Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

poruka: 39
|
čitano: 7.830
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr".
6 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

inače svi ti koji sad daju iz obijesti negativne ocjene su humanitarci...oni svoje usluge ne naplaćuju...oni ne prigovaraju radi poreza...nikad nisu razmišljali kako da izbjegnu neko plaćanje...kako da izbjegnu plaćanje poreza...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

It s just cornflakes...
Moj PC  
6 7 hvala 0
13 godina
online
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Za sve što se događa sami su si krivi.

 
5 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Ja za epic uopće nemam osjećaj da su konkurencija jer će cijena igara ostati ista + na steamu keyeve možeš nabavljati jeftinije dok na epicu, koliko znam, ima samo jedan način da kupiš igru.

Konkurencija bi bila da naprave toliko dobar store da ljudi jednostavno sami od sebe prelaze na njega a ne ovako klošarski podmićivat developere na neku ekskluzivnost. 

S obzirom kakav monopol je steam imao kroz godine mogli su i oni ići na tu foru ekskluzivnosti pa nisu, nego je bilo tko hoće, tko neće...

 

13 godina
online
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Preko 10 mil. USD uzimaju 25%, a preko 50 mil.USD 20%.

11 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga

Jel netko zna jel Steam ima neka ogranicenja 'ala Amazon' da ne smijes imat jeftiniju cijenu na drugoj platformi?
Ako ne, recimo da igra kosta $40 na Epic, to je $35.2 za izdavaca, za tu zaradu bi na Steamu cijena bila $50.29, pa tko hoce nek igra na Steamu al nek sam plati Valveu. To bi bilo fair, mada ne znam koliko bi to marketinski/psiholoski bio preporucljiv potez :p

Nekaku su mi ovi Steamovci sto se pjene kontraproduktivni - konkurencija bi mozda potakla Steam da smanji svoj dio kolaca...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Cijena je ista...sve ostalo je suvisno.
Ako neces sniziti troskove zato sta ti je distribucija jeftinija onda gamera ne zanima tvoje plakanje.
Oni ako su baje,trebaju preci na samo konzole pa neka zbrajaju i oduzimaju profit i postotak od ulozenoga za PC.
Reka bi covik da su iz garaze napravili naslov pa neznaju napraviti financijsku konstrukciju.

U vremenu kada ce prosjecni gamer na PCu kupiti bilo koje sr*nje od igre, oni prijte na odlazak.
Moj PC  
3 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Ne kuzim bas pricu.Pa zar ne mogu oni traziti npr 50 dolara pa nek valve stavi svoju marzu,a epic svoju pa ti biraj gdje ces kupiti.Na kraju mogu i sami prodavati svoje igre ako ih ovi krenu reketariti...
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

Meni je žao samo developera, ali što se publishera tiče, neka im se obije u glavu. Neki stvarno cmizdre, ali temelji za loš publicitet su još kako tu. Vjerojatno su računali lova za ekskluzivnost+Epic prodaja trebala bi biti veća nego Steam/GOG/Origin/Epic prodaja u kombinaciji (iako mi se to čini malo vjerojatno). Ne žurim, kupit ću nakon isteka ekskluzive; Epic store je po onome što nudi još neka alpha verzija. Da ne pričam o iskustvima/potrebnim podacima za refund, lošem securityu, community 0 bodova itd. Steam i s 30% (25/20 kako prihod raste; slažem se da bi trebali barem u startu smanjiti postotak) donosi puno veću bazu igrača i neusporedivo bolji servis. Zašto Epic ne napravi bolji store? Igrači biraju gdje će kupiti igre. I usput Epic privacy policy je njesra u sivoj zoni; lako je voditi cijeli shop/servis dok vrlo vjerojatno kapaju novci i za podatke. Neću o duhovima i zavjerama, ali budite sigurni da preko 40% udjela kineske vlade (kroz Tencent) ima moć u odlučivanju.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Hoggy kaže...
Ne kuzim bas pricu.Pa zar ne mogu oni traziti npr 50 dolara pa nek valve stavi svoju marzu,a epic svoju pa ti biraj gdje ces kupiti.Na kraju mogu i sami prodavati svoje igre ako ih ovi krenu reketariti...

 EPIC je u naprijed platio devovima i imaju osigurane pare, a valjda samim time ima i nekakav ugovor da mora biti dostupno samo na EPIC storeu.

13 godina
online
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

“For how long were you informed about the decision?”, “While you can’t comment on the exact date you were informed, tell me how long has it been. A year? Five months? Two years?” and “Was it before E3 2018?” were all sorts of questions I asked.

It was after E3 2018 when 4A Games was informed about the Epic Games Store exclusivity. Metro Exodus was still a game for Steam in terms of development before that time of period. “Well after that(E3 2018), that’s all I can say”, my source confirmed."

 

https://www.spieltimes.com/news/metro-exodus-working-conditions-crunch-culture-epic-games-exclusivity-production-process/

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
HCMAA kaže...

inače svi ti koji sad daju iz obijesti negativne ocjene su humanitarci...oni svoje usluge ne naplaćuju...oni ne prigovaraju radi poreza...nikad nisu razmišljali kako da izbjegnu neko plaćanje...kako da izbjegnu plaćanje poreza...

i onda se uzdizu Steam kao "mature" platformu, nista ne vristi mature kao bombanje negativnim ocjenama prijasnjih nastavaka 

 

 

ovo "razmišljaju da idući nastavak serijala u potpunosti preskoči PC" je izvuceno iz konteksta jer su svi prevodili preko Google Translate s ruskog.

 

Google Translate prijevod: "To this I can answer that in a pinch, if at all all the PC players announce a boycott of the Metro, then the next metro, if it does, is definitely not on the PC. Better or worse, decide for yourself."

 

ovo bi bio tocniji prijevod: "I can only say that, at the worst scenario if all [PC] players boycott the game, then future games, if they get released at all, certainly won't be for PC. Will it be for the better or worse, is up to you."

 

pojednostavljen prijevod: "ako prodaja na PC bude slaba (radi "bojkota"), sljedaca igra, ako je uopce bude, nece bit za PC. na vama je." 

 

to nije neka prijetnja, nego jednostavna poslovna odluka.. zasto razvijat PC inacicu, ako se ne prodaje, bolje resurse prenamjenit u optimizaciju verzija koje ostvaruju prodaju - logicno. 

 

a ako se ni konzolaske verzije ne prodaju (da opravdaju daljni razvoj), ugasif fransizu i idemo dalje na nesta novo ili kljuc u bravu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.2.2019 18:27 (nathan.fake).
16 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Cijela ova priča oko bojkota je debilna i najvjerovatnija aktivno vođena iz Valvea.

Meni ni iz džepa ni u džep. Ako je igra dobra boli me kuac gdje kupujem i gdje je se prodaje. Jedino me nervira što moram instaliarati razne 'launchere' skoro pa za svaku igru.Eto sad ima aktivnog tog smeća u memorije jedno 5-6 komada. Još jedan plus za 'piratske verzije', gdje toga nema.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 3 hvala 0
10 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

toliko se kasni sa ovom vijesti da je to SRAMOTNO, već je sva priča završena jer je ofišl stajalište developera da će igra uvijek bit na pcu

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Slijedeci Metro.... Kada? 2028?
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

.... cijela ova prica mi se bas svidja... igraci su vec pokazali EA kak se ne igra, sad ce i ovi nahebat.... ishod moze bit samo povoljan - za igrace....

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
5 2 hvala 1
7 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Koga nema bez njega se može.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

pc nije teško preskočiti. ni jedno kućište nije baš toliko veliko. ak si šeprtlja, eventualno se samo popikneš i zrušiš ga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Iskreno igračima dode na isto jer je cijena ista, ali moraju imati vise launchera. Smijesni su mi ovi koji se žale. Da li vi zelite plaćati developerima ili trgovcu (Steamu). Ne vidim razloga zašto nebi kupio igru od trgovca koji ce uzeti manji postotak zarade. Kad bih se barem svi najveći Developeri ujedinili i napravili svoj store i da im bar 95% ostane
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Gogy7 kaže...
Iskreno igračima dode na isto jer je cijena ista, ali moraju imati vise launchera. Smijesni su mi ovi koji se žale. Da li vi zelite plaćati developerima ili trgovcu (Steamu). Ne vidim razloga zašto nebi kupio igru od trgovca koji ce uzeti manji postotak zarade. Kad bih se barem svi najveći Developeri ujedinili i napravili svoj store i da im bar 95% ostane

 Mislim da je više problem u tome što Steam ima više funkcija i neki imaju pare na steam walletu i sl.

 

Ali opet Epic-u je ovo početak, ni steam nije imao ove sve funkcije kad su počeli. Sve više devova će tamo prelaziti jer jednostavno im garantiraju neku svotu para i još im manje uzimaju. Tako da će lagano oni to nadograđivati. Ni origin, ni uplay još uvijek nemaju sve funkcije kao steam. Ali laganim kracima nadograđuju.

 

Jedino što su se devovi zajebali i svađaju se sa igračima.

13 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Motorino kaže...
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Ja za epic uopće nemam osjećaj da su konkurencija jer će cijena igara ostati ista + na steamu keyeve možeš nabavljati jeftinije dok na epicu, koliko znam, ima samo jedan način da kupiš igru.

Konkurencija bi bila da naprave toliko dobar store da ljudi jednostavno sami od sebe prelaze na njega a ne ovako klošarski podmićivat developere na neku ekskluzivnost. 

S obzirom kakav monopol je steam imao kroz godine mogli su i oni ići na tu foru ekskluzivnosti pa nisu, nego je bilo tko hoće, tko neće...

 

 Ma jasno, veliki dick move od Deep Silvera, a Epic nema skoro ništa trenutno od Steamovih funkcionalnosti. Al i dalje mislim da bombanje starih igara iz serijala sa losim reviewima i bojkot kupnje igre totalno nepošten prema developerima i da je danas gaming community puno pre osjetljiv na neke stvari.

It s just cornflakes...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Smijesni su jednako kao oni što plaću jer i konzumu nema neke cokolade koje je prije bilo. Pa sad ce bojkotirati i nece otici u lidl da kupe istu 😇
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
iMik kaže...

Za sve što se događa sami su si krivi.

 Da slazem se, jednostavno dobar dio pc gamere je kriv za sve sto je snaslo ovu napacenu platformu - ovce bez imalo mozga i trunke digniteta i postovanja prema sebi i drugima oko sebe. Kad slijedeci kvalitetni devloper digne sidro i zavrsi s PC igrama, tipa Rockstar, Remedy, Crytek, Quantic Dream... opet ce krenut mekanje o pohlepnim pokvarenim izdavacima.

 

 

Motorino kaže...
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Ja za epic uopće nemam osjećaj da su konkurencija jer će cijena igara ostati ista + na steamu keyeve možeš nabavljati jeftinije dok na epicu, koliko znam, ima samo jedan način da kupiš igru.

Konkurencija bi bila da naprave toliko dobar store da ljudi jednostavno sami od sebe prelaze na njega a ne ovako klošarski podmićivat developere na neku ekskluzivnost. 

S obzirom kakav monopol je steam imao kroz godine mogli su i oni ići na tu foru ekskluzivnosti pa nisu, nego je bilo tko hoće, tko neće...

 

 Igra nije zavrsila na epic storu radi toga da bi tebi u dzepu ostalo vise para vec iz pokusaja ovog malog deva/izdavaca da se kolko tolko odrzi iznad govana u koje je upala cjelokupna AA(+) singleplayer grana industrije.

Ako se sto ubrzo ne promijeni slijedi joj sudbina americkog malog i nezavisnog filma iz 90-ih. Ostat ce samo bezumni blockbusteri, politicki korektan proljev te trash.

Steam je za moj ukus, cisto s organizacisko, dizajnersko-funkcionalne strane, pogotovo kad se uzme u obzir koliko za njege izreketare, zesce sranje. Za pokrit troskove dosta bi im bilo  5-6% profitne marze, a ostatak je pljacka na racun onih koji krvavo ulazu u te igre. I vidim nitko od gamera ne napada Valve, jbg navika je zajebana stvar - i Konzum je i dalje mnogima zakon...

 

iMik kaže...
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Preko 10 mil. USD uzimaju 25%, a preko 50 mil.USD 20%.

  I nije preko vec od do, aka za prodaju od 11mil $ prvih 10mil$ gule po stopi od 30% preostalih 1mil po stopi od 25%.

 

 Btw Metro je fransiza koja u prvih mjesec dana (najbitniji period) na PC-iju ne uspije vjerojatno prebacit ni 150k komada, da nakon par godina na onim rasprodajama sve za po par eura navuki oni vjerojatno preko miliona al jebes kad je tu mizerija. 

 

Abomb kaže...
Cijena je ista...sve ostalo je suvisno.
Ako neces sniziti troskove zato sta ti je distribucija jeftinija onda gamera ne zanima tvoje plakanje.
Oni ako su baje,trebaju preci na samo konzole pa neka zbrajaju i oduzimaju profit i postotak od ulozenoga za PC.
Reka bi covik da su iz garaze napravili naslov pa neznaju napraviti financijsku konstrukciju.

U vremenu kada ce prosjecni gamer na PCu kupiti bilo koje sr*nje od igre, oni prijte na odlazak.

 To kad ti balkanac iz svoje super sredjene vukojebine dijeli moralne lekcije i trkelje o financijskim konstrukcijama... 

 

Prosjecni pc gamer, balkanac pogotovo, kupuje 60$ SP igre da se sve prasi - zato ih toliko i ima. Evo zbog tolike silne prodaje najavljuju vec masovno lokaliziraju PC naslove, kakav jebeni Sony - PC 150+ fps Master race uber alles - mentalni sklop koji je u stanju bez pol beda pljunut  +10k za konfu koji mu sluzi za igrice a onda kukat i naricat zbog 5$ slabijeg ovogodisnjeg popusta za omiljeni mu Multiplayer naslov na Steamu.

Kako bi rekao maminjo - nabijem vas sve na kurac, ne zasluzujete nista drugo doli usrani battle royal i dotu da se mozete medjusobno krkat u bulju pri 300fpsa

 

Lovac kaže...
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

Meni je žao samo developera, ali što se publishera tiče, neka im se obije u glavu. Neki stvarno cmizdre, ali temelji za loš publicitet su još kako tu. Vjerojatno su računali lova za ekskluzivnost+Epic prodaja trebala bi biti veća nego Steam/GOG/Origin/Epic prodaja u kombinaciji (iako mi se to čini malo vjerojatno). Ne žurim, kupit ću nakon isteka ekskluzive; Epic store je po onome što nudi još neka alpha verzija. Da ne pričam o iskustvima/potrebnim podacima za refund, lošem securityu, community 0 bodova itd. Steam i s 30% (25/20 kako prihod raste; slažem se da bi trebali barem u startu smanjiti postotak) donosi puno veću bazu igrača i neusporedivo bolji servis. Zašto Epic ne napravi bolji store? Igrači biraju gdje će kupiti igre. I usput Epic privacy policy je njesra u sivoj zoni; lako je voditi cijeli shop/servis dok vrlo vjerojatno kapaju novci i za podatke. Neću o duhovima i zavjerama, ali budite sigurni da preko 40% udjela kineske vlade (kroz Tencent) ima moć u odlučivanju.

 Ovim manjim devloperima/publisherima je sudbina vezena - zarada se dijeli po unaprijed dogovorenim pravilima - vezano za postotak od zarada, nije to kao kod ovih vecih koji su dusu prodali zelenim, plavim, crvenim vragovima...

 

 

Jack Sparrow kaže...
Hoggy kaže...
Ne kuzim bas pricu.Pa zar ne mogu oni traziti npr 50 dolara pa nek valve stavi svoju marzu,a epic svoju pa ti biraj gdje ces kupiti.Na kraju mogu i sami prodavati svoje igre ako ih ovi krenu reketariti...

 EPIC je u naprijed platio devovima i imaju osigurane pare, a valjda samim time ima i nekakav ugovor da mora biti dostupno samo na EPIC storeu.

Da Epic je za vremensku ekskluzivu platio nesto sitno - kakvih par miliona$ (za ukrajinske uslove je i to dosta, zahvaljujuci toj lovi se naslov sad dodatno pegla).

Ne manje bitno Epic se vjerojatno obvezao da pomoci s promidzbom, dosta vec znaci sto ce zilion onih debila koji igraju fortnite gledat banere za novi Metro.

 

memulica kaže...

Cijela ova priča oko bojkota je debilna i najvjerovatnija aktivno vođena iz Valvea.

Meni ni iz džepa ni u džep. Ako je igra dobra boli me kuac gdje kupujem i gdje je se prodaje. Jedino me nervira što moram instaliarati razne 'launchere' skoro pa za svaku igru.Eto sad ima aktivnog tog smeća u memorije jedno 5-6 komada. Još jedan plus za 'piratske verzije', gdje toga nema.

 Potpisujem sve napisano, Valve je imao zlatnu priliku, to sve objedinit i drzat na jednom mjestu al jbg - pohlepa je vjecna

Del_Boy97 kaže...

toliko se kasni sa ovom vijesti da je to SRAMOTNO, već je sva priča završena jer je ofišl stajalište developera da će igra uvijek bit na pcu

 Hmm bit ce, al nastavak ce bit di bude, ako ga i bude ili ako uopce jos bude devlopera - nije da je prodaje proslog nastvka bila bas na razini planirane.

Qudek kaže...
Motorino kaže...
Qudek kaže...

Valve uzima 1/3 novca, sasvim normalno je da se traži alternativa i da konačno postoji konkurencija (unatoč dosta lošoj usluzi epic storea).

 

Nadam se da većina ovih bedaka neke uništiti odličan serijal.

 Ja za epic uopće nemam osjećaj da su konkurencija jer će cijena igara ostati ista + na steamu keyeve možeš nabavljati jeftinije dok na epicu, koliko znam, ima samo jedan način da kupiš igru.

Konkurencija bi bila da naprave toliko dobar store da ljudi jednostavno sami od sebe prelaze na njega a ne ovako klošarski podmićivat developere na neku ekskluzivnost. 

S obzirom kakav monopol je steam imao kroz godine mogli su i oni ići na tu foru ekskluzivnosti pa nisu, nego je bilo tko hoće, tko neće...

 

 Ma jasno, veliki dick move od Deep Silvera, a Epic nema skoro ništa trenutno od Steamovih funkcionalnosti. Al i dalje mislim da bombanje starih igara iz serijala sa losim reviewima i bojkot kupnje igre totalno nepošten prema developerima i da je danas gaming community puno pre osjetljiv na neke stvari.

 Deep silver samo pokusava prezivjet i ima pravo da sa svojim naslovom radi sto misli da je po njih najbolje, nije bas da im cvjetaju ruze, niti je cijela frka izbila kao ko kod nekih "drugih" jer je kvartalna dobit podbacila pa su direktorski bonusi i kokainske veselice nasle u opasnosti. Zapravo mislim cak da je njih nedavno za neku sicu preuzeo Nordic - oni su pak tek ok.

 

Jedino realno sta bas fali je cloud save, bez ostalog se da, a izostanak nekih "funkcionalnosti" je samo plus. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Statsman kaže...

 neka si ti nama reka...

 

ajd sad pogledaj malo fin. report Deep Silvera i vidi koliko se jadan jedva drzi da ne propadne.

Preporucan da krenes od TGQ Nordica.

 

skoro mi dodje da im dam 100$ kad malo procitam o jadu i bijedi te grupacije...

 

ja bar kao tvoj standardni "Balkanac" provjerim neke cinjenice prije nego pocnem sr*ti po ljudima.

10 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Abomb kaže...
Statsman kaže...

 neka si ti nama reka...

 

ajd sad pogledaj malo fin. report Deep Silvera i vidi koliko se jadan jedva drzi da ne propadne.

Preporucan da krenes od TGQ Nordica.

 

skoro mi dodje da im dam 100$ kad malo procitam o jadu i bijedi te grupacije...

 

ja bar kao tvoj standardni "Balkanac" provjerim neke cinjenice prije nego pocnem sr*ti po ljudima.

 Da seres govna ovi iz Deep Silver se kupaju u lovi do jaja lol - da troskovi reprezentacije EA, Activisiona, Ubisofta, Sonya, Microsfta, Tencenta... vjerojatno nadmasuju njihovu cjelokupnu zaradu, toliko o tebi kao relevantnon sugovrniku.

I da ne treba nikom poklanjat svoju posteno zaradjenu lovu, ali ako vec idem spizdit svojih 60 buksa drazi mi je kad ona ode recimo jednom Devolver Digitalu nego onim govnima iz EA.

 

 

13 godina
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Bit će Metro jeftiniji na fortnite storeu, 10$ jeftiniji, ali naravno sam za Amerikance kao i obično.

 

Baš me zanima kakva će biti prodaja i da li bi ipak više zaradili da izdaju na Steamu pa prodaju više kopija i usprkos tome što Steam uzima veći dio kolača oni zarade više zbog većeg broja prodanih kopija u odnosu na fortnite store koji uzima manje ali i proda se manje kopija. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Promster kaže...

Bit će Metro jeftiniji na fortnite storeu, 10$ jeftiniji, ali naravno sam za Amerikance kao i obično.

 

Baš me zanima kakva će biti prodaja i da li bi ipak više zaradili da izdaju na Steamu pa prodaju više kopija i usprkos tome što Steam uzima veći dio kolača oni zarade više zbog većeg broja prodanih kopija u odnosu na fortnite store koji uzima manje ali i proda se manje kopija. 

 Boli Deepsilver ona stvar kolika će biti prodaja, oni su dobili dobre pare od Epica. Ako i prodaja na PC-u podbaci, na konzolama će to nadoknaditi.

10 godina
offline
Re: Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi moga
Promster kaže...

Bit će Metro jeftiniji na fortnite storeu, 10$ jeftiniji, ali naravno sam za Amerikance kao i obično.

 

Baš me zanima kakva će biti prodaja i da li bi ipak više zaradili da izdaju na Steamu pa prodaju više kopija i usprkos tome što Steam uzima veći dio kolača oni zarade više zbog većeg broja prodanih kopija u odnosu na fortnite store koji uzima manje ali i proda se manje kopija. 

Metro je brand koji je daleko od nekog mainstreama, tipa CoD, i samim flavorom u startu limitiran na uzi krug gamere. Oni su po meni ispravno razmisljali - gle mi na PCiju u prvoj godini uz neznam kakve recenzije mozemo racunat na max prodju od bubam recimo 400k primjeraka, pa ajd kad nam je krug kupaca ionako limitiran, oni od fanova koji bas zele igru kupit ce je kako god, ajmo onda digitalnu prodaju prebacit kod ovih koji nas osjetno manje deru, plus jos ce nam pomoc s parama da zavrsimo igru.  

 

Ono s cim nisu racunali jesu PC masta race debili, koji singleplayer ionako ne kupuju, barem ne po punoj cijeni, ali su sad digli posten backlash protiv "prljave prakse gramzljivog i pokvarenog" izdavaca. Uopce ne sumnjam da cijelu situaciju preko svog PR dodatno ne kuha ni Valve.

iMik kaže...
Promster kaže...

Bit će Metro jeftiniji na fortnite storeu, 10$ jeftiniji, ali naravno sam za Amerikance kao i obično.

 

Baš me zanima kakva će biti prodaja i da li bi ipak više zaradili da izdaju na Steamu pa prodaju više kopija i usprkos tome što Steam uzima veći dio kolača oni zarade više zbog većeg broja prodanih kopija u odnosu na fortnite store koji uzima manje ali i proda se manje kopija. 

 Boli Deepsilver ona stvar kolika će biti prodaja, oni su dobili dobre pare od Epica. Ako i prodaja na PC-u podbaci, na konzolama će to nadoknaditi.

 Da ne znaju kud ce s parama, mogu ti garantirat da ako generalno prodaja podbaci, kao sto je i podbacila prodaja Metro last lighta -slijedeci naslov iz 4A Gamesa bit ce ekskluziva za Sony ili Microsoft, sprema se nova generacija konzola a ovi ce se klat za kvalitetan ekskluzivni sadrzaj za svoje platforme.

 

Btw kad je Valve zadnji put potrosio para ne neki ekskluzivni sadrzaj za PC? Sta su to za PC platformu napravili u zadnjih pet godina? Kojeg su to PC devlopera spasili od propasti? Kad si negdje vidio njihovu reklamu za PC (a da nije na internetu), tipa pokrenes tekmu a na njoj reklama - only for PC Steam. Koju su to spomena vrijednu igru izdali u zadnjih ohoho godinu? Samu muzu para na debilima a debili ih jos onda brane.

 

16 godina
odjavljen
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Steam je pokušao pokonzoliti PC platformu uz totalno pdcjenjivanje PC zajednice. Izdavanje steam mašina (gotove konfiguracije u rangu prosjek PC shopova) uz "revolucionarni" gamepad koji valja _urcu. To je njihov doprinos PC platformi . Vljda su mislil zgrnuti milijarde na tim "masinama"...kao da si prosječni gamer nezna sam složiti vlastiti PC od biranih komponeti.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ukoliko se bojkot nastavi, idući Metro bi mogao pr

Ma koga ćemo mi igrači to bojkotirati, isto tako se je govorilo za gta5 da ga nećemo kupit kad "napokon" izađe na pc pa se je po izlasku prodavao kao vruće kifle. Izdavač nas može eventualno baciti u drugi plan kao i rockstar ali da će baš tako baciti dio kolača...nemaju šta pametnije pisati.

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice