Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po

poruka: 12
|
čitano: 4.743
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po".
12 godina
offline
Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po

zbog te 3 šugave sličice na cijelom svijetu sad nema elektronike za složit jedan kompjuter

 
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet
W1ck3d8u2z kaže...

zbog te 3 šugave sličice na cijelom svijetu sad nema elektronike za složit jedan kompjuter

 Ovo nema apsolutno nikakve veze s tim...

14 godina
online
Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po

koliko sam shvatio na NFTima uglavnom zarađuju posrednici/izdavači, tj. prvo te košta mintanje, pa od transakcija opet dobiješ dio od kojeg ti se oduzimaju naknade i na kraju još izgubiš hrpu love dok se isplatiš. Može se dogoditi da token dostigne tisuće dolara vrijednosti a originalni autor završi u minusu. Cijela ideja mi izgleda pomalo kao dobro osmišljeni scam koji se zato i reklamira toliko u medijima. Neka me ispravi netko ako je detaljnije proučavao ili ima osobna iskustva.

Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet
"NFTs exist so that the crypto grifters can have a new kind of magic bean to sell for actual money, and pretend they're not selling magic beans."
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po

svake se minute rodi budala. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet
Kada odem u vječna lovišta...želim da me ovjekovječite kao NFT i prodate...pare dijelimo popola
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet
Bože, bi li ja mogao pod NFT provući SMS kad mi je žena jednom napisala "izvini"
morrisoN
 
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet
jozef kaže...

koliko sam shvatio na NFTima uglavnom zarađuju posrednici/izdavači, tj. prvo te košta mintanje, pa od transakcija opet dobiješ dio od kojeg ti se oduzimaju naknade i na kraju još izgubiš hrpu love dok se isplatiš. Može se dogoditi da token dostigne tisuće dolara vrijednosti a originalni autor završi u minusu. Cijela ideja mi izgleda pomalo kao dobro osmišljeni scam koji se zato i reklamira toliko u medijima. Neka me ispravi netko ako je detaljnije proučavao ili ima osobna iskustva.

 Cemu pises o necemo o cemu nemas pojma. 

Mintanje kosta malo vise iskljucivo na ETH blockchainu, razlog je gas fee, sto ce vjerojatno biti rjeseno sa ETH 2.0. Medjutim ni onda nije mitanje toliko skupo, od par dolara do 20ak, ovisno gdje mintas i kolika je cijena gas u trenutku mintanja.

Medjutim imas druge blockchainove gdje je cijena mintanja (ovisno o trgovini i applikaciji) ili jako mala ili besplatna. WAX, SOL, POLYGON itd. 

Svaka trgovina ti naplacuje transakciju, neke vise neke manje. O tebi ovisi koliko ces naplatiti svoj rad. 

Ako ti treba konkretan savjet javi se.

10 godina
offline
Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet

Bojim se da je na distribuiranom storageu, odnosno tzv blockchainu spremljena samo reprezentacija multimedijalnog sadrzaju u obliku kratkog hasha, dok se konkretan sadrzaj nalazi negdje drugdje.

 

To plus nemogucnost enforcanja vlasnickih prava nad sadrzajem mi ne izgleda kao korisna tehnologija za stvaratelje sadrzaja. 

 

10 godina
offline
Re: Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet

Xxxx

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.7.2021 19:31 (mpapec).
4 godine
protjeran
offline
Tržište NFT-a bilježi vrtoglavi rast – promet u po

Rijetko sam vidio nesto ludje:

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice