Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

poruka: 17
|
čitano: 7.782
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču".
7 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Imate grešku u tekstu

"Prema istraživanju tvrtke AdDuplex, najnovija inačica Microsoftovog operativnog sustava Windows 10 1830 nalazi se na polovici svih Windows 10 računala"

 

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Običan tipfeler.

Dolje u tekstu piše normalno 1803

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 21:19 (Anđeo bez falinge).
 
0 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Instalirala mi se (glupa) nadogradnja 1803 i prvi problem na koji sam odmah naišao... Službeni Windowsov Photo App ne radi dobro! Dakle, otvorim prvu sliku, ali ne postoji način da se pređe na sljedeću u folderu (ne radi ni tipka strelica, ni space tipka, niti postoji kakva strelica na koju bi se moglo kliknuti mišem).

 

Ima li tko rješenje, osim da pošaljem Windows u 3PM? I nemojte mi sad predlagati nekakve 3rd party programe... Imam instaliran i Irfan View i što ja znam što sve ne. Ali želim da mi radi ovaj app jer sam i prije radio s njim, radio je dobro i brzo, i hoću da tako i nastavi.

 

EDIT: Odlučio sam ipak preći na Fast Stone Image Viewer, a Windows 10 je sve bliže da ode u 3PM. Ipak, ako netko sazna za rješenje ovog problema, neka slobodno ostavi komentar. Hvala!

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.5.2018 23:33 (capodaster).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Meni ta defaltna photo aplikacija ide na živce od samog početka, pa sam u registry editoru re-enableao Windows photo viewer i voila.

logic sense of no sense.
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10
Saryne kaže...

Meni ta defaltna photo aplikacija ide na živce od samog početka, pa sam u registry editoru re-enableao Windows photo viewer i voila.

 ja od win aplikacija koristim kalkulator i paint (za rezanje SS-ova)... :D

 

e i notepad za pisanje bilješki.

15 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Snipping tool ti je mnogo praktičniji. Uostalom hvata me alergija čim vidim paint.

Visual studio code je odličan, po meni bi ga trebalo defaultno stavljat u winse umjesto debilane zvane notepad.

logic sense of no sense.
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 0:21 (Saryne).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10
ranko091 kaže...
Saryne kaže...

Meni ta defaltna photo aplikacija ide na živce od samog početka, pa sam u registry editoru re-enableao Windows photo viewer i voila.

 ja od win aplikacija koristim kalkulator i paint (za rezanje SS-ova)... :D

 

e i notepad za pisanje bilješki.

 old school 

 

gore što windows photo iz nekog razlog kada se gledaju slike full screen pozadina sivo ne crno nikakve logike 

15 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Moraš upalit dijaprojekciju, onda bude ok. Imbecilno, slažem se.

Briju Apple spiku; nisu oni krivi, nego ti ne koristiš ispravno. :D

logic sense of no sense.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

Ne razumijem ovo poimanje. Windows 10 ima automatski update, koji u stvari teško možeš spriječiti (zašto bi?).

Osim: ako u MS naprave grešku, pa ljudima preporuče da ga privremeno izbjegnu (kao što se desilo upravo s ovim zadnjim updateom). No i to je opet privremene naravi.

 

I onda:

"Nakon samo mjesec dana od predstavljanja najnovija inačica Microsoftovog operativnog sustava Windows 10 1803 (poznatija i kao travanjska nadogradnja) već se nalazi na polovici svih Windows 10 računala."

VEĆ?

 

Ne znam što propuštam, ali ne bi li "vijest" trebala glasiti:

"Nakon mjesec dana od predstavljanja najnovija inačica Microsoftovog operativnog sustava Windows 10 1803 (poznatija i kao travanjska nadogradnja) tek se nalazi na polovici svih Windows 10 računala."

Odnosno, ako je riječ o uobičajenoj, automatskoj proceduri, kojoj je trebalo čak mjesec dana da se provede, i čak ni tad nije na više od polovice računala to uspjelo, ne razumijem kako je to i zašto "već"?

 

Meni ovaj članak zvuči kao sarkastično trolanje Microsofta.

 

Ne valja po stablu mjeriti šumu, ali nek ostane zabilježen slučaj (nadam se da je iznimka):

Susjeda mi je došla nakon ove zadnje nadogradnje, požalila se na slijedeće:

Sama nadogradnja je trajala strašno dugo (slijedeći dan se tek računalo restartalo). Nakon toga, više joj niti jedan instalirani program nije radio (njene riječi, ali doista znam da je imala dosta skupo plaćenih, profesionalnih programa).

Pojavio joj se fantomski disk drive, kao "priključen na usb port" (u stvarnosti nije bilo niti jednog uređaja priključenog na usb osim tipkovnice/miša; koristila je ranije, povremeno, usb stick/ hdd). Fantomski uređaj se prikazivao kao sistemski (ili tako nekako, nužno za rad sistema), problem je bio što je bio "full", a sadržaj/veličina diska je bila 0 byta/kb/mb/ biločega. Uglavnom, nakon više pokušaja stručno osposobljenih ljudi (sin informatičar, neki pro serviseri koji se bave time), od svih je bio zaključak da

1) nije im jasno što se desilo;

2) jedino riješenje je reinstalacija operativnog sustava i ponovna instalacija svakog od programa.

Žena je izgubila skoro tjedan dana na to i bila spriječena u poslu koji je imao ugovorom zakazane vremenske rokove. Stvarna krajnja šteta (osim živaca i vremena) u stvari ne postoji, ali mogla je biti.

Napominjem da je ovo "rekla-kazala", i da  npr samo jedan mali detalj može promijeniti čitavu impresiju događaja (npr, kćer je mogla krišom gurnuti virusom zaražen usb stick, zeznuti stvar i kasnije šutjeti o tome)... no prilično je velika vjerojatnost da se desilo upravo ovako kako je opisano.

Ima li tko slična iskustva, može li se i kako tužiti ikoga zbog takve situacije ako dođe do ozbiljne materijalne štete?
Koliko znam Microsoft EULA-u, prihvaćanjem, korisnik si je sam kriv za sve, a tvrtka se odriče odgovornosti u svakom smislu; čak i da se nekako nedvosmisleno dokaže odgovornost tvrtke, korisnik pristaje na minimalnu simboličku odštetu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2018 0:49 (Zechina).
 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

OK, pronašao sam razlog za ovu gore rečenicu u članku ("već 50%"). 

(The Register)

"This is the fastest rollout of a Windows 10 update in the history of the operating system, according to the ad-flinging outfit."

 

Zašto je to izostavljeno, nek ostane misterija bugovih dubina.

 

Vjerojatno zato, jer bi se onda moralo spomenuti i nešto poput
 a greater than expected number of Blue Screen of Death (BSOD) events.

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

pregledao sam svih šest polovica računala: prednju, stražnju, gornju, donju, desnu i lijevu, ali nigdje windowsa 10. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10

Pregledaj i svinjske polovice.

Zlo se vratilo. Ime mu (b)je Arendelle.
12 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10
Ajar kaže...

pregledao sam svih šest polovica računala: prednju, stražnju, gornju, donju, desnu i lijevu, ali nigdje windowsa 10. 

 

Ne da Ajar svoje winse 3.11 

 

Edit:

Samo ti njima reci Roki,pa nece tebi nitko govorit kakve ces ti windowse imat u svojoj kanti

13 godina
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10

capodaster  probaj ovo link.

Faith is a belief based on absence of data, allowed to the weak by the powerful.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10
Frk kaže...
Ajar kaže...

pregledao sam svih šest polovica računala: prednju, stražnju, gornju, donju, desnu i lijevu, ali nigdje windowsa 10. 

 

Ne da Ajar svoje winse 3.11 

 

Edit:

Samo ti njima reci Roki,pa nece tebi nitko govorit kakve ces ti windowse imat u svojoj kanti

 Snimaj Krešo, snimaj 

13 godina
offline
Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10 raču

A sto cemo s ovih 50% ljudi sto im se update ne zeli nadograditi? Kad planiraju izbaciti bug fix? Ja sam pokusao sve zivo i nezivo i nema sanse da se nadogradnja instalira. Izgubio sam toliko vremena i zivaca da je to cudo. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Travanjska nadogradnja na polovici Windows 10
lmutak kaže...

capodaster  probaj ovo link.

 Hvala, vidio sam upute kako aktivirati stari Windows Photo Viewer. U svakom slučaju, ako ništa drugo ne uspije vezano uz Win 10 Photo app, onda je i ovo OK opcija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice