Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

poruka: 73
|
čitano: 18.851
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav".
8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Picajzla0707:

Skokovi u cijeni su ništa. Prije 10 godina model od 16 giga je koštao 650, danas 64 gige košta 750 uz četiri puta više ekrana i svega ostalog što je napredovalo. Apple nikad nije bio jeftin i ne mora ga imati niti ga ima svatko. Meni je samo iMessage prištedio vremena i novaca da kupim nekoliko Samsunga. Za razliku od ostalih usluga facetime radi direktno iz poziva, dok sam na putu i hoću vidjeti djecu ili kaj drugo, jednom klikom se prebacim na video poziv koji zbilja radi to što treba raditi, tako jednostavno i praktično. Međutim, umirem od muke što ne mogu ikone pomaknuti dva piksela desno a to mi je tako bitno u mom životu
Ja rekoh
9 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

720p reza??

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

odlična ilustracija uz tekst najavljuje akciju "dajmo mu da se smije". svaki kupac ajfona 14000 donira 1 lipu (s pdv-om) za zakladu "smej se, smej, time kukče". pohitajte namah! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
hakintosrh kaže...

kopaju sami sebi grob, pitanje je do kada će ljudi ovo kupovati bez razmišljanja

Teško i za koju deceniju. iPhone se neće prodavati zbog same inertnosti, jednako kao što se QWERTY tipkovnice nikada nije vratila poslije DVORAK tipkovnice.

 

gumifufna kaže...

Steve Jobs se sada okreće u grobu.

Mogu govoriti da je bio tiranin i težak prema zaposlenicima, ali ovakve šupačke poteze nikad nebi radio.

Jobs je po defaultu šu*ak uvijek bio, a opcije isključivanja iste je naravno zasivljena.

11 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...
Picajzla0707:

Skokovi u cijeni su ništa. Prije 10 godina model od 16 giga je koštao 650, danas 64 gige košta 750 uz četiri puta više ekrana i svega ostalog što je napredovalo. Apple nikad nije bio jeftin i ne mora ga imati niti ga ima svatko. Meni je samo iMessage prištedio vremena i novaca da kupim nekoliko Samsunga. Za razliku od ostalih usluga facetime radi direktno iz poziva, dok sam na putu i hoću vidjeti djecu ili kaj drugo, jednom klikom se prebacim na video poziv koji zbilja radi to što treba raditi, tako jednostavno i praktično. Međutim, umirem od muke što ne mogu ikone pomaknuti dva piksela desno a to mi je tako bitno u mom životu

 skok u cijeni je ništa? ponavljanje mantre "dolar sim-tam" neće promijeniti činjenicu da im je cijena mobitela jebeno i neopravdano narasla

opravdano samo u očima dioničara, jer je razlog svih ovih svinjarija povećanje ionako visokog profita

 

usporeba mobitela od 16 giga s današnjim od 64 gige je apsolutno deplasirana jer je ssd od 60gb nekad koštao kao danas onaj od 500gb ili čak 1tb, dakle pohrana kod ostatka svijeta je narasla za istu cijenu daleko više nego kod applea, isto kao i ekran i sve ostalo

 

ovo ostalo je samo opravdavanje samog sebe, no nema potrebe za tim

ja isto koristim proizvod od jedne takve praseće firme - nevidije, koja svako malo radi slične svinjarije i uopće mi nije problem reći da su svinjska firma i da im je neki potez svinjski, zato jer ne vežem korištenje njihovog proizvoda uz obožavanje proizvođača

dakle, možeš i ti koristiti apple proizvode i reći da je micanje adaptera uz povećanje cijene praseći potez, neće ti krepati tvoj ajfon ako to priznaš

7 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...
Apple je ovdje izumitelj nove kategorije proizvoda i normalno da su dolaskom knock-off proizvoda omjeri opali. Međutim, appleu nije opala prodaja ni promet, a uz sav taj pad udjela oni uzimaju 70-80 sveg profita koji se ostvaruje u cijelom mobitelskom biznisu. Više od toga se ne može i kako stvari stoje, nema nikog i ničeg na vidiku kaj bi im moglo poremetiti planove. Primjeti dq ne govorim iz pozicije potrošača već kompanije. Znaju pametno dozirati dobre inovacije, od kvalitetnih ekrana, biometrike, sada zdravlje. Koliko je kineza došlo američkom FDA i zatražilo odobrenje za prodaju EKG-a? Odradilo poštenu studiju na elitnom svjetskom sveučilištu? Kad su krenuli s tim velikim ekranima preko cijele prednjice, koliko ih se sjetilo prilagoditi ili izmisliti nove geste koje će se bolje uklopiti u novu priču? Nitko, niti jedan. Jer konkurencija koju Apple ima je otprilike na nivou ajmo staviti 5% veću kitu od applea i naplatiti je 20% manje. Kada počnu zbilja inovirati i to naplate kako spada - tada će imati šansu. I tog trenutka će apple krenuti nizbrdo a ne kada im tržišni udio padne na xy postotak.

 E vidiš, sad se zapravo stvari mijenjaju, apple zapravo pomaže svim ostalim proizvođačima povećati maržu.

Jer svi ostali prilagođuju cijene prema appleu, i ide im na ruku da apple diže cijene, jer automatski i njima rastu marže, jer prodaju robu po većoj cijeni od planirane, zato jer imaju prostora za manevriranje cijenama, bitno je samo da su niže od Applea.

Zato me baš i zanima sljedeće izvješće neke od većih analitičkih kuća o sadašnjem omjeru ostvarenog profita u mobilnoj industriji, jer je sigurno da je apple imao najmanje povećanje marže od svih.

Tak da svaka medalja ima dvije strane...

 

 

A kaj se tiče ekg-a, zapravo je firma koja je razvila tu aplikaciju za apple watch imala još prije dvije godine gotove dokaze da imaju dobar algoritam, tak da je fda lako dala odobrenje, a onda ni nije neki ekstra potez applea kaj je licencirao već gotovu i odobrenu tehnologiju, ali su pametno to napravili, jer drugi proizvođači budu morali više investirati da otkupe takve algoritme.

Uglavnom, ne znam više kaj sam htio reći...

Sjetit ću se, senilnost me udara.

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...
Bluemax:

Gubitak težišnog udjela gledaš s krive strane. Izlaskom iphonea propao je BB, a ono što se do tada smatralo pametnim telefonom je prestalo postojati. Odjednom, Apple ima 100% udjela što je u realnim brojkama desetak milijuna komada godišnje. I pazi sada, dolaze svi mogući igrači i počinju nuditi pametne telefone u cjenovnim razredima gdje je to do jučer bilo nezamislivo. Appleu nitko nije uzeo njegov dio kolača, prodaja od desetak milijuna komada godišnje raste do današnjih 200 milijuna komada i to isključivo u najvišoj cjenovnoj kategoriji dok se stvarna borba odvija među ekipom koja radi mobitele prosječne cijene između 100 i 200 dolara. U klasi 650 i više dolara, apple gotovo da ni nema konkurencije. Pri tome uopće nije bitno gdje smo ti ili ja, može li duplo jeftiniji mobitel obaviti 99% onoga što mogu X ili S9. Postoji na svijetu jako veliki broj ljudi koji si može priuštiti najskuplje i Apple ih uvjerljivo drži kod sebe, nitko mu nije ni blizu pa čak ni svi ostali zajedno mu ne predstavljaju apsolutno nikakvu konkurenciju.

Ti si inače inteligentna osoba s vrlo dobrim komentarima na forumu pa mi nije jasno kako se uspijevaš uvući u ovako bedaste zamke. Apple je ovdje izumitelj nove kategorije proizvoda i normalno da su dolaskom knock-off proizvoda omjeri opali. Međutim, appleu nije opala prodaja ni promet, a uz sav taj pad udjela oni uzimaju 70-80 sveg profita koji se ostvaruje u cijelom mobitelskom biznisu. Više od toga se ne može i kako stvari stoje, nema nikog i ničeg na vidiku kaj bi im moglo poremetiti planove. Primjeti dq ne govorim iz pozicije potrošača već kompanije. Znaju pametno dozirati dobre inovacije, od kvalitetnih ekrana, biometrike, sada zdravlje. Koliko je kineza došlo američkom FDA i zatražilo odobrenje za prodaju EKG-a? Odradilo poštenu studiju na elitnom svjetskom sveučilištu? Kad su krenuli s tim velikim ekranima preko cijele prednjice, koliko ih se sjetilo prilagoditi ili izmisliti nove geste koje će se bolje uklopiti u novu priču? Nitko, niti jedan. Jer konkurencija koju Apple ima je otprilike na nivou ajmo staviti 5% veću kitu od applea i naplatiti je 20% manje. Kada počnu zbilja inovirati i to naplate kako spada - tada će imati šansu. I tog trenutka će apple krenuti nizbrdo a ne kada im tržišni udio padne na xy postotak.

 Ne govorim o gubitku tržišta u odnosu na 2007 nego na 2011. Apple nije izumitelj nove kategorije proizbova (kao niti bilo čega drugoga) već je prvi tu kategoriju proizvoda učinio zanimljivim masovnom tržištu. Ovo što si napisao je kao da si napisao kako je Ford izmislio automobil.

Ovo s EKG-om se čini kao dobra ideja (koju sam čak i ja prije par godina naveo kao jedan od mogućih stvarno korisnih featurea u nedostatku ideja) međutim to nije ništa drugo doli dva senzora koji postoje na uređajima od 100$ popraćena softwareom i "pečatom" službene zdravstvene institucije. U svakom slučaju dobrodošao feature jer će ljudi imati više povjerenja nego u kineza kod kojih 3 različita uređaja očitavaju 3 različita rezultata (valjda Apple neće biti 4. uređaj s 4. rezultatom, nekako u njih imam više povjerenja). Kao i "cool new" dual SIM feature, to je nešto što drugi imaju godinama i Apple to malo modificura te predstavlja kao nešto svoje. Autonomija bi mogla biti veliki problem.

Nakon 3D/force toucha, face unlocka i sl. promašenih ideja i izvedbi kroz zadnjih par godina, na čemu se temeljila Appleova "inovativnost", ovo bi moglo imati stvarnu primjenu (zbog certifikata). Meni možda za desnu ruku ako ga izvedu nevidljivim jer je lijeva rezervirana za ono što podrazumijevam pod "ručni sat".

8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
BlueMax:
Pa ford jest izumio automobil. Ne kao koncept vozila na motorni pogon već automobila koji je dostupan svima. Bez pokretne trake i madovne proizvodnje automobil bi još uvijek bio dostupan samo Buffetu i sličnima. Tako sam i ja 2007. s visoka podjebavao frenda koji je odmah nabavio iphone. Nema ovo nema ono. Uopće nisam bio svjestan da se internet stranica može učitati odmah, da navigacija može imati prvi fix u roku nekoliko sekundi itd. Sve to sam koristio samo u nuždi, divio se fhd videu od 10fpsa itd. I onda je dosao iphone i postavio neke druge standarde. Od interneta u nuždi došao sam na to da mi je računalo složeno u kartonsku kutiju i spremljeno na tavan. Sve to je zasluga isključivo applea i novog koncepta korištenja. U roku par godina pomeo je cijelu imdustriju a od stare garde preživio je jedino samsung - brutalnim i pravovremim kopiranjem.
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Feudalac kaže...
BlueMax:
Pa ford jest izumio automobil. Ne kao koncept vozila na motorni pogon već automobila koji je dostupan svima. Bez pokretne trake i madovne proizvodnje automobil bi još uvijek bio dostupan samo Buffetu i sličnima. Tako sam i ja 2007. s visoka podjebavao frenda koji je odmah nabavio iphone. Nema ovo nema ono. Uopće nisam bio svjestan da se internet stranica može učitati odmah, da navigacija može imati prvi fix u roku nekoliko sekundi itd. Sve to sam koristio samo u nuždi, divio se fhd videu od 10fpsa itd. I onda je dosao iphone i postavio neke druge standarde. Od interneta u nuždi došao sam na to da mi je računalo složeno u kartonsku kutiju i spremljeno na tavan. Sve to je zasluga isključivo applea i novog koncepta korištenja. U roku par godina pomeo je cijelu imdustriju a od stare garde preživio je jedino samsung - brutalnim i pravovremim kopiranjem.

 Ako kojim slučajem završiš u nekom kvizu, nemoj ovo ponoviti :) Kao ni ovo drugo boldano. Apple nije napravi ništa doli najboljeg uređaja u tom trenutku i takve je radio do 4S tj. Galaxy S3.

O temu o brutalnom kopiranju zagovornik Applea trebao bi izbjeći. 

Brutalnim i pravovremenim kopiranjem? Znači kad Samsung napravi nešto što je prije imao Apple onda je to brutalno kopiranje a kad Apple napravi nešto što je imao Samsung onda je to?? Evolucija? Revolucija? Pa Apple (čak niti pravovremeno nego s par godina zakašnjenja a u nekim featuresima i desetljeće (npr. dual SIM)) ništa drugo ni ne radi zadnjih godina nego brutalno kopira Samsung i ostatak Android svijeta.

 

Ovako iz glave: prednja kamera, dual kamera, bzo punjenje, bežično punjenje, NFC, OLED, vodonepropusnost, čitač otisaka prstiju, prepoznavanje lica, notifikacije, widgete, multitasking, always on display, otkucaji srca, krvni tlak, OTA OS update, automatic apps update, navigacija, glasovno pretraživanje, stereo zvučnike.... ne da mi se više razmišljati ni pisati ali vjeruj mi samo sam površinu zagrebao. Koliko su kao OS zaostali najbolje ti pokazuje s kolikim zakašnjenjem uvode značajke u svoj sustav. Ono gdje su bili neprikosnoveni je dizajn uređaja do iPhonea 5. Od tada su i tu zaostali i osim famoznog "notcha" samo su pratili trendove. Više iPhone 6 liči na HTC One nego što je ijedan Samsung nakon S2 ličio na iPhone.

 

Možemo ovo i ovako igrati: reci mi nešto što je iPhone imao prije Samsunga i na svaku stvar koju kažeš ja ću ti reći deset stvari koje je Samsung imao prije iPhonea. Nisu baš fer pravila ali ako prvi ostanem bez argumenata priznat ću ti da je Apple inovativna firma. Ako umjesto Samsunga mogu uzeti Android onda ću umjesto 10 argumenata za jedan tvoj dati 20.

 

Btw, zaboli me za Samsung. Debelo precijenjeno smeće. Ne baš ko Apple ali ipak smeće.

 

 

8 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
Bluemax:

Vrlo se lako pogubiti u detaljima i to je ono što ti se dogodilo. Apple čak nije prvi izbacio mobitel s ekranom osjetljivim na dodir bez fizičke tipkovnice, ima ih od Sony do LG-ove čokolade. Međutim, izbacili su prvi mobitel na kojem je to funkcioniralo. Toliko dobro da je google abandonao sve što su radili na androidu do tada i krenuo u brutalni copy-paste na čemu je Samsung fino profitirao uključujući internu listu od 150+ stvari koje je trebalo kopirati/emulirati s ajfona. Naravno, bilo je mobitela sa skenerom otiska prsta ranije. A još dvije tri godine poslije appleovog android je mučio muku s osnovama koje se zovu enkripcija, brzina i pouzdanost. Onda je došlo skeniranje lica koje ne radi u mraku ili se prevari pokazivanjem fotke sa fejsa da bi Samy izbacio bolje rješenje koje radi i po mraku ali samo ako držiš mobitel u ravnini očiju, pod pravim kutom i na udaljenosti do 30cm. Selfie kamera je izum vrijedan divljenja? Dok mi služi za videopozive ok, a to je područje gdje je apple odradio posao kako treba - facetime - integrirao to u phone aplikaciju i učinio dostupnim tijekom klasičnog poziva na jedan jedini klik bez ikqkve potrebe za bilo kakvim uključivanjem, podešavanjem ičega ikada. Ako je dostupno, ikonica oživi i to je to. To se tako radi. Znaš da sam prije izlaska iphonea x napisao na ovom forumu da dajem jajca na panj da apple nikada neće staviti skener otiska prsta odostraga - jer bi to ubilo upotrebljivost uređaja kojeg ljudi, ne bi vjerovao, drže na stolu, stalku, sviraču, u autu na šajbi. Da bi razvukli ekran preko cijele površine morali su izmisliti potpuno novu biometriku, a usput su osmislili i nove geste za korištenje uređaja koji se prije toga vrtio oko te iste home tipke. Takve promišljene i u startu vrlo dorađene novosti/inovacije su rijetkost izvan cupertina.
Ja rekoh
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Da mi je kuna za svaki slučaj kad mi je neki kolega ušao u ured i upitao da li možda netko ima punjač za iphone, sad bih imao sigurno preko 113 kn :) 

Only real programmers collect their own garbage.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zab
hrvooje kaže...

Da mi je kuna za svaki slučaj kad mi je neki kolega ušao u ured i upitao da li možda netko ima punjač za iphone, sad bih imao sigurno preko 113 kn :) 

 Nisam 100% siguran, ali mislim da je moj "troglavi" kabl (micro USB + USB C + Lightning) trajno ostao kod koleginice jabučarke.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 najodvratnijih detalja koje je Apple zaborav

Pristranost autora se ne bi trebao reflektirati na članak. Dobro se zna kako Apple je plača novinare i ne da je im lijepe poklone kao ostali koji su nosili autoru,a on je pisao hvalospjeve.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice