Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

poruka: 67
|
čitano: 20.532
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X".
14 godina
protjeran
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
overhaul kaže...

 ma dobro, nisam ni sumnjao da 6950x može dati neku mrvicu bolje perf, ali po cijeni njemu su konkurencija threadripperi, a ne ove igračke od 2000 kuna. Što se tiče veće potrošnje od "rated", a realno - koga briga dok god ne kuha? Niti OC nema ovdje (pričam o 16 threadnom modelu) smisla. Ovdje je "unlocked" samo marketing, mogli su ga komotno i zaključat. Koliko kupaca MacPro kantica ima ideju ili pojam o OCanju? Vidim da na 2700x nitko nije uspio stabilno i hladno preko 4.2GHz a sa drljanjem po OC-u se koliko mi je poznato, gubi Precision Boost 2. Šteta što novim chipsetom nisu barem malo povećali broj PCIe kanala. Nisam mislio da će mi faliti, ali nakon nvme, grafi, zvučne na pcie, i potom još usb3 kontrolera, stanji se brzo. 

Ma 6950x je nebitan procesor i najgora kupnja ikad posto se pojavio taman prije nego je amd ryzenima pritisnuo intel. Za 300€ ryzen svakako nema konkurencije kao render procesor, 8700K je ~15% sporiji a 7820x malo brzi al puno skuplji.

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
overhaul kaže...
ansha kaže...
Denis kaže...
Inače, veli mi kolega da 2700X po dere Intelov i7-6950X, dakle 10-jezgreni procesor, u renderiranju I transkodiranju.

2700x je nabrijan skoro do maxa, 6950x ima dosta lufta jer ga sputava tdp limit, kad su oba clockana 6950x je znacajno brzi. Kad ti to ja trebam objasnjavat 

 

Jedna zanimljivost iz najdetaljnijeg testa na netu trenutno:

 

Since 105W TDP rated Pinnacle Ridge CPUs are allowed to sustain >= 141.75W of power draw, and more importantly because at stock they do consume significantly more than the rated 105W even in real world multithreaded workloads, their advertised power rating in my opinion is not entirely fair and might end up misleading the consumers. The measured sustained power consumption for a stock 2700X was 127.64W (132W peak) during X264 encoding and 142.52W (146.5W peak) during Prime95 28.10. 

 ma dobro, nisam ni sumnjao da 6950x može dati neku mrvicu bolje perf, ali po cijeni njemu su konkurencija threadripperi, a ne ove igračke od 2000 kuna. Što se tiče veće potrošnje od "rated", a realno - koga briga dok god ne kuha? Niti OC nema ovdje (pričam o 16 threadnom modelu) smisla. Ovdje je "unlocked" samo marketing, mogli su ga komotno i zaključat. Koliko kupaca MacPro kantica ima ideju ili pojam o OCanju? Vidim da na 2700x nitko nije uspio stabilno i hladno preko 4.2GHz a sa drljanjem po OC-u se koliko mi je poznato, gubi Precision Boost 2. Šteta što novim chipsetom nisu barem malo povećali broj PCIe kanala. Nisam mislio da će mi faliti, ali nakon nvme, grafi, zvučne na pcie, i potom još usb3 kontrolera, stanji se brzo. 

  Pa za takve kao što si ti kojima fali PCIe kanala imaju Threadripper, ne? 

16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
Timo kaže...
war3_tft kaže...

U gamingu nikakav, u produktivnosti minimalan. 

 

Aj se pomirite vise da su rezultati takvi kakvi jesu, ako sto strana prica istu pricu slika je kristalno cista... Doduse ona moze jedino biti par % gora za ryzena sa nekim normalnim ram kitom, a ne onim premium 3400 cl16 sa kojom je testirala vecina recenzenata.

minimalan? 

 

usporenje od 20% ring-0-level kernel podataka

 

usporenje od 15% MySQL Percona

 

usporenje od 10% multi max JOPS

 

usporenje od 25% Critical-jOPS

 

usporenje od 15% Apache Spark

 

usporenje od 10% kod vectoringa

 

itd itd

 

nakon spectre/meltdown i RS3 patch

 

ovo je sve kod nas u firmi testirano, sve to ce imati jako veliki utjecaj na profit margin ove godine, i kompanija ce izgubit hrpetinu para zbog tog "minimalnog" usporenja

 

mi smo relativno mala americka firma, u usporedbi sa IT gigantima, koji vec odavno pregovaraju sa intelom ispod stola o nadoknadi stete na ovaj ili onaj nacin 

 

sto se tice gaminga, svi testovi su irelevantni ako se ne znaju svi parametri testiranja, bez obzira na rezultate

 Obje ploče i instalacija Windowsa na kojima su procesori bili testirani su zakrpani maksimalno koliko mogu biti. Iskreno, nisam provjeravao da li su aktivne sve Spectre i Meltdown zakrpe, no mislim da konfiguracija sistema demonstrira situaciju kod nekog doma - dakle sve zakrpano u najboljoj namjeri. 

Što se tiče testiranja igara, sve su igre podešene na maksimalne postavke vizuala koje nude sami presetovi - dakle Ultra, Very High i slično. Jedino što se mijenja od postavki je razlučivost. 

13 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

 Jel testirao tko ove non X modele do sada ??

15 godina
neaktivan
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Ovaj 2700X malo prevelik TDP ima. Teško je naći i hladnjak evo gledam noctua ponudu i sve je do 100 W TDP max. Da li ovo znači da neće bit 2800X je su izvukli maximum iz trnutnih modela.

 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X

Imas tu detailed guide za am4 socket coolere, kazu ok za 2700x ali uz dobro ventilirano kuciste

https://noctua.at/en/tdp-guide

105W&OC

Ja koristim stari NH-U12p SE2 na Ryzen 1600 oc 4GHz i drzi ga na 70 step. pod punim opterecenjem - 1,38V.

(btw navio sam neko kingston smece ddr4 2400/cl17 na 2933/15cl na GA-ab350 g3 ploci)

12 godina
offline
Testirali smo nove AMD Ryzene - 2700X i 2600X
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice