Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter zaključana tema

poruka: 75
|
čitano: 17.227
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter".
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
MadDogMattis kaže...

I šta je sa svima nama koji uopće nismo imali kolonije, zašto mi moramo primati ikakve imigrante i uništavat kvalitetu života ?

 Od nas nitko ne traži da primamo migrante, dapače ne žele ni oni sami kod nas. Od nas se samo očekuje da ih naša policija tuče, maltertira i ponižava na granicama kako slučajno ne bi došli do zemalja čiji bi problem trebali biti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
MadDogMattis kaže...

 Aha, i sada njihova djeca moraju platit kaznu zbog svojih predaka od prije 100 godina ?

Znači ti napraviš zločin, tvoj sin mora odgovarat za tebe, to je tebi ok ?

I šta je sa svima nama koji uopće nismo imali kolonije, zašto mi moramo primati ikakve imigrante i uništavat kvalitetu života ?


 Njihova djeca se nisu odrekla bogatstva stečenog kolonijalizmom, zar ne?

 

Ti stari imigranti su sada državljani i ne možeš ih deportirati, većina je i rođena u Francuskoj. Znači imaš unutardržavni problem (kao mi sa Srbima) i moraš ga rješavati inkluzivno.

 

Mi nismo imali kolonije, ali smo ignorirali, podržavali ili aktivno sudjelovali dok je Amerika 'širila demokraciju' po Bliskom istoku. Kad su napali Irak bez povoda trebao si nešto reći, a ne kad su izbjeglice došle do Bihaća.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
moderator
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
MadDogMattis kaže...

 Aha, i sada njihova djeca moraju platit kaznu zbog svojih predaka od prije 100 godina ?

Znači ti napraviš zločin, tvoj sin mora odgovarat za tebe, to je tebi ok ?


 

Njihova djeca idu biraju političare i politike koji idu ratovati od "francuske Indokine" do Libije i Afgansitana pa nisu ni ta dječica baš tako nevina i nije tek na njihove glava "pala krv očeva njihovih" već su sami okrvavljeni.

 

A mi smo dio "zapadnog svijeta", "Europe" i NATO-a, tako da nismo ni mi sasvim nevini.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
Visak kaže...

 

Mi nismo imali kolonije, ali smo ignorirali, podržavali ili aktivno sudjelovali dok je Amerika 'širila demokraciju' po Bliskom istoku. Kad su napali Irak bez povoda trebao si nešto reći, a ne kad su izbjeglice došle do Bihaća.

 

 Nismo mi tu mogli ništa, no činjenica je da se stalno pokušavamo gurati tamo gdje nam nije mjesto (NATO, naši vojnici u Afganistanu), iako realno od nas nitko ništa ni ne očekuje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 14:02 (captain_soap_McTawish).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
captain_soap_McTawish kaže.. 

 Nismo mi tu mogli ništa, no činjenica je da se stalno pokušavamo gurati tamo gdje nam nije mjesto (NATO, naše vojnici u Afganistanu), iako realno od nas nitko ništa ni ne očekuje.

 Mogli smo se postaviti moralnije, pa bi sada imali moralno pravo prigovarati. Ovako nemamo.

 

Britanci drže po muzejima Egipatsko blago i nemaju nikakve namjere vratiti ga. Izašli su iz EU da se riješe imigranata, a sada moljakaju da se vratiti jer su im dućani prazni zbog nedostatka vožača. Njemačka vapi za radnom snagom, a mogla bi i Hrvatska. Nisu se migranti samo tako pojavili u Evropi, netko iznutra je tu isto sudjelovao, a nije to bila stranka zelenih, pa se obratite takvima ako vas smetaju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter

Kao sto Visak kaze, ako drzava ne zeli migrante koje su sami stvorili, neka onda vrate i bogatstvo koje su imperijalistickim pohodima i kolonijalnim okupacijama oduzeli od istih tih migranata sa ukljucenom inflacijom i kamatama i rijesen problem. Siguran sam da ce migranti ostajati u svojim kulturnim sredinama ako te kulturne sredine ne dobivaju par poklon-bombi dnevno od strane dronova i ekstremistickih sekti poduprte i stvorene od strane zapadnih zemalja.

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
MadDogMattis kaže...
Visak kaže...

 Naravno da postoje problemi u društvu, tko to negira?

 

Ajmo krenut od početka, odakle migranti u Francuskoj? Najveća imigracija je bila kad su napuštali Alžir i povukli lojaliste. A odakle Francuzi u Alžiru? Pa netko je imao vrlo ambiciozne ekspanzionističke planove. Znači isto kao i Englezi, Nizozemci i slični obogatili su se eksploatirajući te zemlje, a kao kusur dobili su imigrante. Pravo im budi.

 Aha, i sada njihova djeca moraju platit kaznu zbog svojih predaka od prije 100 godina ?

Znači ti napraviš zločin, tvoj sin mora odgovarat za tebe, to je tebi ok ?

I šta je sa svima nama koji uopće nismo imali kolonije, zašto mi moramo primati ikakve imigrante i uništavat kvalitetu života ?


Zasto moramo primati migrante? Pa zato sto smo straznjica EU te posto u nasem uhljebistanu vladaju uhljebi, poltroni, licimjeri, dodjosi iz raznih vukohebina i slicno, oni daju da EU nama vlada te odredjuje sto ce mo ciniti jer ako u protivnom postanemo svi odreda Orbani onda ce EU biti samo u granicama Njemacke, Francuske i Beneluxa jer sve ostalo normalno ce ih odhebati samo tako.

veni vidi didici
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
Drago kaže...
MadDogMattis kaže...

 Aha, i sada njihova djeca moraju platit kaznu zbog svojih predaka od prije 100 godina ?

Znači ti napraviš zločin, tvoj sin mora odgovarat za tebe, to je tebi ok ?


 

Njihova djeca idu biraju političare i politike koji idu ratovati od "francuske Indokine" do Libije i Afgansitana pa nisu ni ta dječica baš tako nevina i nije tek na njihove glava "pala krv očeva njihovih" već su sami okrvavljeni.

 

A mi smo dio "zapadnog svijeta", "Europe" i NATO-a, tako da nismo ni mi sasvim nevini. 

 

 A i jedni smo od krojača novog svijeta, ne samo dio EU ili NATOa. Juga nije polagala račune vam tam nego je s ostalima crtala granice.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
moderator
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
ivan dragi kaže...

 

A mi smo dio "zapadnog svijeta", "Europe" i NATO-a, tako da nismo ni mi sasvim nevini. 

 

 A i jedni smo od krojača novog svijeta, ne samo dio EU ili NATOa. Juga nije polagala račune vam tam nego je s ostalima crtala granice.

 

Gdje je Juga crtala granice? Ili si mislio Hrvatska? Ne znam za niti jednu zemlju u Aziji ili Africi koje mahom imaju ravnice povučene ravnalima da je Juga (ili Hrvatska) imala ikakve veze s time.

 

 

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
Drago kaže...
ivan dragi kaže...

 

A mi smo dio "zapadnog svijeta", "Europe" i NATO-a, tako da nismo ni mi sasvim nevini. 

 

 A i jedni smo od krojača novog svijeta, ne samo dio EU ili NATOa. Juga nije polagala račune vam tam nego je s ostalima crtala granice.

 

Gdje je Juga crtala granice? Ili si mislio Hrvatska? Ne znam za niti jednu zemlju u Aziji ili Africi koje mahom imaju ravnice povučene ravnalima da je Juga (ili Hrvatska) imala ikakve veze s time.

 

 

 

Drago kako se ne sjecas tamo davno jos ono oko Jalte kad su se nasli i crtali granice na salveti a Tito je pomogao Staljinu jer mu je dodao nalivpero posto je ovaj izvukao stolarsku olovku iz djepa.

veni vidi didici
14 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
Drago kaže...
ivan dragi kaže...

 

A mi smo dio "zapadnog svijeta", "Europe" i NATO-a, tako da nismo ni mi sasvim nevini. 

 

 A i jedni smo od krojača novog svijeta, ne samo dio EU ili NATOa. Juga nije polagala račune vam tam nego je s ostalima crtala granice.

 

Gdje je Juga crtala granice? Ili si mislio Hrvatska? Ne znam za niti jednu zemlju u Aziji ili Africi koje mahom imaju ravnice povučene ravnalima da je Juga (ili Hrvatska) imala ikakve veze s time.

 

 

 Pa nismo bili na strani gubitnika pa da je nama netko krojio granice. Zato i ističem kad kažeš da "nismo sasvim nevini", nismo mi od jučer dio zapadnog svijeta, odnosno EU ili NATOa nego smo od 1945. bili na istoj strani s pobjednicima krojačima. 

 

A te granice i jesu uzrok svega. Namjerno su i crtane baš tako da bi bile pokretač nemira i nestabilnosti. Nije da nas je itko išta pitao, al alternative tad nije bilo.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
16 godina
moderator
offline
Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter

Jako smo OT

 

This space for rent!
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
captain_soap_McTawish kaže...
MadDogMattis kaže...

I šta je sa svima nama koji uopće nismo imali kolonije, zašto mi moramo primati ikakve imigrante i uništavat kvalitetu života ?

 Od nas nitko ne traži da primamo migrante, dapače ne žele ni oni sami kod nas. Od nas se samo očekuje da ih naša policija tuče, maltertira i ponižava na granicama kako slučajno ne bi došli do zemalja čiji bi problem trebali biti.

 Ilegalni prijelazak granice se točno tako treba tretirati, drugi je par rukava što su neki ljudi očito poremećeni pa im ne smeta ilegalno prelazenje granice.
Varaš se, svaki problem zapada je ujedno i naš problem. Osim ako cemo raditi zid prema zapadu i istoku.

Visak kaže..

 Njihova djeca se nisu odrekla bogatstva stečenog kolonijalizmom, zar ne?

 

Ti stari imigranti su sada državljani i ne možeš ih deportirati, većina je i rođena u Francuskoj. Znači imaš unutardržavni problem (kao mi sa Srbima) i moraš ga rješavati inkluzivno.

 

Mi nismo imali kolonije, ali smo ignorirali, podržavali ili aktivno sudjelovali dok je Amerika 'širila demokraciju' po Bliskom istoku. Kad su napali Irak bez povoda trebao si nešto reći, a ne kad su izbjeglice došle do Bihaća.

 

 Boli me briga, ne osjećam krivicu, da su ovi dolje bili sposobni se obraniti, nebi nikada bili kolonizirani. A također nisu ni oni nevinašca. Taj woke white guilt ce vas unistit.

Meni je žao što Hrvatska nije imala kolonije.

16 godina
moderator
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter

Antikolonijlizam nema veze s wokeom ili ne-wokeom.

 

OT i kraj.

 

 

PS: "woke white guilt "

 

Ovo je kao kad Jelena Veljača kaže Stankoviću da je "bijeli muškarac u poziciji moći".

Ono kad prenosiš piydarije koje si pročitao na stranim forumima bez "lokalizacije" pa u Hrvatskoj u kojoj nikada nije bilo crnih robova, a Dubrovačka Republika zabranila trgovinu roblljem još 1416., nismo imali kolonije u Africi, ali imamo "woke white guilt".

 

S kim ja "raspravljam" mila majko...

 

 

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 15:01 (Drago).
12 godina
offline
Re: Trump pomoću tužbe želi nazad na Twitter
Drago kaže...

Antikolonijlizam nema veze s wokeom ili ne-wokeom.

 

OT i kraj.

 

 

PS: "woke white guilt "

 

Ovo je kao kad Jelena Veljača kaže Stankoviću da je "bijeli muškarac u poziciji moći".

Ono kad prenosiš piydarije koje si pročitao na stranim forumima bez "lokalizacije" pa u Hrvatskoj u kojoj nikada nije bilo crnih robova, a Dubrovačka Republika zabranila trgovinu roblljem još 1416., nismo imali kolonije u Africi, ali imamo "woke white guilt".

 

S kim ja "raspravljam" mila majko...

 

 

 

 

Ne želi da mu itko prelazi granice, ali zato granice kod koloniziranja se ne računaju.

 

Još bolje mi je kad malo zagrebeš te tikve bolesnika, pa ti objasne da su oni zapravo pomogli tim zemljama i da bi te zemlje bez njih još bile u kamenom dobu. 

 

Slika koju bi svaki tikvan trebao imati pred očima kad krene branit sranja.

 

 

 

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice