Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

poruka: 36
|
čitano: 8.734
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin".
16 godina
odjavljen
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Antisemitizam 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Freak Show Inc.
 
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Da, vjerojatno ništa od toga. Ali bih jako volio da smo svi u krivu i da to nije "scam".

 

(malo teorije zavjere) Čak i da je ovo istina, bi li "giganti farmacije" dopustili takav "jeftin" lijek kad oni zarađuju puno $$ na postojećim terapijama (i troše puno $$ na razvoj istih)? Vjerojatno bi ih netko odmah kupio (i provjeravao tu terapiju idućih 10tak godina).

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

postoji i institucija tzv. "djelomične prijevare", odn. poluistine. bumo vidli. tak im je malo falilo love za peptide ... samo da su prodali onu avionsku kramu svetransparentnom "ratniku i poglavici" croatan indijanaca

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Već vidim Kujundžića kako kupuje patent za taj lijek. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Čim sam pročitao vijest u novinama, istog sam trenutka znao da će se Berecki, dežurni komentator medecine u Rvata i šire, napisati osvrt na taj tekst koji je proletio internetom.

Meni nije trebalo ni da pročitam do kraja: sve je bilo napisano toliko nekritički, amaterski i utopistički, da jednostavno nije moglo biti istinito. Djeluje za sve rakove, od prvoga dana, vrlo jeftino, dostupno... 

 

Popušio bih priču da sam teško bolestan. Ovako, zavaravanje bolesnih s nadom u izliječenje najgori je vid lažnih vijesti i manipulacije. Ako ima pravde među Židima, neka procesuiraju dotičnu gospodu. 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Preskakao sam svjesno ovu vijest na svim portalima. Izgleda da sam dobro uradio.
morrisoN
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin
Ovo je vrhunac prevare - za naiavne: nemaju vremena ni novca da napišu znanstveni rad! Pa pisanje znanstvenog rada je najmanji i najlakši posao u cijelom istraživanju. Ne treba potrošiti više od deset radnih dana, a ne stoji ništa. Samo mi nije jasno tko i zašto plasira ovakve vijesti.
 
16 0 hvala 1
16 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Znate ono kada odavno više niste n00b, nego prekaljeni internetski nerd, matora džomba koja već godinama skuplja iskustvo na internetskim forumima, newsima, portalima i društvenim mrežama? Ono kada otprve, nakon ovlaš bačenog pogleda na pristigli e-mail možete frknuti nosom i reći: „Ovo je scam, to je hoax, to je neka jadna verzija nigerijskog e-mail podvaljivanja muda pod bubrege lažnim bankarskim transakcijama! Kako netko može još uvijek padati na takve jeftine i prozirne fore kojima se naivcima pokušava izmamiti novac?“

 

 

Hahaha, tocno kako sam se ja osjecao kad sam vidio prvi put ovu vijest. (zapravo sam slicne vijesti procitao 500 puta)

- Psiho246
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Ovo je bio vjerojatno najjeftiniji marketinski stunt koji je dosegao naslovnice najskupljih portala - NYT, WSJ, Forbes, BBC... 

 
2 0 hvala 0
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

A obitelji kojima dragi clan umire od raka hvataju se za bilo kakve slamke pa tako i za ovakve vijesti.

 

Stvarno je nemoralno plasirati ovakve vijesti. Ruzno! Mislim nije to da su otkrili lijek za ćelavost ili kremu za trajno izbjeljivanje čmara pa ajde boli nas k. pisite sto zelite. Ovdje se radi o tome da ljudi nemaju nikakve druge mogucnosti nego tjesiti se misljenju da ce se dogoditi neki breakthrough i da ce si moci spasiti zivot umjesto lezati i cekati da te bolest uzme.

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
I vi u bugu ste otkrili ameriku....pa i nama nasi izabrani politicari obecavaju med i mljeko pa nevidimo podkrijepljene dokaze vec skoro 30 godina....cim vidim da neki kod nas zinu odma znam da je fake news.... da se bar i oni mogu uklonit i kaznit zbog tog izgovorenog....
VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2019 23:57 (jocommb).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

dragi Igore, lega....

ovaj članak je uoće nepotreban i drž se svojih "bisera" jer su ultra dobri. 

iako npr moja osobnost zna za njih puno, mislim da za barem njih 60% nisam nikada čuo.

za čudesne "univezalne" "lijekove protivu "raka" i načine liječenja istoga" protivu "svih" vrsta kancera  sam čuo/čitao još osamdesetih a crackpotovi su nastavili s tim ludilom posebno pojavom interneta.

 

ako su takvu glupost i objavili "doktori" to je dokaz da su i vrhunski liječnici ili znanstvenici samo ljudi, i ništa drugo. 

ako ti JE završni cilj, nakana bio/bilo "to" objasniti,  samo naprijed 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 2:56 (Anđeo bez falinge).
 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
mrmlj kaže...

Da, vjerojatno ništa od toga. Ali bih jako volio da smo svi u krivu i da to nije "scam".

 

(malo teorije zavjere) Čak i da je ovo istina, bi li "giganti farmacije" dopustili takav "jeftin" lijek kad oni zarađuju puno $$ na postojećim terapijama (i troše puno $$ na razvoj istih)? Vjerojatno bi ih netko odmah kupio (i provjeravao tu terapiju idućih 10tak godina).

 da je netko izmislio, izumio lijek protiv svih mogućih rakonja, misliš li stvarno u današnje vrijeme da "to" ne bi izletilo na internetu, koliko god "zle" farma kompanije bile protiv toga i pokušale takav izum sakriti ili plasirati za svoju dobrobit ?!

 

u današnje vrijeme je to nemoguće.

inače, zašto više nema pojedinaca izumitelja poput nekadašnjih "junaka" izumitelja....

zato jer na projektima radi dvadesetak znanstvenika pa i naš vrli Ivan Đikić ne može sve "sam"...

 

trenutno mi je prijateljica na kemoterapiji.. nikada nije trošila duhan, nikada nije pila alkohol, bavi se i u pedesetim godinama sportom.... od kad ju znam ima "idealnu" kilažu, dakle, visina vs težina.. dobro ju poznajem i znam da se je hranila "zdravo" iiiiiii..... odjednom se pojavila "kvržica" unutar dojke koje se nakon biopsije pokazala kao zloćudna tvorevina....

 

zašto ? kako ? netko se ubija od hrane, ne živi zdravo, previše pije, puši, i nikada kancera.

 

ne moram pametnima dalje objašnjavati, nego doc zna da puno djece dobije karcinom... 

što su oni jeli pogrešno, koje su im misli bile pogrešne da bi uzrok bio psihosomatika, nisu alkosi, zašto ?????

 

možda nam to može objasniti naš vrhunski biokemičar gdin..@danen

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 3:18 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Pa neka izliječe nekoliko ljudi uz neovisnu stručnu provjeru sa tih 100k dolara i eto love koliko hoćeš sa svih strana. Tu će milijuni biti u igri. Na žalost oni bi love bez ičega konkretnog. Šteta.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Oldy kaže...
Tu će milijuni biti u igri. Na žalost oni bi love bez ičega konkretnog. Šteta.

 PARa (novac) doks...

 

kako će dobiti novac od bilo koga kada je "istraživanje" i na kraju njihov zaključak samo nedokazana tvrdnja.

 

izumi ti npr način kako pobijediti gravitaciju u svemiru za astronaute i eto ti novaca koliko god hoćeš.

ili misliš da to "netko" koči, usporava, ne želi objaviti ?!

ponavljam da je to nemoguće u današnje vrijeme i ENDE.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
danen kaže...
Ovo je vrhunac prevare - za naiavne: nemaju vremena ni novca da napišu znanstveni rad! Pa pisanje znanstvenog rada je najmanji i najlakši posao u cijelom istraživanju. Ne treba potrošiti više od deset radnih dana, a ne stoji ništa. Samo mi nije jasno tko i zašto plasira ovakve vijesti.

 Upravo to. Kako opis vlastitog istraživanja i objava rezultata koje i tako navodno rade, može biti prepreka samome sebi? Ono; "nisam riješio zadaću jer sam odlučio raidije posvetiti vrijeme na rješavanje zadataka iz zadaće".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Anđeo bez falinge kaže...

inače, zašto više nema pojedinaca izumitelja poput nekadašnjih "junaka" izumitelja....

zato jer na projektima radi dvadesetak znanstvenika pa i naš vrli Ivan Đikić ne može sve "sam"...

 

trenutno mi je prijateljica na kemoterapiji.. nikada nije trošila duhan, nikada nije pila alkohol, bavi se i u pedesetim godinama sportom.... od kad ju znam ima "idealnu" kilažu, dakle, visina vs težina.. dobro ju poznajem i znam da se je hranila "zdravo" iiiiiii..... odjednom se pojavila "kvržica" unutar dojke koje se nakon biopsije pokazala kao zloćudna tvorevina....

 

zašto ? kako ? netko se ubija od hrane, ne živi zdravo, previše pije, puši, i nikada kancera.

 

ne moram pametnima dalje objašnjavati, nego doc zna da puno djece dobije karcinom... 

što su oni jeli pogrešno, koje su im misli bile pogrešne da bi uzrok bio psihosomatika, nisu alkosi, zašto ?????

 

možda nam to može objasniti naš vrhunski biokemičar gdin..@danen

  

 Eh Đikić je upravo primjer koliko je istraživanje kompleksno i koliko neatraktivno i nepojmljivo običnom čitatelju. Veliki timovi posvećuju čitave karijere na otkrivanje mehanizama funkcioniranja jedne jedine bjelančevine (ovdje Rpn13 koja djeluje kao novi receptor za razgradnju bjelančevina na proteazomu) I takvih je timova tisuće, svaki radi na nekom zakukuljenom sitnom mehanizmu i analizi nekog djelovanja ne neki dio nečega u određenim situacijama. Nemoguće je tako složeni problem koji smo strpali u pojam "karcinom" rješavati jednom metlom.
...
Što se tiče vaše kolegice, sjećam se da je bilo ozbiljnih sumnji da karcinom na dojkama može u određenim uvjetima izazvati - sastojak ženskih krema i dezodoransa paraben. Naravno nije to tako jednostavno, mora se vjerojatno preklopiti mnogo loših kockica da se zlo zakotrlja.
Karcinome koje dobijaju djeca su pak najčešće genetski okinuti i nažalost vrlo agresivni. Uglavnom, karcinomi su preopširni i prerazličiti, pogotovo u kombinaciji sa ljudima koji su također međusobno različiti.
Nevjerojatno mi je samo koliko raste taj jaz između totalnih ignorantskih ali glasnih i bahatih neznalica i ljudi koji su otišli toliko u istraživanjima da su i upućenijem čitatelju ako nije specijalist u tom polju - kao strani jezik.
Naravno da neznalica voi pojednostavniti problem i rješenje pa pribjegava anegdotama, tako da imamo s jedne strane dio bolesnika koji bi se liječio kao u srednjem vijeku - puštanjem zle krvi i molitvom, a s druge totalno nedokučivu i nerazumljivu nauku i u sredini dosta dehumaniziranu medicinu i farmaceutiku koja često iz zasićenja dnevnim protokom bolesnika često ne pokušava odgovorno dijagnosticirati ljude i promisliti terapiju... 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin
Još nešto što se tiče objavljivanja rezultata. Danas je u znanosti zapravo problem što se više objavljuje nego istražuje, jer se znanstvenici ne vrednuju postignutim razultatima nego brojem objavljenih radova. Darwin je dvadeset godina pisao knjigu o evoluciji, u naše bi vrijeme u tih dvadeset godina napisao na istu temu 100 znanstvenih radova i prikazao rezultate, preliminirane i svakakve, na dvadesetak stručnih skupova. I još: patentiranje nije prepreka objavljivanju - samo treba prvo patentirati, a onda objaviti - ne obratno.
 
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

čudna smo mi nacija, ove znanstvenike tražimo dokaze za ono što tvrde prije nego ih uzdignemo na pijedestal, štoviše ismijavamo ih zbog nebuloznih tvrdnji, dok je jedan naš poznati izumitelj na pijedestalu već godinama i njemu bezuvjetno vjerujemo na riječ. bogme čudno. lol.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
BarbaVeli kaže...

 

Popušio bih priču da sam teško bolestan. Ovako, zavaravanje bolesnih s nadom u izliječenje najgori je vid lažnih vijesti i manipulacije. Ako ima pravde među Židima, neka procesuiraju dotičnu gospodu. 

A cuj, lazno je, al opet ce neki naivac u terminalnom stupnju raka pozivjet malko duze iscekujuci dolazak ovog cudesnog lijeka... Svako zlo za neko dobro 

7 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Stric_Jura kaže...

OK, a zašto je antisemitizam ako se uglavnom misli na Židove? zar nisu i Arapi Semiti?

 

i sve uglavnom proizlazi iz odnosa tih dvaju naroda, taj antisemitizam (ak držiš stranu jednima kontra drugih, kako može biti antisemitizam?).....

 
Zašto je homofobija izraz za netrpeljivost prema osobama homoseksualnih sklonosti?

homo,hominis (m) - čovjek
phobia - strah

Valjda zato jer je takav izraz usvojen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.2.2019 10:12 (Neuk).
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin
Uzrok antisemitizma nisu odnosi Izraelaca i Palastinaca, Židova i Arapa, ta je pojava mnogo starija. Osnovni je problem što se Židovi, zbog specifične kulture i vjere, nisu mogli integrirati u nacionalne zajednice, a te zajednice opet nisu bile dovoljno demoktatske, tj. tolerantne prema strancima. Antisemitizma je naročito bilo na istoku, u Rusiji i Ukrajini. Ako čitamo biblijsku priču o egipatskom ropstvu, jasno je da se Židovi, kao pastiri, nisu mogli integrirati u egipatski ekonomski sustav, bilo da budu ratari ili pak građevinski radnici (izgradnja hramova i piramida). Sličnu situaciju smo vidjeli u SAD glede Indijanaca, a i kod nas vidimo u pogledu integracije Roma. Prisilili smo jedan nomadski narod da se ne seli, nego da živi na jednom mjestu, u neljudskim uvjetima. Eto toliko o "civliziranju divljaka".
 
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

ne znam baš....

 

Židove nikad nisu primarno označavali kao Semite, dok je homofobia nastala kao reakcija na homoseksualnost.... iako se ševimo uglavnom muški s ženama, + sve druge kombinacije, a svi smo pripadnici homo sapiens sapiens  vrste

 

pa dakle homofobia je vezano uz homoseksualnost (koliko god ona bila krivo imenovana)...

 

no uglavnom, trže maglu ti istraživači...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin

Držite se teme ili idu kartoni.

Usput, etimologija homoseksualnosti i homofobije nema veze s "homo" lat. - muškarac, već s homo - grč. isto ili jednako. 

 
6 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Drago kaže...

Držite se teme ili idu kartoni.

Usput, etimologija homoseksualnosti i homofobije nema veze s "homo" lat. - muškarac, već s homo - grč. isto ili jednako. 

 dalm.: homo - pođimo 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Anđeo bez falinge kaže...
mrmlj kaže...

Da, vjerojatno ništa od toga. Ali bih jako volio da smo svi u krivu i da to nije "scam".

 

(malo teorije zavjere) Čak i da je ovo istina, bi li "giganti farmacije" dopustili takav "jeftin" lijek kad oni zarađuju puno $$ na postojećim terapijama (i troše puno $$ na razvoj istih)? Vjerojatno bi ih netko odmah kupio (i provjeravao tu terapiju idućih 10tak godina).

 da je netko izmislio, izumio lijek protiv svih mogućih rakonja, misliš li stvarno u današnje vrijeme da "to" ne bi izletilo na internetu, koliko god "zle" farma kompanije bile protiv toga i pokušale takav izum sakriti ili plasirati za svoju dobrobit ?!

 

u današnje vrijeme je to nemoguće.

inače, zašto više nema pojedinaca izumitelja poput nekadašnjih "junaka" izumitelja....

zato jer na projektima radi dvadesetak znanstvenika pa i naš vrli Ivan Đikić ne može sve "sam"...

 

trenutno mi je prijateljica na kemoterapiji.. nikada nije trošila duhan, nikada nije pila alkohol, bavi se i u pedesetim godinama sportom.... od kad ju znam ima "idealnu" kilažu, dakle, visina vs težina.. dobro ju poznajem i znam da se je hranila "zdravo" iiiiiii..... odjednom se pojavila "kvržica" unutar dojke koje se nakon biopsije pokazala kao zloćudna tvorevina....

 

zašto ? kako ? netko se ubija od hrane, ne živi zdravo, previše pije, puši, i nikada kancera.

 

ne moram pametnima dalje objašnjavati, nego doc zna da puno djece dobije karcinom... 

što su oni jeli pogrešno, koje su im misli bile pogrešne da bi uzrok bio psihosomatika, nisu alkosi, zašto ?????

 

možda nam to može objasniti naš vrhunski biokemičar gdin..@danen

 

 

 Slaba kontrola kvaliteta hrane, vode za pice itd. 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/inspekcija-otkrila-hrvatima-se-prodaje-hrana-zarazena-bakterijama-i-plijesni/2060651.aspx

15 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
mrmlj kaže...

Da, vjerojatno ništa od toga. Ali bih jako volio da smo svi u krivu i da to nije "scam".

 

(malo teorije zavjere) Čak i da je ovo istina, bi li "giganti farmacije" dopustili takav "jeftin" lijek kad oni zarađuju puno $$ na postojećim terapijama (i troše puno $$ na razvoj istih)? Vjerojatno bi ih netko odmah kupio (i provjeravao tu terapiju idućih 10tak godina).

 

Troje ljudi može čuvati tajnu, samo ako je dvoje od njih mrtvo. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski
Anđeo bez falinge kaže...

 eto, opet pišete o stvarima, relativnim problemima koji moguće nisu točni. čovječe, jedan od boljih prijatelja mi je Papo Željko...

 

 Ovo fakat nema veze sa temom, ali primjenjujete anegdotalne primjere kao dokaz - a kao što to ne funkcionira u prirodnoj znanosti, tako ni u socijologiji. Mislim da Danen priča o povijesnim korijenima koji dijelom pokušavaju pojasniti zašto je neka skupina zadržala distinkcijski identitet (poput recimo gradišćanskih hrvata), a ne o današnjem vremenu sa željkom... 
Neznam dali je spomenuto, ali vrlo sličan članak koji debunka ovu "univerzalan lijek za rak, čukljeve i kurje oči" se nalazi i na indexu, pa ako se kome da usporediti (i nadopuniti info), evo.
https://www.index.hr/vijesti/clanak/sto-stoji-iza-bombasticne-izraelske-najave-o-lijeku-za-rak-bez-nuspojava/2060575.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Univerzalni lijek za rak koji bi i nigerijski prin
"Molitva Aleinu zahvaljuje Bogu što Židove nije načinio poput drugih naroda svijeta koji ne znaju pravoga Boga. Zbog tih riječi židovski je ponos često djelovao poput oholosti. Čak je i modernim židovskim misliocima zbog toga bilo nelagodno u europskom okruženju... Tako je spoznaja o izabranosti bila sredstvo za čuvanje trajanja židovskog naroda." (Julija Koš, Alef bet židovstva, vlastita naklada potpomognuta fondacijom Memorial Foundation of Jewish Culture, New York, 1999, str. 54). Daleko je od mene antisemitizam, kao uostalom diskriminacija i mržnja prema bilo kojem narodu. Samo sam htio reći da je antisemitizam stariji od Hitlera i da nije pao s Marsa. On ima svoje društvene korijene i uzroke, kao što ih uostalom ima svaka društvena pojava.
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice