I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

poruka: 24
|
čitano: 5.241
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo".
16 godina
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

Privlačenje mladih osoba vjeri izdavanjem kopije igre?! Đizs, koji likovi...

Gledam te!
 
15 5 hvala 0
14 godina
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

Ako nećemo moći loviti male dečkiće onda ništa...

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8
Moj PC  
26 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
EZY-E kaže...

Ako nećemo moći loviti male dečkiće onda ništa...

 Dobar, dobar. 

5 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
Oni koji su kroz povijest bili protiv progresa...sad taj isti progres koriste za širenje svoje krvave demagogije
Moj PC  
17 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
HCMAA kaže...
Oni koji su kroz povijest bili protiv progresa...sad taj isti progres koriste za širenje svoje krvave demagogije

 

Prilično neuka tvrdnja iz puno gledišta. Osobito zbog generalizacije, a onda jasnoće. Osjećam se pozvanim da branim crkvenu instituciju iako to inače ne činim. Da nije bilo Crkve, ne bi bilo mnoštvo znanstvenika i znanstvenih djela. Nadalje, konkvistadori su upravo uime napretka ubijali domorodce jer su ih smatrali primitivnima.

Osim toga, iz kojeg dijela nauka i učenja Katoličke crkve si iščitao krvavu demagogiju.

 

Prije nego počneš trolati, barem nauči argumentirati.

12 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
HCMAA kaže...
Oni koji su kroz povijest bili protiv progresa...sad taj isti progres koriste za širenje svoje krvave demagogije

 

Ne znam, ovi kod mene su uvijek bili u trendu, odavna primaju lemozinu u kriptovaluti, možeš dati blagosloviti EV malo više košta, ali tko ima EV to mu ne bi trebao biti problem. Ispovijed ide preko Skype-a (e-ispovijed), sve svijeće su ledice i kalež nema one rubine nego RGB.

5 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
Recimo bilo bi u redu da "kršćani" malo se raspitaju o svojoj vjeri....kad već kupe bibliju... da je prolistaju.... štogod pročitaju....A ne da stoji na policama i skuplja prašinu....i onda kada im nešto citiraš iz biblije....oni te napadu....prijete...ti si komunjara...kad im kažeš da je iz biblije... onda se pogotovo naljute....i onda uzmeš tu njihovu ... punu prašine s police.... njihova faca u tom trenutku... neprocjenjivo

"Bolja je zloća muška nego dobrota ženska; od žene potječe sramota i ruglo."
[Knjiga Sirahova* 42, 14]


"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije. 
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1Korinćanima 11

Poslušaj, dakle, riječi Jahvine. OVAKO GOVORI Jahve nad vojskama: 
Sada idi i udari na Amaleka, izvrši "herem", kleto uništenje, na njemu i na svemu što posjeduje; ne štedi ga, pobij muškarce i žene, djecu i dojenčad, goveda i ovce, deve i magarce!"
Prva knjiga o Samuelu 15, 3

Proklet bio tko nemarno obavlja poslove Jahvine! Proklet bio tko krvlju mač svoj ne omasti!
Jeremija 48, 10



Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 16:39 (HCMAA).
Moj PC  
12 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

Mjesate vjeru i crkvu(instituciju). Isto tako volim Hrvatsku ali ne volim one koji vladaju njom. 

 
3 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F

Bilo bi dobro da ateist koji na svijet gleda crno bijelo malo prouči tematiku o kojoj misli argumentirati. Neki od najvećih znanstvenika bili su ili religiozni ili svećenici.
Glupava teorija da ne možeš biti istovremeno znanstvenik i religiozan se i danas jako nameće.
https://epicpew.com/11-amazing-catholic-scientists-you-should-know/
https://www.coraevans.com/blog/article/5-influential-catholic-scientists-you-didnt-know

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 16:49 (Paolo Maldini).
11 godina
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

Znate kako je najlakše postat ateist? Treba samo pažljivo čitat Bibliju (ili Kuran, ili Toru).

 

Zato ateisti obično bolje poznaju Bibliju od vjernika. Jer ateisti su, većinom, bili vjernici koji su onda počeli čitat Bibliju. A vjernici su ostali vjernici jer nisu čitali Bibliju.

 

A kako je u Hrvatskoj (a i u večini ostatka svijeta) puno više onih koji ne čitaju (pa ni Bibliju) nego onih koji čitaju (pa i Bibliju) logično je da je više vjernika nego ateista.

 

Ali ima kulturnih zemalja gdje ljudi čitaju, pa ima nade da će tako jednog dana biti i u Hrvatskoj.

42
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 19:14 (markoBT).
 
10 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
To što su neki znanstvenici u povijesti bili vjernici...postoji logičko objašnjenje...Ali nije na meni da dajem besplate lekcije iz logike i kritičkog razmišljanja

Kada razmišljamo o prošlosti... onda triba uzimati u obzir.... vrijeme i okolnosti koje pripadaju tom vremenu... onima kojima je to jasno...bit će i jasno.... zašto su znanstvenici bili religiozni...A popovi (neki) bavili se znanošću
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 17:37 (HCMAA).
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
online
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
BarbaVeli kaže...
HCMAA kaže...
Oni koji su kroz povijest bili protiv progresa...sad taj isti progres koriste za širenje svoje krvave demagogije

 

Prilično neuka tvrdnja iz puno gledišta. Osobito zbog generalizacije, a onda jasnoće. Osjećam se pozvanim da branim crkvenu instituciju iako to inače ne činim. Da nije bilo Crkve, ne bi bilo mnoštvo znanstvenika i znanstvenih djela. Nadalje, konkvistadori su upravo uime napretka ubijali domorodce jer su ih smatrali primitivnima.

Osim toga, iz kojeg dijela nauka i učenja Katoličke crkve si iščitao krvavu demagogiju.

 

Prije nego počneš trolati, barem nauči argumentirati.

 KRINĐ LEVEL 100

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
5 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
KOGNITIVNA DISONANCA I NEGACIJA STVARNOSTI
Kognitivna disonanca je mentalno stanje u kojem osoba istovremeno doživljava više iskustava koja se ne podudaraju.Ona je povezana s ljudskim vjerovanjima koja kreiraju iskustvo realnosti. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
HCMAA kaže...
To što su neki znanstvenici u povijesti bili vjernici...postoji logičko objašnjenje...Ali nije na meni da dajem besplate lekcije iz logike i kritičkog razmišljanja

 Nemoj ti nikome davati lekcije molim te. Bitno je samo da si ti u prvom postu izgeneralizirao do bola. Krvavu demagogiju su širili svi i Crkva, i kolonijalne sile i komunizam.

15 godina
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

ne slažem se s obranom katoličke crkve kao institucije. povijest joj se sastoji samo od zločina, licemjerja i nemorala. nikad nije učinila ama baš ništa dobro za ljude. čitav svoj biznis zasniva upravo na plašenju umno pojednostavljenih naivaca stvarima koje su neprovjerljive (= nedokazive, pa i znanstveno). i ne - ne možeš biti znanstvenik i vjernik, bilo koje "vjere" (teologija nije znanost - može biti samo pravac u psihijatriji) jer su ta dva statusa apsolutno uzajamno isključiva. nekakvo vjerovanje ostaviti pojedincu, u njegovom osobnom svijetu (bez prava propagiranja i vrbovanja) - to da. crkvu kao instituciju valjalo bi, dočim zatrti u korijenu, popove na preodgoj i vratiti sve što su ljudima na prijevaru oteli tijekom stoljeća (i zakon predviđa ništetnost pravnog posla - dakle i promjene vlasništva - ako je dogodio dovođenjem u zabludu ili prijevarom, neovisno o naivosti bilo koje od strana). u kaznenom smislu, crkva mora biti jednaka sa "svjetovnim" i popovi moraju jednako odgovarati za kaznena djela i prekršaje koje počine (bez "premiještanja u drugu župu"). usporedio bih to s policijom: nije jednako ako ja ili policajac telefonira tijekom vožnje. on mora biti uzor i time strože kažnjen (jer je "službena osoba"), a ne premiješten u drugu postaju. jednako s crkvom (bez obzira na to kako oni tumačili onu "pustite k meni malene" - Mk 10, 13-16) i njezinim "službenicima". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 17:52 (Ajar).
Moj PC  
21 3 hvala 1
11 godina
online
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
Ajar kaže...

nikad nije učinila ama baš ništa dobro za ljude...

 nije baš tako, recimo da je osnovala caritas koji itekako pomaže ljudima

to što se baš ne trgaju u financiranju tog caritasa je opet druga stvar

kod nas nećeš naći te podatke, no prije par godina objavljeni su podaci o španjolskom caritasu - crkva im sufinancira (ako se ne varam) oko 2% troškova, ostalo ide iz donacija i od države

obzirom da je jedan od temeljnih zadataka crkve pomoć siromašnima, nije baš da su se pretrgli

 

evo slučajno sam naletio i na podatke o njemačkom caritasu - link

 

 Carsten Frerk, autor nekoliko knjiga o financiranju Katoličke crkve u Njemačkoj, kazao je da je država i glavni financijer njenih socijalnih programa, jer sama Crkva financira tek oko dva posto Caritasovih aktivnosti.

dakle, to je otprilike to - dva posto caritas dobije od crkve... sramota za instituciju koja brigu o siromašnima stavlja kao jedan od svojih temeljnih zadataka

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 18:18 (picajzla0707).
16 godina
neaktivan
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
BarbaVeli kaže...
Prilično neuka tvrdnja iz puno gledišta. Osobito zbog generalizacije, a onda jasnoće. Osjećam se pozvanim da branim crkvenu instituciju iako to inače ne činim. Da nije bilo Crkve, ne bi bilo mnoštvo znanstvenika i znanstvenih djela. Nadalje, konkvistadori su upravo uime napretka ubijali domorodce jer su ih smatrali primitivnima.

Osim toga, iz kojeg dijela nauka i učenja Katoličke crkve si iščitao krvavu demagogiju.

 

Prije nego počneš trolati, barem nauči argumentirati.

 Blago nama s takvim napretkom. Da li su se i nacisti poveli istim primjerom?

私は考える時間が必要です
15 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
picajzla0707 kaže...

 nije baš tako, recimo da je osnovala caritas koji itekako pomaže ljudima

to što se baš ne trgaju u financiranju tog caritasa je opet druga stvar

kod nas nećeš naći te podatke, no prije par godina objavljeni su podaci o španjolskom caritasu - crkva im sufinancira (ako se ne varam) oko 2% troškova, ostalo ide iz donacija i od države

obzirom da je jedan od temeljnih zadataka crkve pomoć siromašnima, nije baš da su se pretrgli

 

evo slučajno sam naletio i na podatke o njemačkom caritasu - link

 

 Carsten Frerk, autor nekoliko knjiga o financiranju Katoličke crkve u Njemačkoj, kazao je da je država i glavni financijer njenih socijalnih programa, jer sama Crkva financira tek oko dva posto Caritasovih aktivnosti.

dakle, to je otprilike to - dva posto caritas dobije od crkve... sramota za instituciju koja brigu o siromašnima stavlja kao jedan od svojih temeljnih zadataka

 a otkud crkvi lova? koliko joj država daje iz poreznih prihoda (tvoje i moje love!) a koliko "donatori" (tko god to bio - čitaj: pranje love)? blizu mene je tzv. novi karitas ("kuća za mlade"), a prije je bio stari, s pučkom kuhinjom koja je brzo zatvorena. ova nova je najskuplja zgrada u kvartu - spejs-šatl s izolacijom od kamene vune, najskupljim prozorima i ostalim tehnikalijama. nogostup uz zgradu je širok (paz sad!) 20 cm. taman za mršavu mačku. u prolazu sam iz zajebancije pitao kad će pozlatiti fasadu ali je "časna" kidnula unutra. bagra crkvena. jedno im priznajem: maestralno s tuđim lupaju po gloginjama a račune ne polažu (a niti baš plaćaju) ikome. hraaaaač. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
neaktivan
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
Mislim da je ovo tema s najviše gluposti u komentarima koje sam vidio napisane na ovom forumu. Svi pametni do bola, a rečenice na razini onih koji komentiraju Xiaomi mobitele, a u životu su imali jedan iPhone i 2 samsung mobitela iz A serije.

Držite se onih tema o kojima barem nešto znate i tamo komentirajte jer ovako ispadate fah-idioti.

Najbolji je ovaj njab HCMAA koji ide kritizirati katolike i onda ih kritizira s citatima iz starog zavjeta.

Ali dobro je pročitati ovakve komentare i broj lajkova pa si samo posvjestiti koliko moderna, tehnološki napredana i obazovana osoba ima rupa iz povijesti i opće kulture, a prva je kod reprodukcije popularnih floskula.
 
1 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
Ajar kaže...

 i ne - ne možeš biti znanstvenik i vjernik, bilo koje "vjere" (teologija nije znanost - može biti samo pravac u psihijatriji) jer su ta dva statusa apsolutno uzajamno isključiva. 

 

Razmisli još jednom. U temelju znanosti su hipoteze. Hipoteza je pretpostavka u koju netko vjeruje da će ju istraživanjem dokazati ili opovrgnuti. Mi vjerujemo da bi bilo dobro da čovjek sleti na Mars jer bismo otkrili X i Y. Znanstvene pretpostavke su utemeljene na vjeri.

Razdvajati vjeru i znanost na dvije potpuno različite stvari jest kao razdvajati jezični oblik od njegova sadržaja: jedno se s drugim preklapa.

 

A to što se neki emocionalno obilježeno izražavaju govori o njihovom prethodno stečenom iskustvu. A ono je, koliko mogu vidjeti, primarno negativno prema temi odnosa religije i znanosti.

 

Ne bih ulazio dalje u raspravu o teologiji kao ne-znanosti, samo bih upozorio da postoje doktorati iz teologije i da netko tko poznaje, primjerice, povijest i filozofiju teologije jest znanstvenik, čak i u najateističkijim društvima na svijetu, kao što su Nizozemska i Danska.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.10.2018 20:22 (BarbaVeli).
13 godina
neaktivan
offline
I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je Follo

Mislim da ljudi mješaju vjeru sa Crkvom i Biblijom.

 

Isus nije napisao Bibliju, ali je propovjedao / činio  velike stvari.

 

Da se ljudi danas toga drže, svima bi nam bilo bolje.

 

Vjernik sam, ali Crkva me vidi (skoro) svake godine ;)

 

Hmmm...
 
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
BarbaVeli kaže...
samo bih upozorio da postoje doktorati iz teologije i da netko tko poznaje, primjerice, povijest i filozofiju teologije jest znanstvenik, čak i u najateističkijim društvima na svijetu, kao što su Nizozemska i Danska.

 I onaj tko poznaje (tj. izučava na znanstvenim principima) povijest umjetnosti može biti znanstvenik, što ne znači da je sama umjetnost znanost. Da bi se nešto zvalo znanošću potrebno je koristiti znanstvenu metodu, a teologija nema veze sa znanstvenom metodom i stoga nije znanost.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
neaktivan
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
BarbaVeli kaže..
Nadalje, konkvistadori su upravo uime napretka ubijali domorodce jer su ih smatrali primitivnima.

Koja zamjena teza! Nisu ih ubijali u ime napretka, nego u božje ime, jer su ih smatrali nevjernicima i kao takvima manje vrijednima.

 

Sve uz blagoslov više Papa:

Dum Diversas (English: Until different) is a papal bullissued on 18 June 1452 by Pope Nicholas V. It authorized Afonso V of Portugal to conquer Saracens and pagans and consign them to "perpetual servitude". Pope Calixtus IIIreiterated the bull in 1456 with Inter Caetera (not to be confused with Alexander VI's), renewed by Pope Sixtus IVin 1481 and Pope Leo X in 1514 with Precelse denotionis. The concept of the consignment of exclusive spheres of influence to certain nation states was extended to the Americas in 1493 by Pope Alexander VI with Inter caetera.

 

Inter caetera ("Among other [works]") was a papal bullissued by Pope Alexander VI on the fourth of May (quarto nonas maii) 1493, which granted to the Catholic Majesties of Ferdinand and Isabella (as sovereigns of Castile) all lands to the "west and south" of a pole-to-pole line 100 leagues west and south of any of the islands of the Azores or the Cape Verde islands.

 

The Spanish Requirement of 1513 (Requerimiento) was a declaration by the Spanish monarchy, written by the Council of Castile jurist Juan López de Palacios Rubios, of Castile's divinely ordained right to take possession of the territories of the New World and to subjugate, exploit and, when necessary, to fight the native inhabitants.

 

The Requerimiento (Spanish for "requirement" as in "demand") was read in Castilian to Native Americans to inform them of Spain’s rights to conquest. Those who subsequently resisted conquest were considered to harbor evil intentions. The Spaniards thus considered those who resisted as defying God’s plan, and so used Catholic theology to justify their conquest. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
protjeran
offline
Re: I Vatikan ima svoj Pokemon Go, a naziv mu je F
U hrvatskoj inačici to je, jamačno, Pokemon i Vigilare hodaju za život.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice