Trovanje živom: selenij je rješenje

poruka: 22
|
čitano: 6.998
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trovanje živom: selenij je rješenje".
15 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Svaka čast na članku.

I danas se svađam sa ljudima da u crvenim termometrima nije živa nego nešto deseto (vjerojatno) alkohol obojen u crveno pa baždaren.
Još kada čujem da obične jutarnji tisak printa od olovne - boje, muka mi dođe.

Inače članak sam sa guštom pročitao prije no što odem tetku pomoći da izlije 7x6m kvadratnih - ploču. Ubit ću ih pričom kako je Radon otrovan i da samo na karcinogenom gradilištu, ali tješim se da će jagnje nakon tri sata posla biti dobra utjeha.

PS: Negooo.. jesi li mi zaboravio karcionogene cigle one obične ili iz šamotnih peći?

Moj PC  
2 2 hvala 0
8 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Nisam na njih zaboravio, no vidio sam da u njima nema radona, pa nisam vidio velike potrebe o tome pisati. No napisat ću svejedno članak o radonu. 

 
8 0 hvala 3
16 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Znači uz tunu treba pojesti par brazilskih orašćića.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Odlično štivo kao i inače dr. Raos. Poučak priče - jesti više ribe, ne samo petkom! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
U kojoj hrani ima selena?
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Brazilski oraščić je vjerojatno najradioaktivnija hrana u širokoj upotrebi :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 10:59 (Gallu).
7 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
kowach kaže...

Znači uz tunu treba pojesti par brazilskih orašćića.

 zanimljivo da je sama tuna dobar izvor selena i to u normalnoj, preporučenoj dnevnoj dozi...

dok se lako možeš predozirati selenom ukoliko pretjeraš s indijskim ili brazilskim orasima

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 11:04 (Louis Pluto).
3 godine
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
U ribi :)
15 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

rješenje problema trovanja živom je, očito, u povlačenju "nekih proizvoda" s polica (kad ih napokon otkriju). dok se ne slegne (radioaktivna) prašina. pa jovo nanovo. ili uvesti bitfood prehranu, jer je sigurnija.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 11:21 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Očito se "klin klinom izbija". Nije li selen poprilično otrovan kemijski element, kojeg istina trebamo za život, ali to su neke vrlo male količine (element u tragovima)?

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

ma općenito meso ima selen, brazilski oraščići su najbogatiji ali nama i najmanje dostupni...

 

no s obzirom da je selen u ljudskom tijelu najviše zastupljen u eritrocitima, bubrezima, jetri, srcu, slezeni i testisima - da li s obzirom na potonje možemo nesebično pomagati ženskom rodu ? 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Sve je otrovno ovisno o količini :)
Čisto sumnjam da se normalnom prehranom u tijelo može unijeti pre više selena.
11 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Ima li selena u selenu?

42
 
3 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Jedna od epizoda Dr House-a obradjuje temu trovanja Selenom, nakon sto je pacijent pretjerao s brazilskim orasima.

jos jedna off topic zanimljvost: Selenium, naziv toola za UI TA vodi ima veze sa Mercury-Selenium kombinaciji
sve ti znas, ali nista ne kontas
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 15:26 (Sevdalija).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Čovjeku dnevno treba 0,07 - 0,1 mg selenija, dok se toksičnost selenija pojavljuje tek pri unosu od 4 -5 mg, dakle pri 50 puta većem unosu od dnevno preporučene doze. Što znači unijeti 5 mg selenija? To znači pojesti 3 kg jastoga ili 5 kg janjetine, a to je hrana najbogatija selenijem. Dakle, slažem se s prethodnim čitateljem, nema opasnosti od trovanja selenijem pri normalnoj ishrani. Drugo je kada se nemilice troše razni dodaci hrane. Njih treba trošiti tek da se pojave simptomi nedostatka određenog vitamina ili minerala; inače su nepotrebni a mogu biti i štetni. 

 
8 0 hvala 7
8 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Louis luto:

Tuna je ujedno i najlakši načn da se otruješ živom i drugim teškim metalima
Ja rekoh
7 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Feudalac kaže...
Louis luto:

Tuna je ujedno i najlakši načn da se otruješ živom i drugim teškim metalima

 kažu, općenito sva velika riba je potencijalno puna žive, u biti što riba dulje živi više će žive nakupiti, neki morski psi žive po 80 godina, njih definitivno ne treba jesti, marlin, tuna, sva velika plava riba...

12 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje

Selena ima u juhi 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 3:11 (sminigo).
8 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Gdje ima Selena?
U Fuada Midžića.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
Luizao:

Ključan kvalifikator je “uravnotežena”.
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trovanje živom: selenij je rješenje
ludizao kaže...

Internet kaže da se uravnoteženom prehranom ne može otrovati živom jedući tunu. Navodno je skroz bezopasno pojesti tunu nekoliko puta tjedno. Možda netko zna točne vrijednosti...

 

 

jedi sardine (konzervirana sardela), sardelice, inćune, golčiće, pišmolje, trilje, arbune... ili ribe velike da stanu u porciju a ne orijaše, trofeje, onda možeš i manju palamidu, skušu, plavicu, oslića ili porcijaše orade, brancina, škarpinu

uglavnom ne možeš pogriješiti sa sitnom plavom ribom od kojih je sardelica najzdravija, najjeftinija i najčešća

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 9:41 (Louis Pluto).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Trovanje živom: selenij je rješenje

Nasao sam gdje ima Selena!

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice