Trgujete li kriptovalutama?

poruka: 40
|
čitano: 12.753
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trgujete li kriptovalutama?".
3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Odličan trik da su kriptovalute ograničene pa stalno rastu.

Kao i kod svake prijevarne šeme kada bi svi prodali bitcoine vrijednost je jasna. Nula. Kristalno jasno.

 

Zašto ulaže u kripto Facebook, američke banke, oligarsi, mafijaši, narkodileri, države, spremačice, tete iz vrtića.

Razlozi su razni, navesti ću neke:

1. Žele biti bogati,

2. Financijski su nepismeni

3. Jer zarađuju na tome

4. Jer legaliziraju crni novac

5. Za crna plaćanja.

Kratkoročno zarađuju pojedinci, dugoročno nula.

Jedino što je kod ove VRSTE Ponzijeve sheme vidi se prioritet

da traje što duže. Svi se pale na laganu zaradu, na kraju pušing rođo.

 
0 4 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Primjedba .... nije Ponzijeva shema.

Primjedbu prihvaćam djelomično, ali je svakako kombinacija 

Ponzijeve sheme i slučaja OTOK POYAIS blizu Hondurasa. Dakle PP. Ponzi-Poyais. Svaka prijevara ima isti završetak, ali neće svi izgubiti. Izgubit će 99,9x % ljudi ali neki će zaraditi.

Proučite malo otok Poyais pa ćete lakše razumjeti i kripto.

Otkuda vam da dionice padaju zadnjih mjeseci, upravo je suprotno. 

Izračunati rizik kripto nije teško. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Naravno da nije ponzijeva shema već je riječ o greater fool teoriji

 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...

Odličan trik da su kriptovalute ograničene pa stalno rastu.

Kao i kod svake prijevarne šeme kada bi svi prodali bitcoine vrijednost je jasna. Nula. Kristalno jasno.

 

Zašto ulaže u kripto Facebook, američke banke, oligarsi, mafijaši, narkodileri, države, spremačice, tete iz vrtića.

Razlozi su razni, navesti ću neke:

1. Žele biti bogati,

2. Financijski su nepismeni

3. Jer zarađuju na tome

4. Jer legaliziraju crni novac

5. Za crna plaćanja.

Kratkoročno zarađuju pojedinci, dugoročno nula.

Jedino što je kod ove VRSTE Ponzijeve sheme vidi se prioritet

da traje što duže. Svi se pale na laganu zaradu, na kraju pušing rođo.

Nisi se niti potrudio malo informirati o tematici. Neke kriptovalute su ograničene količine neke nisu. Neke imaju vrijednost baziranu na svom zaleđu i platformi, neke na hajpu, neke na ljudskoj gluposti... ne možeš to tako generalizirati. Isto je i sa drugim valutama.

Pa ako bi svi prodali bitcoine dobili bi nekakve druge valute ili robu za njega, kako mu onda vrijednost može biti nula? Da mu je vrijednost nula ne bi ništa dobio za njega, ovako možeš platiti putovanje, rezervirati hotel, kupiti auto... Po čemu to onda FIAT valute imaju vrijednost? Isto tako bi sve današnje banke mogao definirati kao ponzi sheme, uzimaju novce od jednih da bi dali drugima uz kamate, a kad bi svi zatražili svoje novce nazad ne bi ih bilo dovoljno, eto ti ponzi. 

 

BTC teoretski može biti "store of value" isto kao što je to zlato.

 

Elon Musk ulaže u BTC, želiš reći da je financijski nepismen? JP Morgan isto tako?

Sve ovo drugo što si naveo su ljudske karakteristike i osobine da iz svake dobre ideje izvuku ono najbolje, ali i ono najgore. To ne govori previše o kriptovalutama jer isto to se radi i sa klasičnim novcem, utaje, pranje i slično, ništa to nije novo.

 

Mi ovdje pričamo o decentraliziranim sistemima u nastanku. Zar to nije nešto na što se cijeli narod pali?

 

Kažeš dugoročno nula. Zadnjih par godina imam investicije u crypto sa po par tisuća postotaka dobiti. Ne znam što je tebi dugoročno, teško je to primijeniti na nešto što je tu tako kratko vrijeme.

 

Ti jednostavno brkaš kruške i jabuke i šljive i sve moguće si stavio u isti koš.

 

Kriptovalute su "asset", elektronički novac blockchain tehnologije. Sada imamo i NFT, proguglaj, to će biti novi "hit" 21. stoljeća.

 

In essence, cryptocurrency is – as blockchain based platforms are meant to be – completely decentralised. As a financial based blockchain, that means it is not governed by any central bank or monetary authority. It is rather maintained by a peer-to-peer community computer network made up of users’ machines or “nodes”.

 

But cryptocurrency is important and it is not going away, or be limited to 100 years as others may speculate: transactions are fast, digital, secure and worldwide, which in essence allow the maintenance of records without risk of data being pirated. Fraud is, actually, minimized.

Also, as an aside, digital currency such as Bitcoin should not result in inflation. The total number of bitcoins which can ever be mined is limited to approximately 21 million, so there is no way the total amount of cash in the system can be increased by any central bank.

 

"The cardano blockchain can be used to build smart contracts, and in turn, create decentralized applications and protocols. Additionally, the ability to send and receive funds instantly through, for minimal fees, have many applications in the world of business and finance."

 

Shvaćaš li poantu?

 

Stariji članak, ali ok za početak:

https://www.conyers.com/publications/view/why-is-crypto-so-important-and-should-i-care/

 

 

https://www.investopedia.com/ask/answers/100314/why-do-bitcoins-have-value.asp

 

Pročitaj, informiraj se i ja sam dugo imao predrasude prema crypto svijetu, prvenstveno radi razno raznih mešetara i muljaža.

 

MV player kaže...

Primjedba .... nije Ponzijeva shema.

Primjedbu prihvaćam djelomično, ali je svakako kombinacija 

Ponzijeve sheme i slučaja OTOK POYAIS blizu Hondurasa. Dakle PP. Ponzi-Poyais. Svaka prijevara ima isti završetak, ali neće svi izgubiti. Izgubit će 99,9x % ljudi ali neki će zaraditi.

Proučite malo otok Poyais pa ćete lakše razumjeti i kripto.

Otkuda vam da dionice padaju zadnjih mjeseci, upravo je suprotno. 

Izračunati rizik kripto nije teško. 

 Ne. Opet brkaš. Tebe u biti muče razno razni novčići preko kojih se ubire porez na "glupost".

 

Otkuda mi da dionice padaju? Pa trgujem njima već jako dugo i pratim burze svakodenvno. Može informacija gdje to dionice rastu zadnjih par mjeseci? Od veljaće su sve fintech i IT dionice izrazito izložene i vrijednost im konstantno pada. 2020. nakon sloma tamo kad je krenula pandemija došlo je do "bounca" i zbog cijele situacije je fintech i ecommerce sektor procvijetao i to je dovelo i do "overvalued" tržišta, primjer je Tesla. 2020. je na kraju bila idealna za trgovanje u IT sektoru, međutim od veljaće traje korekcija, što zbog najavljene inflacije, kamatnih stopa, rezervi i hrpe drugih razloga.

 

Sada imamo situacije gdje tvrtke objavljuju izvrsne poslovne rezultate, a dionice tonu.

Pogledaj Microsoft (MSFT), rezultati odlični, dionica zadnjih mjesec dana -5.5%, Apple gotovo -7%, AMD sa vrhunskim rezultatima -9%, Palantir jučer objavio kvartalne rezultate koji su izvrsni dionica -20%, Baidu -13%. Da sad ne nabrajam dalje u zadnja tri mjeseca IT sektor je imao 5 zelenih dana.

 

Rizik kripto će biti manji što on bude prisutniji, bolje prihvaćen i implementiran. To već danas nije usporedivo sa 2017.

 

Ono što raste na burzi su "commodities" jer postoji bojazan od manjka sirovina što bi u kombinaciji sa ogromnom potražnjom, npr. EV sektor dovelo do limitiranja proizvodnje i zato sada proizvođači gomilaju zalihe bakra i sličnih sirovina.

 

Spitfire_zg kaže...

Naravno da nije ponzijeva shema već je riječ o greater fool teoriji

Isto možeš primijeniti na pola burze.

Ovo je iznimno pojednostavljivanje "problema" kako bi se sve svelo na isti nazivnik. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Spitfire_zg kaže...

Naravno da nije ponzijeva shema već je riječ o greater fool teoriji

 sve je to kombinacija. Jedino što je uvijek isto

da se ovce šišaju..Vidite da oni ulažu jer ulaže Elon Musk.

Ima dobar vic o Muji i Dalaj Lami....

Kada na svijetu nitko nikoga nebi mogao prevariti, varati i prodavati muda pod bubrege svijet nebi bio.zanimljiv.

 

Indeksi Dow Jones i Dax su snazno porasli zadnjih mjeseci, cak.i.crobex.daje.znakove života. Ne mislim komentirati gluposti.  Prodajte stan kucu nasljedstvo mamu tatu ženu ako mislite da ćete se obogatititi na kriptovalutama ali ja biram 100 milijardi puta sigurnija ulaganja...možda skupite dovoljno pa kupite i otok Poyais.  

Rizik ulaganja kriptovaluta je kao pijenje cijanida svako jutro. Razlika je što u kripto ulažes svaki dan dok imaš novaca.

3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

fora je super što prodaju kripto za cash  

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
mzopg kaže...
MV player kaže...

Odličan trik da su kriptovalute ograničene pa stalno rastu.

Kao i kod svake prijevarne šeme kada bi svi prodali bitcoine vrijednost je jasna. Nula. Kristalno jasno.

 

Zašto ulaže u kripto Facebook, američke banke, oligarsi, mafijaši, narkodileri, države, spremačice, tete iz vrtića.

Razlozi su razni, navesti ću neke:

1. Žele biti bogati,

2. Financijski su nepismeni

3. Jer zarađuju na tome

4. Jer legaliziraju crni novac

5. Za crna plaćanja.

Kratkoročno zarađuju pojedinci, dugoročno nula.

Jedino što je kod ove VRSTE Ponzijeve sheme vidi se prioritet

da traje što duže. Svi se pale na laganu zaradu, na kraju pušing  rođo

 

Elon Musk ulaže u BTC, želiš reći da je financijski nepismen? JP Morgan isto tako?

Sve ovo drugo što si naveo su ljudske karakteristike i osobine da iz svake dobre ideje izvuku ono najbolje, ali i ono najgore. To ne govori previše o kriptovalutama jer isto to se radi i sa klasičnim novcem, utaje, pranje i slično, ništa to nije novo.

 

Kažeš dugoročno nula. Zadnjih par godina imam investicije u crypto sa po par tisuća postotaka dobiti. Ne znam što je tebi dugoročno, teško je to primijeniti na nešto što je tu tako kratko vrijeme.

 

MV player kaže...

Primjedba .... nije Ponzijeva shema.

Primjedbu prihvaćam djelomično, ali je svakako kombinacija 

Ponzijeve sheme i slučaja OTOK POYAIS blizu Hondurasa. Dakle PP. Ponzi-Poyais. Svaka prijevara ima isti završetak, ali neće svi izgubiti. Izgubit će 99,9x % ljudi ali neki će zaraditi.

Proučite malo otok Poyais pa ćete lakše razumjeti i kripto.

Izračunati rizik kripto nije teško. 

 

Kakve veze ima gdje ulaže Elon Musk ...?

On jednim potezom vrti milijune prodaje - kupuje.

Jucer je prodavao kripto sutra kupuje, on je na vrhu piramide, 

princ od Poyaisa, operativac koji se eksponira.

I čita bug online, sada je to sasvim jasno.

 

Da li ste izračunali rizik kripto ?

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...

 

Da li ste izračunali rizik kripto ?

Jesam i po meni je sasvim podnošljiv. 

 

Jedan manji acc zadnjih godinu i nešto sitno...

 

 

14 godina
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Ti Bi ZaRaĐiVaO bEz KrUhA i MoTiKe ljude bi trebalo samo ignorat i ne pridodavati im ikakvu pažnju.

Pitam se kako se ne obrate tim pitanjem nekome tko živi od prodaje/kupnje dionica?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9-P3
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Kad govorimo o trgovini, govorimo o outperformanju marketa...to sta je neko 10 puta kupio/prodao, i nakon toga je 20% u plusu (u bull marketu), a sam aset koji je tradeao je naraso 50%, znaci da je gubio novac...a tog je u kriptu 99%...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice