Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

poruka: 16
|
čitano: 5.949
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k".
15 godina
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Ovo je ludo tristo na sat. 

 

Pa kakav satelit može izdržati toliko opterećenje? 

Sumnjam da će ovo uspjeti u stvarnosti.  Jedno je model na računalu a drugo je stvarnost

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
dankodr kaže...

Ovo je ludo tristo na sat. 

 

Pa kakav satelit može izdržati toliko opterećenje? 

Sumnjam da će ovo uspjeti u stvarnosti.  Jedno je model na računalu a drugo je stvarnost

 Da, i ja mislim da je u prakci ovo maksimum što su prezentirali. Za veće težine i dimenzije te paralelno za veće brzine centrifugalna sila bilabi tolika da bi se sve raspalo. Plus, na rezini zemlje imati toliku brzinu znači otpor zraka koji bi eksplozivno sagorio projektil, kao što sagorjevaju meteori koji upadnu u atmosferu. Sve hipersonične brzine razni projektili postižu na većim visinama, i uz korištenje ablativnog štita. Uglavno, čim počne prezentacija u ovom stilu, sa glazbom iz 321 kuhaj masterchef i raznim "kontrolnim sobama" koje imitiraju nasu i slavlje (sjećšam se identične predstave za onaj hyperloop), već ti se pali "scamalarm". 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
overhaul kaže...
dankodr kaže...

Ovo je ludo tristo na sat. 

 

Pa kakav satelit može izdržati toliko opterećenje? 

Sumnjam da će ovo uspjeti u stvarnosti.  Jedno je model na računalu a drugo je stvarnost

 Da, i ja mislim da je u prakci ovo maksimum što su prezentirali. Za veće težine i dimenzije te paralelno za veće brzine centrifugalna sila bilabi tolika da bi se sve raspalo. Plus, na rezini zemlje imati toliku brzinu znači otpor zraka koji bi eksplozivno sagorio projektil, kao što sagorjevaju meteori koji upadnu u atmosferu. Sve hipersonične brzine razni projektili postižu na većim visinama, i uz korištenje ablativnog štita. Uglavno, čim počne prezentacija u ovom stilu, sa glazbom iz 321 kuhaj masterchef i raznim "kontrolnim sobama" koje imitiraju nasu i slavlje (sjećšam se identične predstave za onaj hyperloop), već ti se pali "scamalarm". 

 Steta sto vas dvojicu nisu zvali da im to objasnite prije nego su toliko paprike ulupali u projekt. 

Indoor Vision
10 godina
neaktivan
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Kako nam fino daju tehnologije koje su njima odavno zastarjele, fino im se ostvaruje plan...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Čudim se da ih Elon Musk nije kupio, on voli ovakve scam-ove...

scientia est potentia
 
3 5 hvala 0
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Na prvi pogled djelovalo mi je kao nešto što bi "dragi vođa" prezentirao, odnosno raketu koja leti 20-ak metara isl. međutim posjetio sam im stranice i imaju prilično jake i respektabilne investitore (firme), kao i velike hale s proizvodnjom, a i traže nove zaposlenike... vjerujem da su na tragu nečeg. Živi bili pa vidjeli, biti će mi vrlo drago vidjeti nešto što doista i funkcionira kako je navedeno.

 

 

Lijepi pozdrav,

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
Malo sutra. Pak netko mlati tuđim ku...m, ovaj, parama.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

 

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
Vuce kaže...
overhaul kaže...
dankodr kaže...

Ovo je ludo tristo na sat. 

 

Pa kakav satelit može izdržati toliko opterećenje? 

Sumnjam da će ovo uspjeti u stvarnosti.  Jedno je model na računalu a drugo je stvarnost

 Da, i ja mislim da je u prakci ovo maksimum što su prezentirali. Za veće težine i dimenzije te paralelno za veće brzine centrifugalna sila bilabi tolika da bi se sve raspalo. Plus, na rezini zemlje imati toliku brzinu znači otpor zraka koji bi eksplozivno sagorio projektil, kao što sagorjevaju meteori koji upadnu u atmosferu. Sve hipersonične brzine razni projektili postižu na većim visinama, i uz korištenje ablativnog štita. Uglavno, čim počne prezentacija u ovom stilu, sa glazbom iz 321 kuhaj masterchef i raznim "kontrolnim sobama" koje imitiraju nasu i slavlje (sjećšam se identične predstave za onaj hyperloop), već ti se pali "scamalarm". 

 Steta sto vas dvojicu nisu zvali da im to objasnite prije nego su toliko paprike ulupali u projekt. 

 Ulupali su ulagači i u nikolu, i još više u theranos. Lupaju i dalje i u hyperloop. To što ti briješ zove se podloga autoriteta, "appeal to authority": - nesmije se kritički promišljati svojom glavom, jer je netko uložio neke novce i jer su to amerikanci. 
Da se vratim na temu, postoje elektromagnetski akceleratori koji postižu i veće brzine. ALi je problem G sila. Evo gore na linku fer tehnički autoritet po tom pitanju, izračunao je da je na kraju kraka u izvedbenoj verziji u pitanju centrifugalna sila od 10 000 G. A pričamo o "lansiranju predmeta do 200kg. dakle 200 x 10 000 = 2 milijuna kilograma(?), i to u trajanju od sat i pol koliko sistemu treba da zavrti do potrebne brzine. Scott on je vrlo optimističan i pozitivan u praćenju najave, ali je lijepo objasnio tehničke probleme: npr. prilikom otpuštanja koje mora biti u mikrosekundu da pogodi izlaz, treba i rebalansiranje rotora - osovina mora trpjeti nešto što ju je opterećivalo stotine tisuća tona na nula tona u usto toj mikrosekundi. Naravno i on i svi mi se radujemo ako je to slučajno moguće, jer bi se uštedjela ogromna masa goriva i bučnog neekološkog sagorijevanja u amtosferi.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.11.2021 23:45 (overhaul).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
Točno to si i ja mislio čim sam vidio konfete. Onda i ove touch screen kontrole, sterilne sobe.... Sve izgleda fake.
Kakvi bi trebali bit materijali da izdrže centrifugu veće rakete?
Jedino što se tiče otpora zraka bi pomoglo da se lansira s veće nadmorske visine. Negdje s 5k metara. To bi puno značilo, mislim. Tko zna možda posluži vojsci za lansiranje balističkih raketa.
12 godina
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Englezi i Ameri su za vrijeme WWII napravili radarski upaljač za granate koji se ispaljivao iz topova pri 20000G i to sve koristeći elektronske cijevi, mislim da u 21st. možemo to isto postići sa dostupnom solid state tehnologijom. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2021 0:01 (ivanzu).
 
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
overhaul kaže...

 Ulupali su ulagači i u nikolu, i još više u theranos. Lupaju i dalje i u hyperloop. To što ti briješ zove se podloga autoriteta, "appeal to authority": - nesmije se kritički promišljati svojom glavom, jer je netko uložio neke novce i jer su to amerikanci.  

 Ovo se slazem 1000000%, koliko ljudi brani raznorazne scamove samo zato jer su "ulagaci i drzave ulozili".

 

Sto se teme tice, za razliku vecine scamova startupa koji se ovdje prezentiraju, ovi su barem napravili nekakav prototip koji koliko toliko funkcionira. Hoce li ikada profunkcionirati kako su oni to zamislili, ne bih znao, ali barem su napravili vise nego vecina "revolucionarnih" startupova koji se nikad nisu makli od lijepih 3D rendera.

15 godina
neaktivan
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

scientia est potentia
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
ivanzu kaže...

Englezi i Ameri su za vrijeme WWII napravili radarski upaljač za granate koji se ispaljivao iz topova pri 20000G i to sve koristeći elektronske cijevi, mislim da u 21st. možemo to isto postići sa dostupnom solid state tehnologijom. 

 Granate i bombe su manje više kompletno solidne (metal i eksploziv). Sateliti i slično nisu i nemogu izdržati desetke tisuća puta veću silu od gravitacije. smrvilo bi ih odmah.

Uz to, dok se vrte sila djeluje u jednom smjeru, u stranu, a onda kada ih pusti da odlete gore, odjednom sila je prema dolje. Nikakv satelit to neće preživjeti.

 

Kao što je netko već naveo, za tu konstrukciju treba imati protuuteg, sve to vrteći popriličnu masu na oba kraja.

Gdje će odletjeti protuuteg?

Šta je sa otporom zraka kada ta raketa iznenada hipersonično uđe u atmosferu na morskoj razini?

 

 

Treba jedno shvatiti, razlog zašto investitori ulažu u ovakve scam startup projekte i zašto uopće osnivač osniva taj startup je sljedeće: novac.

Napumpaj vrijednost startupa što više možeš, prodaj dionice malo po malo dok vrijednost raste, kada pukne balon i ljude shvate da je to teški bullshit (kao i Theranos, Hyperloop, Solar Roadways...), too bad za zadnje ljude koji su uložili, oni izvorni su do tada masno zaradili, a osnivač je na karibima.

 

Osnuj novi save-the-planet-co2-neutral-but-physically-impossible bullshit projekt sa fancy CGI trailerima, par tunela u kojima se nešto vozi/lansira i gdje ništa novo nije izmišljeno niti dokazano u vezi originalnih megalomanskih izjava i eto milijuna.

Bonus bodovi ako iz zraka isisavaš vodu (totalno nije odvlaživač zraka) ili CO2, iako se ništa korisno ne postiže time.

 

I to što znanstvenici i inženjeri rade na tome ništa ne znači - rade na tome jer su za to plaćeni, investitori pumpaju pare i vrijednost dionica. Možda dobiješ nešto dionica na početku startupa kao kod google gdje je kuhar dobio 40000 dionica koji sada vrijede milijune.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 23:19 (njonji).
16 godina
offline
Re: Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testira
njonji kaže...
ivanzu kaže...

Englezi i Ameri su za vrijeme WWII napravili radarski upaljač za granate koji se ispaljivao iz topova pri 20000G i to sve koristeći elektronske cijevi, mislim da u 21st. možemo to isto postići sa dostupnom solid state tehnologijom. 

 Granate i bombe su manje više kompletno solidne (metal i eksploziv). Sateliti i slično nisu i nemogu izdržati desetke tisuća puta veću silu od gravitacije. smrvilo bi ih odmah.

Uz to, dok se vrte sila djeluje u jednom smjeru, u stranu, a onda kada ih pusti da odlete gore, odjednom sila je prema dolje. Nikakv satelit to neće preživjeti.

 

Kao što je netko već naveo, za tu konstrukciju treba imati protuuteg, sve to vrteći popriličnu masu na oba kraja.

Gdje će odletjeti protuuteg?

Šta je sa otporom zraka kada ta raketa iznenada hipersonično uđe u atmosferu na morskoj razini?

 

 

Treba jedno shvatiti, razlog zašto investitori ulažu u ovakve scam startup projekte i zašto uopće osnivač osniva taj startup je sljedeće: novac.

Napumpaj vrijednost startupa što više možeš, prodaj dionice malo po malo dok vrijednost raste, kada pukne balon i ljude shvate da je to teški bullshit (kao i Theranos, Hyperloop, Solar Roadways...), too bad za zadnje ljude koji su uložili, oni izvorni su do tada masno zaradili, a osnivač je na karibima.

 

Osnuj novi save-the-planet-co2-neutral-but-physically-impossible bullshit projekt sa fancy CGI trailerima, par tunela u kojima se nešto vozi/lansira i gdje ništa novo nije izmišljeno niti dokazano u vezi originalnih megalomanskih izjava i eto milijuna.

Bonus bodovi ako iz zraka isisavaš vodu (totalno nije odvlaživač zraka) ili CO2, iako se ništa korisno ne postiže time.

 

I to što znanstvenici i inženjeri rade na tome ništa ne znači - rade na tome jer su za to plaćeni, investitori pumpaju pare i vrijednost dionica. Možda dobiješ nešto dionica na početku startupa kao kod google gdje je kuhar dobio 40000 dionica koji sada vrijede milijune.

 

 Sa svime se slažem, dobro primjećena pojava. Ulagači ulažu, ali često ne onako kako se čini - ima milijun razloga zašto netko kupuje modernu umjetnost za desetke mlijuna ili digitalni token, najmanji je predmet kupnje. Isto je  sa ovime. Evo, thunderfoot je našao laku metu pa je napravio još jedan nastavak. U komentarima su mnogi inžinjeri i prilično su iste probleme kao i mi, i pored njegovih izračuna naveli. Zgodno je primjetiti i da je thunderfoot skužio iz onih 8 sekundi aktualne akcije (mimo sata konferencijske reklame i hajpanja) da je projektil izletio pod krivim kutem, da je balistički letio van kontrole rotirajući se u svim smjerovima i da je sve skupa bilo puno sporije od navedenih "podataka" koje su usput u onoj "kontrolnoj sobi" zamutili na ekranima. 


I da, i ja radim kojekakva sranja jer su narudžbe za firmu. Naravno radije sam anoniman kod takvih pojava, ali netko može reći "aha, evo to mora da je ok kad im rade stručnjaci..."

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.11.2021 20:58 (overhaul).
16 godina
offline
Umjesto kompliciranih i skupih raketa: testirano k

Nastavljaju s testiranjima, snimak kamerom iz ispaljenog projektila. Brzina u ovom testu je 1000 mph, postignuta visina od 7620 m. Impresivno.

Bonus bodovi za zakrivljenu Zemlju na kraju videa.

Čini se da momci i cure vjeruju u svoj projekt, ako samo na kraju dobijemo snimke zakrivljene Zemlje biti će dobro, neke nove tehnologije i čvršće materijale još bolje. A ako fakat uspiju riješiti i ispaljivanje satelita mase 200 kg bez spaljivanja goriva pri svakom lansiranju, zaslužili su besplatne blowjobove/cunnilinguse doživotno!

Gledam te!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice