Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

poruka: 148
|
čitano: 27.420
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara".
8 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Solo761 kaže...

Koga zanima nešto detaljnije o kineskim povlasticama što se tiče trgovine, iliti kako su postali sila... Ukratko, drapaju poreze na sve tuđe, a onda se čude k'o pura dreku kada ostali kažu da će početi njihovo oporezivati

 

 Povijest je učiteljica, a danas, izgleda, svi mrze školu. Kina ne radi apsolutno ništa novo, čak ni ne pretjeruje u carinama u odnosu na ono što je radio, primjerice, mighty USoA, kada su bili su onu stranu krivulje razvijenosti. Oni se tome nimalo ne čude, to je normalan razvoj stvari. Popustit će na carinama kada procijene da im je to povoljnije, a već desetljećima otvaraju drugu frontu prema ostatku Azije, Afrike, Australiji. Imaju novac, a novac je nezaustavljiv. 

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Cijela priča nema veze s carinama i špijuniranjem, nego Trumpovim egom. On se silno trudi napraviti nešto veliko, sa S.Korejom nije uspio, zid prema Meksiku nije izgradio, Obamacare nije ukinuo...
Već dugo pokušava s Kinom ispregovarati nekakav dogovor koji će moći prikazati kao uspjeh, no baš mu ne ide, pa je posegnuo za silom, jer drugačije ne zna. Sličnu predstavu smo gledali sa SK, kad je praktički najavio rat, pa na kraju nije bilo ništa. Sve je ovo samo igra tko će prvi trepnuti, a bojim se da Trump ne shvaća s kime igra. Komunjare mogu svoju raju natjerati da jedu travu ako se treba oduprijeti mrskom neprijatelju, dok će Trump biti u problemima kad Ameri zbroje koliko će ih koštati njegovo igranje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
16 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Jura iz druge galaksije kaže...

 Daj se malo informiraj o poreznoj politici EU i SAD-a. Trump im je najavio ono što bi svatko od nas napravio. Reciprocitet - kako vi nama, tako mi vama. A pogotovo nakon onog sramotnog varanja dizel-gate, pa Merkelovoj odluci da se isplaćena kazna u Americi kompenzira manjih porezom WV u Njemačkoj. Kako pohlepni menađeri ne bi ostali bez kojeg ojra.

A koji to proizvođač vozila iz SAD-a koji vozila proizvodi unutar EU nema isti položaj kao i ostali EU proizvođači? Kako je SAD ostao zakinut Merkelićinom izjavom (ne kažem da nije neetična i loša, ali nije nanijela nikakvu štetu SAD-u)?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

Pročitao sam stotine komentara na različitim mjestima vezanih uz ovu temu i fascinantno mi je kako gotovo svi zaboravljate jedno od ključnih oružja u kineskim rukama...

 

DUGOVI - ljudi moji. Jeste li vi svjesni koliko je SAD kao država dužna Kini kao državi i o kojim se tu iznosima radi?!

 

Prema procjenama Bloomberga, ali i mnogih drugih analitičkih kuća, trenutačni iznos američkog duga prema Kini kreće se između 7 i 10 posto od ukupnih međunarodnih dugovanja SAD-a. Ako to pretočimo u dolare, riječ je o 1,5-2,0 bilijuna zelenih novčanica.

 

Po meni, logičan potez Kineza u ovom trenutku je aktiviranje mehanizama za naplatu dugovanja. Time, ne samo da bi se destabiliziralo funkcioniranje SAD-a kao države, nego bi se konačno postavili temelji za stvaranje novog svjetskog poretka i to onog u kojem Trump i slični više ne bi bili na vrhu hranidbenog lanca.

 

Ukoliko bi SAD pokušavao izbjeći plaćanje obaveza, jednostavnom nacionalizacijom i konfiskacijom njihove imovine u Kini, uspjelo bi se djelomično naplatiti ono što se duguje, a usput i nanijeti enormna šteta američkim poslovnim subjektima koji bi bili pogođeni takvim potezom.

 

Dakle, Kinezi imaju aseva u rukavu... Vjerujte, nije samo ovaj u pitanju i da ih ima još.

 

Na kraju, od cijele ove priče neće biti ništa... Za par tjedana, kad se sruši pokoja burza i Kinezi pokažu svoje stvarne namjere, glave će se ohladiti i sve će se vratiti na svoje mjesto. Jedini gubitnik (s velikim G) bit će na kraju Trump koji će radi ovog poteza najvjerojatnije ostati bez stolice u sljedećem mandatu. 

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
Moj PC  
8 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u

Kakvi dugovi? Ako krene "rat" nema dugova ... zato se i ratuje ... da se sve resetira na nulu.

 

Nisi niš naučil iz našeg domovinskog rata??

10 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

 

Hm, većinakomentatora na Internetu vodi velike rasprave o svjetskoj politici China vs. USA. Kao da oni nešto tu mogu promijeniti.

 

Dobro piše naš Dragan, najveću štetu će imati europski korisnici, odnosno krajnji korisnik kojeg baš briga za svjetske brige.

 

On samo želi imati što kvalitetniji mobitel, uz što manja para. I to je O.K..

 

Lako je sada se stavljati u navijačke tabore jedne ili druge strane, ali na kraju krajeva opet mi tu na Balkanu sve plaćamo iz svoga džepa.

Osobno, silom prilika koristim jedan stari Samsung(piše u profilu) i jedan službeni prosječni Samsung. Ja, zadovoljan.

Ali, zbog ovakvih stvari kada budem uzimao novi mobitel, ako se ne preprodi ovo sa Huaweiom, neće baš biti toliko sklon tom brendu i kineskim mobitelima.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
cro_blue kaže...

 Tako velik dug nije više problem samo dužnika, nego i onog tko ga potražuje. Ukratko jedan stari, ali uvijek aktualni:

 

Spavaju Mujo i Fata. Mujo se stalno vrti i okreće. Pita ga Fata:
- Mujo bolan sta ti je?
- Dužan sam Hasi nekoliko hiljada eura, a nemogu da vratim...
Fata otvori prozor i viče Hasi:
- Haso, Haso!
- Šta ti je ženo, šta me budiš u pola tri ujutro?
- Mujo ti neće vratit novce.
Okrene se Fata Muji i kaže mu:
- Sad ti lijepo spavaj, a on nek se okreće!

 

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
16 godina
online
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
MrBlc kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

 Daj se malo informiraj o poreznoj politici EU i SAD-a. Trump im je najavio ono što bi svatko od nas napravio. Reciprocitet - kako vi nama, tako mi vama. A pogotovo nakon onog sramotnog varanja dizel-gate, pa Merkelovoj odluci da se isplaćena kazna u Americi kompenzira manjih porezom WV u Njemačkoj. Kako pohlepni menađeri ne bi ostali bez kojeg ojra.

A koji to proizvođač vozila iz SAD-a koji vozila proizvodi unutar EU nema isti položaj kao i ostali EU proizvođači? Kako je SAD ostao zakinut Merkelićinom izjavom (ne kažem da nije neetična i loša, ali nije nanijela nikakvu štetu SAD-u)?

Upučen EU kupac ionako ne kupuje Američka brend vozila, osim eventualno pokojeg Forda iako je i to upitno."Originalni domači Američki auto brendovi", to je sve šaka jada loše kvalitete ravno u kantu za smeče.Za sve ostale detalje, tu je dolnji link i Jubitu legenda Scotty Kilmer.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svakih-10-minuta-europi-se-proda-jedan-novi-niss/263307.aspx?page=1&jumpto=5757965&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

Pitanja:
1. Gdje se proizvodi Iphone?
2. gdje je tvornica za HP printere i laptope?
3. gdje Dell ima tvornice?
4. IBM je dao licence Lenovu koji ima tvornice gdje?

Znači sutra Kina objavi embargo prema USA i gdje će amerikanci doći do kompjutera i mobitela?
čak i sa najvećom voljom za pokretanje tvornice ti treba godina do dvije ako sve ide podmazano, a ako negdje zapne i do 5 godina
također trebaš i kvalitetnu radnu snagu koji treba školovati.

Baš me zanima što će Trump ako Apple, IBM, Dell i HP naglo počnu gubiti vrijednost dionica?
Svi vide Trumpa kao milijunaša, ali on je kao tuna među amerikancima, a pravi bijeli morski psi nisu se još uvijek pokazali.

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.5.2019 22:52 (Darky).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Darky kaže...

Pitanja:
1. Gdje se proizvodi Iphone?
2. gdje je tvornica za HP printere i laptope?
3. gdje Dell ima tvornice?
4. IBM je dao licence Lenovu koji ima tvornice gdje?

Znači sutra Kina objavi embargo prema USA i gdje će amerikanci doći do kompjutera i mobitela?
čak i sa najvećom voljom za pokretanje tvornice ti treba godina do dvije ako sve ide podmazano, a ako negdje zapne i do 5 godina
također trebaš i kvalitetnu radnu snagu koji treba školovati.

Baš me zanima što će Trump ako Apple, IBM, Dell i HP naglo počnu gubiti vrijednost dionica?
Svi vide Trumpa kao milijunaša, ali on je kao tuna među amerikancima, a pravi bijeli morski psi nisu se još uvijek pokazali.

 Naravno da Kina to neće napraviti.

Zar tebi nije jasno da je upravo to cilj ovog napada na Huawei (Kinu)?

Jedno od mnogih Trumpovih predizbornih obećanja bilo je vraćanje proizvodnje u Ameriku.

Prvo je pokušao s nacionalizmom ali to pali samo kod retardiranih rednecka (i kod naše verzije takvih ljudi), no vlasnici velikih firmi nisu baš toliki idioti, pa to nije prošlo.

Zatim je pokušao s prijetnjama tim istim firmama, na što su mu odgovorili da neće preseliti proizvodnju u Ameriku nego sjedišta iz Amerike.

Jedini način za vratiti proizvodnju u Ameriku je upravo ovo o čemu ti pričaš, da Kina zabrani proizvodnju za Američke firme. Stvarno misliš da će mu oni napraviti tu uslugu?

Neće. Kineski odgovor na ovo biti će blag ili nikakav jer im je to u interesu. Kina dobar dio svog rasta temelji na Americi i ne pila im se grana na kojoj sjede. Nažalost po Trumpa jer njemu bi sukob odgovarao. Sukobi stvaraju nacionalizam a njega jedino nacionalizam može održati na vlasti.

Zato se bližimo ratu. Hoće li to biti Iran, Venezuela, Kina ili netko peti, to ćemo vidjeti.

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Entry Point kaže...

Kinesko blokiranje zapadne tehnologije i kompanije nije "neetično" dok američko jest 

 Svi Američki mobiteli se prodaju najnormalnije u Kini, tamo su servisi zabranjeni ne hardware.

9 godina
neaktivan
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

Cekaj toliko mozete oftopicariti  Ali Meni CE se izbrisati Post kad Sam rekao i da su Obje strane bolesnici. Ustase,partizani,komunististi,fasisti,nacisti.

Ibrisi opet.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

Još malo pa će gotovo stoljeće kako USA preko WTO gospodari svjetskom trgovinskom organizacijom (od 1948) i ucjenjuje i ucjenjivala je socijalističke zemlje.
Danas WTO šuti,a desničari govore da USA  ima pravbo štititi svoje interese dok su 70-tak godina USA i preko WTO-a) ucjenjivale zbog toga socijalističke zemlje!
Kao i uvijek laž i zaštita svojih inresesa na štetu drugih!

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

mislim da ovaj video sve govori:

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
cro_blue kaže...

Pročitao sam stotine komentara na različitim mjestima vezanih uz ovu temu i fascinantno mi je kako gotovo svi zaboravljate jedno od ključnih oružja u kineskim rukama...

 

DUGOVI - ljudi moji. Jeste li vi svjesni koliko je SAD kao država dužna Kini kao državi i o kojim se tu iznosima radi?!

 

Prema procjenama Bloomberga, ali i mnogih drugih analitičkih kuća, trenutačni iznos američkog duga prema Kini kreće se između 7 i 10 posto od ukupnih međunarodnih dugovanja SAD-a. Ako to pretočimo u dolare, riječ je o 1,5-2,0 bilijuna zelenih novčanica.

 

Po meni, logičan potez Kineza u ovom trenutku je aktiviranje mehanizama za naplatu dugovanja. Time, ne samo da bi se destabiliziralo funkcioniranje SAD-a kao države, nego bi se konačno postavili temelji za stvaranje novog svjetskog poretka i to onog u kojem Trump i slični više ne bi bili na vrhu hranidbenog lanca.

 

Ukoliko bi SAD pokušavao izbjeći plaćanje obaveza, jednostavnom nacionalizacijom i konfiskacijom njihove imovine u Kini, uspjelo bi se djelomično naplatiti ono što se duguje, a usput i nanijeti enormna šteta američkim poslovnim subjektima koji bi bili pogođeni takvim potezom.

 

... 

 

Kako bi to po tebi Kina "aktivirala mehanizam" ?? Stisnu neku tipku ili  Dajte ljudi malo se informirajte, nismo na 24sata ...

Znači, kad se priča o dugovima koje Kina drži to su prvenstveno američke državne obveznice (treasurys). Obveznice imaju neku ročnost, odnosno datum dospijeća - za treasurys od 1 mjeseca do 30 godina ... nema tu nikakvog aktiviranja mehanizma, kad obveznica dospije na naplatu izdavatelj isplati vrijednost obveznice sa nekim prinosom i to je to. Ako se obveznica na isplati po dospjeću, to je default - tj. ono što se desilo Grčkoj, Argentini i slični slučajevi. Zasad se nitko ne bi kladio da će Ameri doći u default - trenutno je CDS na američke 5y obveznice za 60% niži u odnosu na iste kineske. Ako ništa drugo Fed će odštampat zelembaća koliko treba   Jedino šta Kina može napraviti je ići u rasprodaju svog portfelja američkih obveznica, odnosno prodavat ih na sekundarnopm tržištu po diskontnim cijenama i tako na neki način POKUŠATI rušiti primarno tržište. S obzirom da su trenutno prinosi sasvim solidni, i ne manjka interesa za investiranje (od Saudijaca nadalje) Kini bi to bilo čisto pucanje u nogu ... izgubili bi hrpu novaca ... a zašto ?

 

15 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

peti rasplet: čitav svijet prelazi na nou, a hangar 18 postaje neboder s okućnicom 18. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Ako postoji interes onda ih mogu prodavati po realnoj cijeni. Ako ih imaju puno, prije ili kasnije će se tržište zasititi i cijena će pasti. To znači da će se SAD, kojima je Trump povećao deficit, sve nepovoljnije zaduživati, a kada rastu kamate pada proizvodnja, američka ekonomija je vrlo osjetljiva na kamatne stope.

Da, i Kineze će to nešto koštati, ali svaki rat ima svoju cijenu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog udara

Baš gledah "Otvoreno" na tu temu i naučih puno novih informacija. Gosti su ustanovili kako je u Kini na vlasti komunistička partija, država se plete u privredu, radnici imaju niska prava i u Foxconnu se bacaju kroz prozor. No shit, Sherlock! Ja mislio da je tako još od Mao-Ce- jebenog-Tunga tamo od 1948-49, a ispade da je počelo s Huaweijem neki dan. Dobro je da su sad provalili istinu, kako su to uspjeli? Šteta da nisu prije došli do tih informacija i obavijestili zapadne firme da ne otvaraju tamo svoje pogone.

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
ante_etna kaže...

Baš gledah "Otvoreno" na tu temu i naučih puno novih informacija. Gosti su ustanovili kako je u Kini na vlasti komunistička partija, država se plete u privredu, radnici imaju niska prava i u Foxconnu se bacaju kroz prozor. No shit, Sherlock! Ja mislio da je tako još od Mao-Ce- jebenog-Tunga tamo od 1948-49, a ispade da je počelo s Huaweijem neki dan. Dobro je da su sad provalili istinu, kako su to uspjeli? Šteta da nisu prije došli do tih informacija i obavijestili zapadne firme da ne otvaraju tamo svoje pogone.

 Super, sad još samo trebaš naučiti što je mainstream mediji i da ne trebaš vjerovat svakom sranju koje ti se servira od strane amera.

Znam da će to ići malo teže ali jednom kad kreneš upotrebljavati mozak onda ćeš uvidjeti da venezuela, sj. koreja, irak i kina ipak nisu toliko loši koliko se prezentira kroz svako američko filtrirani mediji.

Zamisli ti samo newsa, u foxconnu se bacaju kroz prozor... :facepalm:

Treba im poslati amere da im uvedu demokraciju.

http://dukedantalion.weebly.com/
15 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Visak kaže...
Ako postoji interes onda ih mogu prodavati po realnoj cijeni. Ako ih imaju puno, prije ili kasnije će se tržište zasititi i cijena će pasti. To znači da će se SAD, kojima je Trump povećao deficit, sve nepovoljnije zaduživati, a kada rastu kamate pada proizvodnja, američka ekonomija je vrlo osjetljiva na kamatne stope.

Da, i Kineze će to nešto koštati, ali svaki rat ima svoju cijenu.

 problem je u tome što je usd još uvijek i nažalost i bez ikakve osnove referenca većini svijeta (cijene se i tu na bug-u pišu u usd ), što znači da je amerima za sva zaduženja pokriće u tiskari (ne prvi put) i boli ih q sve dok je ostatak svijeta toliko lijen/glup. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:21 (Ajar).
13 godina
odjavljen
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Z3k0 kaže...

 

Kako bi to po tebi Kina "aktivirala mehanizam" ?? Stisnu neku tipku ili  Dajte ljudi malo se informirajte, nismo na 24sata ...

Znači, kad se priča o dugovima koje Kina drži to su prvenstveno američke državne obveznice (treasurys). Obveznice imaju neku ročnost, odnosno datum dospijeća - za treasurys od 1 mjeseca do 30 godina ... nema tu nikakvog aktiviranja mehanizma, kad obveznica dospije na naplatu izdavatelj isplati vrijednost obveznice sa nekim prinosom i to je to. Ako se obveznica na isplati po dospjeću, to je default - tj. ono što se desilo Grčkoj, Argentini i slični slučajevi. Zasad se nitko ne bi kladio da će Ameri doći u default - trenutno je CDS na američke 5y obveznice za 60% niži u odnosu na iste kineske. Ako ništa drugo Fed će odštampat zelembaća koliko treba   Jedino šta Kina može napraviti je ići u rasprodaju svog portfelja američkih obveznica, odnosno prodavat ih na sekundarnopm tržištu po diskontnim cijenama i tako na neki način POKUŠATI rušiti primarno tržište. S obzirom da su trenutno prinosi sasvim solidni, i ne manjka interesa za investiranje (od Saudijaca nadalje) Kini bi to bilo čisto pucanje u nogu ... izgubili bi hrpu novaca ... a zašto ?

 

 Ovdje se radi o starim obveznicama bez roka trajanja.

Odnosno svake godine možeš izabrati jednu od opcija
a) naplatiti obveznicu
b) nastaviti kreditirati ali uzeti kamate koje su napisane na obveznici

if only you knew the power of the dark side
8 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Entry Point kaže...

Kinesko blokiranje zapadne tehnologije i kompanije nije "neetično" dok američko jest 

 

 

Ovo je glupost na razini američanskog viđenja stvarnosti.

 

Kina ima prohibiciju unutar svojih granica, a Huawei itd se prodaju globalno (s iznimkom USA).
Za razliku od toga, Trump prijeti "saveznicima" (odn. ostatku svijeta globalno) da ne koriste Huawei!

Nije baš isto, valja ponoviti primarne logičke operacije (AND, OR, XOR...) 

 

Ergo:

Google (i ne samo Google) je zabranjen u Kini zbog "političkog utjecaja" - možemo mi shrati o tome, ali Brexit, Trump itd su se desili manipulacijom informacijama biračkom tijelu.

Kako to?

 

Putin je (su)financirao kampanju Marine Le Pen i podržava sve "EU suvereniste" (ne uvlači mu se samo Pernar u prkno).

 

Ex-Trumpov Steve Bannon, odn. njegov "The Movement" je upravo doveo populistički desničarski Vox na vlast.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Movement_(populist_group)

 

"Want to build a far-right movement? Spain’s Vox party shows how."

https://www.washingtonpost.com/graphics/2019/opinions/spains-far-right-vox-party-shot-from-social-media-into-parliament-overnight-how/

 

E, pa u Kini se to ne može desiti.
Da je ta kineska politika cenzure glupa slažem se; no je li to gluplje od idiokracije u praksi - Brexita, Trumpa itd manipulativnog populizma?

14 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Darky kaže...
Z3k0 kaže...

 

...

 

 Ovdje se radi o starim obveznicama bez roka trajanja.

Odnosno svake godine možeš izabrati jednu od opcija
a) naplatiti obveznicu
b) nastaviti kreditirati ali uzeti kamate koje su napisane na obveznici

Hmm, perpetual obveznice ?? Može neka referenca kad je US zadnji put izdavala takve oveznice ... koliko ja znam jaaako davno, tipa kraj 19.st ?

BTW, ostatak posta je isto pogrešan - perpetual obveznicu nisu "iskupljive" ... odnosno ti kao investitor ne možeš tražiti od dužnika otkup, samo dužnik može ponuditi otkup - tako je npr. UK prije par godina otkupila sve svoje WWI obveznice koje su radile na tom principu :)

Nekako sumnjam da je Kina počela investirati u US dug prije 100+ godina ...

Inače, svaka US obveznica sa ročnošču dužom od godinu dana ima i kuponske isplate svakih 6 mjeseci ... ali isplata obveznice ide kad dođe rok (maturity), ni prije ni poslje. Ako obveznica nema rok, nema ni obavezne isplate.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:08 (Z3k0).
12 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Zechina kaže...

 

E, pa u Kini se to ne može desiti.
Da je ta kineska politika cenzure glupa slažem se; no je li to gluplje od idiokracije u praksi - Brexita, Trumpa itd manipulativnog populizma?

 Ja ne vidim razliku između Trumpovog rata protiv "fake news" i kineskog blokiranja Googlea.

Osim toga, ono što se kod nas predstavlja kao cenzura, možda to i nije. Svi činjenicu kako je Google blokiran u Kini uzimaju zdravo za gotovo, nazivaju to cenzurom i nitko ne pokušava doznati zašto je Google blokiran. Je li možda blokiran zbog opetovanog kršenja zakona?

Stvar je vrlo logična, da je Kina htjela cenzurirati Google nikad mu ne bi ni dozvolila ulazak u Kinu. Međutim dozvolili su im, uz uvjet da poštuju kineske zakone. Ovi ih nisu poštovali i nakon par upozorenja su blokirani.

U Kini (valjda) kao i kod nas postoje zakoni koji štite njihove građane od špijuniranja, prikupljanja osobnih podataka i trgovine takvim podacima.

Google i Facebook te zakone nigdje ne poštuju. U USA židovi izvedu židova pred kongres, on tamo složi tužnu facu i to je to. U EU im odrape astronomsku kaznu ali i dalje ništa ne čine kako bi zaštitili građane pa ovi i dalje rade što ih je volja. A u Kini to ne ide. Upozoreni su više puta, oglušili su se i sad su blokirani. Iskreno, najviše mi se sviđa ovaj zadnji način provođenja zakona.

 

15 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
BlueMax kaže...
nazivaju to cenzurom i nitko ne pokušava doznati zašto je Google blokiran. Je li možda blokiran zbog opetovanog kršenja zakona?

 

 Kina traži da se novac zarađen u Kini, drži u Kini, možeš iznjeti robu, ali ne i gotovinu iz Kine.
Google nije pristao na to i dobio je zabranu rada.

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 17:59 (Darky).
8 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Darky kaže...
BlueMax kaže...
nazivaju to cenzurom i nitko ne pokušava doznati zašto je Google blokiran. Je li možda blokiran zbog opetovanog kršenja zakona?

 Kina traži da se novac zarađen u Kini, drži u Kini, možeš iznjeti robu, ali ne i gotovinu iz Kine.
Google nije pristao na to i dobio je zabranu rada.

 

Zanimljivo, EU isto/slično traži (Apple, Google... > npr u Irskoj. Odnosno, lokacija registracije firmi vs dobit / porez).

Možda je i to razlog što je Trump&co proglasio EU neprijateljem?

"Trump: EU is one of United States’ biggest foes"

https://www.theguardian.com/world/2019/may/15/angela-merkel-interview-europe-eu-unite-challenge-us-russia-china

 

15 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Zechina kaže...

 

Zanimljivo, EU isto/slično traži (Apple, Google... > npr u Irskoj. Odnosno, lokacija registracije firmi vs dobit / porez).

Možda je i to razlog što je Trump&co proglasio EU neprijateljem?

"Trump: EU is one of United States’ biggest foes"

https://www.theguardian.com/world/2019/may/15/angela-merkel-interview-europe-eu-unite-challenge-us-russia-china

 

 Trump mrzi EU iz dva razloga

a) pojedničano USA može za*ebavati i zahtijevati od bilo koje Europske zemlje da radi ono što USA želi, ali kad je EU u pitanju to je sad 28 zemalja koje su zajedno jače od USA, čak i u vijeću sigurnosti USA ima 1 glas, EU 2 glasa (UK i Francuska)

 

b) EU tržište je veće, bogatije i jače od USA  a sad kad se Japan pridružio EU, USA je još slabija.
https://www.dw.com/cda/en/eu-and-japan-create-worlds-biggest-free-trade-zone/a-47319521

Evo primjer je "naša" nabava aviona, svi znamo kako je završilo, e da su naši dali EU da ona pregovara u naše ime, pa dobili bi sve kaj smo tražili + još malo više.

if only you knew the power of the dark side
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.5.2019 19:58 (Darky).
8 godina
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
Visak kaže...
Ako postoji interes onda ih mogu prodavati po realnoj cijeni. Ako ih imaju puno, prije ili kasnije će se tržište zasititi i cijena će pasti. To znači da će se SAD, kojima je Trump povećao deficit, sve nepovoljnije zaduživati, a kada rastu kamate pada proizvodnja, američka ekonomija je vrlo osjetljiva na kamatne stope.

Da, i Kineze će to nešto koštati, ali svaki rat ima svoju cijenu.

 Kineze bi to više koštalo. Ako krenu u rasporadju američkih obveznica dolar će pasti, a juan narasti čime će postati manje konkurentni i izgubiti na dvije fronte (riješiti se dolara po nižoj cijeni i izgubiti mogućnost izvoza). Što jači dolar to bolje za njih. To vrijedi i za ostale izvoznike poput Njemačke ili Japana. Svi oni višak dolara ostavljaju u SAD-u kako bi održali nižu vrijednost svoje valute odnosno konkurentnost u odnosu na SAD koij je još uvijek No. 1 ekonomija.

Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tri su moguća raspleta kulminacije Trumpovog u
BlueMax kaže...

Osim toga, ono što se kod nas predstavlja kao cenzura, možda to i nije. Svi činjenicu kako je Google blokiran u Kini uzimaju zdravo za gotovo, nazivaju to cenzurom i nitko ne pokušava doznati zašto je Google blokiran.

 Je, cenzura je. Kinezi ne znaju za događaje na Tienanmenu. Ne da se boje govoriti, nego naprosto ne znaju da se to dogodilo.

Kulturno su izolirani, jer je tako lakše vladati, i mada zadnjih godina nešto više putuju, u zemlji nema stranih filmova, medija ili glazbe. Sve čemu su izloženi je strogo kontrolirano.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice