Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina

poruka: 56
|
čitano: 25.753
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina".
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
flatino kaže...
Ajd molim te prvo nauči pristojno diskutirati, onda možemo o kriptu.

 Hah, mogu ja biti pristojan koliko god treba, al to neće promjeniti činjenicu da je kripto prevara.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
wyks kaže...

 Hah, mogu ja biti pristojan koliko god treba, al to neće promjeniti činjenicu da je kripto prevara.

 

 

 Stalno slušam to kako je kripto prevara, ali nitko da mi kaže tko tu koga vara i kad će mene netko prevariti u kriptu?

3 godine
offline
Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina

Kad izgubiš novce u banci to je "sistemski rizik", a kad izgubiš novce u kriptu to je prevara :)

Ruhe im Puff
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
dejo6 kaže...
wyks kaže...

 Hah, mogu ja biti pristojan koliko god treba, al to neće promjeniti činjenicu da je kripto prevara.

 

 

 Stalno slušam to kako je kripto prevara, ali nitko da mi kaže tko tu koga vara i kad će mene netko prevariti u kriptu?

 https://mashable.com/article/ftx-missing-customer-funds

9 milijardi po vlastitom priznanju, ja bi reko da je mnogo 😂

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc

Po tome je fiat još veća prevara jer tamo još više novca nestaje.

11 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
dejo6 kaže...
wyks kaže...

 Hah, mogu ja biti pristojan koliko god treba, al to neće promjeniti činjenicu da je kripto prevara.

 

 

 Stalno slušam to kako je kripto prevara, ali nitko da mi kaže tko tu koga vara i kad će mene netko prevariti u kriptu?

 

Kaj nije crypto ponzi scheme na steroidima?

10 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
Nek se ljudi zabavljaju. Netko zarađuje na drogi, netko na kriptu, netko na namještenim natječajima. Tako je to od početka civilizacije. Zarađivat će se gdje god se može. I to je okej, takva smo vrsta, borba za resurse i moć.

Samo prestanite više prditi s glupostima iz crkve sv. Kripta i zlim bankama, fiatu i ininim pizdama materinama (da prostite) jer ni sami u te gluposti ne vjerujete. Pobogu valuta vam se temelji na koliko puta se zupčanik okrenuo u brojilu struje. 99,99% vas je ušlo u kripto da okrenete lovu. I to je sasvim u redu. Onih 0.1% su zaluđeni fanatici koji se bore protiv korporativno bankovnog zla, alatima koji (oh the irony) su došli iz tih sektora.

Tako da zarađujete, gubite, koga briga. 🙂
Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 21:35 (Entry Point).
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
wyks kaže...

 https://mashable.com/article/ftx-missing-customer-funds

9 milijardi po vlastitom priznanju, ja bi reko da je mnogo 😂

 

To sto je projebao FTX je sitnis u usporedbi sa Credit Suisse.

2 godine
online
Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina

Spasi me državo, jer mi onaj Amerikanac traži da mu isplatim 50 milijuna dolara koje ima na našemu računu, a mi smo nelikvidni..

 

Banke i "normalna" valuta su sigurni kao bureg s tumorom na sebi u loju.

 

Naša država garantira 100 tisoć € ako banka propadne, a ostalo (imam 5 milijuna €) ma beži bre budalo.... 

 

https://balkans.aljazeera.net/news/economy/2023/3/16/svicarska-centralna-banka-spremna-pomoci-posrnuloj-credit-suisse

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 5:46 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
Entry Point kaže...
Nek se ljudi zabavljaju. Netko zarađuje na drogi, netko na kriptu, netko na namještenim natječajima. Tako je to od početka civilizacije. Zarađivat će se gdje god se može. I to je okej, takva smo vrsta, borba za resurse i moć.

Samo prestanite više prditi s glupostima iz crkve sv. Kripta i zlim bankama, fiatu i ininim pizdama materinama (da prostite) jer ni sami u te gluposti ne vjerujete. Pobogu valuta vam se temelji na koliko puta se zupčanik okrenuo u brojilu struje. 99,99% vas je ušlo u kripto da okrenete lovu. I to je sasvim u redu. Onih 0.1% su zaluđeni fanatici koji se bore protiv korporativno bankovnog zla, alatima koji (oh the irony) su došli iz tih sektora.

Tako da zarađujete, gubite, koga briga. 🙂

 

Slažem se s tobom. Osobno sam vrlo pristojno zaradio na kriptu ali ne smatram to nekim dostignućem. Pretpostavio sam uspjeh kripta, ne trebaš biti teški mudrac da shvatiš da će glavni motor rasta biti ljudska pohlepa, sve ostalo su priče za malu djecu. Osobno poznam par teških morona koji su dobrano zaradili na kriptu a uložili su jer "To raste"  Mislim da im ni dan-danas nije skroz jasno što je kripto. No dobro, svrstavati se na stranu za ili protiv kripta, kao da je to maltene neko živo biće meni osobno nema smisla. A drugi nek rade kako žele.

 

 

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc

Kapetan Nemo Realno govoris, slicnog sam misljenja. Glavni motor rastu kripta je ljudska pohlepa. Svijet nam odlazi u kurac, jebe te sef, jebe te cijena nekretnine gdje je kvadrat 3 mjesecne (pune) place, jebu te 30-50% vise cijene hrane, rezije koje rastu i sve veci pritisak s drustvenih mreza i inih izvora da imas novaca, kao i guranje likova i likica koji 'imaju novaca'. 

 

Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti. Nijedna 'tehnologija' iz kripta ne treba token i radi bez tokena. ETH radi odlicno i na 4000 i na 100 (radi jos bolje na 100 no to je druga tema). Ali to sve je totalno nebitno, ljudi ce uvijek htjeti brzu lovu, sporu lovu ili jednostavno loto listic da jednom nekad i oni budu bogati (iz svog gledista). Najveci kripto usecase je loto listic u obliku obicnih tokena za obicne ljude, s puno puno vecom sansom da se dobitak ostvari. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.3.2023 16:35 (gnautix).
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
gnautix kaže...

Kapetan Nemo Realno govoris, slicnog sam misljenja. Glavni motor rastu kripta je ljudska pohlepa. Svijet nam odlazi u kurac, jebe te sef, jebe te cijena nekretnine gdje je kvadrat 3 mjesecne (pune) place, jebu te 30-50% vise cijene hrane, rezije koje rastu i sve veci pritisak s drustvenih mreza i inih izvora da imas novaca, kao i guranje likova i likica koji 'imaju novaca'. 

 

Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti. Nijedna 'tehnologija' iz kripta ne treba token i radi bez tokena. ETH radi odlicno i na 4000 i na 100 (radi jos bolje na 100 no to je druga tema). Ali to sve je totalno nebitno, ljudi ce uvijek htjeti brzu lovu, sporu lovu ili jednostavno loto listic da jednom nekad i oni budu bogati (iz svog gledista). Najveci kripto usecase je loto listic u obliku obicnih tokena za obicne ljude, s puno puno vecom sansom da se dobitak ostvari. 

 "Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti".
Totalno se slažem.

Zato je kripto savršena investicija.Jednostavno kupiš jače dipove i zaradiš.

Upravo traje moderna kripto "zlatna groznica",a ljudi se tu kolju ko ima veču "lopatu" i čija bu lopata pukla prije,umjesto da iskoriste priliku i "kopaju". 

14 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
danko99 kaže...
gnautix kaže...

Kapetan Nemo Realno govoris, slicnog sam misljenja. Glavni motor rastu kripta je ljudska pohlepa. Svijet nam odlazi u kurac, jebe te sef, jebe te cijena nekretnine gdje je kvadrat 3 mjesecne (pune) place, jebu te 30-50% vise cijene hrane, rezije koje rastu i sve veci pritisak s drustvenih mreza i inih izvora da imas novaca, kao i guranje likova i likica koji 'imaju novaca'. 

 

Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti. Nijedna 'tehnologija' iz kripta ne treba token i radi bez tokena. ETH radi odlicno i na 4000 i na 100 (radi jos bolje na 100 no to je druga tema). Ali to sve je totalno nebitno, ljudi ce uvijek htjeti brzu lovu, sporu lovu ili jednostavno loto listic da jednom nekad i oni budu bogati (iz svog gledista). Najveci kripto usecase je loto listic u obliku obicnih tokena za obicne ljude, s puno puno vecom sansom da se dobitak ostvari. 

 "Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti".
Totalno se slažem.

Zato je kripto savršena investicija.Jednostavno kupiš jače dipove i zaradiš.

Upravo traje moderna kripto "zlatna groznica",a ljudi se tu kolju ko ima veču "lopatu" i čija bu lopata pukla prije,umjesto da iskoriste priliku i "kopaju". 

 Zar nije "opce poznato" da su oni sto su "kopali" u zlatnoj groznici vecinom "popusili" i to dobrano a zaradili svi sto su im "lopate" prodavali? Povijest se ponavlja...

2 godine
neaktivan
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
konjRR kaže...
danko99 kaže...
gnautix kaže...

Kapetan Nemo Realno govoris, slicnog sam misljenja. Glavni motor rastu kripta je ljudska pohlepa. Svijet nam odlazi u kurac, jebe te sef, jebe te cijena nekretnine gdje je kvadrat 3 mjesecne (pune) place, jebu te 30-50% vise cijene hrane, rezije koje rastu i sve veci pritisak s drustvenih mreza i inih izvora da imas novaca, kao i guranje likova i likica koji 'imaju novaca'. 

 

Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti. Nijedna 'tehnologija' iz kripta ne treba token i radi bez tokena. ETH radi odlicno i na 4000 i na 100 (radi jos bolje na 100 no to je druga tema). Ali to sve je totalno nebitno, ljudi ce uvijek htjeti brzu lovu, sporu lovu ili jednostavno loto listic da jednom nekad i oni budu bogati (iz svog gledista). Najveci kripto usecase je loto listic u obliku obicnih tokena za obicne ljude, s puno puno vecom sansom da se dobitak ostvari. 

 "Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti".
Totalno se slažem.

Zato je kripto savršena investicija.Jednostavno kupiš jače dipove i zaradiš.

Upravo traje moderna kripto "zlatna groznica",a ljudi se tu kolju ko ima veču "lopatu" i čija bu lopata pukla prije,umjesto da iskoriste priliku i "kopaju". 

 Zar nije "opce poznato" da su oni sto su "kopali" u zlatnoj groznici vecinom "popusili" i to dobrano a zaradili svi sto su im "lopate" prodavali? Povijest se ponavlja...

Ja ne bih zabijao glavu u pijesak. Ako vadis profite kontinuirano ne postoji sansa da 'popusis'. Znam vise ljudi koji su popusili nego zaradili ne zato sto nisu na papiru imali nikakav profit nego jer drze zauvijek. Ili kockaju na poluzi (leverage) itd. Tvoj coin ode 10x umjesto da prodas jedan dio ili pola drzis ti docekas da se opet spusti nazad na 0, to je pohlepa. Naravno ako kupis vrh mijenja situaciju ali kao sto znamo ovog momenta sigurno ne kupujes vrh.

 

Po meni, u kriptu nije tesko zaraditi novac, tesko je zadrzati ga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 10:43 (gnautix).
7 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
konjRR kaže...

 Zar nije "opce poznato" da su oni sto su "kopali" u zlatnoj groznici vecinom "popusili" i to dobrano a zaradili svi sto su im "lopate" prodavali? Povijest se ponavlja...

Upravo to, a kod zlata je još gore kaj više od 70% ide za nakit i industriju, a sad kad tržište krahira ode to masovno dole.

Zato sad ni ne treba investirat u zlato, nego čekat pad i onda kupovat, pa ako se ikad svjetska ekonomija oporavi to je čista zarada.

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.

 

P.S. a pogotovo ne investirat u nekretnine, taj vlak je odavno prošao.

 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 11:14 (fer-de-lance).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
fer-de-lance kaže...
konjRR kaže...

 Zar nije "opce poznato" da su oni sto su "kopali" u zlatnoj groznici vecinom "popusili" i to dobrano a zaradili svi sto su im "lopate" prodavali? Povijest se ponavlja...

Upravo to, a kod zlata je još gore kaj više od 70% ide za nakit i industriju, a sad kad tržište krahira ode to masovno dole.

Zato sad ni ne treba investirat u zlato, nego čekat pad i onda kupovat, pa ako se ikad svjetska ekonomija oporavi to je čista zarada.

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.

 

P.S. a pogotovo ne investirat u nekretnine, taj vlak je odavno prošao.

 

 

Tko bude imao hrane bude vladao - a kojim novcem ce je kupiti? Radije da si rekao uloziti u vlastitu zemlju pa sam sebi hranu proizvoditi. Zlato je odlicna investicija, kao i srebro, u ovim uvjetima. Po meni kripto za male ljude jos bolji. A nekretnine su uvijek dobre, govorim o Zagrebu i priobalju/obali/otocima, nisam upucen u ostalo. Ako i bude pad, to je 10ak posto maksimalno, a kroz rente se brzo vrati. Sve navedeno je bolje od kesa.

5 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
fer-de-lance kaže...
...

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.
...

 

 

 
A niti to više nije u kamenu zapisano 

Changing Risks of Simultaneous Global Breadbasket Failure

Clustered weather extremes to lead to increased crop failures, finds NASA

Beyond Fed Up: six hard trends that lead to food system breakdown

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
gnautix kaže...

Tko bude imao hrane bude vladao - a kojim novcem ce je kupiti? Radije da si rekao uloziti u vlastitu zemlju pa sam sebi hranu proizvoditi. Zlato je odlicna investicija, kao i srebro, u ovim uvjetima. Po meni kripto za male ljude jos bolji. A nekretnine su uvijek dobre, govorim o Zagrebu i priobalju/obali/otocima, nisam upucen u ostalo. Ako i bude pad, to je 10ak posto maksimalno, a kroz rente se brzo vrati. Sve navedeno je bolje od kesa.

Boldano si si sam odgovorio.

Nećeš ju kupiti, jer monetarni sistem ne bude više postojao.

Tad ti hrana bude jedna od najvažnijih (tj. najvažnija) valuta.

A zlato kao investicija je smisleno samo zbog tog istog monetarnog sistema.

Jer dio zlata koje je investicijsko (cca. 20%) i dio koji je kao pokriće banaka (cca. 10%) upravo i je tu da služi kao sredstvo za niveliranje novca.

Kad novac izgubi vrijednost i to zlato ju izgubi.

Zamisli si situaciju, propadne ekonomija i nestane monetarni sistem, imaš zlato, i kaj ćeš s njim?

Nemreš ga utržit jer novac ne postoji, jesti ga ne možeš, proizvodnja gdje bi bilo korisno ne postoji.

 

P.S. nekretnine u Zagrebu: imaš prek 50000 praznih stanova i bit će ih sve više.

Gradi se zato kaj je to trend dok se upumpava lova, jer kvadrat raste baš zato kaj ljudi "investiraju" jer misle da je to sigurna pohrana kapitala.

Kad se krivulja preokrene ode lova u nepovrat.

 

Al Crane kaže...
fer-de-lance kaže...
...

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.
...

 

 

 
A niti to više nije u kamenu zapisano 

Changing Risks of Simultaneous Global Breadbasket Failure

Clustered weather extremes to lead to increased crop failures, finds NASA

Beyond Fed Up: six hard trends that lead to food system breakdown

Da, ali bar imat za sebe.

Ionak se bez svega može, osim bez hrane i vode.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 13:00 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
Al Crane kaže...
fer-de-lance kaže...
...

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.
...

 

 

 
A niti to više nije u kamenu zapisano 

Changing Risks of Simultaneous Global Breadbasket Failure

Clustered weather extremes to lead to increased crop failures, finds NASA

Beyond Fed Up: six hard trends that lead to food system breakdown

 Promasio si. Sto je veci problem proizvest hranu ona ce vise kostati/vrijediti. Dakle ekonomsko/kapitalisticki ces cesto ako proizvedes manje zaraditi vise. Ok?

 

p.s. trenutno situacija ti to toliko banalno prikazuje da je to tragikomicno...

5 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
fer-de-lance kaže...

Da, ali bar imat za sebe.

Ionak se bez svega može, osim bez hrane i vode.

 

 
Teško da se može imat za sebe, ako se nema za milione ili čak milijarde.
Neće biti niti vašeg vrta ako čitavu regiju pogodi katastrofalna meteorološka nepogoda kao megasuša, uragan ili poplava - što se sve češće događa širom globusa.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
2 godine
neaktivan
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
fer-de-lance kaže...
gnautix kaže...

Tko bude imao hrane bude vladao - a kojim novcem ce je kupiti? Radije da si rekao uloziti u vlastitu zemlju pa sam sebi hranu proizvoditi. Zlato je odlicna investicija, kao i srebro, u ovim uvjetima. Po meni kripto za male ljude jos bolji. A nekretnine su uvijek dobre, govorim o Zagrebu i priobalju/obali/otocima, nisam upucen u ostalo. Ako i bude pad, to je 10ak posto maksimalno, a kroz rente se brzo vrati. Sve navedeno je bolje od kesa.

Boldano si si sam odgovorio.

Nećeš ju kupiti, jer monetarni sistem ne bude više postojao.

Tad ti hrana bude jedna od najvažnijih (tj. najvažnija) valuta.

A zlato kao investicija je smisleno samo zbog tog istog monetarnog sistema.

Jer dio zlata koje je investicijsko (cca. 20%) i dio koji je kao pokriće banaka (cca. 10%) upravo i je tu da služi kao sredstvo za niveliranje novca.

Kad novac izgubi vrijednost i to zlato ju izgubi.

Zamisli si situaciju, propadne ekonomija i nestane monetarni sistem, imaš zlato, i kaj ćeš s njim?

Nemreš ga utržit jer novac ne postoji, jesti ga ne možeš, proizvodnja gdje bi bilo korisno ne postoji.

 

P.S. nekretnine u Zagrebu: imaš prek 50000 praznih stanova i bit će ih sve više.

Gradi se zato kaj je to trend dok se upumpava lova, jer kvadrat raste baš zato kaj ljudi "investiraju" jer misle da je to sigurna pohrana kapitala.

Kad se krivulja preokrene ode lova u nepovrat.

 

Al Crane kaže...
fer-de-lance kaže...
...

I ovaj drugi dio, kak kolega pita u kaj sigurno investirat lovu - baš to, u proizvodnju bilo čega, pogotovo hrane, tko bude imao hrane taj bude vladao.
...

 

 

 
A niti to više nije u kamenu zapisano 

Changing Risks of Simultaneous Global Breadbasket Failure

Clustered weather extremes to lead to increased crop failures, finds NASA

Beyond Fed Up: six hard trends that lead to food system breakdown

Da, ali bar imat za sebe.

Ionak se bez svega može, osim bez hrane i vode.

 

 Dakle ti i ja se razlikujemo u tome sto si ti otisao u krajnost da cijeli monetarni sustav propadne, dok se ja bavim sa 'kako najbolje zadrzati i oploditi novac koji trenutno imam'. Ali u sustini se slazemo. Pa nisam ja retardiran pa mislim da ce mi zlato nesto znaciti ako propadne kapitalizam. Naravno da je hrana tada bitnija. 

No uzmi u obzir drugi argument. Sto ako kapitalizam ne propadne vec promijeni formu i ne bude (petro)dolar na celu vec Yuan ili rublja koje jakooo vole zlato kao rezervu? Hoce li i onda zlato biti beskorisno? 

7 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc

U tom slućaju da, vrijedilo bi.

Ali samo kažem da je danas pametnija investicija kupit par hektara zemlje i krenut s poljoprivredom nego kupovat zlatne poluge, a kak će biti u budućnosti ne možemo znati.

Ali sve ukazuje na to da monetarni sustav kakav nam slijedi u budućnosti ni ne bude imao potrebe za zlatnom rezervom, jer pojam valute ne bude ni postojao, pogotovo kad masovno krene prelazak na UBI.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 14:30 (fer-de-lance).
14 godina
offline
Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina

Ima nesto u tome sto kaze fer-de-lance mada je sa svojim razmisljenjem ipak otisao dosta daleko a nije u obzir uzeo klimatske promjene koje ce nase podrucje pretvoriti u susnije, nije uzeo u obzir otapanje ledenjaka a time smanjenje saliniteta u morima koje ce uzrokovat da nama poznate struje ce izgubiti na snazi a time ce doci do snaznijeg cvjetanja plicih mora i povecanje temperature u samima a time gubitka kisika koji je vazan za eko sustav u morima i bica koja zive u njima. Naravno taj scenario je vezan za nekih 80-ak i vise godina gdje mozda dobar dio nas nece dozivjeti (ja sigurno ne ako danas imam 57 godina) ako gledamo puno unaprijed kako je napisao fer-de-lance.

 

Mozda nam je trenutno veci strah da li ce ludak Putin upotrijebiti ograniceno nuklearku ako se osjeti jako ugrozen te time izazvati kolaps svjetskog gospodarstva a time bankarskog sustava a tada ova prica o kripto valutama, zlatu i plemenitim metalima su upitne a da ne pricam o proizvodnji hrane gdje znamo da je Ukraina bila svjetski proizvodjac hrane i dobar dio zemalja je od njih kupovao zitarice. Ovaj limb u kojem se trenutno nalazi svijet je u biti grozan jer s jedne strane imamo Kinu i njene aspiracije koje ce zasigurno izazvati 3 svjeski rat a sa druge Rusiju koja nije samo stala na Ukraini, biti ce tu jos Litva, Poljska, Letonija i sve koje skoro granice sa Rusijom ili Ukrainom. Veliko je ovo sranje u kojem se nalazi svijet trenutno i mislim da ce mo i mi sami morat vise misliti kako obraniti ovo nase za koje smo se mukom izborili jer nasi dragi susjedi Srbi nisu prestali misliti o izlasku na nase more.

veni vidi didici
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2023 10:44 (dagoberhr).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
dagoberhr kaže...

Ima nesto u tome sto kaze fer-de-lance mada je sa svojim razmisljenjem ipak otisao dosta daleko a nije u obzir uzeo klimatske promjene koje ce nase podrucje pretvoriti u susnije, nije uzeo u obzir otapanje ledenjaka a time smanjenje saliniteta u morima koje ce uzrokovat da nama poznate struje ce izgubiti na snazi a time ce doci do snaznijeg cvjetanja plicih mora i povecanje temperature u samima a time gubitka kisika koji je vazan za eko sustav u morima i bica koja zive u njima. Naravno taj scenario je vezan za nekih 80-ak i vise godina gdje mozda dobar dio nas nece dozivjeti (ja sigurno ne ako danas imam 57 godina) ako gledamo puno unaprijed kako je napisao fer-de-lance.

 
Kakvih 80 godina... NASAina studija predviđa pad globalne proizvodnje nekih žitarica već kroz narednih 10 godina, a uz malo "sreće" simultane regionalne katastrofalne klimatske anomalije (tipa nedavne megasuše ili poplave na američkom zapadu ili u Australiji) zbog El Nina na steroidima mogu već ove godine smlaviti dobar dio globalne proizvodnje hrane.
Klimatske promjene pogađaju planet brže i teže nego što se još nedavno procjenjivalo - između 3,3 i 3,5 milijardi, preko 40% čovječanstva, već je visoko ranjivo na posljedice klimatskih promjena.
Sa svojih 57 godina sigurno se dobro sjećaš kakve su zime u našim kontinentalnim krajevima bile pred 20-30 godina, a kakve su danas... i sad to ekstrapoliraj na idućih 20-30 godina i uzmi u obzir da promjene vidljivo ubrzavaju.


- i ovo su već zastarjele i preoptimističke projekcije

Ali deluzivne budale s glavama u pijesku još uvijek trtljaju o ekonomiji, rastu, profitu, novcima iz čistog vakuuma, i oh da, fuzijske i svakojake još nuklearne elektrane samo što nisu... da ne spominjemo masovne pokrete umobolnih idiota s teorijama zavjera onkraj ruba pameti.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
offline
Re: Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitc
gnautix kaže...
konjRR kaže...
danko99 kaže...
gnautix kaže...

Kapetan Nemo Realno govoris, slicnog sam misljenja. Glavni motor rastu kripta je ljudska pohlepa. Svijet nam odlazi u kurac, jebe te sef, jebe te cijena nekretnine gdje je kvadrat 3 mjesecne (pune) place, jebu te 30-50% vise cijene hrane, rezije koje rastu i sve veci pritisak s drustvenih mreza i inih izvora da imas novaca, kao i guranje likova i likica koji 'imaju novaca'. 

 

Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti. Nijedna 'tehnologija' iz kripta ne treba token i radi bez tokena. ETH radi odlicno i na 4000 i na 100 (radi jos bolje na 100 no to je druga tema). Ali to sve je totalno nebitno, ljudi ce uvijek htjeti brzu lovu, sporu lovu ili jednostavno loto listic da jednom nekad i oni budu bogati (iz svog gledista). Najveci kripto usecase je loto listic u obliku obicnih tokena za obicne ljude, s puno puno vecom sansom da se dobitak ostvari. 

 "Ljudi, dok je pohlepe i zelje za bogatstvom, kripto nece propasti".
Totalno se slažem.

Zato je kripto savršena investicija.Jednostavno kupiš jače dipove i zaradiš.

Upravo traje moderna kripto "zlatna groznica",a ljudi se tu kolju ko ima veču "lopatu" i čija bu lopata pukla prije,umjesto da iskoriste priliku i "kopaju". 

 Zar nije "opce poznato" da su oni sto su "kopali" u zlatnoj groznici vecinom "popusili" i to dobrano a zaradili svi sto su im "lopate" prodavali? Povijest se ponavlja...

Ja ne bih zabijao glavu u pijesak. Ako vadis profite kontinuirano ne postoji sansa da 'popusis'. Znam vise ljudi koji su popusili nego zaradili ne zato sto nisu na papiru imali nikakav profit nego jer drze zauvijek. Ili kockaju na poluzi (leverage) itd. Tvoj coin ode 10x umjesto da prodas jedan dio ili pola drzis ti docekas da se opet spusti nazad na 0, to je pohlepa. Naravno ako kupis vrh mijenja situaciju ali kao sto znamo ovog momenta sigurno ne kupujes vrh.

 

Po meni, u kriptu nije tesko zaraditi novac, tesko je zadrzati ga.

 je,imaš pravo. I ja znam mnoge koji nisu prodali pa sve ošlo u K. Ali to je dio iskustva,koji svatko mora proč. Drugi puta budeš pametnije.

2 godine
online
Usred krize bankarskog sektora vrijednost bitcoina

Jednostavno je sve...

 

Tko je 2013 god kupio jedan bitcoin za 300 $, za osam godina se je od jednog bitcoina "dobro opario", kad ga je prodao..

Tko je imao muda, pa kupio 100 Bitcoina, prodao ga prije zadnjega pada, taj se je obogatio..

Ako ga i nije prodao, još uvijek je u debelom plusu u odnosu na uloženo... da ga i sad proda...

 

Ne trebaju mi ničija demagoška naklapanja ov "velikoj Cripto prevari" kad stvarnost govori drugo. Jednostavno sam napisao činjenice, tako je i "blago njima s mudima".

 

Tko je kupio 100 Bitcoina kad je bio na 60 t$, taj je dobro "popušio", no to je riziko takvog biznisa.

 

https://www.poslovni.hr/financije/kriptovalutama-najvise-placaju-zagrepcani-i-slavonci-4322654

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice