UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si

poruka: 43
|
čitano: 11.684
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si".
10 godina
offline
UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si

Mislim da se Mac OS ni u kojem smislu ne može mjeriti s Windowsima kao jedinim pravim operativnim sustavom. Svi se ostali temelje na nečemu. Prednost Mac-a je samo jedna, a to je dobra povezanost sa iOS-om i to je to. To je jedan vrlo zastario OS koji hitno treba radikalne izmjene. Iako ja kao korisnik iPhone koristim Windowse i to na MacBook-u. Mac OS nisam uključio mjesecima. Govorim naravno o Windowsima 10. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.6.2018 23:39 (MarkoRi).
 
0 7 hvala 0
15 godina
online
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
Mr.ddevil kaže...

Ajde opet dubioza, arch/ubuntu/debian su distre linuxa koje koriste PC, android, svaki android je baziran na, ti mi reci čemu, i onda će ti biti jasno što sam htio reći

Ne razumijem bas. Kernel i BL nisu ni blizu isti.

 

Dok se Ubuntu koprca i dan danas sa AMD grafuljama, macOS pogoni Radeon 580 bolje nego Windows u vecini Adobe alata.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 3:51 (Mitch).
15 godina
online
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
MarkoRi kaže...

Mislim da se Mac OS ni u kojem smislu ne može mjeriti s Windowsima kao jedinim pravim operativnim sustavom. Svi se ostali temelje na nečemu. Prednost Mac-a je samo jedna, a to je dobra povezanost sa iOS-om i to je to. To je jedan vrlo zastario OS koji hitno treba radikalne izmjene. Iako ja kao korisnik iPhone koristim Windowse i to na MacBook-u. Mac OS nisam uključio mjesecima. Govorim naravno o Windowsima 10. 

Sto to konkretno treba izmjenit, odnosno sto je zastarjelo?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 3:56 (Mitch).
9 godina
neaktivan
offline
UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si

Apsolutno sve je za generalnu promjenu

...

 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
Mitch kaže...

Ne razumijem bas. Kernel i BL nisu ni blizu isti.

 

Dok se Ubuntu koprca i dan danas sa AMD grafuljama, macOS pogoni Radeon 580 bolje nego Windows u vecini Adobe alata.

 To sto ne razumijes ces skuziti s vremenom, a ovo sto kazes da ubuntu ima problema sa grafuljama, pa dobro, ako jedan posteni developer ne zna instalirati drivere za amd graficku, on je nula od developera

Trust nobody, become the best !
13 godina
offline
UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si

Koje nebuloze čitam ovdje....

 

MacOS je zastarjeli OS kojem podhitno trebaju radikalne promjene? Koje molim vas?

 

Naspram Win10, MacOS je svjetlosnim godinama ispred. Samo jedna glupa stvar koja je meni krucijalna, a to je stabilnost. Na Windowsima ju apsolutno nikad nisam doživio u mjeri MacOS-a!

 

Druga su updateovi. MacOS imam s identičnim postavkama još od verzije 10, samo ugprade, i gle sve radi kao prvog dana. Nikad nisam morao raditi fresh install.

Treća stvar je migracija unutrar samo OS-a. Dok će Windowsi imati nešto poput "Time machine-a" onda možemo razgovarati o ozbiljosti OS-a. Odem na drugi komp, NE napravim format diska nego odem u Safe mode, odaberem restore s TM-a i povuče mi apsolutno sve sa zadnjeg backupa, od samog OS-a pa do najmanje postavke koju sam napravio + svi fajlovi. 2 klika s mišem... i radim dalje na skroz drugom kompu.

Četvrta su općenito bolji user inteface koji je neusporedivo brži u odnosu na Win i unutar istog snalaženje i označavanje fajlova. Dok otvoriš folder s hrpetinom fajlova (npr slike), desni klik na neki fajl koji želim istaknuti i zamislite ovo - ofarbam ga nekom bojom (stavš tag na njega)! I svaki put kad otvorim folder mogu vidjet neki fajl u milisekundi.

Instalacija drivera? Nikad čuo... Updgrade drivera? Što je to?

 

Par stvari koje su mi pale na pamet u minuti, meni jako bitne i bez kojih ne mogu zamisliti rad na kompu.

 

Dan danas, nakon već petog fresh installa Windowsa 10 mi se zna dogodit da mi PC prilikom boota NE PREPOZNAJE mrežnu karticu! U prosjeku 1x mjesečno moram reinstalirati drajver za tu glupost.

 

E da još jedna, dok je fajl selektiran, stisneš "space" i otvore se preview! PDF, slika, txt, bilo što, odmah vidim što je, ne moram ga otvarati unutar aplikacije, a u neki dan predstavljenoj novoj verziji MacOSa ubacit će i brzi edit unutar tog preview-a. Meni kao grafičaru krucijalna stvar...

 

Dam se kladit da većina vas koji pljujete toliko po MacOSu ili ga nikad niste vidjeli ili ga nikad niste ni koristili, zagriženi Windowsaši koji ne znaju da postoji nešto bolje.

Jel moramo uopće pokrenuti temu sigurnosti? Da usporedimo i to između ta 2 OS-a? Koliko je trebalo Microsoftu da ubaci bilo kakav antivirus u Win, da ne pričamo o tome koliko je bazična ta zaštita?

 

Dajte molim vas...

 

Nije mi namjera pljuvat po Windowsima jer su s godinama poprilično sazrijeli, ali u odnosu na MacOS su smijurija u smislu "ozbiljnog OS-a".

Moj PC  
5 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
1samek kaže...

Koje nebuloze čitam ovdje....

 

MacOS je zastarjeli OS kojem podhitno trebaju radikalne promjene? Koje molim vas?

 

Naspram Win10, MacOS je svjetlosnim godinama ispred. Samo jedna glupa stvar koja je meni krucijalna, a to je stabilnost. Na Windowsima ju apsolutno nikad nisam doživio u mjeri MacOS-a!

 

Druga su updateovi. MacOS imam s identičnim postavkama još od verzije 10, samo ugprade, i gle sve radi kao prvog dana. Nikad nisam morao raditi fresh install.

Treća stvar je migracija unutrar samo OS-a. Dok će Windowsi imati nešto poput "Time machine-a" onda možemo razgovarati o ozbiljosti OS-a. Odem na drugi komp, NE napravim format diska nego odem u Safe mode, odaberem restore s TM-a i povuče mi apsolutno sve sa zadnjeg backupa, od samog OS-a pa do najmanje postavke koju sam napravio + svi fajlovi. 2 klika s mišem... i radim dalje na skroz drugom kompu.

Četvrta su općenito bolji user inteface koji je neusporedivo brži u odnosu na Win i unutar istog snalaženje i označavanje fajlova. Dok otvoriš folder s hrpetinom fajlova (npr slike), desni klik na neki fajl koji želim istaknuti i zamislite ovo - ofarbam ga nekom bojom (stavš tag na njega)! I svaki put kad otvorim folder mogu vidjet neki fajl u milisekundi.

Instalacija drivera? Nikad čuo... Updgrade drivera? Što je to?

 

Par stvari koje su mi pale na pamet u minuti, meni jako bitne i bez kojih ne mogu zamisliti rad na kompu.

 

Dan danas, nakon već petog fresh installa Windowsa 10 mi se zna dogodit da mi PC prilikom boota NE PREPOZNAJE mrežnu karticu! U prosjeku 1x mjesečno moram reinstalirati drajver za tu glupost.

 

E da još jedna, dok je fajl selektiran, stisneš "space" i otvore se preview! PDF, slika, txt, bilo što, odmah vidim što je, ne moram ga otvarati unutar aplikacije, a u neki dan predstavljenoj novoj verziji MacOSa ubacit će i brzi edit unutar tog preview-a. Meni kao grafičaru krucijalna stvar...

 

Dam se kladit da većina vas koji pljujete toliko po MacOSu ili ga nikad niste vidjeli ili ga nikad niste ni koristili, zagriženi Windowsaši koji ne znaju da postoji nešto bolje.

Jel moramo uopće pokrenuti temu sigurnosti? Da usporedimo i to između ta 2 OS-a? Koliko je trebalo Microsoftu da ubaci bilo kakav antivirus u Win, da ne pričamo o tome koliko je bazična ta zaštita?

 

Dajte molim vas...

 

Nije mi namjera pljuvat po Windowsima jer su s godinama poprilično sazrijeli, ali u odnosu na MacOS su smijurija u smislu "ozbiljnog OS-a".

da radis nesto drugo, mozda bi pricu okrenuo naopako..

npr. da moras cesto spajati, povezivati hrpu periferije, od raznih citaca, uredaja, strojeva, pa do instalacije hrpetine razlicitog softvera od glupih igara preko autodijagnoistike do industrijskih strojeva.. po tom pitanju su win svjetlosnim godinama ispred svega sto postoji.

 

te djecje igre oko fajlova necemo spominjati, samo cemo spomenuti stabilnost.. postojalo je nekad i sad.. pod nekad idu xp i ranije verzije.. fanbojevi jos uvije rade takve usporedbe.. ja se ne sjecam da li je proslo 5 ili 6 godina od kada sam reinstalirao sustav na nekom od mojih pc-a kuci ili u firmi.. i ne sjecam se da sam dozivio nekakvo rusenje ili problem.. radi se o dosta komada..

vecina te (ne)stabilnosti dolazi od hardvera, koji je kod applea uvijek dobar i pouzdan (manje vise), a kod ovih kanti bude raznog smeca koje radi kako radi pa su uvijek windowsi krivi naravno.. da ne spominjemo sve te milijarde kombinacija hardvera.. po cemu je takoder win svjetlosnim godinama ispred.. (kompatibilnost sa svime sto postoji)..

tako da sve ima dvije strane gledista i ne mozes reci ovo je bolje od onoga i to je tako.. pogotvo te djecje fore da je smijurija.. jer mi je za ozbiljne stvari (koje mi sluze za posao) veca smijurija macos.. 

 

i ne, nisam od onih koji nikad nije koristio mac, cisto da se ne prosipaju standardno glupe fore u tom smjeru 

13 godina
offline
UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju" Si

Slažem se. Sve ovisi o pogledu na ono što ti treba, naviku rada itd.

 

Smeta me dok netko počne s tim stavom da NEŠTO ne valja. Nije sve od Applea smeće, ekosistem je takav kakav je, neki su osuđeni na njega, drugi imaju izbora. Svoj posao jednako mogu odraditi i na PC-u i na Macu, ali uvijek bih odabrao Mac dokle god da imam izbora.

Font management da ne spominjem... to sam se kasnije sjetio :-P

 

Nema savršenog OS-a, niti će ga biti. Ali svaki ima svoju namjenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
Mr.ddevil kaže...
Mitch kaže...

Ne razumijem bas. Kernel i BL nisu ni blizu isti.

 

Dok se Ubuntu koprca i dan danas sa AMD grafuljama, macOS pogoni Radeon 580 bolje nego Windows u vecini Adobe alata.

 To sto ne razumijes ces skuziti s vremenom, a ovo sto kazes da ubuntu ima problema sa grafuljama, pa dobro, ako jedan posteni developer ne zna instalirati drivere za amd graficku, on je nula od developera

Nije problem u znanju o instalaciji, vec o samoj kvaliteti napisanih drivera. Pola serije R9 ima takve drivere koji razj.ebu bootsector.

  

 

https://www.google.com/search?q=amd+ubuntu+drivers+problems+site:askubuntu.com&sa=X&ved=0ahUKEwiW-ZPd17_bAhXEt1kKHXmRC0kQrQIINygEMAA&biw=2133&bih=1056

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.6.2018 20:40 (Mitch).
6 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju

Sve ovisi od korisnika do korisnika, od graficke do graficke, pazi ja ne pljujem po macOS-u niti po macbooku, za mene je macbook najbolji laptop sto se tice hw-a, macOS je isto izvrstan OS, ali ne možeš ga usporediti sa open source linuxom, sto se drivera tice ovisi sve, ja sam pisao driver za jednu verziju graficke, to je previse posla od kojeg nemas novcane koristi, zato ih vecinom nitko ne zeli pisati za linux distre, a ovi sto napisu iz nekog razloga ih ne aplodaju na github itd... Remizirajmo, mac os i linux imaju svaki svoje prednosti, dizajneri ce uzeti mac os, back-end ce uzeti linuxa

Trust nobody, become the best !
15 godina
online
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
Mr.ddevil kaže...

Sve ovisi od korisnika do korisnika, od graficke do graficke, pazi ja ne pljujem po macOS-u niti po macbooku, za mene je macbook najbolji laptop sto se tice hw-a, macOS je isto izvrstan OS, ali ne možeš ga usporediti sa open source linuxom, sto se drivera tice ovisi sve, ja sam pisao driver za jednu verziju graficke, to je previse posla od kojeg nemas novcane koristi, zato ih vecinom nitko ne zeli pisati za linux distre, a ovi sto napisu iz nekog razloga ih ne aplodaju na github itd... Remizirajmo, mac os i linux imaju svaki svoje prednosti, dizajneri ce uzeti mac os, back-end ce uzeti linuxa

 Haha pa apsolutno se slazem! Tema mog posta je bila da Windows definitivno nije vise superioran Linuxu/Unixu iliti MacOSu bas iz tih razloga.

6 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
Mitch kaže...

 Haha pa apsolutno se slazem! Tema mog posta je bila da Windows definitivno nije vise superioran Linuxu/Unixu iliti MacOSu bas iz tih razloga.

 Bitno da se mi slažemo, nisi bio napisao linux pa se vjerni linuxaš pobunio haha , pa eto uđosmo u nebulozu bez razloga

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple otvara WWDC uz iOS 12, "pametniju
MarkoRi kaže...

Mislim da se Mac OS ni u kojem smislu ne može mjeriti s Windowsima kao jedinim pravim operativnim sustavom. Svi se ostali temelje na nečemu. Prednost Mac-a je samo jedna, a to je dobra povezanost sa iOS-om i to je to. To je jedan vrlo zastario OS koji hitno treba radikalne izmjene. Iako ja kao korisnik iPhone koristim Windowse i to na MacBook-u. Mac OS nisam uključio mjesecima. Govorim naravno o Windowsima 10. 

 

Po čemu su to Windwosi pravi a macOS krivi?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice