Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

poruka: 63
|
čitano: 21.445
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio".
16 godina
neaktivan
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

 

Igrao sam se u to doba. :)

 

Najviše mi na listi fali Ultima Underworld: The Stygian Abyss.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Ultima_Underworld:_The_Stygian_Abyss

 

https://ultima.fandom.com/wiki/Ultima_Underworld:_The_Stygian_Abyss

 

It was released before and featured significantly more complex technology and gameplay than the exceedingly popular Wolfenstein 3d by id Software, but had higher system requirements. Id Software programmer John Carmack has himself said that the engine used for Wolfenstein 3D was inspired by a technology demo of the first Ultima Underworld game.

 

Trebalo je imati vrlo solidan PC (za to doba) da to radi pošteno, ali kad je radilo, bilo je čudesno.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Phantasmagoria izasla 1995, u to doba 7 cd-ova je bilo kao danas.... Neznam jbg, 5tb downloada za jednu igru.....

Da ne spominjem ostale sierra avanture, pa lucas arts.......

Previse toga fali
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Sid Meier's Colonization iz 94., zadnji put igrao prije 6-7 godina... ali meni uz Fallout 1 i 2 najdraža igra iz tog razdoblja
... bolje ispasti glup nego iz aviona...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 14:27 (vrba1989).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Worms su mi prva igra koju sam ikad kupio u životu.

 
4 0 hvala 0
3 godine
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Tek sam sad shvatio da sam igrao puno više igri iz prvog dijela liste nego iz ovog drugog.  Ali kad sam se prisjetio tih godina, znam i zašto - početkom 90tih sam upisao faks, odselio, otišao u podstanare... a Amiga je ostala doma. Kasnije je došao PC, ali i posao.. gaming karijera je posljedično i dalje ostala u drugom planu. Danas na Steamu imam stotinjak naslova, a od toga barem trećinu nisam nikad stigao pokrenuti

Ruhe im Puff
 
2 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Hoće treći dio bit public ili će ostat samo na prvom?
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
silvio3105 kaže...
Hoće treći dio bit public ili će ostat samo na prvom?

 Pa i drugi dio je public, samo moraš biti logiran (ali ne i pretplatnik). Pametan potez - ljude treba prvo nekako namamiti da kreiraju free account, a kasnije možda kupe i neki plus paket.

Ruhe im Puff
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Pišem to upravo zbog pretplate. Začudilo me je da je prvi dio free
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Dijete 90-tih, igralo se pole position, space invaders, pac-man, frogger, asteroids, strip poker, tetris, super mario, mortal kombat, Wolfenstein 3D, Doom, Worms, Duke nukem 3D, Quake, legendarni Age of empires, UT, CS. Zadnja dva se još uvijek pegla kad s ekipom složimo lan-party, evo jedna dvije slike

 
 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 18:20 (Najbrži).
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
silvio3105 kaže...
Pišem to upravo zbog pretplate. Začudilo me je da je prvi dio free

 

Svi dijelovi su besplatni. 

This space for rent!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Prijavljen sam na portal
10 godina
protjeran
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Neću Vam reći koliko imam godina samo ću Vam reći da su mi prve najdraže igre bile Sokoban,Galaxyian,Ghosts 'n Goblins,R-type,Elite i najdraža Into the Eagle nest.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Najbrži kaže...

Dijete 90-tih, igralo se pole position, space invaders, pac-man, frogger, asteroids, strip poker, tetris, super mario, mortal kombat, Wolfenstein 3D, Doom, Worms, Duke nukem 3D, Quake, legendarni Age of empires, UT, CS. Zadnja dva se još uvijek pegla kad s ekipom složimo lan-party, evo jedna dvije slike  

 Pa nemrem vjerovat, imam iste takve fotelje doma 

16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

i mene traži nadopunu profila sa osobnim podacima uključujući i OIB?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.

hehe, nisi jedini

12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
BDS kaže...

i mene traži nadopunu profila sa osobnim podacima uključujući i OIB?

 Ja sam ispunio sve, još uvijek ne vidim članak :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

Eh bila su to vremena kojih se rado sjetim. A isto se rado sjetim i

-Eye of the Beholder 1991

-Gods 1991

-Grim Fandango 1998

-Sanitarium 1998

-Comanche: Maximum Overkill 1992

ima toga...

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

što se tiče X-Com igara zadnji izdanak je XCOM 2 a ne X-COM: Enemy Unknown odnosno XCOM: Enemy Unknown (igre novije generacije su izbacile crticu iz naziva XCOM), a Phoenix Point je napravila ekipa pod vodstvom Juliana Gollopa tvorca originalnog X-COM: UFO Defense (odnosno UFO: Enemy Unknown kako mu je ime bilo u Europi)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

Nostalgičari, jel nekome poznat Ignition? Baš sam prekjučer slučajno gledajući gog.com naletio da ga imaju u ponudi. Al' sam to prašio s bratićem i mlađim burazom (desetljeće smo razlika buraz i ja) na split-screen, dobra zabavna vremena 

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2022 23:03 (Najbrži).
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
Najbrži kaže...

Nostalgičari, jel nekome poznat Ignition? Baš sam prekjučer slučajno gledajući gog.com naletio da ga imaju u ponudi. Al' sam to prašio s bratićem i mlađim burazom (desetljeće smo razlika buraz i ja) na split-screen, dobra zabavna vremena 

 

Izvrsna igra. Na jednom Infu smo to na redakcijskom štandu igrali dan i noć. School bus mi je bio omiljen.

 

 

This space for rent!
10 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.

Meni u sjećanju igra "Black Hawk Down" doslovno sjećam se svakog sojeta kad sam to igrao...osobno #1.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
13 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

My life for Aiur!

 

StarCraft i danas igra tisuće igrača i ima nekoliko turnira godišnje.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

Svaka cast za temu. Cudi me da nitko ne spominje Heroes III of Might and Magic ... sati i sati je otislo u to i age of mythology.. :)

Vule9999
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
Pogledaj obavezno: Death Rally
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

System Shock 2

Odigrao ju nakon BioShocka jer sam svuda čitao kako je to spiritualni nastavak i u vrijeme izlaska (2007. mislim) bio je tretiran kao odlična, no igra koja se pomalo pogubi oko polovice te previše pojednostavljena u odnosu na prethodika. SS2 sam tako radoznao počeo jedno 3 ili 4 puta i nisam došao daleko (zapravo tada sam bio još Immersive Sim amater koji nije baš kužio gameplay loop no kao "atmosferoman" guštao sam i tek nakon SS2 su usljedile Deus Ex: Human Revolution, pa original, pa Thief 2, Dishonored itd.). I onda je bila jedna zima. Instalirah na novo, HD texture, slušalice i deri. Kad sam malo polovio, ipak kompleksan sustav, nisam stajao gotovo 20 sati dok nije bilo gotovo. I poslije toga više ništa nije bilo isto, a nije ni dan danas. 90% igara mi budu "meh", a zadnja koja je počeškala taj svrbež bio je ovaj noviji Prey.

SS2 nije imao kameru za "istražiti" enemye već si trebao uzeti dio tkiva, naći na brodu kao kemijsko spremište i onda koristiti elemente da bi završio research i naravno trebalo je staviti skill u to. Igra je imala active/passive skillove te inventory u odnosu na BioShock. A u kakvom je rushu bio development zbilja je pravo čudo. Lagano je poticala stealth, što zbog težine, što zbog jake degeneracije oružja (da ne spoilam, cut content je ship log koji obješnjava mikroorganizme koji su za to zaslužni, The Many related). Sam feel bio je kao u Aliens filmu kad nalaziš napuštenu koloniju, daleko od svega, s time da je igrač gotovo sam, a audio logovi mi i dan danas odzvanjaju mislima koliko su kvalitetno napisani i gotovo su-osjećam s ljudima kroz što su prolazili.

Intro je kratki recap prve igre (nije potrebno igrati), a nakon toga igrač postaje dio vojne potpore koja će u svom brodu biti spojena na glavni - Von Braun koji je prvi FTL svemirski brod (za vrijeme treninga zapravo birate specijalizacije; za prvi prolaz nikako ne preporučam OSA). Stvari kreću po zlu te se budite usred kritičnih događaja iz cryo sna... Sve dalje bi bio spoiler, istražujte i igrajte bez walkthrougha. Tek mali hint, kao što sam rekao, audio logovi su bitna stavka no ako ipak 1 promašite, oni digitalni okviri omogućuju promjenu slika koje prikazuju, a možda tu ima i nekih drugih informacija.

Mogao bih opet :D

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II. dio

Ajme fali Duke Nukem3D, Blood, Carmageddon...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
bik kaže...

Ajme fali Duke Nukem3D, Blood, Carmageddon...

 

This space for rent!
15 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
Mislim da su 90 sete najbolja dekada za igre i filmove!
be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena II.
Najbrži kaže...

Nostalgičari, jel nekome poznat Ignition? Baš sam prekjučer slučajno gledajući gog.com naletio da ga imaju u ponudi. Al' sam to prašio s bratićem i mlađim burazom (desetljeće smo razlika buraz i ja) na split-screen, dobra zabavna vremena 

 Vidim da sam jučer bez citata preporučio isprobavanje Death Rally-a.

15 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
MENIT kaže...

UT :'(

Bio je Unreal na Bugu je pisalo ovako i to točno ovako na naslovnici: Unreal - Igra koja je sahranila Quake II
UT vs. Q3A je bio opisan čak na 6 stranica i to je čak 6 ljudi iz redakcije dalo svoje mišjenje.
Unreal 2, radi grafike prvi filmski ugođaj dok igrate igru.
Half Life 2 (kritiziran jer nije imao open World ali dao je najbolji feeling neke završene igre)
 

Boris grozni kaže...

Najbolje gaming doba uopce, em razvojem em igrama, vecina toga je ostala nesvrgnuta u svom žanru i dan danas.

Problem je što je svaki FPS počinjao isto, imaš hladno oružje (pajser, nož ili šta već) a onda dođeš do pištolja, pa do mašinke, sačmarice i kultnog bacača raketa. Samo je svatko imao svoju verziju. Kod nekoga je bila sačma a kod UT-a Flak Canon. U Far Cry nož a u Halčf Lifeu Pajser... I to je bio recept za uspijeh!

A onda su uveli usporavanje vremena, izbjegavanje metaka i sve je otišlo k vragu.

Danas imaš gotov sistem a zove se Unreal Engine 5. Skineš ga i napraviš igru po starom receptu. Ali danas to ne rade.pa ti proed WASD i skoči i sagni i miš treba još jedno 15 slova na tastaturi i miš sa 7 tipkim (možda malo karikiram ali tako je).

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice