Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

poruka: 30
|
čitano: 22.646
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat".
10 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Definitivno - DA.

 

Kad god se iskali polarna zima u Americi zime u Europi NEĆE biti, a to se digađa skoro svake godine ..

 
11 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
U hrvatistanu ništa nije nemoguće. Ispod umjetnog snijega se postave mreže za zamrzavanje. Snijeg se lagano ohladi na desetak stupnjeva ispod nule. Ako su baš temperature prije samog skijanja oko +25, staza se prekrije izolirajućom reflektirajućom folijom. Ako to sada košta 4 milijuna €, za oko 10 000 000€, imali bi skijanje i na +25.
najdix
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H

Polarna zima u Americi je trajala od 7 do 10 dana ovisi o djelovima, sada je na istom tom području preko +10 tako da snježnih zima je sve manje i manje....

 

Ali sad će se probudit naši zavjeraši pa će nam objasnit da globalno zatopljenje ne postoji i da su krivi Gejc, Soroš, Djed Božičnjak... i ONI, jer ipak ONi upravljaju sa svime  

15 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

eo jedne od teorija (a možda je i marfijev): sve je počelo kad sam prije nekoliko godina, posramljen posuđivanjem, napokon kupio lopatu za snijeg (aluminijsku s ojačanjem na rubu). otad stoji jadna sama, besposlena i beskorisna, na dvorištu a od snijega ni "s". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 16:00 (Ajar).
Moj PC  
34 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
W2000 kaže...

Definitivno - DA.

 

Kad god se iskali polarna zima u Americi zime u Europi NEĆE biti, a to se digađa skoro svake godine ..

 Kad dođe do kolapsa AMOC-a bit će polarne zime i vamo i tamo.

Amenoum
3 godine
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Ako dođe do kolapsa AMOCA snijeg će nam biti najmanja briga...
13 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
To će dovesti do hlađenja i nastanka novog ledenog doba. Što se ciklički događa već milijunima godina. Mi smo samo mrvu ubrzali proces koji je generalno ireverzibilan. Prilagodba je jedina konstanta.
8 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Da ciklično se događa ali ovaj put smo mi mnogo više od mrve ubrzali i skratili period .Otapa se smrznuti ugljen dioksid širom Kanade i Sibira a tome smo mi doprinjeli nije to nimalo prirodna pojava .
waaagh ;
7 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
najdix kaže...
U hrvatistanu ništa nije nemoguće. Ispod umjetnog snijega se postave mreže za zamrzavanje. Snijeg se lagano ohladi na desetak stupnjeva ispod nule. Ako su baš temperature prije samog skijanja oko +25, staza se prekrije izolirajućom reflektirajućom folijom. Ako to sada košta 4 milijuna €, za oko 10 000 000€, imali bi skijanje i na +25.

 

Sve je isto samo nema Njega.

 

Da je ziv On, bilo bi projekata, fontana, a i mreza za smrzavanje. I to snagom takvih da mogu zamrznuti sve do Salzburga. Slovenci bi pisali kako "Hrvati nabavljajo kriogensko orožje pod krinkom lova na zečeve".

Eh sto ga nema, nema projekata, nema snijega. Aman.

12 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
warhammer kaže...
Da ciklično se događa ali ovaj put smo mi mnogo više od mrve ubrzali i skratili period .Otapa se smrznuti ugljen dioksid širom Kanade i Sibira a tome smo mi doprinjeli nije to nimalo prirodna pojava .

  Samo mali ispravak, je ispušta se jedan plin na prostorima smrznute tundre zbog otapanja, ali na žalost nije CO2 već 20 puta šteniji plin za klimu CH4 ili metan ili zemni plin...

 

 A još veće količine su na dnu oceana...

 

Lp...

 

 

 

15 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Da je Bandić živ sve bi on to zrihtao.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
8 0 hvala 0
6 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Ciljani materijalizam je teška bolest. Svemir nije nastao za jedan dan i ovo mu sigurno nije prva iteracija. Sad, jesmo li si ubrzali propast ili ćemo to uspjeti kao kolektiv nadvladati, saznat će zadnji na Zemlji koji će ugasiti svjetlo. Za spas još uvijek nismo razvili dovoljnu inteligenciju. A, pet do 12 je sad malo u novoj, malo u staroj.

najdix
 
7 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

fakti znanstveno potvrđeni iz više kutova..

 

- ciklično ponavljanje koje se isčitalo bezbroj puta u forenzičkom sondiranju naslaga prastarog polarnog leda

- isto potvrđeno sondiranjem naslaga prastarog mulja u najstarijim jezerima

- oslobađanje enormne količine zarobljenog smrznutog metana u sibirskim tundrama je nadolazeća potpuna katastrofa

 

sve ostalo su š.b.b.k.b.b. muzičke želje i kladionice.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 19:46 (torrente).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H

Apsolutno se slažem!

Da su tu količinu novca utukli u mtb staze i infrastrukturu na Medvednici imali bi vrhunsku mrežu staza za sve uzraste i razine "skilla" od početnika do pro voazča i radili bi 11 mjeseci u godini!

U Sloveniji svako selo ima bike stazu ili dvije, a da ne govorim o skijalištima koja se pretvaraju u prave bike parkove i rade većinu godine.

Ali uhljebi...

 
14 0 hvala 0
6 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Što se mene osobno tiče, snijega bez je predivno. Čovječe sad, SAD, otrčao krug pola sata u kratkim rukavima. Po snijegu to ne mogu, a traka u teretani nije isto što i ovo. Doduše, ventilator mora radit čitavo vrijeme radi kobasica, al kaj sad, ne mogu imat sve. Suho i hladno je meni idealno.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Ako moj komšija može čistit snijeg u boksama, kroksama i potkošulji, možeš i ti trčat po snijegu u kratkim 😁
13 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Mene samo čudi ona sljemenska žičara, milijarda ulupana a nema nikakvu funkciju. Kako stvari stoje neće ni imati u budućnosti jer sve više skijališta ostaje bez snijega u ovo doba godine. Treba znati spaliti novac na način kako mi to radimo.
Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
online
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
silvio3105 kaže...
Ako moj komšija može čistit snijeg u boksama, kroksama i potkošulji, možeš i ti trčat po snijegu u kratkim 😁

Eto, a kaj bi tek bilo da snijeg padne u 7. mjesecu, i tak polugol bi se skuhao da ga lopata po takvoj vrućini...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
14 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
cvaja997 kaže...

Što se mene osobno tiče, snijega bez je predivno. Čovječe sad, SAD, otrčao krug pola sata u kratkim rukavima. Po snijegu to ne mogu, a traka u teretani nije isto što i ovo. Doduše, ventilator mora radit čitavo vrijeme radi kobasica, al kaj sad, ne mogu imat sve. Suho i hladno je meni idealno.

 

I meni odgovara. Jedino je pitanje koliko prirodi oko nas odgovara. Manje padalina, nema zaštite,.... da ne pričamo o drugim velikim problemima za biljke i životinje kada je pretopolo preko zime.

14 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Svi se se čudite o ulupanim novcima i zašto nisu bolje radili bajk staze. Pa koja je ovo kolektivna amnezija. Znamo tko je i zašto radio ovakvu žičaru. Strah me kada čitam ovakve komentare i postaje jasno zašto smo u teškoj banani kao država. Svi sve zaboravljaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 10:42 (CroDexter).
 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

 

Ma, samo veselo. Ima još snijega, ima još skijališta.

Ak' ne pravi snijeg, onda se napravi umjetni.

 

Klima se mjenja, te ne smiju najniži slojevi trpiti najveći teret toga.

Borba za ekologiju, pada na svjetski proletarijat. Ne može to tako. Neka buržoazija snosi najveći dio troška.

Njih šačica radi najviše štete, te drže sva sredstva za proizvodnju, a proletarijat neka pati.

 

dzg
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
opetzajebancija kaže...
  Samo mali ispravak, je ispušta se jedan plin na prostorima smrznute tundre zbog otapanja, ali na žalost nije CO2 već 20 puta šteniji plin za klimu CH4 ili metan ili zemni plin...

 Ispušta se i CO2 jer, uslijed reaktivacije mikroba, dolazi do razgradnje organskog materijala koji je inače bio skladišten ispod leda.

Amenoum
11 godina
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Zbog ove zelene agende i klimatskog fašizma vas svi trebaju tužiti majke mi moje. Odite onom goblinu greti dupe dudlat, vau, malo toplija zima i odma apokalipsa. A gdje su ona predviđanja da će do 2020 cijela Dalmacija biti pod morem? Da ćemo svi umrijeti do tad? Jad jadni što plaštie ljude s ovom agendom SRAMITE SE

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
0 7 hvala 0
3 godine
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Naravno i ukinuti onu najskuplju zicaru na svijetu jer debili rade do 19h cak i ljeti, apsurd a koliko sam samo puta htio otici na sljeme po noci!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Bug Manijak kaže...

Jad jadni što plaštie ljude s ovom agendom SRAMITE SE

 ne bi ga vadio iz silikonke, priznaj

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
12 godina
online
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
Bug Manijak kaže...

A gdje su ona predviđanja da će do 2020 cijela Dalmacija biti pod morem? Da ćemo svi umrijeti do tad? Jad jadni što plaštie ljude s ovom agendom SRAMITE SE

A na koji ti FB zuti tisak padas hahahahaha, I gdje bas nade Dalmaciju, znas li ti kakvi je reljef u Dalmaciji?

Taman da se sav led otopi, radije bi bio kraj mora u Dalmaciji nego na bilo kojom drugom priobalju na planeti.

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 20:51 (Et_Tu_Brute?).
2 godine
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Da nije bilo Dalmatinke Janice, ne bi bilo ni purgerske Snježne kraljice xaxaxaaxaxaxaxa...

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2023 20:52 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H
torrente kaže...

 ne bi ga vadio iz silikonke, priznaj

 

Uuu, right kind of wrong. Kad ga dobije u auspuh kaze how dare you? Bestseller

Jbt to je industrija za sebe. Raditi audio packove za takve lutke. Greta, Madam Radulescu, Melanie Trump koja udara nesto po Slovenscini ili losem Engleskom sa Slo akcentom, Hillari kako pijana drobi prljavstvine itd

7 godina
neaktivan
offline
Trebamo li se početi opraštati od skijanja u Hrvat

Pozdrav, ovo je jedina tema koju sam nasao za skijanju, isao bi na skijanje pa dal bi mi netko rekao kàko to ide, npr na sljeme, sta se sve placa, kolko kosta, gdje unajmiti opremu,  dal se placa skijanjs i zicara ili kako to ide

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Trebamo li se početi opraštati od skijanja u H

@Kiflin

 

Nisam skijaš, al mogu pomoći.

 

Vrlo jednostavno. Mislim da buš tu našel sve kaj te zanima.

Naravno, sve je dobro provjeriti telefonom. Da, ne bi bilo iznenađenja na licu mjestu.

 

Za rentu opreme, probaj sa ovim linkom.

dzg
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice