TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih čipov

poruka: 5
|
čitano: 2.178
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih čipov".
13 godina
online
TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih čipov

Već su trebali... Izgleda da je i njima trebao AMD da se pokrenu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih č
AMD je unazad dvije godine odigrao istorijsku ulogu, a svi su mislili da je otpisan. Uloga i postojanje AMD-a je puno veće, odnosno ima pozitivan utjecaj koji se osjeti i kod korisnika koji ga ne preferiraju.
Nakon 15 godina Intela, prelazim na AMD, mislim da je zaslužio moje povjerenje.
16 godina
offline
Re: TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih č

Zaboravili ste staviti da će se VEGA 7nm isto proizvoditi u TSMC. Što bi moglo znaćiti da GlobalFoundries 7nm proizvodni proces ima određenih problema.

Nažalost AMD će zbog te odluke morati plačati penale GlobalFoundries.

 

BF3:fluffy_inside
10 godina
neaktivan
offline
Re: TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih č
Box1 kaže...
AMD je unazad dvije godine odigrao istorijsku ulogu, a svi su mislili da je otpisan. Uloga i postojanje AMD-a je puno veće, odnosno ima pozitivan utjecaj koji se osjeti i kod korisnika koji ga ne preferiraju.
Nakon 15 godina Intela, prelazim na AMD, mislim da je zaslužio moje povjerenje.

 Imao davno amd, pa dva intela, i prije 2 mjeseca ugrabio amd ryzen i prezadovoljan sam korisnik :) Još mi se dopada to što AMD radi korake koje senilni intel nije mogao prekoračiti. A to su broj jezgri koje su kod intela imale slab pomaka a nedavno je Amd objavio da će praviti 32jezgrene procesore, Naravno to nije za uobičajene desktop korisnike ali mi se sviđa jer će to kad tad doći na desktop i da se budu te jezgre mogle iskoristiti nekako jer kad se pojavi nešto tek onda proizvođaći aplikacija i igara iskoriste te mogučnosti.

 

16 godina
offline
Re: TSMC intenzivira proizvodnju 7-nanometarskih č
Wolf88 kaže...

Zaboravili ste staviti da će se VEGA 7nm isto proizvoditi u TSMC. Što bi moglo znaćiti da GlobalFoundries 7nm proizvodni proces ima određenih problema.

Nažalost AMD će zbog te odluke morati plačati penale GlobalFoundries.

 

Ne baš, i to zato jer je GlobalFoundries 7nm prvi izbor za Ryzen 2 na 7nm.Sve ostalo je druga opcija, bilo da nema dovoljno kapaciteta ili je TSMC 7nm ionako prvi izbor za AMD GPU proizvode.

 

Žutanjci su večinom fokusirani na CPU proizvode. Dakle AMD je glavni i največi kupac, sasvim razumljivo s obzirom na uspjeh prvih Ryzen procova.

 

Prvi AMD 7nm CPU proizvod bit če serverski Epyc procesor, a proizvođač je ko drugi nego žutanjci.

 

https://www.tweaktown.com/news/60858/amds-next-gen-rome-epyc-cpu-7nm-feature-64c-128t/index.html

 

AMD više nikome ne plača penale, to je več određeno vrjeme gotova priča.Žutanjci su vrlo zadovoljni(imaju posla preko glave) sa AMD Ryzen poslom, kako i ne bi kad su im prinosi ispravnih 12nm procova vrlo visoki.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice