Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

poruka: 12
|
čitano: 3.951
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko".
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

 

I sto ce napraviti s tom informacijom, jednom kad mapiraju citavi misji odnosno ljudski mozak?

 

Dobili su odgovor ali pitanje nece znati postaviti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

informacijska katastrofa iz drugog članka...

plus, mozak proučava mozak koji proučava mozak koji prou.... kaboom

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 18:49 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

Mapirano 50 tisuća, a čitav mozak ima oko 86 milijardi neurona. Još je dalek put do kompletne mape.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

I sto ce napraviti s tom informacijom, jednom kad mapiraju citavi misji odnosno ljudski mozak?

 

Dobili su odgovor ali pitanje nece znati postaviti.

 

Šta god ti padne napamet. Doslovce.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

ovo je sasvim dovoljno za saborsku većinu sadašnje "garniture". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju
Ajar kaže...

ovo je sasvim dovoljno za saborsku većinu sadašnje "garniture". 

Aha, smiješ "vrijeđati" saboraše, ali nedaj bog da pisneš o forumašima koji trabunjaju nepotrebne bedastoće , pogotovo one s pretplatom na bug.

Dok oni mogu vrijeđati druge kak im se prohtije, kak bi stari rekli "de je pšenica , tu je i pravica".

 

 

11 godina
offline
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

I onda netko kaže da je život na Zemlji nastao slučajno. Dobro, ako je nastao slučajno, onda to "slučajno" znaći da u svakoj točki svemira postoji potencijal za stvaranjem složenih struktura koje onda stvaraju još složenije strukture. I eto, tako je nastao čovjek koji sada stvara strukture koje biologija sama ne bi mogla stvoriti. Ali kako smo mi dio te biologije, zapravo je pogrešno reći da biologija nije napravila i te strukture (računala, strojeve itd.). Jesmo li mi samo jedna vrsta koja će kratko zablistati u vremenu kako bi pomogla biologiji/životu da stvori još složenije strukture sa nekim novim elementima i mehanizmima na nekakvim novim mjestima, skalama i dimenzijama?

 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju
CVET2 kaže...

I onda netko kaže da je život na Zemlji nastao slučajno. Dobro, ako je nastao slučajno, onda to "slučajno" znaći da u svakoj točki svemira postoji potencijal za stvaranjem složenih struktura koje onda stvaraju još složenije strukture. I eto, tako je nastao čovjek koji sada stvara strukture koje biologija sama ne bi mogla stvoriti. Ali kako smo mi dio te biologije, zapravo je pogrešno reći da biologija nije napravila i te strukture (računala, strojeve itd.). Jesmo li mi samo jedna vrsta koja će kratko zablistati u vremenu kako bi pomogla biologiji/životu da stvori još složenije strukture sa nekim novim elementima i mehanizmima na nekakvim novim mjestima, skalama i dimenzijama?

Nitko ne tvrdi da je ocean samo jednog dana prdnuo mozak sa 86mlrd neurona

 

Jesi li imao biologiju u srednjoj?

 

Cuo kad za amebe, papucice, protozou opcenito?

 

Ima cak i edukativnih materijala na tu temu, lako probavljivih za pocetnike, da vidis kako je "slucajno" doslo do ovog clanka

11 godina
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju
encoding kaže...

Nitko ne tvrdi da je ocean samo jednog dana prdnuo mozak sa 86mlrd neurona

 Nisi shvatio o čemu sam pisao, ili si pročitao samo prvu rečenicu.

5 godina
offline
Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić ljudsko

Prvi dio mi je zvucao kao nekakav hint na kreacionizam pa sam shodno odgovorio.

 

Za drugi dio... priroda (svemir, nasa okolina) je harmonijska klackalica koja tezi homeostazi, uz povecanje entropije

 

Neki tvrde da je covjecanstvo, toliko kompleksna tvorevina naseg mozga, svijesti, koja je rezultirala naizgled lokaliziranim smenjenjem entropije u obliku stvaraja proizvodnih traka, pokoravanja svijeta nasoj volji, samo jos jedan nacin da se stvori jos veci kaos kada budemo istrijebljeni, jer ce Zemlja ostati razrovana, puna plastike i sprzena, drugim rijecima u jos vecem kaosu nego prije stvaranja covjeka

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju

Nije to kaos, to su ljestve kojima će se neka druga vrsta popeti na tron.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Re: Uz pomoć Googlea precizno iscrtali komadić lju
MrBlc kaže...

Nije to kaos, to su ljestve kojima će se neka druga vrsta popeti na tron.

 istina, ali potka je bila da život možda najbolje stvara entropiju, sad čekam Viska da uleti kad budem rekao da priroda najbolje zna kako se uravnotežiti  i onog drugog "pale" (sam na svijetu) da se složi i podvuče da je sve u prirodi živo, ima svijest i misli kao i sama priroda

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 14:46 (Louis Pluto).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice