Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

poruka: 48
|
čitano: 9.539
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve".
8 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Hm, ima tu nešto u Fridayovim žalopojkama. Muskova kompanija je postigla puno više, ali on sam se još nije vozikao. Još kad se sjetim kako je suzio kad su ga pitali kako podnosi blaćenje od njegevog idola Neil Armstronga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
all_or_nothing kaže...
zelenapaprika kaže...

Prenemaganje. Ništa drugo. Da, kada si bogat, onda samo razmišljaš što ćeš si pruštiti, a da drugi to ne mogu imati ili iskusiti. Putovanja na koja drugi ne mogu tako lako otići, neku ekstra građevinu koju drugi ne mogu isfinancirati ili ju izgraditi na lokaciji koju ti imaš, kupiti si nešto iz neke prve serije ili unikat...

 i niti jedan bogataš da se javi da kupi neveru da slavimo kao manđukićev gol englezima?

nešto neće valjati, ili nevera ili bogataši.

Koga zanima, taj će kupiti. Po tiho.

2 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...
 nisam ja uopce negativan. Meni bi bilo super da su izvukli par random ljudi iz svojih firmi i njima omogucili da odu u svemir. Ovo mi je kao prica "cijeli zivot sam imao samo 90 milijardi dolara ali oduvijek sam sanjao da cu imati 100 milijardi dolara i taj san mi se napokon ostvario". Ju-hu jebote, evo mi pulsira dolje ona stvar od srece...

Napredak je super ali slaviti likove koji doslovce plivaju u novcu zbog eto jos jedne "recke" u njihovom zivotu mi je totalno bezveze

 Zato ti imaš memoriju RAM: Ripjaws V 3600MHz (CL16, 4x16 GB) i još ponosno pokažeš da je prva latencija 16, kao da je to nekome tko pogleda konfu bitno...

Hej, zamisli CL 16  a jedan modul od 16 GB, vau...

Da je CL 20 ne bi ju ni spomenuo... 

 

Eto, tako i taj čiko voli da se kurchi... 

15 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Zaporožac kaže...
Friday kaže...
 nisam ja uopce negativan. Meni bi bilo super da su izvukli par random ljudi iz svojih firmi i njima omogucili da odu u svemir. Ovo mi je kao prica "cijeli zivot sam imao samo 90 milijardi dolara ali oduvijek sam sanjao da cu imati 100 milijardi dolara i taj san mi se napokon ostvario". Ju-hu jebote, evo mi pulsira dolje ona stvar od srece...

Napredak je super ali slaviti likove koji doslovce plivaju u novcu zbog eto jos jedne "recke" u njihovom zivotu mi je totalno bezveze

 Zato ti imaš memoriju RAM: Ripjaws V 3600MHz (CL16, 4x16 GB) i još ponosno pokažeš da je prva latencija 16, kao da je to nekome tko pogleda konfu bitno...

Hej, zamisli CL 16  a jedan modul od 16 GB, vau...

Da je CL 20 ne bi ju ni spomenuo... 

 

Eto, tako i taj čiko voli da se kurchi... 

 Ne daš protiv čike da se govori jel te pali njegova lova. Šta bi volio da ti radi reci nam.

kradem mine iz minskog polja
2 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
dery kaže...
 Ne daš protiv čike da se govori jel te pali njegova lova. Šta bi volio da ti radi reci nam.

 Tvoj nick sve govori .. 

 

Nego, da se uozbiljimo.

Svi mi imamo potrebu za isticanjem svojih uspješnih životnih situacija, pokazivanjem nečega kvalitetnoga što je u nama ili što imamo, većina i materijalno.

 

I ja bih volio poput tih bilijunera imati veliku jahtu, prekrasno uređene kuće po svijetu, vrhunske automobile jer što će ti toliki novac ako ga nećeš trošiti na nekakve svoje užitke ili dječačke snove.

Većina tih "bogataša" daju izdašne novčane priloge za bolnice, sirotinju, otvaraju razne humanitarne zaklade itd.

 

Da imam novaca poput Bezosa i sličnih zar bi bilo nenormalno da odem do ruba svemira, jer to ću učiniti vjerojatno jednom u životu, a to je priznali to neki ili ne jedan od vrhunskih doživljaja koji si čovjek može priuštiti.

Otišao bih i na rusku svemirsku stanicu, išao bih i do Mjeseca kad bih imao priliku, zašto ne.

 

Nije Bezos i njemu slični taj novac dobio na lutriji, već ga je stekao mukotrpnim radom, rizikom, gubljenjem "živaca", vjerojatno mu je i obitelj trpila njegovo 18/7 radno vrijeme.

 

Zato malo zekim, ne zlurado, kolegu Petka jer sam dijelom pokazao da su ljudi jako slični, samo netko ima više, netko manje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 8:27 (Zaporožac).
15 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

mislim da bransonova skalamerija ima "turistički" perspektivniju perspektivu no bezos, osim razvoda, financira i expanse pa ostaje agonija odabira. ipak, čini se kako je najbolje prošla vremešna gospođa (82, nekažnjavana, neosuđivana, podaci poznati redakciji) čija reakcija (želja za zahvatom) na megapimpek govori približno jednu autorsku karticu (≈ 1500 znakova, s razmacima) 

a+nisan+jos+takvoga+vidila+a+nije+da+ih+nije+bilo+... a+nisan+jos+takvoga+vidila+a+nije+da+ih+nije+bilo+...
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.7.2021 11:55 (Ajar).
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Zaporožac kaže...

 Zato ti imaš memoriju RAM: Ripjaws V 3600MHz (CL16, 4x16 GB) i još ponosno pokažeš da je prva latencija 16, kao da je to nekome tko pogleda konfu bitno...

Hej, zamisli CL 16  a jedan modul od 16 GB, vau...

Da je CL 20 ne bi ju ni spomenuo... 

 

Eto, tako i taj čiko voli da se kurchi... 

 

Ne znam jel trolas ili si samo padobranac na ovom forumu - ali na mjestima gdje se raspravlja o hardveru takve stvari su posve normalne. Ljudi stavljaju cak i verziju BIOS-a, napone i masu drugih stvari u opis svog hardvera.

To nije kurcenje nego uobicajena praksa. Ako si htio sugerirati da se kurcim onda si mogao naci i puno bolji materijal u mojih skoro 25 tisuca poruka

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba

 Navodi Gatesa i Buffeta da doniraju, a ne pita se jel ovi to isto rade samo bez isticanja, što bi reklo da si Gates i Buffet isto glancaju ego i natječu čiji je veći.

6 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
loky4i4 kaže...

 Navodi Gatesa i Buffeta da doniraju, a ne pita se jel ovi to isto rade samo bez isticanja, što bi reklo da si Gates i Buffet isto glancaju ego i natječu čiji je veći.

 Ili jednostavno nisu balkanci pa ih boli kurac za kurčenje - to možda čak rade jer žele napravit nešto korisno na svijetu (čudan pojam za večinu na balkanu znam) a pare niti jednom od njih definitivno nisu problem. A uostalom šta ti drugo ostane kad si možeš priuštit sve što hočeš i kad hočeš, vratiš se nekim osnovnim stvarima koje pare nemogu kupit bez obzira koliko ih imaš.

 

A na kraju dana mislim da ih boli čuna šta jedan prosječna osoba misli o njima, iako da daš četvorici od svih nas na ovom forumu 50 milijardi, garantirano bi bar dvojici palo na pamet da odlete u svemir, druga dvojica bi zapila sve :)

 

4 godine
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
nikonja kaže...
50 milijardi, garantirano bi bar dvojici palo na pamet da odlete u svemir, druga dvojica bi zapila sve :)

 

 Ja bih kupio veći i ljepši kravočuvarski šešir od Bezosovog.

 

 

14 godina
offline
Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba sve

Galatic mi je bolji ideš kao sa avionom.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

Nije to nikakvo izdrkavanje. Ovo je najnormalniji poslovni potez. Ljudi su investirali veliki novac da bi napravili vozilo koje može obične ljude odvest do "ruba svemira". Sad je došlo vrijeme za povrat investicije. A koja budala bi se vozila vozilom kojim ni njegovi vlasnici neće da se voze. Zato su B. i B. sjeli u svoje letjelice odjetjeli do onog ruba i poručili potencijalnim putnicima: "Evo, vidite da je sigurno i sada možete i vi stati u red i kupiti kartu za vožnju". Naravno, kako su oni, osim što su dobri poslovni ljudi, i marketinški stručnjaci sve su to zamotali u nekakvu bogatašku utrku ne bi li se raja uvatila na baketinu. A da se je uvatila svjedoči i rasprava na ovom forumu.

 

I zato su oni milijarderi, a mi smo to što jesmo. 

42
6 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Ja bih svoje milijarde uplatio u HDZ crni fond... Na taj način HDZ bi vladao Hrvatskom do 2100 godine
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Ovo što si napisao su bapska naklapanja. Zašto to kažem, zato jer si to zaključio bez činjenica, na osnovu feeling-a. Bilo mi je malo suludo za nekog poput Bezosa koji pazi oko love, da je spička na neki glupi projekt kurčenja. Zato sam išao slušati razgovor sa sudionicima leta, nakon leta i Bezos je rekao da je kao prvo, korištenje vodika za let totalni overkill i da ih to jako skupo košta, pa će ovako smanjiti troškove. No namjera toga je razvijanje te tehnologije za neke druge namjene u budućnosti. Svaki let im je u biti poligon za testiranje i to ih puno košta. S vremenom smatraju da će se trošak smanjiti, kako će se tehnologija mijenjati i usavršavati. Isto tako vide ovaj pogon idealan za skaliranje i prenamjenu za svašta (vojska, prijevoz...). Dostignuće koje su postigli smatra jako malim u odnosu na ideje koje imaju, tek su u začetku veli. Može nam se tip gaditi ili ne iz raznih razloga, no ovo što je pričao ima smisla, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.7.2021 2:13 (dd.inc).
6 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
dd.inc kaže...
Friday kaže...

Pozdravljam napredak tehnologije ali ovo je obicno izdrkavanje bogatasa

 Ovo što si napisao su bapska naklapanja. Zašto to kažem, zato jer si to zaključio bez činjenica, na osnovu feeling-a. Bilo mi je malo suludo za nekog poput Bezosa koji pazi oko love, da je spička na neki glupi projekt kurčenja. Zato sam išao slušati razgovor sa sudionicima leta, nakon leta i Bezos je rekao da je kao prvo, korištenje vodika za let totalni overkill i da ih to jako skupo košta, pa će ovako smanjiti troškove. No namjera toga je razvijanje te tehnologije za neke druge namjene u budućnosti. Svaki let im je u biti poligon za testiranje i to ih puno košta. S vremenom smatraju da će se trošak smanjiti, kako će se tehnologija mijenjati i usavršavati. Isto tako vide ovaj pogon idealan za skaliranje i prenamjenu za svašta (vojska, prijevoz...). Dostignuće koje su postigli smatra jako malim u odnosu na ideje koje imaju, tek su u začetku veli. Može nam se tip gaditi ili ne iz raznih razloga, no ovo što je pričao ima smisla, zar ne?

To je tipično razmišljanje na balkanu, sve je samo kurčenje, i uvijek se ide po pretpostavci da pare možeš imat samo ako ti je otac u AdEZeju (iako pomaže sigurno) a ti razmaženi mulac sa BeEmVejom. Večini je još uvijek stran pojam da možeš zaradit pare i bez toga da si ih pokrao ili si diler ili političar, i da je takvim ljudima svaki euro kojeg su zaradili bitan, i da je ovo u biti ulaganje u biznis koji je trenutno jeb...o skupa investicija ali za 10,15,20 godina će bit zajeban biznis 100% i ova će im se investicija vratit 15.000 puta.... a mi ćemo još uvijek debatirat o tome jel mu otac bio Srbin ili je bio AdEzEju!!

13 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
HCMAA kaže...
Ja bih svoje milijarde uplatio u HDZ crni fond... Na taj način HDZ bi vladao Hrvatskom do 2100 godine

 i ovak će nažalost vladati možda još i duže

16 godina
offline
Re: Uživo: Jeff Bezos oko 15h raketom leti do ruba
nikonja kaže...
To je tipično razmišljanje na balkanu, sve je samo kurčenje, i uvijek se ide po pretpostavci da pare možeš imat samo ako ti je otac u AdEZeju (iako pomaže sigurno) a ti razmaženi mulac sa BeEmVejom. Večini je još uvijek stran pojam da možeš zaradit pare i bez toga da si ih pokrao ili si diler ili političar, i da je takvim ljudima svaki euro kojeg su zaradili bitan, i da je ovo u biti ulaganje u biznis koji je trenutno jeb...o skupa investicija ali za 10,15,20 godina će bit zajeban biznis 100% i ova će im se investicija vratit 15.000 puta.... a mi ćemo još uvijek debatirat o tome jel mu otac bio Srbin ili je bio AdEzEju!!

 Friday-u sigurno nije stran pojam da možeš zaraditi novac na razne načine, jer i sam živi u inozemstvu i vrlo je uspješan u tome čime se bavi. Bili smo kolege u jednoj tvrtci koja ima poslovnice u cijelom svijetu, pa ti to pričam iz osobnog iskustva. Dobar, pošten, radišan i inteligentan. Ovdje se malo zaletio, pa sam ga htjeo ispraviti u dobroj namjeri, niš više.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice