tv bez ikakvog dodarnog softwera..preko 32 inča?

Nije valjda da će sad na svaki model nasadit taj android?

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
dak0001 kaže...

Malo sam čitao komentare, nitko ne spominje da je to Android 6.0.

Za godinu dana, ako ne bude nadogradnji, možeš se sa Androidom slikati.

Sličan slučaj imam sa Minixom X6, koga sam dobio od kolege, na oporavak.

Hardverski je još uvijek stojčina, ali zapeo je na Androidu 4.4, nadogradnji nema, Trgplay otkazao poslušnost, Kodi isto .... za smeće

Vidim da su i drugi Noe na 6.0 tak da, kaj se mene dotikavlje, prekriženi.

 Očisti data i cache od play storea.

Ako ne pomaže, skini novi update storea (radi na svakom 4.1+ Androidu):

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-store/google-play-store-14-5-52-release/

(samo moraš privremeno omogućiti instalaciju s neprovjerenih izvora, Apkmirror je pouzdan).

Ako ne šljaka, onda factory reset i piči .

 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
torrente kaže...

Malo slabije pratim scenu pa nisam upućen.

Ima li kod Sonya ćelavih modela...želim kao i do sada čisti tv bez ikakvog dodarnog softwera..preko 32 inča?

Nije valjda da će sad na svaki model nasadit taj android?

 

 ima full hd

 

https://www.nabava.net/televizori?se=18834,117970,962187,6

 

i UHD

 

https://www.nabava.net/televizori?se=117970,962187,6,475425

 

imaju samo smart koji ne opterećuje CPu i memoriju kao android

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2019 14:36 (Anđeo bez falinge).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provje
Stari ima noa tv.Ja dosad nevidjeh veći krš od elektronike dosad u svom životu(da sad ne nabrajam što sve nevalja)
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Tv su uzasni uzasni ok za zemaljski prokragram ali vise od toga teska 0

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Televizor Noa N43LFSK - Novi teritorij, provjereni

Zasto nema fotografija TV-a, i to ukljucenog, nego samo dva rendera?

 

Sta je uzivo tako ruzan? Jel prikaz slike tako los?

A daljinac djeluje jako jako jeftino, guma tipki izgleda kao ona sto se dobije

na onim jeftinim kineskim klonovima rucnih konzola, stisnes tipku, guma se skupi,

propada kao puding - bas tako djeluje. Uff najezim se odmah, bljak.

 

U principu, ovo ni nije recenzija, nego placeni oglas. GG

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.5.2020 11:50 (Čitatelj).
Moj PC  
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice