Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

poruka: 73
|
čitano: 18.880
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav".
12 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
bor4c kaže...

Još jedan clickbait članak za iskompleksiranu sirotinju.

 

 Nek si ti nam dobrostojeći :)

 

U jednoj rečenici si pokazao vlastiti kompleks i manjak pameti. Nek si ti kliknuo, pa i komentirao u temi koju smatraš clickbiteom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Moja prognoza je da sljedeci model uopce nece dolaziti s punjacem. A onaj iza toga i bez baterije :D.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
kekecrekec kaže...
klasika od “doktora” Petrica, pljuvacina pa apple-u do ibera, kad to citam “ovak sa strane” cini mi se da su kompleksi zaj... stvar, a pogotovo kod “tech geeka” kak se doticni deklarira... zelim mu da jednom zaradi stvarno dobru paru i da si kupi cijeli ekosistem- iphone, iwatch, ipad i macbook
pa da uziva u tome...do tada sretno pljuvanje i valjanje u blatu

 NAPUNIMO GA THUMB DOWNOVIMA! HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA

lol
7 godina
protjeran
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Za slijedeci iPhone ces morati nadoplatiti za ekran. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
bor4c kaže...

Još jedan clickbait članak za iskompleksiranu sirotinju.

 

 Ne bih rekao da je bolje imat hrpu love pa ju bacati na ovakve napuhane poluproizvode samo zato da imaš 'statusni simbol'...  

 

 Za manju cifru se može dobiti uređaj puno boljih specifikacija, samo bez jabuke na poleđini pa eto.. ako nekom logo jabuke vrijedi par tisuća kn više..

Lijep pozdrav ;)
6 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Da li mi moze itko objasniti cemu smartphoneovi od 10k+ kn?

Jbt, jel ti navecer prije spavanja prica kako se ponosi tobom dok te zadovoljava za laku noc ili koji kurac?

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 11:26 (sexytoiletpaper).
 
5 0 hvala 0
16 godina
online
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

I vi se tu čudite, a ja se sjećam kada sam pisao da je Sony napravio šupski potez sa PS Vitom jer ju je isporučivao bez mem kartice(koje su odvratno skupe) i da je isto tako mogao onda i prijenosnu konzolu isporučivat bez punjača.

Kad gle čuda, nešto kasnije, 3DS XL u europi, a onda i N3DS i N3DS XL svugdje u svijetu dolaze bez punjača, dakle prijenosna konzola koja radi isključivo na baterije dolazi bez punjača.

Ne kupi apple samo dobre fore od drugih.... ;)

 

BTW i ja sam jedna od ovaca, imam i jojofon i n3ds i vitu

PSN id: Diskach
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.9.2018 12:12 (disco).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Zaželio se dobrog laptopa pa iskrcah skoro 12 soma kuna za HP Omen, 17.3, gtx 1060, ssd, 16gb rama, 120hz ekran itd itd itd.

 

Posjetio me rođak (starci mu puni ko brod) i ja mu se pohvalim novom kupnjom. A on, mrtav ladan, držeći iPX koji mu je mama platila mi kaže: "Ti nisi normalan davati tolike novce za laptop."

 

I rest my case. 

 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
20 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Pa jel nije Albert Gajšak sklopio partnerstvo sa Applom za idući model iphonea? Platiš 1500$ dijelove i alat i moraš sam složiti mobitel, samo sam zaboravio koliko će se iOS morati nadoplatiti? jel zna netko?

 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
KRISTIJANJE kaže...

Zaželio se dobrog laptopa pa iskrcah skoro 12 soma kuna za HP Omen, 17.3, gtx 1060, ssd, 16gb rama, 120hz ekran itd itd itd.

 

Posjetio me rođak (starci mu puni ko brod) i ja mu se pohvalim novom kupnjom. A on, mrtav ladan, držeći iPX koji mu je mama platila mi kaže: "Ti nisi normalan davati tolike novce za laptop."

 

I rest my case. 

 

 

 

Sve 5 kolega osim Renaulta 4 

 

Koliko se slažem sa smislom posta, malo se i ne slažem! 

Ne slažem se u zadnjoj rečenici, obzirom nepoznanice jednadžbe nisu komplementarne, da se tako odrazim! 

Kvaka je, da ste laptop vi sebi kupovali, NOVCEM KOJEG STE VI ZARADILI, a onaj rođo je iPX dobio, vjerojatno na lijepe oči, jer se eto može, ima se! 

 

Nije problem imati, problem je zaraditi, svojim dvjema rukama, glavom, znanjem! 

ATJ Lučko
15 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Zašto su se novinari zaboravili ponašati profesionalno? Kakvi odvratni detalji? Ovo je naslov, a i članak u stilu najvećeg žutila, nešto slično naslovu " pogledajte slike koje je objavila k****** Severina" Dajte malo profesionalizma. Znam da je fora i "in" biti mrzitelj svega, ali...
Moj PC  
3 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

A što mislite zašto Abramović prodaje Chealse? Čuo je da izlazi novi iphone.

Only real programmers collect their own garbage.
 
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Ne čude me odluke Applea. Dokle god su kupci spremni platiti "više", logično je tražiti "više" - pa tko voli neka izvoli. Razočaravajuće djeluju komentari pojedinih uvrijeđenih forumaša koji "nas" gledaju s visoka. Bug.hr community mi je u više navrata (izvrsno) pomogao u osobnim odabirima, a sad, sudeći po nekima, ispada da je takav pristup jadan i da bi po defaultu trebali kupovati najskuplje... because reasons - nedolično ovakvoj zajednici. Bit će da neke zbunjuje novi Bug layout pa misle da su na jednom od onih "općih" portala.

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

 

Ovo je vrlo dobar tekst, gdje naš bugovac drPetric otkriva sve detalje koji su prešućeni na glavnom, javnom pokazivanju novih stvari koje dolaze iz Apple.

Svrha novinarstva je da donosi istinu i samo istinu. To bugovci odlično rade, kao i naš Petric u svojem tekstu. 

 

Stoga, umjesto da se pohvali trud Petrica, što je donio pošteni prikaz onoga što je Apple prešutio na svojoj glavnoj svečanosti, neki forumaši krenu sa drvljem i kamenjem.

Ne slažem se sa tim, jer zvanje novinara nosi kao takvo, da novinar mora propitikvati, analizirati, istraživati ono što običnim smrtnicima nije vidljivo.

To bugovci rade već 25 ljeta na vrhunskoj razini. BUG je na ovim prostorima u pisanoj riječi, što se tiče kompjutera i tehnologije, naprosto A1 i tu nema dvojbe niti sumnje.

 

Tko se želi učiti novinarstvu, neka uči od BUG-a.

Tko želi pročitati najbolje tekstove, vijesti, kolumne i komentare, neka čita bug.hr i sami BUG. 

Sve ovo što sam napisao vrijedi i za Mrežu.

 

Sve što je na prvi pogled običnim smrtnicima nevidljivo sa BUG-ovim tekstovima ugleda svjetlo.

Istina se ne može sakriti. Možda, samo na krartko.

Dok se u igru ne uključe-bugovci.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 6 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
PzKpfw kaže...

 

Ovo je vrlo dobar tekst, gdje naš bugovac drPetric otkriva sve detalje koji su prešućeni na 

 Domovnicu i dvije slike. Krećeš u ponedjeljak.

Only real programmers collect their own garbage.
8 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Opet je postalo zanimljivo na bugovom forumu. Izašao je novi iphone, slijedi 50 stranica komentara i nekoliko desetaka tisuća čitanja. Yupi

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...

Opet je postalo zanimljivo na bugovom forumu. Izašao je novi iphone, slijedi 50 stranica komentara i nekoliko desetaka tisuća čitanja. Yupi

 Nismo više u 2011 i na iPhoneu 4S. Svjestn si i sam koliko su nezanimljivi postali. Čak su im i ove prezentacije postale toliko bezvezne i dosadne. Pa zar baš moraju sve po šablonu.

 

Sve što Apple radi u zadnjih 5 godina je revolucionarno predstavljanje featurea koje drugi imaju godinama ili nekih novih, vlastitih, od kojih odustaju nakon godinu-dvije. Zatim tu je i revolucionarno ukidanje nečega, te revolucionarno napucavanje specifikacija procesora za koje su i sami tvrdili kako su nebitne.

 

Oni svoju bazu kupaca imaju ali sve je manje onih koji iPhone kupuju zbog mogućnosti a sve više onih koji ga kupuju kao modni dodatak. Veliki broj zakletih ajfonaša koje poznajem prešao je na srednju klasu Androida. Oni koji ostaju su najčešće nivo poziv-poruka-facebook-cajke iz bijelih slušalica.

 

Komentira se rast cijena. A kako će drukčije Apple nadoknaditi pad tržišnog udjela? Sa cca 40% 2011 (dok su jož Symbian i WP bili živi) pali su ispod 15% a Andoid narastao na 80%.

8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...

Opet je postalo zanimljivo na bugovom forumu. Izašao je novi iphone, slijedi 50 stranica komentara i nekoliko desetaka tisuća čitanja. Yupi

 Nismo više u 2011 i na iPhoneu 4S. Svjestn si i sam koliko su nezanimljivi postali. Čak su im i ove prezentacije postale toliko bezvezne i dosadne. Pa zar baš moraju sve po šablonu.

 

Sve što Apple radi u zadnjih 5 godina je revolucionarno predstavljanje featurea koje drugi imaju godinama ili nekih novih, vlastitih, od kojih odustaju nakon godinu-dvije. Zatim tu je i revolucionarno ukidanje nečega, te revolucionarno napucavanje specifikacija procesora za koje su i sami tvrdili kako su nebitne.

 

Oni svoju bazu kupaca imaju ali sve je manje onih koji iPhone kupuju zbog mogućnosti a sve više onih koji ga kupuju kao modni dodatak. Veliki broj zakletih ajfonaša koje poznajem prešao je na srednju klasu Androida. Oni koji ostaju su najčešće nivo poziv-poruka-facebook-cajke iz bijelih slušalica.

 

Komentira se rast cijena. A kako će drukčije Apple nadoknaditi pad tržišnog udjela? Sa cca 40% 2011 (dok su jož Symbian i WP bili živi) pali su ispod 15% a Andoid narastao na 80%.

 Veliki broj anegdotalnih dokaza je ništa. Njihovi kupci su daleko vjerniji nego bilo čiji drugi. Iz godine u godinu.

 

Udjel? Udjel u klasi gdje se oni natječu je zacementiran na 50-60%. U klasi telefona za 100 - 200 dolara nemaju ništa za ponuditi, nikad nisu imali i nikad neće imati, a to je glavnina tržišta mobitela gdje se ostali igraju za kikiriki. Sada uzimaju 70-80% zarade u mobitelskom biznisu tako da više od toga u pogledu tržišnog udjela nije moguće niti ima smisla. To je kao da Mercedesu spočitavaš što ima udjel od 1% globalno, a ne želiš vidjeti da u premium segmentu ima udio od 30%.

Ja rekoh
16 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

... ili kako su odabrali naslovnu sliku da se nemože razaznati kod neupućenih ima li nova generacija notcheve za slušalicu i selfi kameru ili ne
https://www.bug.hr/img/iphone-s-najglupljim-imenom-ikad-u-nas-ce-kostati-i-do-14000-kuna_PW2zMc.png

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

nikad nije problem bila cijena, ko ima kupice, ko nema nece ni kupiti, tako vazda bilo

 

 

meni je veci problem kad apple bilo sta uradi proizvodjaci idu istim stopama

 

meni je alarmantno kad vidis da svi izbacuju 3.5mm hj, ubacuju notcheve, pa i google sa novim android pie, ubacuje retardirane i nelogicne gesture, kopira UX iOS-a

 

zbog čega sve to?

sta se dobilo sa ovim izbacivanjem hj? ubacivanjem notcha? hajde ok, na iphoneu moze proci notch, oni i onako ne prikazuju vise od 2-3 ikonice u statusbaru, wifi, bt, sat, baterija i to je to. dok na androidu imas dosta vise ikonica za razne obavijesti, i sad se sa notchem ovo ogranicava?

sta je sljedece majka mu stara? svi podizu cijene telefonima, hocemo li sad ganjati midrangere u cjenovnom rangu od 500-600€ ? mada je vec do ovoga doslo.

 

 

ali se pitam cemu samo ovo slijepo pracenje applea, ne ide mi u glavu nikako.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Indestructible kaže...

 

sta se dobilo sa ovim izbacivanjem hj? ubacivanjem notcha? hajde ok, na iphoneu moze proci notch, oni i onako ne prikazuju vise od 2-3 ikonice u statusbaru, wifi, bt, sat, baterija i to je to. dok na androidu imas dosta vise ikonica za razne obavijesti, i sad se sa notchem ovo ogranicava?

sta je sljedece majka mu stara? svi podizu cijene telefonima, hocemo li sad ganjati midrangere u cjenovnom rangu od 500-600€ ? mada je vec do ovoga doslo.

 

 

ali se pitam cemu samo ovo slijepo pracenje applea, ne ide mi u glavu nikako.

 Problem ikona? Pa nek i stave u dva reda :-)

 

Geste uvedene na desetki su fenomenalne; od sve te programabilnosti androida, silnih mogućnosti podešavanja, inovativnosti koja izbija iz svakog elektrona koji prođe njihovim vrućim baterijama, nitko se nije sjetio osnova... Eto zašto svi kopiraju Apple. Šupci su za dolar sim tam, ali znaju znanje.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
PzKpfw kaže...

 

Ovo je vrlo dobar tekst, gdje naš bugovac drPetric otkriva sve detalje koji su prešućeni na glavnom, javnom pokazivanju novih stvari koje dolaze iz Apple.

Svrha novinarstva je da donosi istinu i samo istinu. To bugovci odlično rade, kao i naš Petric u svojem tekstu. 

 

Stoga, umjesto da se pohvali trud Petrica, što je donio pošteni prikaz onoga što je Apple prešutio na svojoj glavnoj svečanosti, neki forumaši krenu sa drvljem i kamenjem.

Ne slažem se sa tim, jer zvanje novinara nosi kao takvo, da novinar mora propitikvati, analizirati, istraživati ono što običnim smrtnicima nije vidljivo.

To bugovci rade već 25 ljeta na vrhunskoj razini. BUG je na ovim prostorima u pisanoj riječi, što se tiče kompjutera i tehnologije, naprosto A1 i tu nema dvojbe niti sumnje.

 

Tko se želi učiti novinarstvu, neka uči od BUG-a.

Tko želi pročitati najbolje tekstove, vijesti, kolumne i komentare, neka čita bug.hr i sami BUG. 

Sve ovo što sam napisao vrijedi i za Mrežu.

 

Sve što je na prvi pogled običnim smrtnicima nevidljivo sa BUG-ovim tekstovima ugleda svjetlo.

Istina se ne može sakriti. Možda, samo na krartko.

Dok se u igru ne uključe-bugovci.

 Potpisujem sve sto si rekao.... Samo "najodvratniji detalji " -to je nešto na razini index.hr/net.hr/dnevno.hr i sl.

Primjereniji naslov teksta bi bio npr. "skriveni / prešućeni detalji"

8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
PzKpfw kaže...

 

Ovo je vrlo dobar tekst, gdje naš bugovac drPetric otkriva sve detalje koji su prešućeni na glavnom, javnom pokazivanju novih stvari koje dolaze iz Apple.

Svrha novinarstva je da donosi istinu i samo istinu. To bugovci odlično rade, kao i naš Petric u svojem tekstu. 

 

Stoga, umjesto da se pohvali trud Petrica, što je donio pošteni prikaz onoga što je Apple prešutio na svojoj glavnoj svečanosti, neki forumaši krenu sa drvljem i kamenjem.

Ne slažem se sa tim, jer zvanje novinara nosi kao takvo, da novinar mora propitikvati, analizirati, istraživati ono što običnim smrtnicima nije vidljivo.

To bugovci rade već 25 ljeta na vrhunskoj razini. BUG je na ovim prostorima u pisanoj riječi, što se tiče kompjutera i tehnologije, naprosto A1 i tu nema dvojbe niti sumnje.

 

Tko se želi učiti novinarstvu, neka uči od BUG-a.

Tko želi pročitati najbolje tekstove, vijesti, kolumne i komentare, neka čita bug.hr i sami BUG. 

Sve ovo što sam napisao vrijedi i za Mrežu.

 

Sve što je na prvi pogled običnim smrtnicima nevidljivo sa BUG-ovim tekstovima ugleda svjetlo.

Istina se ne može sakriti. Možda, samo na krartko.

Dok se u igru ne uključe-bugovci.

 Potpisujem sve sto si rekao.... Samo "najodvratniji detalji " -to je nešto na razini index.hr/net.hr/dnevno.hr i sl.

Primjereniji naslov teksta bi bio npr. "skriveni / prešućeni detalji"

Kako je neko gore vec spomenuo, odvratno bi bilo da su u njemu crvi

16 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
sexytoiletpaper kaže...

Da li mi moze itko objasniti cemu smartphoneovi od 10k+ kn?

Jbt, jel ti navecer prije spavanja prica kako se ponosi tobom dok te zadovoljava za laku noc ili koji kurac?

 Da, ak Siri nagovoriš na to

7 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...

Geste uvedene na desetki su fenomenalne; od sve te programabilnosti androida, silnih mogućnosti podešavanja, inovativnosti koja izbija iz svakog elektrona koji prođe njihovim vrućim baterijama, nitko se nije sjetio osnova... Eto zašto svi kopiraju Apple. Šupci su za dolar sim tam, ali znaju znanje.

 Premda, ako ćemo realno, takve geste su na Androidu postojale od stoljeća sedmog, sjećam se npr. kad mi je na Xperiji X10 mini krepala back tipka pa sam stavio GMD gesture control, i to čudo ima sto puta više mogućnosti s gestama nego što ima iphone, samo sam se uvijek čudio kaj proizvođači ne ubace to kao alternativni sustav kontrole, ali koliki su retardi ispada da ni ne žele ništa napraviti dok ne napravi apple, jer je to poslovna taktika - kad apple nekaj ubaci onda budu i oni, jer do tad je to ionak većini nepoznanica,  a njima "razvoj" nečega kaj je ionak third party aplikacija od 100 linija koda radila prije deset godina košta par milijardi dolara, a ti proizvođači mobitela imaju programere koji nisu sposobni u prosjeku  napisat ni dvije linije koda mjesečno (bila je neka računica na redditu), a vjerovatno ako netko i ima neku ideju kak spada završi ko na onom memeu, ubacim kad nađem...

 

 Edit: dah si truda:

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.9.2018 9:34 (fer-de-lance).
12 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...

Opet je postalo zanimljivo na bugovom forumu. Izašao je novi iphone, slijedi 50 stranica komentara i nekoliko desetaka tisuća čitanja. Yupi

 Nismo više u 2011 i na iPhoneu 4S. Svjestn si i sam koliko su nezanimljivi postali. Čak su im i ove prezentacije postale toliko bezvezne i dosadne. Pa zar baš moraju sve po šablonu.

 

Sve što Apple radi u zadnjih 5 godina je revolucionarno predstavljanje featurea koje drugi imaju godinama ili nekih novih, vlastitih, od kojih odustaju nakon godinu-dvije. Zatim tu je i revolucionarno ukidanje nečega, te revolucionarno napucavanje specifikacija procesora za koje su i sami tvrdili kako su nebitne.

 

Oni svoju bazu kupaca imaju ali sve je manje onih koji iPhone kupuju zbog mogućnosti a sve više onih koji ga kupuju kao modni dodatak. Veliki broj zakletih ajfonaša koje poznajem prešao je na srednju klasu Androida. Oni koji ostaju su najčešće nivo poziv-poruka-facebook-cajke iz bijelih slušalica.

 

Komentira se rast cijena. A kako će drukčije Apple nadoknaditi pad tržišnog udjela? Sa cca 40% 2011 (dok su jož Symbian i WP bili živi) pali su ispod 15% a Andoid narastao na 80%.

 Veliki broj anegdotalnih dokaza je ništa. Njihovi kupci su daleko vjerniji nego bilo čiji drugi. Iz godine u godinu.

 

Udjel? Udjel u klasi gdje se oni natječu je zacementiran na 50-60%. U klasi telefona za 100 - 200 dolara nemaju ništa za ponuditi, nikad nisu imali i nikad neće imati, a to je glavnina tržišta mobitela gdje se ostali igraju za kikiriki. Sada uzimaju 70-80% zarade u mobitelskom biznisu tako da više od toga u pogledu tržišnog udjela nije moguće niti ima smisla. To je kao da Mercedesu spočitavaš što ima udjel od 1% globalno, a ne želiš vidjeti da u premium segmentu ima udio od 30%.

 Moram staviti ovoliki citat.

 

Vidi, 5 novih Apple gadgeta je predstavljeno prije 3 dana i u 3 teme sve skupa nema 6-7 stranica komentara, od kojih je više od pola zajebancija. Prije par godina već bi bilo 100 stranica. Nije anegdota nego stvarnost.

 

Anegdotalnih dokaza? Nekako više vjerujem svojim očima nego tvojim, ničim ne potkrijepljenim komentarima.

 

I onda kažeš kako su njihovi kupci vjerniji nego ikad, iz godine u godinu? A dokaz je--?? Od 2011 na ovamo iPhone je izgubio 25% ukupnog tržišta. 2011 nisu ni bili na tržištima na kojima danas imaju najbolju prodaju. To nisu anegdote nego činjenice. Zdrava logika ti govori da su izgubili dobar dio starih korisnika. Ne zato što je Android bolji nego zato što ljudi shvaćaju da im ne treba smartphone od 1000 ili 1500$. Nije problem u uređajima nego u tome što ljudi shvaćaju kako je telefon - telefon. Da 99,9% njihovih potreba telefon od 300$ jednako dobro radi kao i onaj od 1500$ a neke (esencijalne) i puno bolje. Imam S8 zato što sam ga dobio skoro besplatno. Lijep je to i dobar uređaj ali za osnovnu upotrebu smatram svaki mid range kineski mobitel s baterijom 7-10k mAh boljim. Rađe ću kupiti takav i 5 pečenih janjaca nego "uživati" u razmišljanjima što netko misli o meni kad stavim iPhone na stol.

Kupovina bilo kojeg od ovih iPhonea mi financijski ne predstavlja nikakav problem, ne bi to ni osjetio. Opet, neću dati toliko novca za mobitel jer je to besmisleno. Ne govorim samo za iPhone nego općenito no Apple ima samo uređaje u kategoriji besmisleno skupih, osim iPhone SE koji donekle ima smisla ljudima koji preferiraju iOS, a taj nisam. Zbog ovakvog, realnog načina razmišljanja Apple je u 5 godina izgubio četvrtinu svjetskog tržišta. Ne zato što nešto nije u redu s njihovim uređajima. Uređaji su ok. A 5x jeftiniji su također ok dok prije nekoliko godina nisu bili.

 

Jedini razlog zašto bi danas možda kupio skup smartphone je kamera, pa mi iPhone opet ne bi bio opcija. Pozerima je sve to nebitno i oni bi voljeli da je još skuplji.

11 godina
online
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...

Šupci su za dolar sim tam, ali znaju znanje.

 stvarno im ne treba marketing pored ovakvih zagovarača 

 

skokovi u cijeni su "dolar sim-tam", oduzeta umjesto dodana vrijednost (drugi poskupljenjem dodaju adaptere, bolje punjače i slično, apple ih oduzima) je ok, prodaja prosječne ili čak loše kvalitete pod premiuim je isto ok, uvjeravanje ovčica da su im neophodno nužne kojekakve pizdarije na mobitelu koji 99% koristi jednako kao što bi koristili i trostruko jeftinije uređaje (obzirom na pad cijene memorije, za očekivati je da sljedeća "velika" stvar bude 8gb rama jer tu mogu podvaliti još jedno mudo pod bubreg i dobro zaraditi, dok su ove modele pripremali ram je još bio skup pa je, eto, nebitan)

 

da, u pravu si - znaju znanje kako prodati stvar, najbolji primjer nasljednika nekadašnjih prodavača magle koji su po divljem zapadu vozili kočije s natpisima "liječi sve"

pretpostavljam da si dioničar pa ti je ovo sve ok...e ako nisi, pomalo sam zabrinut 

5 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Maldini- zlonamjerno i podcjenjivacko pisanje o tome kako ce Apple zaraditi lovu od i-ovaca ne spada u ozbiljne ? tech novine kao sto se bug voli etiketirati. Time samo sebe pljuju pa bi preporucil managmentu te firme da dobro razmisli sljedeci put prije nego pustaju ovakve “autore” i clanke.
Ako ti imas kinesko copy/paste smece, mene to nije briga, preporicil bi ti da preskocis teme o apple-u jer o tebi vrijedi istom kaj i o “doktoru” Petricu.
Petric nek si otvori vlastiti blog ili slicno i nek tam trola, pljuje kolko hoce -bas me zanima kolko ce ga ljudi citati.
5 godina
protjeran
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
decec Fox Mulder- ne vidim da te prstice dole, naprotiv nekoliko gore? idi si kupi zvake u kiosku i onda na igraliste napucavaj loptu,...
8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Bluemax:

Gubitak težišnog udjela gledaš s krive strane. Izlaskom iphonea propao je BB, a ono što se do tada smatralo pametnim telefonom je prestalo postojati. Odjednom, Apple ima 100% udjela što je u realnim brojkama desetak milijuna komada godišnje. I pazi sada, dolaze svi mogući igrači i počinju nuditi pametne telefone u cjenovnim razredima gdje je to do jučer bilo nezamislivo. Appleu nitko nije uzeo njegov dio kolača, prodaja od desetak milijuna komada godišnje raste do današnjih 200 milijuna komada i to isključivo u najvišoj cjenovnoj kategoriji dok se stvarna borba odvija među ekipom koja radi mobitele prosječne cijene između 100 i 200 dolara. U klasi 650 i više dolara, apple gotovo da ni nema konkurencije. Pri tome uopće nije bitno gdje smo ti ili ja, može li duplo jeftiniji mobitel obaviti 99% onoga što mogu X ili S9. Postoji na svijetu jako veliki broj ljudi koji si može priuštiti najskuplje i Apple ih uvjerljivo drži kod sebe, nitko mu nije ni blizu pa čak ni svi ostali zajedno mu ne predstavljaju apsolutno nikakvu konkurenciju.

Ti si inače inteligentna osoba s vrlo dobrim komentarima na forumu pa mi nije jasno kako se uspijevaš uvući u ovako bedaste zamke. Apple je ovdje izumitelj nove kategorije proizvoda i normalno da su dolaskom knock-off proizvoda omjeri opali. Međutim, appleu nije opala prodaja ni promet, a uz sav taj pad udjela oni uzimaju 70-80 sveg profita koji se ostvaruje u cijelom mobitelskom biznisu. Više od toga se ne može i kako stvari stoje, nema nikog i ničeg na vidiku kaj bi im moglo poremetiti planove. Primjeti dq ne govorim iz pozicije potrošača već kompanije. Znaju pametno dozirati dobre inovacije, od kvalitetnih ekrana, biometrike, sada zdravlje. Koliko je kineza došlo američkom FDA i zatražilo odobrenje za prodaju EKG-a? Odradilo poštenu studiju na elitnom svjetskom sveučilištu? Kad su krenuli s tim velikim ekranima preko cijele prednjice, koliko ih se sjetilo prilagoditi ili izmisliti nove geste koje će se bolje uklopiti u novu priču? Nitko, niti jedan. Jer konkurencija koju Apple ima je otprilike na nivou ajmo staviti 5% veću kitu od applea i naplatiti je 20% manje. Kada počnu zbilja inovirati i to naplate kako spada - tada će imati šansu. I tog trenutka će apple krenuti nizbrdo a ne kada im tržišni udio padne na xy postotak.
Ja rekoh
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice