Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

poruka: 12
|
čitano: 3.514
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih ".
6 godina
protjeran
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Čini se da, osim tehnologije, promičete i prustovske rečenice.

frajerica
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

 

Pa, elektromobili će biti najbolje prihvaćeni, jer ovo drugo toliko se ne vidi. Ne kupuju ljudi samo radi sebe, nego da se i pokažu.

Drugo, kada je netko zaljubljenik u tehnologiju, pa roka pa njoj radi ljubav i strasti ka njoj. 

Tak' da tome dajem prednost nad ostalim, jer se vidi. Mislim, nemreš samo tako lako sakriti automobil...

 

Sve ovo gore je O.K. za vlastitu lovu.

Da, ja i bi htio jednog dana voziti elektromobil. Npr., nešto poput Nissan Leaf.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Hmm... Industrija koja pokreće svjetsku ekonomiju počela je bilježiti gubitke u značajnim postocima. Intelektualno vlasništvo koje posjeduju se nema gdje drugdje iskoristiti. Tri od ponuđene tehnologije značajno ovise o tehnološkom napretku i jedna tek treba proći ciklus hypea. Samo jedna ima zdrave temelje.... Moje mišljenje.

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Pitanje je potpuno nedefinirano:

- što se smatra masovnom prihvaćenosti i kako možemo direktno usporediti, primjerice EV s kvantnim računarstvom? EV je direktna zamjena za vozilo s ICE pogonom, a kvantno računalo je računalo specijalne namjene koje vjerojatno nikad neće biti alternativa, već dopuna klasičnom računalu.

- što je umjetna inteligencija i kako mjerimo njenu masovnu prihvaćenost? Huawei nove modele reklamira da dolaze s AI čipom, svi noviji uređaji imaju barem neku AI funkcionalnost - po tome ispada da je već masovno zastupljena...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

ja ću pitati publiku jer mi ni jedna tu ponuđena ne izgleda niti smisleno a nekmoli perspektivno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Cini mi se kako VR jedini sanse "omasoviti se" iducoj petoljetki, iako je i ti upitno.

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idu
3d ispis za doma.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Hey, a gdje je IoT ?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Gdje su roboti prostitutke? Nisu VHS i Internet uspjeli sami od sebe.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idu
Kakav VR, kakvi printeri. AI, kao šti reče MrBlc, već jest raširen i bit će na svakom mobitelu u iduće dvije godine. Imat ćemo još bolje selfije.

Međutim, od svega nabrojanog jedino će EVovi uzeti maha
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idućih

Ljudi masno podcijenjuju nove tehnologije i samo odmahnjuju rukom 'to je SF', a kad se stvar proširi (s čime postane masovno dostupna i jeftina) onda to postaje normalno i svi opet odmahnjuju rukom kao 'stara vijest' ;) 

Priroda eksponencijalnih tehnologija je jako varljiva - na početku se stvar čini kao da napreduje puževim korakom i onda odjednom eksplodira. 

Primjeri već raširenih tehnologija koje su počele kao jedva zamjetan trend: www/internet, smartphone-i, CPU (later GPU) revolution etc.

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaše mišljenje o značaju pet tehnologija u idu
Dado_ZG78 kaže...

Ljudi masno podcijenjuju nove tehnologije i samo odmahnjuju rukom 'to je SF', a kad se stvar proširi (s čime postane masovno dostupna i jeftina) onda to postaje normalno i svi opet odmahnjuju rukom kao 'stara vijest' ;) 

Priroda eksponencijalnih tehnologija je jako varljiva - na početku se stvar čini kao da napreduje puževim korakom i onda odjednom eksplodira. 

Primjeri već raširenih tehnologija koje su počele kao jedva zamjetan trend: www/internet, smartphone-i, CPU (later GPU) revolution etc.

 To je sve točno, međutim postoje i tehnologije koje nikad ne uzmu maha, umru potiho kako su i došle. VR u ovom ili onom obliku postoji jako dugo, ali ako netko zamišlja ljude koji hodaju okolo s kacigom ili nečim sličnim - potpuno je poludio. Ista stvar je s 3D printerima. Obični se gotovo pa poklanjaju, svatko ima potrebu nešto napisati i opet ih nema ni svaka deseta obitelj jer smo u međuvremenu digitalizirali sve pa je dovoljan mail i fotić na smartphoneu, a printeri se nalaze samo u poslovnim uredima. Što će prosječan Štef 3D printati je pitanje od nekoliko stotina milijardi dolara. Odgovora još uvijek nema. CPU koji spominješ je životario 20-30 godina dok nije postao dovoljno moćan za korištenje interneta - tek onda je eksplodirao i zavukao se u svaku kuću i svaki džep.

Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice