Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?

poruka: 9
|
čitano: 3.525
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?".
15 godina
neaktivan
offline
Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?

Kupio sam Strafe RGB s Silent prekidačima. Često mi je pritisak tipke registriralo kao 2 pritiska, tako da bilo kakvo produktivno pisanje teksta mi je bilo nemoguće. Zamijenio sam za verziju s brown prekidačima i s njima sam zadovoljan. Silent su po mom mišljenju eventalno ako komp služi samo za igranje. Ali ne preporučam.

Moj PC  
0 0 hvala 3
9 godina
neaktivan
offline
Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?

Nisam siguran koliko se uistinu isplati sada kupovat tipkovnicu s MX switchevima posto trenutno postoji velik broj alternativi koje su znatno jeftinije. Evo recimo danas se moze kupit neku mehanicku tipkovnicu za 400kn(cak i manje) ili za 1000kn(to bi bio neki prosjek za ove s MX switchevima), nisam neki ekspert za to, ali cisto sumnjam da je razlika u kvaliteti jednaka razlici u cijeni. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
Akrohail kaže...

Nisam siguran koliko se uistinu isplati sada kupovat tipkovnicu s MX switchevima posto trenutno postoji velik broj alternativi koje su znatno jeftinije. Evo recimo danas se moze kupit neku mehanicku tipkovnicu za 400kn(cak i manje) ili za 1000kn(to bi bio neki prosjek za ove s MX switchevima), nisam neki ekspert za to, ali cisto sumnjam da je razlika u kvaliteti jednaka razlici u cijeni. 

 

Da, baš ću se zbog par stotina kuna igrati sa kupovinom kineskog mačka u vreći umjesto da kupim proizvod koji je testiran i dokazan već desetljećima. Za 100 € imaš Cherry MX Brown baziranu mehaničku tipkovnicu na biranje. A ovo sa linearnim prekidačima, bolje mi je uzeti membransku tipkovnicu od 100 kn. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.12.2017 21:21 (Mayo).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
Pa sve se tipkovnice proizvode u kini jedino cherry mx prekidači u njemačkoj😀
16 godina
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
Akrohail kaže...

Nisam siguran koliko se uistinu isplati sada kupovat tipkovnicu s MX switchevima posto trenutno postoji velik broj alternativi koje su znatno jeftinije. Evo recimo danas se moze kupit neku mehanicku tipkovnicu za 400kn(cak i manje) ili za 1000kn(to bi bio neki prosjek za ove s MX switchevima), nisam neki ekspert za to, ali cisto sumnjam da je razlika u kvaliteti jednaka razlici u cijeni. 

Koliko sam uspio istražiti, sve tipkovnice oko 400kn imaju imitaciju blue switcheva koji su najmanje popularni. Vjerojatno su ti switchevi jeftiniji a i to su često neke "mini" tipkovnice. Na Infogameru je bilo i nekih za 250kn. Brown/red počinju oko 600kn i za te novce se može kupiti tipkovnica pune veličine. Većina preferira brown/red ili nešto slično. Logitech G610 s pravim brown ili red ima za 750kn. Ako je izbor ~600kn za knockoff i ~700kn za original, mislim da se ne isplati riskirati. Ako netko zna za brown/red tipkovnicu od oko 400kn, rado bi to vidio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.12.2017 9:41 (Kuv).
16 godina
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
Kuv kaže...

Koliko sam uspio istražiti, sve tipkovnice oko 400kn imaju imitaciju blue switcheva koji su najmanje popularni. Vjerojatno su ti switchevi jeftiniji a i to su često neke "mini" tipkovnice. Na Infogameru je bilo i nekih za 250kn. Brown/red počinju oko 600kn i za te novce se može kupiti tipkovnica pune veličine. Većina preferira brown/red ili nešto slično. Logitech G610 s pravim brown ili red ima za 750kn. Ako je izbor ~600kn za knockoff i ~700kn za original, mislim da se ne isplati riskirati. Ako netko zna za brown/red tipkovnicu od oko 400kn, rado bi to vidio.

Blue najmanje popularni prekidači? Ne znam odakle ti ta informacija... 

 

Osobno koristim blue prekidače i kupio sam ih baš zbog tog klika koji mi je odlična stvar...

 

Po meni su Red prekidači najveći shit i generalno imaš dojam da tipkaš po običnoj tipkovnici, malo drugačije i glađe, nije osjećaj onako gnjecav, ali kad se usporedi s taktilnim odazivom blue ili brown prekidača i zvukom blue prekidača, razlika nebo i zemlja...

 

Naravno, svako ima svoje mišljenje i preferencije... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 14:16 (lllnuclearlll).
12 godina
protjeran
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
Usporedivati red i blue nema nikakvog smisla, prvi su "najbrzi" pa ih gameri cesto uzimaju, drugi su pak za tipkanje, tu je naravno i preferencija zvuka dal zelis tise il glasnije.
16 godina
offline
Re: Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?
war3_tft kaže...
Usporedivati red i blue nema nikakvog smisla, prvi su "najbrzi" pa ih gameri cesto uzimaju, drugi su pak za tipkanje, tu je naravno i preferencija zvuka dal zelis tise il glasnije.

 A da... ja sam kupio tipkovnicu za tipkanje, ne za gejmanje...  Red mi nije imala nikakvog smisla, što ne znači da nekom drugom neće imati.

8 godina
offline
Tipkovnice - Tiši mehanički prekidači?

Ja imam corsair strafe rgb sa brown  switchevima,i nakon sto sam ju uzeo naspram membranske mi je bilo iss sta sam uzeo,sad nakon koji mjesec sto ju vec imam kada tipkam na membranskoj  mi je uzas. Nikad vise nazad na membransku 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice