The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

poruka: 30
|
čitano: 5.908
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic ".
10 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Jel im na Epic storeu komentara i refunda. Ako nema ,pametan izbor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Jos jedna igra koju necu igrat jer mi se neda otvarat 15 acc
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Chaky kaže...

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

 Nema tu nikakve koristi za kupce tu se radi o postotku kojeg uzima Steam od izdavača. Kako sam čuo razlika je preko 10% u korist epica što znači da se izdavačima više isplati zaobići steam

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
16 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
nicky.sl kaže...
Chaky kaže...

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

 Nema tu nikakve koristi za kupce tu se radi o postotku kojeg uzima Steam od izdavača. Kako sam čuo razlika je preko 10% u korist epica što znači da se izdavačima više isplati zaobići steam

Naravno.

Ali da bi Epic i Izdavac imali koristi, trebaju prodati igre. Da bi prodali igre, trebaju kupce. Da bi privukli kupce, trebaju dobru cijenu. Posto vec u staru Epic uzima manji dio kolaca, vjerujem da ce i izdavac biti spremniji sniziti cijenu, pa makar za 5€.

Najbolji deal bi imali, da daju popust 5-10€ na preorder.

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E

Čisto sumnjam da će biti niža cijena

AMD=pokvareni podmukli gadovi !!!
8 godina
neaktivan
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

brinu ih mogući refund kad ljudi shvate da igra opet nema pola toga što je obećano. čisto sumnjam da će preko epica to biti moguće napraviti

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Chaky kaže...
nicky.sl kaže...
Chaky kaže...

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

 Nema tu nikakve koristi za kupce tu se radi o postotku kojeg uzima Steam od izdavača. Kako sam čuo razlika je preko 10% u korist epica što znači da se izdavačima više isplati zaobići steam

Naravno.

Ali da bi Epic i Izdavac imali koristi, trebaju prodati igre. Da bi prodali igre, trebaju kupce. Da bi privukli kupce, trebaju dobru cijenu. Posto vec u staru Epic uzima manji dio kolaca, vjerujem da ce i izdavac biti spremniji sniziti cijenu, pa makar za 5€.

Najbolji deal bi imali, da daju popust 5-10€ na preorder.

Nema šanse da spuste cijenu, 60€ je zacementirana minimalna cijena za AAA igru, može ići (nekad i ide) samo na više.

 

Ali moram reći, stvarno mi već žešće ide na živce to da svaki publisher otvara svoj store. Evo i Bethesda sad glumi nešto, ne izdaju više na Steamu (možda ni ne bi trebali izdavati uopće kakva govna izrađuju), pa sranja s refundom itd. Priznajem jedino Steam i Origin, sve ostalo je smeće i bloatware za mene.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 13:11 (Promster).
16 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Chaky kaže...

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

 

Jasno, ali ovo konkretno nije konkurencija - prije ucjena

(nije ni monopol, obzirom da će ju prodavati i uPlay).

 

O konkurenciji bi mogli pričati da se ista igra nudi i na Steamu i ES,

pa ljudi biraju gdje će uzeti ovisno o cijenama ili dodatnim bonusima.

Ovako, izbor ti se svodi na igrati ili ne (ako preferiraš Steam) .. što i nije izbor.

 

Uglavnom, nemam ništa protiv još jednog servisa (dapače, kao da je problem pokrenuti igru

i nakon igranja zatvoriti klijent), ali ovo s nižim udjelom i preotimanjem igara

su niski udarci koji će prolaziti jedno kraće vrijeme

i prije ili kasnije će ga povećati .. a što onda?

Steam je prevelik da bi se tek tako srušio.

 

Usput, spominješ niže cijene jer uzimaju manje para ..

haha, kako da ne :)

Plaćat će se isto kao i drugdje, bez brige.

 

EDIT:

instalirao maloprije Edith Finch, koja je trenutno besplatna na ES,

i vidim da su dodali mogućnost povrata novca identičnu kao i na Steamu -

svakako korak naprijed, još fali mogućnost ocjena/recenzija korisnika ..

ali svejedno, otimanje igara je loš potez.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 0:26 (fler).
11 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Bit će dobar The Division 2.

 

Ubisoft ne radi revolucionarne i inspirirajuće igre, ali uče na greškama i svaki njihov nastavak je uvijek bolji od prethodne igre.

PSN - DeniZg80
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Za sve one koji neznaju "javnu tajnu" EPIC nudi odredjenu svotu proizvodjacima da objave igre posebno na njihovim servisima. Trenutno pomazem jednom timu koji radi s UE4 Engineom te su prije 5 dana dobili poziv i ponudu od Epica posto igru rade u njihovom servisu da preskoce svaki Store i igru ekskluzivno objave na njihovom servisu. Takodjer i drugi poznanik je dobio oko 30.000€ da svoju igru objavi samo na Epic Storeu.

 
8 1 hvala 0
8 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

nema tu nikakve konkurencije ,cijena za korisnike ce biti ista a onu razliku koja ostane od procenta distributeru kompanije ce staviti u svoj djep(dionicari,vlasnici,managmernt ...) nece ici programerima i drugim kreativcima koji su radili na igri,nece smanjiti cijenu za kupce(da to naprave to bi i bila konkurentnost) ovako,u pitanju je samo monopol !

 

Jedino sto moze biti jeste da Steam smanji procenat koji ce uzimati od kompanije proizvodjaca ali to nece utjecati na nize cijene kupaca  ili vecu zaradu za timove devsa,koje ionako vecinom otpuste nakon zavrsetka veceg projekta !

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 15:11 (warhammer).
 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
warhammer kaže...

nema tu nikakve konkurencije ,cijena za korisnike ce biti ista a onu razliku koja ostane od procenta distributeru kompanije ce staviti u svoj djep(dionicari,vlasnici,managmernt ...) nece ici programerima i drugim kreativcima koji su radili na igri,nece smanjiti cijenu za kupce(da to naprave to bi i bila konkurentnost) ovako,u pitanju je samo monopol !

 

Jedino sto moze biti jeste da Steam smanji procenat koji ce uzimati od kompanije proizvodjaca ali to nece utjecati na nize cijene kupaca  ili vecu zaradu za timove devsa,koje ionako vecinom otpuste nakon zavrsetka veceg projekta !

 

 Opet ima nas i manjih koji se sastojimo od par ljudi u timu i tih 10% razlike nama znaci puno a jos puno vise kad dobijes "ispod stola" dodatan novac da ekskluzivno objavis samo na njihovom storeu. Tako da hvala Epicu sto su odlucili novac od Fortnitea uloziti malo u nas developere i slicne :D

11 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Steam osim što je socijalna mreža koja na jednom mjestu drži gomilu igara nema nikakvu praktičnu vrijednost za korisnika-igrača.

Nije ih briga ni za servere ni za varalice, bitno da su uzeli svoju proviziju na igru, igrača ograničili da mora biti preko njih spojen... kao posrani posrednici pri zapošljavanju, eto na to me podsjećaju.

 

S mog igračkog aspekta, Steam je sra'nje za koje ne bi ni znao da nisam prisiljen preko njega se spajati i podnosit izbacivanje iz multiplayera jer po.rani Steam resetira vezu bez ikakvog razloga.

 

Što se mene tiče igre mogu koštat i 100 Eura ako će netko stajati iza njih, a ne kokošarsko-klošarski Steam. I njihova TOBOžNJA podrška... štoono bi Franjo reko.

Time waits for no man.
Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

za male ,neovisne timove devsa koji sami distribuiraju svoje projekte/proizvode bolje je da budu prisutni na vise distributerskih platformi nego da se vezu samo za jednog  !

waaagh
 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Ma ne znam..Imam steam,bnet,uplay,origin i to mi je već previše..

Ziher ću radit 101 account za sve njih.

Daj mi jedan servis na kojem imam izbor za sve.Najbliži tome je steam koliko got on dobar/loš bio nekima,konkurencija mi ne donosi ništa dobro

već samo stvara bloatware i komplicira stvari,igraj jednu igru na steamu,drugu na uplayu,treću na xyz,ma fak of..

Plus,gazim prema 40ima,ne pušim ove fore kaj mlađarija danas igra,taj fortnite nisam jednom pokrenuo,baš ću radit acc na njihovom store-u,e pa neću iz principa :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

OKE. Ionako sam napravio profil da pokupim Subnauticu kada su je davali besplatno

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Promster kaže...
Chaky kaže...
nicky.sl kaže...
Chaky kaže...

Odlicno. Nema nista bolje za kupce od zdrave konkurencije 

 Nema tu nikakve koristi za kupce tu se radi o postotku kojeg uzima Steam od izdavača. Kako sam čuo razlika je preko 10% u korist epica što znači da se izdavačima više isplati zaobići steam

Naravno.

Ali da bi Epic i Izdavac imali koristi, trebaju prodati igre. Da bi prodali igre, trebaju kupce. Da bi privukli kupce, trebaju dobru cijenu. Posto vec u staru Epic uzima manji dio kolaca, vjerujem da ce i izdavac biti spremniji sniziti cijenu, pa makar za 5€.

Najbolji deal bi imali, da daju popust 5-10€ na preorder.

Nema šanse da spuste cijenu, 60€ je zacementirana minimalna cijena za AAA igru, može ići (nekad i ide) samo na više.

 

Ali moram reći, stvarno mi već žešće ide na živce to da svaki publisher otvara svoj store. Evo i Bethesda sad glumi nešto, ne izdaju više na Steamu (možda ni ne bi trebali izdavati uopće kakva govna izrađuju), pa sranja s refundom itd. Priznajem jedino Steam i Origin, sve ostalo je smeće i bloatware za mene.

Seres govna.

Zasto ostalim izdavacima, konkretno Bethesdi, ne priznajes pravo na njihov vlastiti store a isti priznajes EA-u?!? Mozes ti mislit sta hoces al svaki publisher, Bethesda pogotovo, ima pravo - moralno i zakonski, da sa svojim IP-ijem radi sta hoce.

Cime se to EA izdvaja od ostatka ergile? Nit je njihov Origin bio prvi, nit je najbolji, nit imaju korektan odnos prema svojim devloperima a jos manje prema kupcima - zapravo uz Activison su debelo najgori publisher. Primjerice da je jedan kultni id softver bio u njihovim rukama a ne u Bethesdinim odavno bi bio pokojan.

 

A sto se tice Steama, debeli je dobio ono sto je trazio. Vec su se duze devloperi i izdavaci, i oni mali, i oni veliki, potiho bunili da Valve uzima previse, a definitivno je uzimao - prakticni trecinu (i jos uvijek uzima previse) a troskovi ni izblizu toliki. Ajde de su barem onda dio tih para nekako vratili PC platformi, nisu ni to. Cak su napustili razvoj postojecih AAA naslova, primjerice Half Life, i preorjentirali se na muznju kozmetickim dodacima za Dotu. Tako da tko jebe i Steam.

 

Sad nek je konkurencija, pa nek se kolju, monopol nikad nikome nije nista dobro donio.

 

 

 

11 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
PSN - DeniZg80
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 19:10 (DeniZg).
10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E

 Ma i to je sto korigirao marzu je ucinjeno tek sad nedavno, vjerojatno kad je skuzio da Epic priprema svoj store. Definitivno imaju prostora za jos, njima 5-6% pokrije troskove, ostalo je zarada.

12 godina
neaktivan
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Statsman kaže...

Seres govna.

Zasto ostalim izdavacima, konkretno Bethesdi, ne priznajes pravo na njihov vlastiti store a isti priznajes EA-u?!? Mozes ti mislit sta hoces al svaki publisher, Bethesda pogotovo, ima pravo - moralno i zakonski, da sa svojim IP-ijem radi sta hoce.

Cime se to EA izdvaja od ostatka ergile? Nit je njihov Origin bio prvi, nit je najbolji, nit imaju korektan odnos prema svojim devloperima a jos manje prema kupcima - zapravo uz Activison su debelo najgori publisher. Primjerice da je jedan kultni id softver bio u njihovim rukama a ne u Bethesdinim odavno bi bio pokojan.

 

A sto se tice Steama, debeli je dobio ono sto je trazio. Vec su se duze devloperi i izdavaci, i oni mali, i oni veliki, potiho bunili da Valve uzima previse, a definitivno je uzimao - prakticni trecinu (i jos uvijek uzima previse) a troskovi ni izblizu toliki. Ajde de su barem onda dio tih para nekako vratili PC platformi, nisu ni to. Cak su napustili razvoj postojecih AAA naslova, primjerice Half Life, i preorjentirali se na muznju kozmetickim dodacima za Dotu. Tako da tko jebe i Steam.

 

Sad nek je konkurencija, pa nek se kolju, monopol nikad nikome nije nista dobro donio.

 

 

 

 Boldano je možda istina ali ja to da svatko ima svoj store neću podržati ni na koji način, nema šanse.

Za mene postoji samo steam i moooožda battle.net, trenutno niti on nego kažem za ubuduće možda. Da ću ja za svaku prokletu igru morat imat drugi acc pa kad svaki od tih storova počne srat i bacat notifikacije, poruke, updejtove, pa mislit na password od svakog stora posebno, nebih hvala.

Za developere me je briga isto koliko i njih za mene pa eto neka se svi skupa lijepo dogovore kako i šta..

Samo neka konkurencija raste, još bolje ako nešto dobro izađe iz toga ali da ću ja instalirati neki petnaesti store po redu samo zato je neka igra ekskluzivno tamo ma nema teoretske šanse pa makar se to desilo sa nekom top igrom tipa cyberpunk. Onda bi je vjerojatno skinuo s torenta iako to nikad ne radim.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 19:56 (Motorino).
10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Motorino kaže... 

 Boldano je možda je istina ali ja to da svatko ima svoj store neću podržati ni na koji način, nema šanse.

Za mene postoji samo steam i moooožda battle.net, trenutno niti on nego kažem za ubuduće možda. Da ću ja za svaku prokletu igru morat imat drugi acc pa kad se svaki od tih storova počne srat i bacat notifikacije, poruke, updejtove, pa mislit na password od svakog stora posebno, nebh hvala.

Za developere me je briga isto koliko i njih za mene pa eto neka se svi skupa lijepo dogovore kako i šta..

Samo neka konkurencija raste, još bolje ako nešto dobro izađe iz toga ali da ću ja instalirati neki petnaesti store po redu samo zato je neka igra ekskluzivno tamo ma nema teoretske šanse pa makar se to desilo sa nekom top igrom tipa cyberpunk. Onda bi je vjerojatno skinuo s torenta iako to nikad ne radim.

 

 Shvacam sta te muci, Valve je imao priliku da ostvari ono sto bi tebi odgovaralo ali su zbog pohlepe zasrali motku, a sad je ionako vec kasno - svaka susa ionako vec ima svoj store, samo jos svi ne izdavaju eksluzivno samo na svojim platformama.

 

A ako cemo iskreno store-ovi su ionako samo prijelazna faza, cjelokupna softverska industrija ide u smjeru clouda i prodavanja usluga, ma koliko se ja toga grozio, "uskoro" cemo svi placat nekakve mjesecne/godisnje pretplate na njihove servise a od racunala ce nam ostat samo terminal/ekran i perfiferija.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 21:53 (Statsman).
15 godina
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Ista stvar koja se događa s stream servisima za serije/filmove se sada počela događati i u gamingu, gdje su određene serije/filmovi dostupni samo na određenim serivisma. Baš je došlo do uspjeha Netflixa u SAD-u zbog toga što je ljudima dosadilo plaćati raznorazne kablovske programe i zaj******* se s time i traženjem torrenata. Ovako su imali lako dostupno veliku većinu toga na Netflixu i došlo je do procvata video streaming servisa. No to je sada druga tema.

 

Ovdje više nema govora o koristi za krajnjeg potrošača, tj. u ovom slučaju gamere. Neki tu spominju da je ovo sprječavanje monopola, po meni je ovo totalno suprotno, ovo je jačanje monopola. Trenutno gledam imamo ove servise - Steam, uPlay, Origin, Battle.net, Epic Games Store, Bethesda Store, možemo tu ubaciti i Discord store, a moguće u budućnosti se isto dogodi s GoG Galaxy ako se odluče na Cyberpunk samo kod sebe. I sada svaka igra izađe samo na jednom dva servisa, no ono što je zabavno cijena je svuda ista, za krajnjeg potrošača je potpuno nebitno jer cijena ostaje ista, jedino se povećava zarada developera dok se poštenim ljudima otežava pristup igri jer se mora učlanjivati na, pomalo, desetke raznoraznih trgovina kako bi se igrala igra. Smrt monopoliziranju bi bilo da je igra dostupna na svakoj trgovini, ali da svaka nudi drugačiju cijenu. Recimo na Steamu je 60€, na uPlayu, jer je njihova igra bude recimo 40€, a na Originu 50€. Tu sam kupac, igrač bira gdje hoće da kupi i po kojoj cijeni, hoće li uzeti skuplje na Steamu jer tamo ima više igara pa mu je draže da su sve na jednom mjestu, ili mu je važnije da uštedi pa će ju uzeti tamo gdje je najjeftinija, u ovom primjeru uPlay. Tako da dokle god cijene ostaju iste/rastu a samo se povećava zarada developera i trgovaca, a same kupce se ograničava u odabiru nema tu borbe protiv monopola.

 

Osobno ne planiram imati desetak klijenata na kompu samo da bi mogao igrati određene igre, budem imao Steam, uPlay i Origin maksimalno (a i to mi je već pomalo previše). Ukoliko igre nema na nekom od tih servisa ne budem se niti zamarao s tom igrom. 

It is better to be hated for who you are, than to be loved for someone you are not.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.1.2019 20:10 (Rhox).
 
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Chaky kaže...

vjerujem da ce i izdavac biti spremniji sniziti cijenu, pa makar za 5€.

Najbolji deal bi imali, da daju popust 5-10€ na preorder.

HHAHAHAHAHAHAHAHHAHA, ova ti je jako dobra 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Statsman kaže...

 

 Shvacam sta te muci, Valve je imao priliku da ostvari ono sto bi tebi odgovaralo ali su zbog pohlepe zasrali motku, a sad je ionako vec kasno - svaka susa ionako vec ima svoj store, samo jos svi ne izdavaju eksluzivno samo na svojim platformama.

 

A ako cemo iskreno store-ovi su ionako samo prijelazna faza, cjelokupna softverska idu u smjeru clouda i prodavanja usluga, ma koliko se ja toga grozio, "uskoro" cemo svi placat nekakve mjesecne/godisnje pretplate na njihove servise a od racunala ce ti ostat samo terminal/ekran i perfiferija.

 

 

 Pa sad kad si spomenuo čini se tako nekako. Naravno nikad nije bilo savršeno jer uz steam se uvijek krpao i uplay, rockstarov social club, pa i origin iako samostalan je uvijek bio negdje u điru ali je steam bio recimo glavni, a tu i tamo se znalo uskočit na neki drugi servis/store pa odigrat zbog društva. Uglavnom uvijek sam na steamu da se izrazim "ko doma" dok npr. na originu je uvijek u pitanju bila ta jedna igra koja se igrala i onda kad to izađe iz mode jednostavno i zaboraviš na origin i onda naravno sljedeće godine opet izađe to nešto pa odi tražit email šifru itd.

E sad šta bude bude nije me uopće briga iako se možda moje razmišljanje čini kao žešći fanboyizam vjeruj mi da me niti za valve niti za steam nemože bit manje briga samo ne želim bit rastegnut na 100 strana. 

 

Za cloud će trebati dosta vremena ako žele da to uzme maha.

 

5 godina
neaktivan
offline
The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na Epic

Ljudima smeta je sto zele sve igre na 1 mjestu, a kakva korist toga? Stavili oni igru na steam ili negdje drugo,a ista cijena nema veze igracu jer ako mu se svida igra kupit ce je. A opet na steamu ce se vise reklamirat nego da stave svoj neki shop.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Statsman kaže...

Seres govna.

Zasto ostalim izdavacima, konkretno Bethesdi, ne priznajes pravo na njihov vlastiti store a isti priznajes EA-u?!? Mozes ti mislit sta hoces al svaki publisher, Bethesda pogotovo, ima pravo - moralno i zakonski, da sa svojim IP-ijem radi sta hoce.

Cime se to EA izdvaja od ostatka ergile? Nit je njihov Origin bio prvi, nit je najbolji, nit imaju korektan odnos prema svojim devloperima a jos manje prema kupcima - zapravo uz Activison su debelo najgori publisher. Primjerice da je jedan kultni id softver bio u njihovim rukama a ne u Bethesdinim odavno bi bio pokojan.

 

A sto se tice Steama, debeli je dobio ono sto je trazio. Vec su se duze devloperi i izdavaci, i oni mali, i oni veliki, potiho bunili da Valve uzima previse, a definitivno je uzimao - prakticni trecinu (i jos uvijek uzima previse) a troskovi ni izblizu toliki. Ajde de su barem onda dio tih para nekako vratili PC platformi, nisu ni to. Cak su napustili razvoj postojecih AAA naslova, primjerice Half Life, i preorjentirali se na muznju kozmetickim dodacima za Dotu. Tako da tko jebe i Steam.

 

Sad nek je konkurencija, pa nek se kolju, monopol nikad nikome nije nista dobro donio.

Pa naravno da Bethesda može raditi što god hoće sa svojim IP-jem, a koliko vidimo i radi što hoće, druga stvar je to što su oni taj svoj IP odlučili pokopati. Umjesto da su više resursa posvetili samom proizvodu oni su odlučili otvoriti svoj dučanćić, pa sad vidimo kakav proizvod i kakvu farsu su si napravili, ali naravno to je njihovo pravo kako kažeš. Samo kaj je meni žao vidjeti kako se kultne franšize upropaštavaju i kako firma koja je nekad slovila kao ponajbolja u industriji veoma očito ide u propast.

 

Origin 'priznajem' jer je bio među prvima (koje sam ja koristio) nakon Steama. Ne znam zakaj nabrajaš propuste EA-a kao svoj argument, jer upravo Bethesda u zadnja 2 mjeseca prednjači u svemu što si napisao.

 

A Steam je Steam, je da su se uđubretarili zadnjih 5+ godina i ništa ne rade, žive od provizije. No, Steam je daleko najprofinjeniji, organiziraniji i ima daleko najviše igara u ponudi. Jednostavno je prevelik da bi pao, no i sami su počeli uviđati da se 'alternative' otvaraju pa možda bude pomaka na pozitivno.

 

Nema konkurencije, ti kao kupac nečeš ništa jeftinije proći na nekom drugom storeu, 60€ ćeš svakako ispljunuti. Ovo jedino igra ulogu developerima, a kako je netko već prije rekao, 'mene za njih briga isto koliko i njih briga za mene'.

10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Promster kaže...
Statsman kaže...

Seres govna.

Zasto ostalim izdavacima, konkretno Bethesdi, ne priznajes pravo na njihov vlastiti store a isti priznajes EA-u?!? Mozes ti mislit sta hoces al svaki publisher, Bethesda pogotovo, ima pravo - moralno i zakonski, da sa svojim IP-ijem radi sta hoce.

Cime se to EA izdvaja od ostatka ergile? Nit je njihov Origin bio prvi, nit je najbolji, nit imaju korektan odnos prema svojim devloperima a jos manje prema kupcima - zapravo uz Activison su debelo najgori publisher. Primjerice da je jedan kultni id softver bio u njihovim rukama a ne u Bethesdinim odavno bi bio pokojan.

 

A sto se tice Steama, debeli je dobio ono sto je trazio. Vec su se duze devloperi i izdavaci, i oni mali, i oni veliki, potiho bunili da Valve uzima previse, a definitivno je uzimao - prakticni trecinu (i jos uvijek uzima previse) a troskovi ni izblizu toliki. Ajde de su barem onda dio tih para nekako vratili PC platformi, nisu ni to. Cak su napustili razvoj postojecih AAA naslova, primjerice Half Life, i preorjentirali se na muznju kozmetickim dodacima za Dotu. Tako da tko jebe i Steam.

 

Sad nek je konkurencija, pa nek se kolju, monopol nikad nikome nije nista dobro donio.

Pa naravno da Bethesda može raditi što god hoće sa svojim IP-jem, a koliko vidimo i radi što hoće, druga stvar je to što su oni taj svoj IP odlučili pokopati. Umjesto da su više resursa posvetili samom proizvodu oni su odlučili otvoriti svoj dučanćić, pa sad vidimo kakav proizvod i kakvu farsu su si napravili, ali naravno to je njihovo pravo kako kažeš. Samo kaj je meni žao vidjeti kako se kultne franšize upropaštavaju i kako firma koja je nekad slovila kao ponajbolja u industriji veoma očito ide u propast.

 

Origin 'priznajem' jer je bio među prvima (koje sam ja koristio) nakon Steama. Ne znam zakaj nabrajaš propuste EA-a kao svoj argument, jer upravo Bethesda u zadnja 2 mjeseca prednjači u svemu što si napisao.

 

A Steam je Steam, je da su se uđubretarili zadnjih 5+ godina i ništa ne rade, žive od provizije. No, Steam je daleko najprofinjeniji, organiziraniji i ima daleko najviše igara u ponudi. Jednostavno je prevelik da bi pao, no i sami su počeli uviđati da se 'alternative' otvaraju pa možda bude pomaka na pozitivno.

 

Nema konkurencije, ti kao kupac nečeš ništa jeftinije proći na nekom drugom storeu, 60€ ćeš svakako ispljunuti. Ovo jedino igra ulogu developerima, a kako je netko već prije rekao, 'mene za njih briga isto koliko i njih briga za mene'.

Tim koji radi na razvoju Bethesdinog store-a nema veze s onim koji radi na razvoju Fallouta76, nije ti to Valve gdje svatko radi sto mu cefne.

A da budem iskren, nisam siguran koliko je taj tim sto je radio na Fallout76 imao veze s BGS-om koji je radio na 3 i 4 kao i Elder Scrollsima, bez obzira sto se menedzerija kuna da je to bio projekat koji je izguran zajednickim naporima.

 

 Steam bi svakako dqo opisat nekom tko nikada nije cuo za njega, ali epitetima profinjen i organiziran - nikako 

 

 

Ovo "mene za njih briga isto koliko je i njih briga za mene", je isti stav koju vecina hrvata ima prema politicarima - pa imamo drzavu kakvu imamo.

Sta mislis otkud poplava svih mogucih i nemogucih modela dodatne naplate sadrzaja? Mozes se ti prestat zanimat za politiku, ali nece se ona prestat zanimat za tebe.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Statsman kaže...

Tim koji radi na razvoju Bethesdinog store-a nema veze s onim koji radi na razvoju Fallouta76, nije ti to Valve gdje svatko radi sto mu cefne.

A da budem iskren, nisam siguran koliko je taj tim sto je radio na Fallout76 imao veze s BGS-om koji je radio na 3 i 4 kao i Elder Scrollsima, bez obzira sto se menedzerija kuna da je to bio projekat koji je izguran zajednickim naporima.

 

 Steam bi svakako dqo opisat nekom tko nikada nije cuo za njega, ali epitetima profinjen i organiziran - nikako 

 

 

Ovo "mene za njih briga isto koliko je i njih briga za mene", je isti stav koju vecina hrvata ima prema politicarima - pa imamo drzavu kakvu imamo.

Sta mislis otkud poplava svih mogucih i nemogucih modela dodatne naplate sadrzaja? Mozes se ti prestat zanimat za politiku, ali nece se ona prestat zanimat za tebe.

 

 

 

 

Ne pričam da su developeri došli na ideju o vlastitom storeu i radili na njemu, već je to politika firme, novac, interes i ljudski sati su otišli na to. A čuj busali su se o prsa da je Fallout 76 njihov najveći projekt, i da cijela kompanija radi na tome.

 

Za Steam sam mislio da ima ljepu 'fasadu', user-interface itd...Nije sve nametano zbrda zdola kao npr. kod Origina.

 

Nemoj molim te u ovu nevinu raspravu sasvim nepotrebno uvoditi hrvatsku politiku. Ima modela naplate sadržaja jer ima budala koje to kupuju, ja ta budala nisam. Zadnji DLC koji sam kupio ako se dobro sjećam bio je za Witcher 3.

10 godina
offline
Re: The Division 2 će umjesto na Steamu izaći na E
Promster kaže...
Statsman kaže...

Tim koji radi na razvoju Bethesdinog store-a nema veze s onim koji radi na razvoju Fallouta76, nije ti to Valve gdje svatko radi sto mu cefne.

A da budem iskren, nisam siguran koliko je taj tim sto je radio na Fallout76 imao veze s BGS-om koji je radio na 3 i 4 kao i Elder Scrollsima, bez obzira sto se menedzerija kuna da je to bio projekat koji je izguran zajednickim naporima.

 

 Steam bi svakako dqo opisat nekom tko nikada nije cuo za njega, ali epitetima profinjen i organiziran - nikako 

 

 

Ovo "mene za njih briga isto koliko je i njih briga za mene", je isti stav koju vecina hrvata ima prema politicarima - pa imamo drzavu kakvu imamo.

Sta mislis otkud poplava svih mogucih i nemogucih modela dodatne naplate sadrzaja? Mozes se ti prestat zanimat za politiku, ali nece se ona prestat zanimat za tebe.

 

 

 

 

Ne pričam da su developeri došli na ideju o vlastitom storeu i radili na njemu, već je to politika firme, novac, interes i ljudski sati su otišli na to. A čuj busali su se o prsa da je Fallout 76 njihov najveći projekt, i da cijela kompanija radi na tome.

 

Za Steam sam mislio da ima ljepu 'fasadu', user-interface itd...Nije sve nametano zbrda zdola kao npr. kod Origina.

 

Nemoj molim te u ovu nevinu raspravu sasvim nepotrebno uvoditi hrvatsku politiku. Ima modela naplate sadržaja jer ima budala koje to kupuju, ja ta budala nisam. Zadnji DLC koji sam kupio ako se dobro sjećam bio je za Witcher 3.

 Ono za Witcher 3 su u biti bile ekspanzije, eh kad bi svi izdavali takve DLC-ove ;)

 

Samo i Poljacima se takav pristup donekle obio u glavu, jer da bi isporucili takvu kolicinu sadrzaja imali su navodno jebacki crunch - puno ljudi je poslije takvog iskustva pobiglo glavom bez obzira ;)

Tako da sumnjam da cemo tako nesto vidit opet, ja bii cisto bio zadovoljan i samo s onom prvom (HoS) - iako manja osobno draza.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.1.2019 23:11 (Statsman).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice