Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona

poruka: 5
|
čitano: 2.798
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona".
15 godina
offline
Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona

Isto bilo sa Typhoonom, pa na kraju Francuzi napravili Rafale koji šije Typhoona.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona

 

DE koči program. Bi, ne bi. A, Francuzi čuvaju svoje nuklearne vojne tajne. Najbolje bez obzira na troškove da FRA sama krene dalje. A, i tko zna kako će svijet izgledati 2040. godine?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona

Problemi u suradnji započeli su kada se projektu priključila Španjolska, pa je podjela rada, troškova i radnih mjesta između Njemačke i Francuske, koja je bila 50:50, razdijeljena na trećine. U novom omjeru snaga ne postoji, navodno, jasni voditelj projekta. Ranije je to bio Dassault, no s obzirom na to da njemački i španjolski udio u projektu sada predstavlja Airbus, omjer snaga nije ravnopravan. Osim toga nije sasvim jasno kako će se podijeliti intelektualno vlasništvo nad novim tehnologijama koje unutar projekta budu razvijene.

 

Meni je tu sad nejasno u čemu je problem. 

 

Bio je vodeći Dassault a sada je vodeći Airbus koji predstavlja Njemački i Španjolski.  

Airbus je inaće kompanija sa sjedištem u Francuskoj, i nije mi jasno gdje je sada tu problem, i dalje je to Francuska kompanija ? 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog aviona

Kad je vojska i naoružanje u pitanju, uvijek će država za sebe držati neke svoje tajne bez obzira na sve velike europske kolaboracije. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upitan je daljnji razvoj europskog borbenog av
Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko koštaju dijelovi aviona bez sklapanja, pa usporediti.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice