e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvrtku.

poruka: 36
|
čitano: 15.449
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvrtku.".
16 godina
moderator
online
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr
JozoBozo121 kaže...
Ne, nego će takav način pisanja (općenito u novinarstvu) kod ljudi jednostavno utisnuti (vjerojatno već postojeći) negativan dojam o poduzetništvu.

O kakvom to konkretno "načinu pisanja" pričaš?

7 godina
offline
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr

Nije korektno zadirati u stil pisanja autora članka, jer smo svi mi individue sa svojim nacinima komunikacije i stila izrazavanja.

Mozemo se slagati ili neslagati sa iznesenim tvrdnjama, a seciranje stila i pokusaji umetanja u stilu "trebalo je ovo i ono" mi vise djeluju kao napad na autora a ne na njegove tvrdnje.

Naravno da zakonom nije zamisljeno mnogo toga što smo mi uspjeli prilagoditi svakodnevnim zloupotrebama. Nezahvalno je nagadjati necije misli, no svatko koga interesira moze lako izracunati koliko u 5 godina potrosim kao fizicka osoba ( npr auto na leasing, registracije, servisi, gorivo, cestarine ...) a koliko ako ga uzmem na tvrtku i pritom imam spretnog knjigovodju i kuma u poreznoj. Vjerujem da je autor pri pisanju one nespretno slozene recenice mislio na takve neke slucajeve gdje se zakon iskrivljeno shvati i primijeni za neku osobnu korist... A to je samo uvod u prave devijacije tipa kajmanski otoci i sl....
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr
bunker kaže...

Nije korektno zadirati u stil pisanja autora članka, jer smo svi mi individue sa svojim nacinima komunikacije i stila izrazavanja.

Mozemo se slagati ili neslagati sa iznesenim tvrdnjama, a seciranje stila i pokusaji umetanja u stilu "trebalo je ovo i ono" mi vise djeluju kao napad na autora a ne na njegove tvrdnje.

Ako se ovo boldano odnosi na moj komentar, onda nije bitno kako tebi djeluje jer se to rješava jednostavnim "sto ljudi, sto ćudi" :).

Niti sam osporavao točnost tvrdnje (jer znam na što je mislio) niti secirao njegov stil a nadam se da ni argumentirani komentar kako je trebao malo bolje pojasniti ne smatraš napadom. Što se tiče stila, mogao je napisati i "veliki broj fizičkih i pravnih osoba udruženim snagama vara državu na PDV-u", i dalje bi tvrdnja bila točna. Da smo na nekom forumu o poslovanju ili gdje nema mlađih od 20 onda vjerojatno ne bih ni komentirao jer bi se podrazumijevalo da svi znaju bar osnovne pojmove i princip PDV-a.

Budući da je i sam autor secirao tu slavnu rečenicu (a i ti ju spominješ kao nespretno složenu), citirat ću još jednom da se ne moramo vraćati na prethodnu stranicu ...
"Jedan dio kupaca naručuje “na firmu” kako bi tako izbjegli plaćanje PDV-a."

PDV se ne izbjegava, uvijek se plaća a tek poslije se može tražiti povrat ili prebiti sa obvezom plaćanja PDV-a po izlaznim računima (osim B2B kupovine u EU, ali to i nije tema članka).

I ne, to nažalost nisu općepoznate stvari u društvu ovolike financijske nepismenosti. Hexfire je, osim što me sprdao da davim širinom, dobro primijetio ... čemu uopće to spominjanje izbjegavanja plaćanja PDV-a u članku koji je trebao samo usporediti fizičke i pravne osobe po pitanjima prava pri kupnji.

Ili možda malo slikovitije zašto se i meni rečenica čini nespretna (premda je točna) jer se, ovisno o predznanju, može tumačiti na više načina:
a) netko potpuno neupućen može to shvatiti doslovno kao plaćanje cijene bez PDV-a pri kupnji
b) onaj koji nema "frenda koji ima firmu" sve to gleda negativno i misli kako se "na firmu" može kupovati sve i svašta i za sve to dobiti povrat PDVa, odnosno kolokvijalno rečeno, kupovati bez PDV-a
c) površno upućen, zna da firma ipak plaća cjelokupan iznos a on "frendu koji ima firmu" daje cash u netto iznosu, ali ne zna ostatak priče
d) oni koji znaju bar osnove nemaju što krivo tumačiti i znaju što je pisac htio reći i možda samo krate vrijeme na forumu dok čekaju da im komp obavi posao :)

 

 

7 godina
offline
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr

Druze Mladene ( 😊 ) , vjeruj mi da nisam mislio niti na tvoj niti bilo ciji drugi konkretan komentar, vec sam time okarakterizirao generalni tijek rasprave za koju sam stekao dojam da se vise bavi stilom izričaja a ne iznesenim tvrdnjama.

Svi mi dobro znamo zakaj se auti, jahte i dvorci trpaju na firme a ne na fizicke osobe....
15 godina
offline
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr
bunker kaže...

 .. a ne iznesenim tvrdnjama. 
..

 - ulazite u opasnu zonu.. bolje stati, pogotovo ne citirati podnaslov i za to dobiti opomenu uz objašnjenje, trol.

tema je pravo kupca na povrat.. i razlika osoba-firma (kućni-komercijala).. ne stil pisanja ili moderiranja (jer o tome je zabranjeno!). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
online
Re: e-trgovina i povrat robe - "Naručio sam na tvr
bunker kaže...

Druze Mladene ( 😊 ) , vjeruj mi da nisam mislio niti na tvoj niti bilo ciji drugi konkretan komentar, vec sam time okarakterizirao generalni tijek rasprave za koju sam stekao dojam da se vise bavi stilom izričaja a ne iznesenim tvrdnjama.

Svi mi dobro znamo zakaj se auti, jahte i dvorci trpaju na firme a ne na fizicke osobe....

Sve ok druže bunker :) .... napisah da kratim vrijeme.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice