The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20

poruka: 73
|
čitano: 15.017
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20".
5 godina
protjeran
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Prvi Star War(s) sam odgledao kao dječarac (s mukom i jedva). I dan danas imam traumu od toga :).
Da nema svemirskih brodova mislio bih da se radi o lošem romantičnom vesternu, spejs operi / sapunjari. U međuvremenu se ništa nije promijenilo ...osim broja filmova i serija.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 14:42 (Antiseptik).
Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Antiseptik kaže...
Prvi Star War sam odgledao kao dječarac (s mukom i jedva). I dan danas imam traumu od toga :).
Da nema svemirskih brodova mislio bih da se radi o lošem romantičnom vesternu, spejs operi / sapunjari. U međuvremenu se ništa nije promijenilo ...osim broja filmova i serija.

pa Star Wars i jest space opera

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
5 godina
protjeran
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
/ sapunjara :D
Pis on ju :P
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
sirka666 kaže...
wyks kaže...
Antiseptik kaže...
Nisko smo pali kad je takva glupost prva na listi.

 Vidim da ti je puno ljudi dalo TD, ali u pravu si pa da ti ja dam bolji argument.

 

Problem Mandaloriana nije u tome da je lose snimljen, ili da ima los scenarij/glumu.

Problem je sto moras investirati sate i sate u gledanje nekog prethodnog sadrzaja da bi serija imala ocekivani utjecaj na gledatelja.

 

Nazalost, kako je Disney kupio sve, onda nas ceka baraza takvog sadrzaja koji ce biti zanimljiv samo okorjelim fanovima.

 

Ako netko nije gledao Star Wars animirane serijale na Cartoon Networku, onda mu pojava Ashoke Tano ne znaci nista.

 

 

 Ne moraš ništa znati od prije, to i je ljepota ove serije.

 Lako za Mandalorian, to je i vestern pa ajde.

 

Ali mene brine moram li pogledati ovih 1983 Wonder Woman prije nego pogoledam ovaj novi nastavak.

 

Oću li svatit išta?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
protjeran
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
@ wyks

Kako nećeš shvatiti... pa radnja je tu ionako nebitna (niti je ima) :))
Pis on ju :P
14 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Antiseptik kaže...
Prvi Star War(s) sam odgledao kao dječarac (s mukom i jedva). I dan danas imam traumu od toga :).
Da nema svemirskih brodova mislio bih da se radi o lošem romantičnom vesternu, spejs operi / sapunjari. U međuvremenu se ništa nije promijenilo ...osim broja filmova i serija.

 Samuraji u svemiru i vestern. Treba starome skinuti kapu, promjenio je industriju.

6 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
#wyks

nećeš... prije toga moraš pročitati klasike književnosti... Kafka... Tolstoj... Dostojevski... Ibsen...Victor Hugo...Goeth...od naših bez Krleže niti pomisliti se probližiti kino blagajnama
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
neaktivan
offline
The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20

Od svih Star Warsa, najbolji je Jasmin.

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20

Star Wars je fantazija u svemiru. Nije science fiction nego samo fantasy. Sve ono što je obično u svijetu mača i magije srednjeg vijeka to je stavljeno u svemir. Pogledao sam sve nastavke osim zadnjeg filma. Mogu reći da je Disney zeznuo najviše u ovom modernom "woke" vremenu i feminističke propagande. Svi filmovi koji krenu tim  putem obično zaborave na priču, na scenarij, na logiku, i fokusiraju se na koje su boje i seksualnosti glumci, da li je svaka žena prikazana kao super jaki karakter koji svakoga muškarca stavi gdje mu je mjesto, ispod nje.  Bitno da su ubili cijelu povijest i izgradnju prijašnjih likova da zadovolje svoju propagandu. Ništa bolje nije prošao niti Star Trek gdje su Discovery i novi Picard čiste woke gluposti gdje mi se čini da autori nikada nisu pogledali niti jednu epizodu serije.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
13 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Hexfire kaže...
Baš suprotno. Da je za hard core fanove ne bi bila najskidanija.

90% cameova u seriji nije imalo utjecaj na mene jer nisam imao doticaj s likovima prije, a opet mi je kroz obje sezone prokleto zabavna. Treća će biti bitno drugačija i možda su trebali ovdje stati, ali o tom potom.

 Zabavno?

Hm, siguran sam da moja djeca uživaju, ali nikada neću shvatiti logiku koji star wars fanovi podržavaju. Stotine njih gađa njih 4, niti jedan niti da nogu/ruku pogodi, onako, čisto malo... nije komedija, tragedija od serije. Ja to ne mogu gledati duže od pet minuta, jednostavno mi se čini da je to materijal za djecu zbog jode i one koji ne upale niti jednu vijugu dok gledaju film i to nazviaju "akcijom".

12 godina
neaktivan
offline
The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20

Nisam iznenađen brojem streaming servisa, al priznajem da mi lagano idu na živce sa rascjepkanom ponudom. Skinem ponešto, iako jako malo u usporedbi s danima kad sam bio studoš. Imam Netflix nekih 2 godine i ajd ok, iako je daleko od onoga što bi htio - prvenstveno zbog različite ponude u različitim zemljama, i još je zbog korone smanjen bitrate pa više nisam siguran zašto uopće plaćam 4k paket.

 

Što se Mandaloriana tiče, imam ga, pogledao dvije epizode i stao iz nekog razloga. Zakačio sam se ko klinac na SW, još u doba VHS-a, al' priznajem da su me lagano umorili količinom sadržaja.

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Ispričavam se što još nisam dostigao tvoje visoke standarde.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
10 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij

valjda nisi upoznat sa stormtrooperima

3 godine
neaktivan
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
HBO GO zavrsis za tri meseca i Nemas vise sta gledat.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 13:58 (HUMANNISAM).
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
HUMANNISAM kaže...
HBO GO zavrsis za tri meseca i Nemas vise sta gledat.

Kolega rasprava je o tome šta se i koliko piratiziralo, a ne o utakmici HBO GO vs. Netflix jer vlasnik sam oba kluba simbolično govoreći.

Dakle već smo rekli:

- piratiziramo je mi to informatičari volimo. Ali meni je lično i dojadilo. Da ti bude iskren sa mojom brzinom veze ja koja već polako prelazi 1,1 GbpE i Uploadu i Downloadu meni đon zaboli je li film 2,3 GB ili 86 GB.
- Piratizirali smo ove godine Mandolorina jer servis nije dostupan (Disney+), a i da jeste ja ga ne bi gledao da nemam prevoda.
- Juče i danas svi piratiziramo WW1984jer isti film ide paralelno na kina i na Stream.

Vrlo bi se rado uhvatio u koštac da li je bolji HBO GO (MAX) ili Netflix.. ali to nije tema ove rasprave.
Ja trenutno gledam na Netflixu: The Last Dance (dokumentarac o Jordanu i Bullsima) a na HBO GO: His Dark Materials (obje serije su dobre). A WW84.. pa ona se već skinula.. starcima 4K IMAX HDR a meni 720p na Lenovo 8" tablet.

l.p.

PS: Da budem iskren.. ionako i ovako se nema šta gledati.

15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Korny1603987 kaže...

Star Wars je fantazija u svemiru. * * *

Star Wars je Religija. Htio ti biti vjernik ili ne, pripadnik iste te vjere ili ne ali to ti je tako - i pomiri se sa tim.

BTW: Hoću i ja da gledam neku tursku sapunicu.. ali neku koja je baš dobra sa dobrim onim turkinjama kao naše sprkinje koje glume "

". Rado bih pogledao jednu tursku sapunicu, ali mi je bitno da je kompletna i da je stream kvalitetan.. ali toga neeeemaaa! 

6 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Star Wars je fantasy...ali i Star Trek je to...samo trekeri to neće priznati

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
HCMAA kaže...
Star Wars je fantasy...ali i Star Trek je to...samo trekeri to neće priznati

ante_etna je imao lijepi osvrt na Star Trek ovdje, u zadnjem dijelu posta, mislim da smo svi sanjarili biti dio te statistike.

https://forum.bug.hr/forum/post/komentari-it-vijesti/kako-propale-zvjezdane-staze/5493312.aspx

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
3 godine
neaktivan
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Kolega Envy.
Ti si spomenuo HBO GO u kontekstu koji nema veze s piratlukom. a prozivas mene ?!?!
Ja sam samo dopunio da je i on siromašan sadržajem i za tri meseca ne vrjedi klinca..Rijetko stave novi film ili seriju...
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
HUMANNISAM kaže...
Kolega Envy.
Ti si spomenuo HBO GO u kontekstu koji nema veze s piratlukom. a prozivas mene ?!?!
Ja sam samo dopunio da je i on siromašan sadržajem i za tri meseca ne vrjedi klinca..Rijetko stave novi film ili seriju...

Ok upravus i sve.. nisam te prozivao, niti bi se argumentovao sa tobom. Možemo o sadržaju, ili generalno o Stream servisima pričati.. ali ovdje je samo riječ o piratluku.
Nisam dakle imao nikakve loše namjere, ispričavam se ako si me pogrešno shvatio.

Samo još jednom da zaključim da je Mandolorian najpiratiziraniji iz dva razloga a 1. je da je seerija stvarno kvalitetna a 2. logičan jer ju ne možeš kod nas gledati.
Vjerojatno i u svijetu ljudi nemaju para da pokupuju sve te Stream servise. Ajde Netflix je prvi i najveći (da li je najkvalitetniji to je sada pitanje o kome se da diskutovati), pa onda ima sada HBO MAX, ima Disney', AppleTV+ itd itd.. vjerujem da brojni amerikanci nemaju novca za sve te pretplate.. pogotovo i YOutube ima neku seriju sa svojim Premiumom, pa da ne govoriš o muzičkim servisima.. Spotify, Deezer i sl..

Vjerujem da smo se sada u potpunosti složili. Dakle nema nikakvog prozivanja samo možemo na  

16 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
ramzocro-HCR kaže...

Kad bi svi streaming servisi se udružili međusobno za neku fer cijenu glede pretplate, i kad bi postigli međusobno dogovor da dijele profit na temelju šta korisnici gledaju, nebi se toliko ni piratiziralo.

 

A s druge strane, torrent neće nikad izginuti.

Koja preplata, pa sve je Free dakle najednostavnije Watch online aktualne dvije sezone i nema frke.

 

https://www1.zoechip.com/tv/the-mandalorian-32386

AMD,........is that Epyc or what?
12 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
rambox kaže...
ramzocro-HCR kaže...

Kad bi svi streaming servisi se udružili međusobno za neku fer cijenu glede pretplate, i kad bi postigli međusobno dogovor da dijele profit na temelju šta korisnici gledaju, nebi se toliko ni piratiziralo.

 

A s druge strane, torrent neće nikad izginuti.

Koja preplata, pa sve je Free dakle najednostavnije Watch online aktualne dvije sezone i nema frke.

 

https://www1.zoechip.com/tv/the-mandalorian-32386

 Malo šta radi dobro u 4k HDRu na telki ko netflix, bez ikakvih đinđarija i drkanja.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Antiseptik kaže...
/ sapunjara :D

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
ramzocro-HCR kaže...
* * *

 Malo šta radi dobro u 4k HDRu na telki ko netflix, bez ikakvih đinđarija i drkanja.

Netflix se dinamično prilagođava.. neki dan sam pustio 4K + HDR10 + HGL nešto... pa da vidiš kako se diže od 720p pa na 1080p pa na 1440p (da - i to) i na kraju 2160p.

Ništa ne radi kao čisti RIP od 80+ i kusur GB.
Amen. 

11 godina
online
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
A koliko traje to 'dizanje'? Ako se 'digne' dok traje uvodna špica nije to neki problem...
btw., svaka sličnost s drugim 'dizanjima' je slučajna :D
15 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
picajzla0707 kaže...
A koliko traje to 'dizanje'? Ako se 'digne' dok traje uvodna špica nije to neki problem...
btw., svaka sličnost s drugim 'dizanjima' je slučajna :D

LOL... i do pola minute. Kod mene starcima (oni su dole, ja sam gore u potkrovlju) nekih 10 sekundi... ali treba imati na umu da je spojeno bežično na router i da imaju jedva 2 crtice od 4 ili 5 signala. Stineš "?" na daljinskom pa gledaš.

Uglavnom Netflix se prilagođava tvojoj internet vezi (svi Stream servisi).

16 godina
offline
The Mandalorian je najčešće piratizirana serija 20

Komentar glede ciljanja: Star wars je fantazija tipa Prstenove družine. Ista stvar, drugo pakovanje. I tamo je družina mogla prijeći 10 velikih čudovišta i borbe veličine 1 vs 100 i da nitko ne bude okrznut. 

 

Star trek je uvijek bio realniji (nisam gledao zadnje 2 serije jer su postali politička bljuvotina i promocija ludosti) gdje obično nisu dovodili likove u takvu fazu da ispadne komično da ih nitko ne može pogoditi. Naravno kada je trebalo pokazati surovost situacije uvijek je bio neki nepoznati član posade (crvena odora) koji je dobio metak reda radi. Naravno i tu se može svašta reći o "realnosti", ali je sigurno na većem nivou od Star Warsa.

 

Ponavljam, ako želite pravu znanstvenu fantastiku onda je to The Expanse.

Što je pravi SF ? Ono što bi moglo izaći iz pera A. C. Clarkea. Gdje se daje pozornost na detalje i tehnikalije vezano za nova okruženja i prirodna svojstva tipa svemir, gravitacija, temperatura, zračenja, a s druge strane realno prikazivanje ljudi sa svojim osobnim interesima, manama, stavovima koje su stekli odgojem u različitim sustavima.

 

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Korny1603987 kaže...

Komentar glede ciljanja: Star wars je fantazija tipa Prstenove družine. Ista stvar, drugo pakovanje. I tamo je družina mogla prijeći 10 velikih čudovišta i borbe veličine 1 vs 100 i da nitko ne bude okrznut. 

 

Star trek je uvijek bio realniji (nisam gledao zadnje 2 serije jer su postali politička bljuvotina i promocija ludosti) gdje obično nisu dovodili likove u takvu fazu da ispadne komično da ih nitko ne može pogoditi. Naravno kada je trebalo pokazati surovost situacije uvijek je bio neki nepoznati član posade (crvena odora) koji je dobio metak reda radi. Naravno i tu se može svašta reći o "realnosti", ali je sigurno na većem nivou od Star Warsa.

 

Ponavljam, ako želite pravu znanstvenu fantastiku onda je to The Expanse.

Što je pravi SF ? Ono što bi moglo izaći iz pera A. C. Clarkea. Gdje se daje pozornost na detalje i tehnikalije vezano za nova okruženja i prirodna svojstva tipa svemir, gravitacija, temperatura, zračenja, a s druge strane realno prikazivanje ljudi sa svojim osobnim interesima, manama, stavovima koje su stekli odgojem u različitim sustavima.

 

 

e bravo, ovo je dobar komentar, dakle postoji sci fi, a postoji i science fantasy, sci fi pokušava biti realniji, futurističkiji, a sci fantasy je fantastika, koristi čak i magiju i koješta. star wars je sci fantasy naravno

5 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Predator003 kaže...
Antiseptik kaže...
Nisko smo pali kad je takva glupost prva na listi.

 Ova serija je odlicna kakav je ostatak SWa. Nikad necu razumijeti zasto je toliko popularna fransiza

 Popularna je zbog prva, originalna 3 filma. Sve iza toga je lošije, ali su originalna 3 toliko dobra, da još drže ljude u nadi da će sljedeći uradak bit slične kvalitete. Evo, Mandalorian se uspio približit pričom toj kvaliteti.

 

Usput za sve vas koji ne znate...

 

Nigdje ne postoji originalna verzija prve trilogije, samo Special Edition verzije. Zahvaljujući predanosti ludih fanova i torrentima, na internetu postoji Despecialized Edition V2.5 za New Hope, i Despecialized Editions za Empire Strikes Back i Return of the Jedi. Kad pročitate opis, pogledate usporedbu sa Special Edition izdanjima lako dođete do zaključka da je Despecialized Edition puno bolje napravljen, boje su kvalitetnije, sve je kvalitetnije, jer su među ostalim, obrađivali frame po frame koristeći laserdiskove, DVD, VHS, original kino trake, dok je Lucasfilm koristio automtske filtere koji su "peglali" cijeli film, a ne sliku po sliku ručno obrađivat. Sve dodane i promijenjene scene iz Special Editiona su izbačene, a kao što rekoh, sama kvaliteta uratka je daleko bolja i preciznija, te sličnija originalu nego Special Edition, koji je radio Industrial Light and Magic od LucasFilmsa. Nevjerojatno, ali istinito. Rezolucija je samo 720p, jer je bio problem upscaleat rezoluciju na 1080p, više bi se izgubilo nego dobilo. Veličina New Hope je preko 20GB, a sadrži i desetak različitih audio trackova (stereo, mono, theatrical, 5.1, te puste dubovane verzije).

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: The Mandalorian je najčešće piratizirana serij
Cansee kaže...
Korny1603987 kaže...

Komentar glede ciljanja: Star wars je fantazija tipa Prstenove družine. Ista stvar, drugo pakovanje. I tamo je družina mogla prijeći 10 velikih čudovišta i borbe veličine 1 vs 100 i da nitko ne bude okrznut. 

 

Star trek je uvijek bio realniji (nisam gledao zadnje 2 serije jer su postali politička bljuvotina i promocija ludosti) gdje obično nisu dovodili likove u takvu fazu da ispadne komično da ih nitko ne može pogoditi. Naravno kada je trebalo pokazati surovost situacije uvijek je bio neki nepoznati član posade (crvena odora) koji je dobio metak reda radi. Naravno i tu se može svašta reći o "realnosti", ali je sigurno na većem nivou od Star Warsa.

 

Ponavljam, ako želite pravu znanstvenu fantastiku onda je to The Expanse.

Što je pravi SF ? Ono što bi moglo izaći iz pera A. C. Clarkea. Gdje se daje pozornost na detalje i tehnikalije vezano za nova okruženja i prirodna svojstva tipa svemir, gravitacija, temperatura, zračenja, a s druge strane realno prikazivanje ljudi sa svojim osobnim interesima, manama, stavovima koje su stekli odgojem u različitim sustavima.

 

 

e bravo, ovo je dobar komentar, dakle postoji sci fi, a postoji i science fantasy, sci fi pokušava biti realniji, futurističkiji, a sci fantasy je fantastika, koristi čak i magiju i koješta. star wars je sci fantasy naravno

 A sta je sci u tim nazivima? Zar nije science fantasy oksimoron?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice