Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

poruka: 20
|
čitano: 4.745
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima".
14 godina
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Potpuno pogresan naslov, trebalo bi biti "Bitcoin se od sada moze kupiti Teslom"

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

(ovaj kontroverzan napis mogao bi na phorumu izazvati kolinje neslućenih razmjera no ne prejudicirajmo već pričekajmo razvoj zbivanja uz probrane grickalice i čašu osvježavajuće tekućine ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Taman je malo pao bitcoin, sad će opet malo skočiti. Da se radi o bilo čemu što se može pratiti, regulatorne agencije bi istražile da li je Musk kupovao prije objave ovakve vijesti jer bi to bilo trgovanje povlaštenim informacijama. Kako je bitcoin anoniman, s njim može uredno raditi takve stvari, a naivci će svršavati na mogućnost zarade...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

U desetak godina od toga da se sacica kriptografa zajebava sa bitcoinom i trejda medjusobno za $0.003 po BTCu do toga da direktno mozes kupiti auto. I to za manje od 1 BTC.

 

Na bug forumu ce se vjerojatno palamuditi da li je BTC ponzi i za 10 godina kad BTC bude na $500k+ te bude prihvacen svuda.

 
13 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
Je li to potez očajnika? U 2020 su izgubili tržište u EU, a sad se isto događa i u Americi i Kini.
Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
MrBlc kaže...

Taman je malo pao bitcoin, sad će opet malo skočiti. Da se radi o bilo čemu što se može pratiti, regulatorne agencije bi istražile da li je Musk kupovao prije objave ovakve vijesti jer bi to bilo trgovanje povlaštenim informacijama. Kako je bitcoin anoniman, s njim može uredno raditi takve stvari, a naivci će svršavati na mogućnost zarade...

 

Bitcoin jako varira, da. I do 5-10% na dnevnoj bazi. Kad je bio na 100 dolara onda je to bilo "ma briga me za tih 5-10 dolara", a sad kad je na 50k onda je panika jer su "gubitci na dnevnoj razini i do 5000 dolara!". Nije za one koje se lako usplahiri, ali da si npr. uzeo jednog pred godinu dana na 5000/kom ili u 09/2020 kad je bio oko 10k, sad bi bio 5-10x u plusu. Tada bi i ti imao razlog za svrsavanje?

 

Ako zelis short-term gain (iako kao sto vidis i toga ima), slobodno, netko ce svrsavat na tih par tisuca dolara sto je dobio u kracem roku, a oni koji gledaju dugorocno znaju sto rade. Ukljucujuci i Teslu. Daju komad zeljeza i litij-iona u zamjenu za 1-2 bitcoina, puno lakse nego ga kupovati cashom. Nakon par godina postoji prilicna sansa da si taj auto (kojem pada vrijednost cim izadje iz salona) platio mozda i pola milijuna tih dolara, a ne npr. 50-70k koliko prosjecna Tesla kosta.

 

P.S. Vjeruj, regulatorne agencije ga stalno istrazuju, pa ne nalaze nista. A tvoje tvrdnje su u rangu onih "Bill Gates je uzrokovao pandemiju jer je investitor u X i Y farma kompaniju".

15 godina
odjavljen
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
jacob33 kaže...

P.S. Vjeruj, regulatorne agencije ga stalno istrazuju, pa ne nalaze nista. A tvoje tvrdnje su u rangu onih "Bill Gates je uzrokovao pandemiju jer je investitor u X i Y farma kompaniju".

My point went over your head.

 

Nije poanta da je Musk to napravio niti da je to neka zavjera. Poanta je da se radi o sukobu interesa (sukob interesa postoji neovisno o tome da li je netko iskoristio priliku koju mu pruža ili ne), te da bitcoin nema mehanizama koji služe za spriječiti, pa čak ni dokazati da se tako nešto dogodilo, dok ostala tržišta, koje zahvaća regulativa, imaju ugrađene mehanizme kojima je jedina svrha upravo to.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
MrBlc kaže...

Taman je malo pao bitcoin, sad će opet malo skočiti. Da se radi o bilo čemu što se može pratiti, regulatorne agencije bi istražile da li je Musk kupovao prije objave ovakve vijesti jer bi to bilo trgovanje povlaštenim informacijama. Kako je bitcoin anoniman, s njim može uredno raditi takve stvari, a naivci će svršavati na mogućnost zarade...

Mislim da nije poanta toga da ima povlaštene informacije nego svojim djelovanjem direktno djeluje na formiranje cijene bitcoina. Znam da čim spomeneš Muska u kontekstu nečega što nije super-duper ovdje na forumu trolovi se postave na sve 4, ali osobno mislim da je to napuhavanje balona iz drugog balona i samo je pitanje kad će se sve vratiti natrag na stvarne okvire. Kao dodatan argument za to vidim žestoke oscilacije vrijednosti bitcoina, da je to samo sredstvo plaćnja kretanje vrijednosti valute bi imalo puno umjereniju i linearniju krivulju. Sve ovo nema stvarne podloge u vrijednosti i ispada da se stvori nešto iz ničega što dugoročno ne može opstati.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
MrBlc kaže...

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Pa zar se ne dešava sve radi toga da se ostvari korist, a pitanje je samo što je dozvoljeno i ne. Mislim da on samo pametno koristi mogućnosti i poziciju koje ima

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
southy kaže...
MrBlc kaže...

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Pa zar se ne dešava sve radi toga da se ostvari korist, a pitanje je samo što je dozvoljeno i ne. Mislim da on samo pametno koristi mogućnosti i poziciju koje ima

 Ocito ne citas s razumijevanjem, upravo je to ono sta kolega iznad spominje a to je da radi to vrlo vjerojatno na nezakonit nacin prema trenutnim propisima ali se to ne moze dokazat zbog okolnosti vezanih uz samu transparentnost bitcoina

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
8 godina
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Ne može se kupiti s bitcoinima, ali može bitcoinima.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
stirko55 kaže...
southy kaže...
MrBlc kaže...

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Pa zar se ne dešava sve radi toga da se ostvari korist, a pitanje je samo što je dozvoljeno i ne. Mislim da on samo pametno koristi mogućnosti i poziciju koje ima

 Ocito ne citas s razumijevanjem, upravo je to ono sta kolega iznad spominje a to je da radi to vrlo vjerojatno na nezakonit nacin prema trenutnim propisima ali se to ne moze dokazat zbog okolnosti vezanih uz samu transparentnost bitcoina

Kojim propisima? Znači ako kupim bitcoine i počnem vikati na sav glas "Bitcoin je super!!!" kršim neke propise? Ili kršim samo ako sam svjetski poznat a inače ne?

 

Ne vidim razlog zašto bi poslovna odluka Tesle da prihvate bitcoin kao sredstvo plaćanja trebalo tretirati kao kršenje propisa (i kojih propisa)?

12 godina
protjeran
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
JackIsBack kaže...
stirko55 kaže...
southy kaže...
MrBlc kaže...

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Pa zar se ne dešava sve radi toga da se ostvari korist, a pitanje je samo što je dozvoljeno i ne. Mislim da on samo pametno koristi mogućnosti i poziciju koje ima

 Ocito ne citas s razumijevanjem, upravo je to ono sta kolega iznad spominje a to je da radi to vrlo vjerojatno na nezakonit nacin prema trenutnim propisima ali se to ne moze dokazat zbog okolnosti vezanih uz samu transparentnost bitcoina

Kojim propisima? Znači ako kupim bitcoine i počnem vikati na sav glas "Bitcoin je super!!!" kršim neke propise? Ili kršim samo ako sam svjetski poznat a inače ne?

 

Ne vidim razlog zašto bi poslovna odluka Tesle da prihvate bitcoin kao sredstvo plaćanja trebalo tretirati kao kršenje propisa (i kojih propisa)?

 Slažem se. Mislim da je većini krivo što oni ne mogu potrošiti 1.5mlrd USD i kupiti bitcoine a tamo neki Musk ih kupuje.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
stirko55 kaže...
southy kaže...
MrBlc kaže...

Možeš i tako gledati, ali to je teža optužba - time praktički tvrdiš da je uveo u kompaniju nešto zbog osobne koristi.

 

S druge strane, ako je odbor odlučio da je to najbolje za Teslu, onda članovi odbora imaju informaciju o nečemu što će utjecati na vrijednost bitcoina prije ostatka javnosti.

Pa zar se ne dešava sve radi toga da se ostvari korist, a pitanje je samo što je dozvoljeno i ne. Mislim da on samo pametno koristi mogućnosti i poziciju koje ima

 Ocito ne citas s razumijevanjem, upravo je to ono sta kolega iznad spominje a to je da radi to vrlo vjerojatno na nezakonit nacin prema trenutnim propisima ali se to ne moze dokazat zbog okolnosti vezanih uz samu transparentnost bitcoina

Shvaćam ja što on želi reći, ali to je još toliko sve nedefinirano da nema konkretnih propisa pa ne ne može reći da ih krši i smatram da koristi period kad se  još može loviti u mutnome.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Biti će lijep dan kad Bugovi "novinari" pohvataju osnove pravopisa. Ne znam jesam li pročitao članak koji nije imao grešku već u prvom odlomku (ako ne u samom naslovu).

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
MrBlc kaže...

 

Nije poanta da je Musk to napravio niti da je to neka zavjera. Poanta je da se radi o sukobu interesa (sukob interesa postoji neovisno o tome da li je netko iskoristio priliku koju mu pruža ili ne), te da bitcoin nema mehanizama koji služe za spriječiti, pa čak ni dokazati da se tako nešto dogodilo, dok ostala tržišta, koje zahvaća regulativa, imaju ugrađene mehanizme kojima je jedina svrha upravo to.

 Dirljiva je tvoja vjera u političarske bajke i njihove mehanizme. Dok se ti sekiraš oko Muskovog "sukoba interesa" i tih beznačajnih $1.5 milijardi, političari tiskaju doslovce bilijune (10^12) dolara i budi siguran da su se itekako nakrcali nekretninama, plemenitim metalima i kriptovalutama prije toga. Prema tom sukobu interesa, sve drugo je kap u moru. Ali većina ljudi jednostavno nije u stanju objektivno i kritički razmišljati o autoritetima poput države, što je povjerenje koje je sad već potpuno izigrano i sve dalje je jednostavno naivnost.

5 godina
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
šta da ja sad radim sa silnim tonam kumpira s kojima sam htio kupiti munjovoz
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima

Ne kažem da mehanizmi rade savršeno, ali, za razliku od cryptovaluta, barem su mogući.

 

Inače, ekonomija ne može ni funkcionirati bez inflacije. Problem je nekontrolirana inflacija do koje može dovesti ovakvo štancanje novca, ali bez ikakvog printa novca imaš deflaciju koja ima još gore posljedice.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
offline
Re: Tesla se od sada može kupiti i s bitcoinima
MrBlc kaže...

Ne kažem da mehanizmi rade savršeno, ali, za razliku od cryptovaluta, barem su mogući.

 

Inače, ekonomija ne može ni funkcionirati bez inflacije. Problem je nekontrolirana inflacija do koje može dovesti ovakvo štancanje novca, ali bez ikakvog printa novca imaš deflaciju koja ima još gore posljedice.

 Sve te kontrolne mehanizme je zapravo još lakše implementirati u kriptovalute, sve do potpunog praćenja svake pojedine transakcije, pa i one najmanje. Problem je što za takvim kriptovalutama nema puno interesa na tržištu jer su političari širom svijeta već puno puta dokazali da u kriznim vremenima vole posegnuti za tuđim privatnim vlasništvom, a takva "kontrolirana kriptovaluta" bi u tom scenariju bila naročito laka meta: ministar financija klikne mišem i wallet je ujutro prazan. Naivnih koji su spremni toliko vjerovati političarima je danas već poprilično malo.

 

Inače, Bitcoin je deflatoran, ali većina ostalih najpoznatijih kriptovaluta je inflatorna (sa stopom inflacije koja je unaprijed isprogramirana i ne može se mijenjati kako kome puhne). To je stvar svega nekoliko linija koda. Tržište trenutno favorizira deflatorni Bitcoin, ali i to se u drukčijim okolnostima može promijeniti.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice