Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

poruka: 45
|
čitano: 17.869
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time".
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Već sam i zaboravio na ovo.

 

A šta ja znam, u doba Netflixa, HBO i Amazon Primea te u nekim drugim državama Disney Plusa i Apple TV plusa, teško mi je zamisliti zašto bih se zafrkavao streamanjem torrenata jer:

 

1. u čestim slučajevima niti ne radi kako treba, šteka

2. kvaliteta nije na vrhunskoj razini (ripovi od nekoliko Gb bez HDR-a i Dolbya, naspram vjerojatno nekoliko desetaka Gb kod legalnih servisa)

3. Dostupni su samo popularni naslovi, tražiš li nešto alternativno nećeš pronaći

4. Koja je uopće aplikacija koja ne sadrži spyware i drugo smeće? Ima brdo "popcorn time" aplikacija, samo je jedna bila posve čista

5. Eh ... PLEX??

 

 

 

Moj PC  
1 3 hvala 0
8 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Stremio. That is all.

Moj PC  
19 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Već sam i zaboravio na ovo.

 

A šta ja znam, u doba Netflixa, HBO i Amazon Primea te u nekim drugim državama Disney Plusa i Apple TV plusa, teško mi je zamisliti zašto bih se zafrkavao streamanjem torrenata jer:

 

1. u čestim slučajevima niti ne radi kako treba, šteka

2. kvaliteta nije na vrhunskoj razini (ripovi od nekoliko Gb bez HDR-a i Dolbya, naspram vjerojatno nekoliko desetaka Gb kod legalnih servisa)

3. Dostupni su samo popularni naslovi, tražiš li nešto alternativno nećeš pronaći

4. Koja je uopće aplikacija koja ne sadrži spyware i drugo smeće? Ima brdo "popcorn time" aplikacija, samo je jedna bila posve čista

5. Eh ... PLEX??

 

 

 

 Dobro si naveo, za svaki k* moram platit neki servis. Ako nema na Netflixu, ima na HBOu, ako nema tamo ima na Amazonu. Onda Apple TV ima svoju uslugu, zove me Iskon da mi utrpaju svojih 100 programa. Pa platis svaki stream 10-15€, na kraju mjeseca evo te vec na 50-60€. Sto ajde, nije puno, ali onda na godisnjoj bazi pogledas 600-800€, a iovako pola tih stvari pogledas par puta tjedno (jer tko bi cijeli dan kombinirao sve stream usluge). Pa uz to, dode i obitelj, plati i njima, evo te vrlo lagano na 1000€ godisnje za gledanje sadrzaja niske/srednje kvalitete.

 

I vecina serija/filmova, snimljenih pod Netflixom ili HBO-om ne vrijede ni tih 10ak € mjesecno.

Jedan average PC svake godine na filmove 

Di2 & EPS FTW!
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ivanoile kaže...

 Dobro si naveo, za svaki k* moram platit neki servis. Ako nema na Netflixu, ima na HBOu, ako nema tamo ima na Amazonu. Onda Apple TV ima svoju uslugu, zove me Iskon da mi utrpaju svojih 100 programa. Pa platis svaki stream 10-15€, na kraju mjeseca evo te vec na 50-60€. Sto ajde, nije puno, ali onda na godisnjoj bazi pogledas 600-800€, a iovako pola tih stvari pogledas par puta tjedno (jer tko bi cijeli dan kombinirao sve stream usluge). Pa uz to, dode i obitelj, plati i njima, evo te vrlo lagano na 1000€ godisnje za gledanje sadrzaja niske/srednje kvalitete.

 

I vecina serija/filmova, snimljenih pod Netflixom ili HBO-om ne vrijede ni tih 10ak € mjesecno.

Jedan average PC svake godine na filmove 

 

 

Pa ne znam baš, ja sam si našao neke dosta dobre serije na Netflixu, plaćam 4K HDR, a mjesečno više potrošim na gumene bonbone. Da li stvarno toliko paziš na novce da nigdje drugdje ne spizdiš 50-100€ mjesečno?

 

 

13 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Ako mogu ustedit 100€ mjesecno samo na filmovima, zasto ne? 

 

Vecina serija na Netflixu je tesko recikliranje, The Office, Seinfeld, WW2 neki ratni dokumentarci i mnogi ostali. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 18:59 (ivanoile).
2 godine
protjeran
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Zadnje što sam tražio legalno je bio film, The Sting (1973)

Pola sata sam tražio internetom gdje ima za kupit taj film.

Na kraju mi dopizdilo, otvorio Kodi stisnuo play i pogledao film.

 

 

 
4 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Nisam ni znao da ovo jos postoji

Koliko se sjecam imali su solidno sucelje, u pravu je clanak, ali davno je to bilo. Bar 5-6 godina i vise da ne koristim.

 

I mislim da je vec nekoliko puta pop corn bio nestao, pa se opet pojavio?

 

Postoji i regionalna verzija pop corna, koja je itekako ziva, filmoviplex tocka com, ali je ja osobno ne koristim. Uglavnom su blockbusteri, betmeni, spajdermeni i slicno, sto ja bas ne i gledam.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
Glupost da su troškovi toliki. Jedan mjesec Netflix, jedan HBO, itd. Ne mora se sve gledati u isti čas. Plus podijeliš s prijateljima i rodbinom i cifra se još smanji.
 
4 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Koristim Netflix Premium koji me košta 55 turskih lira, odnosno 460 dinara, odnosno 26,5 kuna mesečno. Ne mislim na deljeni nalog, tih 26,5 kuna je ukupan mesečni trošak. Ako ga podelite sa nekim, troškovi će biti još manji.

Postupak: u novi ili korišćeni Netflix nalog se ulogujemo sa uključenim VPN koji prikazuje turski IP (Turcima je Netflix najjeftiniji na svetu). Platimo sa našom domaćom karticom željeni plan. Gotovo.

Imajući to u vidu, sad ja treba da ze zajebavam sa piratima, popkornovima i slično, kako da ne

 

 

 
9 1 hvala 8
13 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Ali ti se da zajebavati s VPNom. Nije govno nego se pas posro

Moj PC  
18 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Već sam i zaboravio na ovo.

 

A šta ja znam, u doba Netflixa, HBO i Amazon Primea te u nekim drugim državama Disney Plusa i Apple TV plusa, teško mi je zamisliti zašto bih se zafrkavao streamanjem torrenata jer:

 

1. u čestim slučajevima niti ne radi kako treba, šteka

2. kvaliteta nije na vrhunskoj razini (ripovi od nekoliko Gb bez HDR-a i Dolbya, naspram vjerojatno nekoliko desetaka Gb kod legalnih servisa)

3. Dostupni su samo popularni naslovi, tražiš li nešto alternativno nećeš pronaći

4. Koja je uopće aplikacija koja ne sadrži spyware i drugo smeće? Ima brdo "popcorn time" aplikacija, samo je jedna bila posve čista

5. Eh ... PLEX??

 

 

 

Zato jer u HR nemam opciju gledati sve filmove i serije koje želim legalno. Imam netflix, hbo i prime video. I to ima manji dio od onog što gledam. Zato je tu real debrid 4K HDR. (aplikacija je manje bitna jer ima više kompatibilnih).

6 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

E pitanje, ima li plex sve praktički što se da naći na real debrid? I je li on legalan kada je riječ o streamingu? Za razliku od real debrid?

I ako, zašto itko koristi išta drugo? Sada sam tek skužio za streaming, ja sam ga poistovječivao isključivo s media serverom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 19:53 (love2ml86).
 
0 0 hvala 0
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
love2ml86 kaže...

E pitanje, ima li plex sve praktički što se da naći na real debrid? I je li on legalan kada je riječ o streamingu? Za razliku od real debrid?

I ako, zašto itko koristi išta drugo? Sada sam tek skužio za streaming, ja sam ga poistovječivao isključivo s media serverom. 

 

Real Debrid je za streaming sadržaja. Koristi se preko KODI-ja, ne znam za neki drugi način. Probao sam jedan mjesec, ima dosta sadržaja (opet, nema sve niti one koje mene interesiraju a to su filmovi koji nisu jako popularni), kad radi radi super, kad ne radi onda ne radi. Tu je i pitanje titlova gdje ponekad rade ponekad ne rade. Mene osobno to živcira jer navečer želim gledati film a ne se zajebavati od 2 minute do 30 minuta sa sourceom i titlovima. Tu mi je Netflix pregenijalan, odaberem film i gledam ga. Točka na i.

 

Plex radi na način da koristiš vlastitu kolekciju filmova, gdje ih fino uredi, automatski pronađe titlove, opis filma, glumce, možeš birati bitrate, streamati na više uređaja istovremeno, milina jedna. Obožavam ga za svoju kolekciju filmova.

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

To sa VPN je jednom, samo prilikom prvog plaćanja pretplate da bi izgledalo kao da si iz Turske i nikad više.

6 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
love2ml86 kaže...

E pitanje, ima li plex sve praktički što se da naći na real debrid? I je li on legalan kada je riječ o streamingu? Za razliku od real debrid?

I ako, zašto itko koristi išta drugo? Sada sam tek skužio za streaming, ja sam ga poistovječivao isključivo s media serverom. 

 

Real Debrid je za streaming sadržaja. Koristi se preko KODI-ja, ne znam za neki drugi način. Probao sam jedan mjesec, ima dosta sadržaja (opet, nema sve niti one koje mene interesiraju a to su filmovi koji nisu jako popularni), kad radi radi super, kad ne radi onda ne radi. Tu je i pitanje titlova gdje ponekad rade ponekad ne rade. Mene osobno to živcira jer navečer želim gledati film a ne se zajebavati od 2 minute do 30 minuta sa sourceom i titlovima. Tu mi je Netflix pregenijalan, odaberem film i gledam ga. Točka na i.

 

Plex radi na način da koristiš vlastitu kolekciju filmova, gdje ih fino uredi, automatski pronađe titlove, opis filma, glumce, možeš birati bitrate, streamati na više uređaja istovremeno, milina jedna. Obožavam ga za svoju kolekciju filmova.

 

 

Meni kolega tvrdi da plex ima svoju kolekciju, odnosno da ga koristi kao streaming servis klasičan. https://www.plex.tv/

2 godine
protjeran
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Mislim da nema bolje nego kad ti prijatelj posudi HDD od par terabajta pun filmova.

Jer gledanje filmova može biti social thing.

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Ma sve to stoji, samo se sada osjećam kao tudum, godinama koristim real debrid i legalne servise, a pojma nisam imao da plex ima svoj streaming. Dostupan za sve platforme i (more) user frendly za ukućane.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
vlado_ns kaže...

Koristim Netflix Premium koji me košta 55 turskih lira, odnosno 460 dinara, odnosno 26,5 kuna mesečno. Ne mislim na deljeni nalog, tih 26,5 kuna je ukupan mesečni trošak. Ako ga podelite sa nekim, troškovi će biti još manji.

Postupak: u novi ili korišćeni Netflix nalog se ulogujemo sa uključenim VPN koji prikazuje turski IP (Turcima je Netflix najjeftiniji na svetu). Platimo sa našom domaćom karticom željeni plan. Gotovo.

Imajući to u vidu, sad ja treba da ze zajebavam sa piratima, popkornovima i slično, kako da ne

 

 

 A bonus je kad padne vrijednost turske lire, padne i cijena pretplate za Netflix.

Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
love2ml86 kaže...

 

Meni kolega tvrdi da plex ima svoju kolekciju, odnosno da ga koristi kao streaming servis klasičan. https://www.plex.tv/

 

Ma ima neke svoje filmove da, ali to su baš skroz pretpotopni filmovi uglavnom B produkcije. Ima i live TV ako se ne varam.

Ne znam kako izgleda kada si primjerice iz UK ili USA, vjerujem da ima dosta više zanimljivijeg sadržaja.

 

Ovako nije loše ako voliš gledati bedaste gluposti (neki dan gledao "mala trgovina užasa" - ona biljka koja pije krv, totalni trash ali je ujedno i vrlo popularan i omiljeni film), meni izgledaju kao najobičniji filler materijal, ali da se naći neki doista dragulji poput krimi noir filmova iz 1940-ih isl. Mislim da to vrijedi pogledati tu i tamo.

 

 

9 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
love2ml86 kaže...

 

Meni kolega tvrdi da plex ima svoju kolekciju, odnosno da ga koristi kao streaming servis klasičan. https://www.plex.tv/

 

Ma ima neke svoje filmove da, ali to su baš skroz pretpotopni filmovi uglavnom B produkcije. Ima i live TV ako se ne varam.

Ne znam kako izgleda kada si primjerice iz UK ili USA, vjerujem da ima dosta više zanimljivijeg sadržaja.

 

Ovako nije loše ako voliš gledati bedaste gluposti (neki dan gledao "mala trgovina užasa" - ona biljka koja pije krv, totalni trash ali je ujedno i vrlo popularan i omiljeni film), meni izgledaju kao najobičniji filler materijal, ali da se naći neki doista dragulji poput krimi noir filmova iz 1940-ih isl. Mislim da to vrijedi pogledati tu i tamo.

 

 

 Imas plex share servere, sa tisucama najnovijih filmova i serija, ali se placa oko £8 - £10 mjesecno. 

13 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
vlado_ns kaže...

Koristim Netflix Premium koji me košta 55 turskih lira, odnosno 460 dinara, odnosno 26,5 kuna mesečno. Ne mislim na deljeni nalog, tih 26,5 kuna je ukupan mesečni trošak. Ako ga podelite sa nekim, troškovi će biti još manji.

Postupak: u novi ili korišćeni Netflix nalog se ulogujemo sa uključenim VPN koji prikazuje turski IP (Turcima je Netflix najjeftiniji na svetu). Platimo sa našom domaćom karticom željeni plan. Gotovo.

Imajući to u vidu, sad ja treba da ze zajebavam sa piratima, popkornovima i slično, kako da ne

 

 

 Pitanje je dostupnosti sadrzaja kod njih,sigurno postoji razlog zasto je jeftin

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
DuxCro kaže...

Stremio. That is all.

 Popcorn je imao samo jedan izvor za filmove, i tako isto i za serije. Kada su prvo ugasili yifi, već je dosta opalo korištenje popcorna. Pa se yifi vratio, ali neko drugi je preuzeo. Pa su i popcorn gasili nekoliko puta...

 

Dok na stremiu ima više izvora. Torenti u bilo kojoj kvaliteti. Na yifiju je bilo samo 720 i 1080...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
dec54 kaže...
vlado_ns kaže...

Koristim Netflix Premium koji me košta 55 turskih lira, odnosno 460 dinara, odnosno 26,5 kuna mesečno. Ne mislim na deljeni nalog, tih 26,5 kuna je ukupan mesečni trošak. Ako ga podelite sa nekim, troškovi će biti još manji.

Postupak: u novi ili korišćeni Netflix nalog se ulogujemo sa uključenim VPN koji prikazuje turski IP (Turcima je Netflix najjeftiniji na svetu). Platimo sa našom domaćom karticom željeni plan. Gotovo.

Imajući to u vidu, sad ja treba da ze zajebavam sa piratima, popkornovima i slično, kako da ne

 

 

 Pitanje je dostupnosti sadrzaja kod njih,sigurno postoji razlog zasto je jeftin

 

Probaj pa vidi. Sigurno da je ponuda daleko slabija od one u USA, ali nemam utisak da mi nešto nedostaje od novijih Netflix naslova. Pored Netflixa koristim i HBO GO, a Flixtor, rar.bg i yts.mx za filmove i serije koje nemam na ova dva pomenuta streaming servisa. 

I još nešto. Ne gasite VPN dok kartica ne prođe, dok ne platite prvi put. Meni je prošla iz petog, šestog puta. Ako ugasite VPN pre plaćanja, naplatiće vam po ceni koja važi za zemlju odakle ste zaista. Ponavljam, to sa VPN se radi samo prvi put prilikom plaćanja. Svaki sledeći mesec skida po automatizmu iznos u turskim lirama. Za gledanje sadržaja ne treba VPN.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 13:14 (vlado_ns).
14 godina
neaktivan
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Nece ici, treba turski mobitel za verifikaciju

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

evo usporedbe cijene i količine dostupnog sadržaja na netflixu:
https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/countries-netflix-cost/

spoiler: Hrvatska debelo zadnja po količini sadržaja!

Moj PC  
3 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
love2ml86 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Već sam i zaboravio na ovo.

 

A šta ja znam, u doba Netflixa, HBO i Amazon Primea te u nekim drugim državama Disney Plusa i Apple TV plusa, teško mi je zamisliti zašto bih se zafrkavao streamanjem torrenata jer:

 

1. u čestim slučajevima niti ne radi kako treba, šteka

2. kvaliteta nije na vrhunskoj razini (ripovi od nekoliko Gb bez HDR-a i Dolbya, naspram vjerojatno nekoliko desetaka Gb kod legalnih servisa)

3. Dostupni su samo popularni naslovi, tražiš li nešto alternativno nećeš pronaći

4. Koja je uopće aplikacija koja ne sadrži spyware i drugo smeće? Ima brdo "popcorn time" aplikacija, samo je jedna bila posve čista

5. Eh ... PLEX??

 

 

 

Zato jer u HR nemam opciju gledati sve filmove i serije koje želim legalno. Imam netflix, hbo i prime video. I to ima manji dio od onog što gledam. Zato je tu real debrid 4K HDR. (aplikacija je manje bitna jer ima više kompatibilnih).

Isto je i kod mene, netflix (95kn) + hbo (35kn) + prime video (60kn) do 200kn mjesečno, nije neka lova, a u pričuvi je real debrid 100kn za 6 mjeseci.

Jedan odlazak u kino za dvoje + kokice i piće + extreme 2h+ nešto dodatak nešto dodatak... dođe lako do 200kn.

 

Doma si složite početno kućno kino već od 3-4kkn. Naravno ovo je početno, ali i dalje bolje i atraktivnije od gotovo bilo kojeg TV-a. 100-120" platno + 720-1080p projektor + soundbar.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.1.2022 14:34 (mzopg).
15 godina
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Hm, hm... Imam instaliran PopcornTime Community Edition već par godina, sad čekirao i radi i dalje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
hrabri zec kaže...

Nece ici, treba turski mobitel za verifikaciju

 

 

 Registruj se i verifikuj nalog bez VPN-a. Kad sve završiš, turski VPN itd.

15 godina
offline
Re: Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time
jozef kaže...

evo usporedbe cijene i količine dostupnog sadržaja na netflixu:
https://www.comparitech.com/blog/vpn-privacy/countries-netflix-cost/

spoiler: Hrvatska debelo zadnja po količini sadržaja!

 I upravo to + nedostatak titlova za većinu sadržaja je razlog zašto me do daljnjeg ne zanima Netflix. Povremeno si uzmem pretplatu na HBO GO koji je duplo jeftiniji, ima sve titlovano u HD-u pa pogledam seriju neku. Sve ostalo torrenti.

2 godine
offline
Ugašen je "piratski Netflix", Popcorn Time

Što se mene tiče, stvar je usluge i izbora, a ne novaca. Da postoje torrenti koji pružaju ovo što pružaju i da se plaćaju, ja bih se prvi prijavio i plaćao. Problem je ovo geoblokiranje sadržaja, mislim da je to mnoge natjeralo na torrente ili što već slično... 

 
3 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice