Venezuela najavljuje lansiranje prve državne kript

poruka: 63
|
čitano: 17.160
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Venezuela najavljuje lansiranje prve državne kript".
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Ivan(4) kaže...
/cut

 Naravno da je pad cijena nafte utjecao negativno na gospodarstvo koje je jako ovisno o toj istoj nafti ali ima još toga i to nikako nije jedini razlog propasti najboagtije južnoameričke države:

1. Tipično za većinu socijalističkih i/ili fašističkih vukojebina i ovdje se razvio i njegovao kult ličnosti diktatora - prvo Chavez, a sada i Maduro, koji se, svima je to jasno, nelegalnim načinima održava na vlasti.

2. Raširena politička korupcija zbog masivnog državnog aparata i hrpe nacionaliziranih poduzeća - primjeti sličnost sa današnjom HDZovom socijalističkom Hrvatskom, svi žele raditi (zapravo igrati solitare) za državu a ne za privatnika.

3. Zadnje i najgore, njegova politika socijalnih transfera, nazvana po borcu protiv španjolske krune Simonu Bolivaru dovela je do ovog o čem ti pričaš - da Venezuela nije ulagala praktički ništa u gospodarstvo, čak ni u naftnu industriju. Pa kako će ulagati kada je sav višak novaca umjesto u investicije proslijedila u rupu bez dna - socijalne pomoći milijunima. Kao što se vidi i kod nas u Hrvatskoj kada primaš socijalnu pomoć od 3000kn ne pada ti na pamet tražiti posao, radije ćeš živjeti na grbači države i eventualno raditi na crno

15 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Spiridon kaže...
dado kaže...

Um... Petrodolar i Gaddafi? Ali Gaddafija je srusila Francuska.. I to isti onaj covjek kojem je on platio kampanju (pro tip Sarkozy), suska se preko 50m $$$. 

 

 

EDIT;

Zapravo ajmo ovak, koje si svi godiste?

Nema smisla da pricamo o geopolitici ako se ne sjecate da ste gledali 9/11 na CRT TV-u lol

 Zapravo, 9/11, je bilo nekidan... Sjećate li se Sabre i Shatile? Karikature na račun Sovjetskog ulaska u Afganistan, Snimci Beiruta u vijestima u 19:30...

 

On topic, Taman posla kupiti kriptovalutu nestabilne države...

 

I još off topica, zapadni europljani - radnička klasa, mogu mirno nositi cvijeće na Lenjinov, Staljinov itd grob. Da nije bilo komunističke prijetnje, sumnjam da bi dobili zdravstveno osiguranje "automatski" i ostale beneficije... Zbog "crvenih" su morali biti zbrinuti da ljudi ne bi pomislili da je komunizam bolja fora i da ga ne "uvedu" na zapad Europe...

 Ako ćemo realno, mirovinsko i zdravstveno osiguranje uvodi još carska Njemačka, nakon ujedinjenja i pod socijalnom reformom željeznog kancelara Bismarcka 1880-tih. Veze to nije imalo sa Lenjinom i Staljinom. Prvi zapisi o plaćenom bolovanju u Americi datiraju iz 1890-te, regulirano 1911.  Socijalistički/komunistički model se baš pokazao uspješnim u zadnjih 150 godina. 

 

Why so serious?
15 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k

Pa naravno da ne funkcionira kad im amerikanci ruju po državi. Koja država može opstat ako ti amerika i američke firme vrše diverzije po državi i ruše ih ekonomski.

6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
zeroname kaže...

Pa naravno da ne funkcionira kad im amerikanci ruju po državi. Koja država može opstat ako ti amerika i američke firme vrše diverzije po državi i ruše ih ekonomski.

Daj javi ovu insajdersku informaciju javi Maduru, usput mu reci da si pročitao na Wikipediji da 35% izvoza čini izvoz u SAD. Pitaj ga zašto trguje s najljućim neprijateljem koji mu ruje po državi.

Čini se da su pernarovi živozidaši jako prisutni i tu. Samo da ne počnu prozivke tko je mason i kojeg stupnja 

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

 Pitaj ga zašto trguje s najljućim neprijateljem koji mu ruje po državi.

 

 

Iako ne vidim kakve to veze ima, onda pitaj isto to Amerikance i zasto prodaju udio u proizvodnji uranija Rusima, a ovi im jel, hakirali izbore.

 

Usput, mozes li objasniti zbog cega su nametnute sankcije Venzueli? Samo mi nemoj reci da se brinu za demokraciju dobrobit lokalnog stanovnistva.

 

 

E da, izvoz Venezuele u USA je oko 50%, a uvoz oko 30%, tek toliko da bar imas ispravne brojke kad si konacno pokusao uptrijebiti argumente (iako i dalje ne vidim zasto bi to trebao biti argument)

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Venezuela najavljuje lansiranje prve državne kript

ja ne kužim kakav vi mozak i moral morate imati da podržavate madura, pogledajte kratku reportažu od vice news-a (ima na torrentima), pa malo razmislite svojom glavom

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Pitaj ga zašto trguje s najljućim neprijateljem koji mu ruje po državi.

 

 

Iako ne vidim kakve to veze ima, onda pitaj isto to Amerikance i zasto prodaju udio u proizvodnji uranija Rusima, a ovi im jel, hakirali izbore.

 

Usput, mozes li objasniti zbog cega su nametnute sankcije Venzueli? Samo mi nemoj reci da se brinu za demokraciju dobrobit lokalnog stanovnistva.

 

 

E da, izvoz Venezuele u USA je oko 50%, a uvoz oko 30%, tek toliko da bar imas ispravne brojke kad si konacno pokusao uptrijebiti argumente (iako i dalje ne vidim zasto bi to trebao biti argument)

Ivane gore ti lijepo piše izvor podatak o uvozu - Wikipedija. Imaš neke druge podatke slobodno ih daj.

SAD-RF odnosi skoro pa nikad nisu bili bolji, ali to nije tema i ne zanima me ta stara Whataboutery tehnika zamjene teza.

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
loky4i4 kaže...

ja ne kužim kakav vi mozak i moral morate imati da podržavate madura, pogledajte kratku reportažu od vice news-a (ima na torrentima), pa malo razmislite svojom glavom

 

Ma tko kaze da ja podrzavam Madura?

Covjek je apsolutno nedorastao situaciji oko sebe, no to ne umanjuje cinjenicu da mu se bacaju klipovi u noge.

 

S druge strane, ajd se upitaj kako je uopce doslo do toga da su Chavez i Maduro uopce izabrani?

Sigurno nije zato sto su svi bili u blagostanju.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

Ivane gore ti lijepo piše izvor podatak o uvozu - Wikipedija. Imaš neke druge podatke slobodno ih daj.

SAD-RF odnosi skoro pa nikad nisu bili bolji, ali to nije tema i ne zanima me ta stara Whataboutery tehnika zamjene teza.

 

Vidim, John Oliver se gleda redovno. Nije ni cudo sto ne mozes sagledati siru sliku.

 

btw. nisam Ivan

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

 

Ma tko kaze da ja podrzavam Madura?

Covjek je apsolutno nedorastao situaciji oko sebe, no to ne umanjuje cinjenicu da mu se bacaju klipovi u noge.

 normalno da mu se bacaju i trebaju se bacati , kao i svim diktatorima ,on želi dobro svom narodu kao i kod nas hdz/sdp/... samo u puno goroj verziji

15 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...
Paolo Maldini kaže...

 Pitaj ga zašto trguje s najljućim neprijateljem koji mu ruje po državi.

 

 

Iako ne vidim kakve to veze ima, onda pitaj isto to Amerikance i zasto prodaju udio u proizvodnji uranija Rusima, a ovi im jel, hakirali izbore.

 

Usput, mozes li objasniti zbog cega su nametnute sankcije Venzueli? Samo mi nemoj reci da se brinu za demokraciju dobrobit lokalnog stanovnistva.

 

 

E da, izvoz Venezuele u USA je oko 50%, a uvoz oko 30%, tek toliko da bar imas ispravne brojke kad si konacno pokusao uptrijebiti argumente (iako i dalje ne vidim zasto bi to trebao biti argument)

 

 

 

 Ajmo sad polako. 

zeroname, koje američke firme kad je sve nacionalizirano u Venezueli? Te iste firme su prodavale podružnice u Venezueli bez novčane kompenzacije, eto koliko su htjele ekonomski rušiti državu.  Pitao si koja to država može opstati. Recimo Rusija, isto je bila pod udarom ekonomskih sankcija od strane EU i SAD-a i evo, dobro se drže. Na kraju su te ekonomske sankcije više naštetile Njemačkoj kao glavnom trgovinskom partneru i pokretaču rasta i razvoja u EU. 

 

syncmaster245b, Dobro pitanje, kriva adresa. To se događalo u vrijeme administracije Hillary na mjestu državne tajnice, a ona sama po sebi ima dovoljno mutnih poslova da odlazim u drugu temu.  Po meni je zanimljivije to kako su pobjedom Trumpa presušile donacije u njezinu i Billovu "humanitarnu" zakladu. Moglo bi se dosta toga o političkim elitama reći kad oni 18 mjeseci nakon referenduma gdje je izglasan Brexit i 12 mjeseci nakon pobjede Trumpa pokušavaju jedne i druge sabotirati, a izbori su navodno "festival demokracije". S druge strane, političke elite u zapadnim zemljama bar održavaju izbore gdje postoji nekakav izbor, Venezuela ima ekvivalent izbora u HNS-u. Kao da ja kažem da Šuker i Šimić, kao dva kandidata na izborima za predsjednika nogometnog saveza imaju jednake šanse biti izabrani zato jer je obojicu nominirao matični savez. 

 

Neke od susjednih zemalja ne priznaju izbore nakon kojima je Maduro potvrdio mandat, a nakon kojih izbijaju neredi (Argentina, Kolumbija, Meksiko, Panama i Paragvaj). Možda bi se za Kanadu moglo reći da je pod utjecajem SAD-a, ali Meksiko nakon izbora Trumpa nije baš. 

 

Fascinantan mi je taj socijalistički mentalitet, kao uvijek su neki drugi faktori krivi za propadanje režima, nikad sami ljudi iznutra i njihovi postupci. Uvijek netko ima nešto protiv tog socijalizma, svi ga napadaju, ma kad bi mu samo dali priliku.... I onda mu daju priliku pa svi žive kao bijeda Božija. 

Why so serious?
8 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
dado kaže...

Um... Petrodolar i Gaddafi? Ali Gaddafija je srusila Francuska.. I to isti onaj covjek kojem je on platio kampanju (pro tip Sarkozy), suska se preko 50m $$$. 

 

 

EDIT;

Zapravo ajmo ovak, koje si svi godiste?

Nema smisla da pricamo o geopolitici ako se ne sjecate da ste gledali 9/11 na CRT TV-u lol

 I sto imam pricati o 9/11? O tome kako su bushu rekli da se dogodio napad, a on je i dalje drzao govore u skoli kao da se nista nije dogodilo ili o tome da 2 avion nije uopce bio komercijalni ili o tome kako je aluminijski avion otopio zeljezo ili o tome kako je na sasmrti cia agent priznao da je sve bila laz ili da je bushov brat bio zaduzen za sigurnost u wct ili 3 tjedna prije 9/11 da su se dogadale vjezbe amo ga nazvat struje i da im je dano 3 dana da sve pogase sto su mnogi bili ljuti i to se nikada prije nije radilo ili o tome da je wct prvi neboder koji se srusio zbog pazi sada vatre (cia izvjesce)? 9/11 je bio zalostan dan jer su ljudi umrli, sve osim toga koga boli qurac? Sve vodi us i izrael, evo ti us ce izraelu dati u iducih 15 godina 38bil $ za nista, pogledaj sto izrael radi, a jedino ih us stiti. Vlada us je tako retardirana za nevjerovat, samo pogledaj medije, cnn lazira snimke 9/11, skrivaju od naroda sve sto se tice vlade i onda dodu nasi balkanski samoprozvani copy-paste novinari i nama davaju "ekskluzivu". Sva sreca pa vrijeme ide naprijed, pa dolazi kina, indija itd, pada moc us zato i davaju tolike pare ostalim drzavama, kao recimo nama one helihoptere i transportere. Mislis da ce ova jadna drzava okrenut njima leda? Sve sto nasa vlada dobiva od strane drzave reklamiraju "mi smo ovo ostvarili", a ostvarili su nista, kupili ih za male pare.

6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ivane gore ti lijepo piše izvor podatak o uvozu - Wikipedija. Imaš neke druge podatke slobodno ih daj.

SAD-RF odnosi skoro pa nikad nisu bili bolji, ali to nije tema i ne zanima me ta stara Whataboutery tehnika zamjene teza.

 

Vidim, John Oliver se gleda redovno. Nije ni cudo sto ne mozes sagledati siru sliku.

 

btw. nisam Ivan

 Ivane P. čekam tvoje alternativne podatke o izvozu Venecuele u SAD. Hoće li ove godine?

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...
syncmaster245b kaže...
Paolo Maldini kaže...

Ivane gore ti lijepo piše izvor podatak o uvozu - Wikipedija. Imaš neke druge podatke slobodno ih daj.

SAD-RF odnosi skoro pa nikad nisu bili bolji, ali to nije tema i ne zanima me ta stara Whataboutery tehnika zamjene teza.

 

Vidim, John Oliver se gleda redovno. Nije ni cudo sto ne mozes sagledati siru sliku.

 

btw. nisam Ivan

 Ivane P. čekam tvoje alternativne podatke o izvozu Venecuele u SAD. Hoće li ove godine?

 Kao i ja tvoje objasnjenje sankcija, a moram priznati da me pomalo fascinira i tvoj opcinjenost Pernarom

 

P.S. al stvarno nisam Ivan

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

 Kao i ja tvoje objasnjenje sankcija, a moram priznati da me pomalo fascinira i tvoj opcinjenost Pernarom

 

P.S. al stvarno nisam Ivan

 Molim te da se naučiš diskutirati, ja tvoju tezu o sankcijama nisam ni opovrgnuo ni potvrdio, razlog - lijenost i nedostatak volje.  S druge strane ti si moju o izvozu osporio. Argumentiraj ili se poklopi ušima šta se toga tiče pa možemo prijeći na sankcije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Kresimir4 kaže...

 I sto imam pricati o 9/11? O tome kako su bushu rekli da se dogodio napad, a on je i dalje drzao govore u skoli kao da se nista nije dogodilo ili o tome da 2 avion nije uopce bio komercijalni ili o tome kako je aluminijski avion otopio zeljezo ili o tome kako je na sasmrti cia agent priznao da je sve bila laz ili da je bushov brat bio zaduzen za sigurnost u wct ili 3 tjedna prije 9/11 da su se dogadale vjezbe amo ga nazvat struje i da im je dano 3 dana da sve pogase sto su mnogi bili ljuti i to se nikada prije nije radilo ili o tome da je wct prvi neboder koji se srusio zbog pazi sada vatre (cia izvjesce)? 9/11 je bio zalostan dan jer su ljudi umrli, sve osim toga koga boli qurac? Sve vodi us i izrael, evo ti us ce izraelu dati u iducih 15 godina 38bil $ za nista, pogledaj sto izrael radi, a jedino ih us stiti. Vlada us je tako retardirana za nevjerovat, samo pogledaj medije, cnn lazira snimke 9/11, skrivaju od naroda sve sto se tice vlade i onda dodu nasi balkanski samoprozvani copy-paste novinari i nama davaju "ekskluzivu". Sva sreca pa vrijeme ide naprijed, pa dolazi kina, indija itd, pada moc us zato i davaju tolike pare ostalim drzavama, kao recimo nama one helihoptere i transportere. Mislis da ce ova jadna drzava okrenut njima leda? Sve sto nasa vlada dobiva od strane drzave reklamiraju "mi smo ovo ostvarili", a ostvarili su nista, kupili ih za male pare.

 Ovaj tvoj post je smeće iz dva razloga, NHF.

1. Hrpa glupih teorija zavjere 

2. Č,Ć,Ž veliko i malo slovo, uređivanje teksta, to je tebi sve nepoznato a rezultat je ovaj nečitljivi kupus

 

Žao mi je što ljudska rasa nije iskoristila internet na produktivniji način. Ispalo je da te to najbolje sredstvo zatupljivanja ljudi s viškom slobodnog vremena koje troše na portale tipa novi svjetski poredak, dnevno, direktno, novosti, lupuga...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 21:33 (Paolo Maldini).
15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...
syncmaster245b kaže...

 Kao i ja tvoje objasnjenje sankcija, a moram priznati da me pomalo fascinira i tvoj opcinjenost Pernarom

 

P.S. al stvarno nisam Ivan

 Molim te da se naučiš diskutirati, ja tvoju tezu o sankcijama nisam ni opovrgnuo ni potvrdio, razlog - lijenost i nedostatak volje.  S druge strane ti si moju o izvozu osporio. Argumentiraj ili se poklopi ušima šta se toga tiče pa možemo prijeći na sankcije.

 Nema problema.

https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/ven/

 

Da znam nije oko 50% nego 43% (prstohvat  pepela po glavi), ostalo mi krivo u pamcenju ako ces se vec loviti za tih par postotaka, mada i dalje mi nije jasno kakve veze ima uvoz/izvoz sa "rovarenjem"(naveo sam ti primjer USA i Rusije koje rovare jedni protiv drugih, al trgovina i dalje izvrsno funkcionira)

 

Usput, los si sugovornik Kad netko usred rasprave opravdava svoje ignoriranje sugovornika lijenoscu i neimanjem volje, a i dalje zeli sudjelovati u raspravi, 'ajde mi, al' iskreno reci, sto misliti o takvom sugovorniku?

A da stvar bude bolja, nakon pocetnih floskula i nijednog smislenog argumenta (pogledati prvu stranu) osjetis se uvrijedjenim  i zazivas argumente. Ma super!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2017 21:51 (syncmaster245b).
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

 Nema problema.

https://atlas.media.mit.edu/en/profile/country/ven/

 

Da znam nije oko 50% nego 43% (prstohvat  pepela po glavi), ostalo mi krivo u pamcenju ako ces se vec loviti za tih par postotaka, mada i dalje mi nije jasno kakve veze ima uvoz/izvoz sa "rovarenjem"(naveo sam ti primjer USA i Rusije koje rovare jedni protiv drugih, al trgovina i dalje izvrsno funkcionira)

 

Usput, los si sugovornik Kad netko usred rasprave opravdava svoje ignoriranje sugovornika lijenoscu i neimanjem volje, a i dalje zeli sudjelovati u raspravi, 'ajde mi, al' iskreno reci, sto misliti o takvom sugovorniku?

A da stvar bude bolja, nakon pocetnih floskula i nijednog smislenog argumenta (pogledati prvu stranu) osjetis se uvrijedjenim  i zazivas argumente. Ma super!

 To su podaci za 2015, ja sam ti dao za 2016. Također SAD je na 1. mjestu što se tiče uvoza i izvoza iz Venecuele. Rusija je na 30om mjestu što se tiče trgovanja s SADom. Jasno ti je da si u krivu i s podacima o izvozu i s ovom usporedbom. Ne optužuje se neka država da ti potkopava suverenost a istovremeno ti je najvažniji i najveći trgovinski partner. 

 

Također argumente sam ti dao na još dana -na vrhu 2. stranice ove teme (nacionalizacija privatnih firmi i bolivarske misije kao uvod u opću nestašicu novca), možda nisi vidio. Ne volim se raspravljati o 6 tema odjednom, priznaj da si u krivu s izvozom i usporedbama s Rusijom i možemo dalje.

8 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...
Kresimir4 kaže...

 I sto imam pricati o 9/11? O tome kako su bushu rekli da se dogodio napad, a on je i dalje drzao govore u skoli kao da se nista nije dogodilo ili o tome da 2 avion nije uopce bio komercijalni ili o tome kako je aluminijski avion otopio zeljezo ili o tome kako je na sasmrti cia agent priznao da je sve bila laz ili da je bushov brat bio zaduzen za sigurnost u wct ili 3 tjedna prije 9/11 da su se dogadale vjezbe amo ga nazvat struje i da im je dano 3 dana da sve pogase sto su mnogi bili ljuti i to se nikada prije nije radilo ili o tome da je wct prvi neboder koji se srusio zbog pazi sada vatre (cia izvjesce)? 9/11 je bio zalostan dan jer su ljudi umrli, sve osim toga koga boli qurac? Sve vodi us i izrael, evo ti us ce izraelu dati u iducih 15 godina 38bil $ za nista, pogledaj sto izrael radi, a jedino ih us stiti. Vlada us je tako retardirana za nevjerovat, samo pogledaj medije, cnn lazira snimke 9/11, skrivaju od naroda sve sto se tice vlade i onda dodu nasi balkanski samoprozvani copy-paste novinari i nama davaju "ekskluzivu". Sva sreca pa vrijeme ide naprijed, pa dolazi kina, indija itd, pada moc us zato i davaju tolike pare ostalim drzavama, kao recimo nama one helihoptere i transportere. Mislis da ce ova jadna drzava okrenut njima leda? Sve sto nasa vlada dobiva od strane drzave reklamiraju "mi smo ovo ostvarili", a ostvarili su nista, kupili ih za male pare.

 Ovaj tvoj post je smeće iz dva razloga, NHF.

1. Hrpa glupih teorija zavjere 

2. Č,Ć,Ž veliko i malo slovo, uređivanje teksta, to je tebi sve nepoznato a rezultat je ovaj nečitljivi kupus

 

Žao mi je što ljudska rasa nije iskoristila internet na produktivniji način. Ispalo je da te to najbolje sredstvo zatupljivanja ljudi s viškom slobodnog vremena koje troše na portale tipa novi svjetski poredak, dnevno, direktno, novosti, lupuga...

 

Da, ljudi se moraju ispricavat jer ne kupuju tipkovnice sa hr layoutom^^

A to sto je teorija zavjere, upravo dokazuje kako se ne znas sluziti internetom nego odmah kakis. Teorije zavjere su za ljude koji gledaju vijesti, a ti ne izgledas samo da ih gledas nego kao da si urednik vijesti. Ako su mediji prenijeli vijest da su se 2 komerijalna aviona sudarila sa wtc, a ljudi sa njihovih snimki i ne samo oni govore kako avion nije imao ni prozora ni oznaka kome ces vjerovat? Ljudima koji su snimali i bili kraj njih ili vijestima koji preuvelicavaju, lazu i koji uopce nisu izbliza ni snimili avion. 2017 je godina, malo procitaj knjiga, pogledaj koji dokumentarac ili cak ne moras ni to, samo idi na youtube pa potrazi snimke, ali dobro znamo da neces ni to uciniti jer si lijen, samo cekas napadat bez ikakvog razloga. 

 

Žao mi je što ljudska rasa nije iskoristila internet na produktivniji način. Ispalo je da je to najbolje sredstvo za lijencine i ne obrazovane ljude koji nemaju pametnijeg posla nego pametovat drugima.

6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Kresimir4 kaže...
/cut

 Na tebe i te gluposti se ne isplati trošiti vrijeme, ali za jedno još ima pomoći. Nemaš hrvatske znakove na tipkovnici, nije sramota, ali imaš enter, space i caps lock. Iskoristi ih kad radiš kupus od teksta.

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

. Ne optužuje se neka država da ti potkopava suverenost a istovremeno ti je najvažniji i najveći trgovinski partner. 

 

 

 

Mislis nesto kao relacija USA i Kina?

Sjeti se samo uzajmnih optuzbi o spijuniranju jedne i druge vlade,vojske.... preko mrezne opreme i guranjem backdoorova u chipove switcheva i routera (mislim da je cak i BUG pisao o tome).

 

Kao sto sam rekao, Maduro je nedorastao situaciji u kojoj se nalazi i vjerujem da i u njegovoj blizini postoje sposobniji ljudi, medjutim to je nesto sto sami Venezuleanci trebaju rijesiti.

Povjesno dokazano gotovo vec nebrojeno puta, Americka briga za demokraciju i dobrobit ljudi, prestaje onog momenta kada je njihov interesni cilj ispunjen. Nakon toga zemlje ostaju redovito u jos gorem stanju nego sto su bile prije americke pomoci (Japan je mozda izuzetak, vjerojatno radi griznje savjesti, dok su jos imali savjest).

 

Koje je tvoje vidjenje americkog mijesanja u interna pitanja suverene drzave?

Dobrobit Venezuele ili da se Chevron vrati na busotine?

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...
Paolo Maldini kaže...

. Ne optužuje se neka država da ti potkopava suverenost a istovremeno ti je najvažniji i najveći trgovinski partner. 

 

 

 

1. Mislis nesto kao relacija USA i Kina?

2. Sjeti se samo uzajmnih optuzbi o spijuniranju jedne i druge vlade,vojske.... preko mrezne opreme i guranjem backdoorova u chipove switcheva i routera (mislim da je cak i BUG pisao o tome).

 

3. Kao sto sam rekao, Maduro je nedorastao situaciji u kojoj se nalazi i vjerujem da i u njegovoj blizini postoje sposobniji ljudi, medjutim to je nesto sto sami Venezuleanci trebaju rijesiti.

4. Povjesno dokazano gotovo vec nebrojeno puta, Americka briga za demokraciju i dobrobit ljudi, prestaje onog momenta kada je njihov interesni cilj ispunjen. Nakon toga zemlje ostaju redovito u jos gorem stanju nego sto su bile prije americke pomoci (Japan je mozda izuzetak, vjerojatno radi griznje savjesti, dok su jos imali savjest).

 

5. Koje je tvoje vidjenje americkog mijesanja u interna pitanja suverene drzave?

Dobrobit Venezuele ili da se Chevron vrati na busotine?

1. Dobar pokušaj ali ne, znaš i sam da ta usporedba ne stoji. Kina je Americi jednako važna kao i Amerika Kini, te zemlje u toliko financijski povezane (obveznicama i obujmom trgovine) da između njih nikada neće doći do otvorenog sukoba. To što je Trump Kinu iskoristio u predizbornoj kampanji je bilo samo u svrhu dobivanja glasova birača, to se vidi u činjenici da nije ispunio apsolutno nijednu  predizbornu "prijetnju" prema Kini.

2. Nemoj biti naivan, sve države špijuniraju jedne druge, naravno Ameri najviše jer imaju najmoćniju vojsku i najnaprednije metode. To ne znači da su u ratu jedna s drugom. Ameri su dokazano špijunirali i Njemačku, naše tajne službe su diskreditirale slovence. Sve ozbiljne države svijeta imaju obavještajne i kontraobavještajne službe.

3. Slažem se. Maduro treba otići, a na vlast treba doći legalno izabrana opcija.

4. Donekle točno, toliko je američkih intervencija bilo da su oni praktički stalno u ratu od WW2, nema opravdanja za Afganistan, Irak, Panamu, Vjetnam. Japan nije jedini pozitivan izuzetak, tu su i Južna Koreja, Kuvajt. 

5. Protiv sam ikakvog jednostranog miješanja u suverenost neke države, a da to nije jednoglasno "blagoslovilo" vijeće UNa. Nažalost UN dugo ne funkcionira jedinstveno jer tri najveće svjetske sile Amerika, Rusija i Kina rade primarno u svojim interesima i o najvećim svjetskim problemima - Sirija i Sj. Koreja nemaju jedinstven stav.

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

1. Dobar pokušaj ali ne, znaš i sam da ta usporedba ne stoji. Kina je Americi jednako važna kao i Amerika Kini, te zemlje u toliko financijski povezane (obveznicama i obujmom trgovine) da između njih nikada neće doći do otvorenog sukoba. To što je Trump Kinu iskoristio u predizbornoj kampanji je bilo samo u svrhu dobivanja glasova birača, to se vidi u činjenici da nije ispunio apsolutno nijednu  predizbornu "prijetnju" prema Kini.

2. Nemoj biti naivan, sve države špijuniraju jedne druge, naravno Ameri najviše jer imaju najmoćniju vojsku i najnaprednije metode. To ne znači da su u ratu jedna s drugom. Ameri su dokazano špijunirali i Njemačku, naše tajne službe su diskreditirale slovence. Sve ozbiljne države svijeta imaju obavještajne i kontraobavještajne službe.

3. Slažem se. Maduro treba otići, a na vlast treba doći legalno izabrana opcija.

4. Donekle točno, toliko je američkih intervencija bilo da su oni praktički stalno u ratu od WW2, nema opravdanja za Afganistan, Irak, Panamu, Vjetnam. Japan nije jedini pozitivan izuzetak, tu su i Južna Koreja, Kuvajt. 

5. Protiv sam ikakvog jednostranog miješanja u suverenost neke države, a da to nije jednoglasno "blagoslovilo" vijeće UNa. Nažalost UN dugo ne funkcionira jedinstveno jer tri najveće svjetske sile Amerika, Rusija i Kina rade primarno u svojim interesima i o najvećim svjetskim problemima - Sirija i Sj. Koreja nemaju jedinstven stav.

 

1. Iz neznam kojeg razloga pokusavas diskreditirati apsolutno validan primjer.  Kad sam dao primjer sa Rusijom, nije bio dobar jer premalo trguju, primjer sa Kinom nije dobar jer previse trguju. I uostalom tko prica o otvorenom sukobu. Govorimo o "rovarenju". Dakle stojim kod svoje usporedbe, mislim da osim ega nemas niti jedan drugi argument zasto usporedba nije dobra.

 

2. Vidjeti boldano pod brojem 1.

 

5. Pod rizikom da me se proglasi rusofilom i kinofilom (lol da li je to upce rijec), reci mi kada su te dvije zemlje bez dopustenja UN-a ili poziva drzave poslali svoju vojsku u drugu suverenu zemlju u "obranu vrijednosti" za koje one misle da su ispravne? Ne trpaj u isti kos nikoga sa USA, oni su apsolutno unikatni po tom pitanju.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

 

1. Iz neznam kojeg razloga pokusavas diskreditirati apsolutno validan primjer.  Kad sam dao primjer sa Rusijom, nije bio dobar jer premalo trguju, primjer sa Kinom nije dobar jer previse trguju. I uostalom tko prica o otvorenom sukobu. Govorimo o "rovarenju". Dakle stojim kod svoje usporedbe, mislim da osim ega nemas niti jedan drugi argument zasto usporedba nije dobra.

 

2. Vidjeti boldano pod brojem 1.

 

5. Pod rizikom da me se proglasi rusofilom i kinofilom (lol da li je to upce rijec), reci mi kada su te dvije zemlje bez dopustenja UN-a ili poziva drzave poslali svoju vojsku u drugu suverenu zemlju u "obranu vrijednosti" za koje one misle da su ispravne? Ne trpaj u isti kos nikoga sa USA, oni su apsolutno unikatni po tom pitanju.

1. Ishitreno si dao krive podatke o izvozu u SAD (fulao si nemalih 30%, iliti 15 postotnih poena), tu raspravu  smo riješili u moju korist.

2. Možeš mi reći što ti smatraš rovarenjem - jer SAD ima uvedene snažne ekonomske sankcije protiv Venezuele a i dalje im je glavni trgovački partner. SAD nije u trgovinskom ratu niti je uveo ikakve ekonomske sankcije prema Kini - poklopi se ušima opet jer ti usporedba nema smisla

3. (ili 5.) Jedna riječ - KRIM. Aneksija u stilu Hitlerovog Anschlussa.

 

Ti si Ivan P.  alike i ti si rusofil jer negiraš činjenice pored zdravih očiju.

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

1. Ishitreno si dao krive podatke o izvozu u SAD (fulao si nemalih 30%, iliti 15 postotnih poena), tu raspravu  smo riješili u moju korist.

2. Možeš mi reći što ti smatraš rovarenjem - jer SAD ima uvedene snažne ekonomske sankcije protiv Venezuele a i dalje im je glavni trgovački partner. SAD nije u trgovinskom ratu niti je uveo ikakve ekonomske sankcije prema Kini - poklopi se ušima opet jer ti usporedba nema smisla

3. (ili 5.) Jedna riječ - KRIM. Aneksija u stilu Hitlerovog Anschlussa.

 

Ti si Ivan P.  alike i ti si rusofil jer negiraš činjenice pored zdravih očiju.

 

1. Gle, opet se vracas floskulama i rijecniku na kojeg si se sam zalio, a taman sam pomislio da si se unormalio. Fulao sam 7% u najgorem slucaju (ipak sam rekao oko 50%). I opet se lovis brojki uvoza/izvoza ko' pijan plota iako one nemogu biti nikakav argument za mjesanje u unutarnje stvari suverene zemlje.

 

2. Po neznam koji put, promjenu rezima koji ce biti vise poslusnicki i koji nece naginjati na mrski komunizam/socijalizam . Ne razumijem, ne cinis se glup pa opet nikako da shvatis.

 

3. A znao sam milijun % da ces bubnuti Krim!!! Nema veze sto je bio referendum , nema veze sto je ruska vojska nikada nije poslana na Krim jer nikada nije niti otisla sa Krima, nema veze sto nije niti jedan metak ispaljen na Krimu, nema veze.......

 

Sto ocekivati od covjeka koji svoje stavove formira gledajuci John Olivera. Pre pre pre smijesno!

 

***Pa dobro ajd ako te veseli, mozes me zvati Ivan P., ali samo ako ja tebe mogu zvati Robi K. (naime tu ste negdje po intelektualnom dosegu)

 

 

***edit***

Procitah svoj post jednom i shvatih da si me uspio dovesti na tvoj nivo komunikacije. Osjceam se prljavo sada, idem oprati ruke i tipkovnicu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 10:10 (syncmaster245b).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k

Ja sam isto spomenuo rovarenje. To što neka država ima trgovinske odnose na Amerikom i svi se smiješkaju i sve je super a tamo negdje iza Amerikanci rovare i vrše diverzije u Ekonomskom smislu. Isto je bilo i sa Jugoslavijom nakon Titove smrti to je Amerikancima bilo zeleno svijetlo da počnu rovarit. Sve je bilo super firme su imale profit BDP je rastao ali se sve raspadalo ekeonomski jer su amerikanci u pozadini uništavali državu svojim akcijama. I ono o čemu Pernar stalno govori. Problem centralne banke i stalnog zaduživanja nikad nemožeš poslovat sa dobiti stalno je država u dugovima jer to odgovara šefovima u Americi. Ovdje ne govorim samo o državi to rade i frime pogotovo Američke. Imaju dovoljno novaca da izvrše diverziju protiv neke druge frime u nekoj drugoj državi. Tipa duhanska industrija američke firme unište drugu firmu i onda je preuzmu. Problem je što druge države ne razmišljaju na taj način. Da bi se oslabilo Amerikance treba napast njihove firme kao što rade Kinezi kradu tehnologiju. Da je netko pametan izvršio bi diverziju na Američke firme tipa Microsoft,GM,Apple i Iznutra ih oslabio raznim podmetanjima i unuturanjim sukobima tako to amerikanci rade.

6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

 

1. Gle, opet se vracas floskulama i rijecniku na kojeg si se sam zalio, a taman sam pomislio da si se unormalio. Fulao sam 7% u najgorem slucaju (ipak sam rekao oko 50%). I opet se lovis brojki uvoza/izvoza ko' pijan plota iako one nemogu biti nikakav argument za mjesanje u unutarnje stvari suverene zemlje.

 

2. Po neznam koji put, promjenu rezima koji ce biti vise poslusnicki i koji nece naginjati na mrski komunizam/socijalizam . Ne razumijem, ne cinis se glup pa opet nikako da shvatis.

 

3. A znao sam milijun % da ces bubnuti Krim!!! Nema veze sto je bio referendum , nema veze sto je ruska vojska nikada nije poslana na Krim jer nikada nije niti otisla sa Krima, nema veze sto nije niti jedan metak ispaljen na Krimu, nema veze.......

 

Sto ocekivati od covjeka koji svoje stavove formira gledajuci John Olivera. Pre pre pre smijesno!

 

***Pa dobro ajd ako te veseli, mozes me zvati Ivan P., ali samo ako ja tebe mogu zvati Robi K. (naime tu ste negdje po intelektualnom dosegu)

1. Broj 50 je za 30% veći od broja 35. Računica = 50*0,7=35 - Ne znaš matematiku i fulao si ogromno.

3. Rusija se raspadom SSSRa u zamjenu za ukrajinske nuklearno oružje (da Ukrajina je postala nuklearna sila raspadom SSSRa) obvezala međunarodnim ugovorom štititi teritorijalni integritet Ukrajine

Informiraj se KLIK

20ak godina kasnije principijelni Rusi nakon što su im uzeli nukelarno oružje a time i sposobnost odvraćanja napada druge države, uzeli i dio zemlje koji su se obvezali šititi kao dio Ukrajine. U stilu Hitlera. - Ne znaš ni povijest.

 

Ivane P. poklopi se ušima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 10:20 (Paolo Maldini).
15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...

1. Broj 50 je za 30% veći od broja 35. Računica = 50*0,7=35 - Ne znaš matematiku i fulao si ogromno.

3. Rusija se raspadom SSSRa u zamjenu za ukrajinske nuklearno oružje (da Ukrajina je postala nuklearna sila raspadom SSSRa) obvezala međunarodnim ugovorom štititi teritorijalni integritet Ukrajine

Informiraj se KLIK

20ak godina kasnije principijelni Rusi nakon što su im uzeli nukelarno oružje a time i sposobnost odvraćanja napada druge države, uzeli i dio zemlje koji su se obvezali šititi kao dio Ukrajine. U stilu Hitlera. - Ne znaš ni povijest.

 

Ivane P. poklopi se ušima.

 

Evo me nazad cistih ruku i tipkovnice.

 

1. Zao mi je, ali  i dalje uvoz/izvoz nema nikakve veze mijesanjem u unutarnje stvari suverene drzave.

2. Krim je 1954 iz administrativnih razloga predan Ukrajini na upravljanje.

 

Zaboravljas da 90tih godina u Ukrajini je bilo moguce kupiti nuklearnu glavu po diskontnim cijenama.

Takodjer zaboravljas da Ukrajinci nikada nisu imali kontrolu nad nuklearnim naoruzanjem niti su imali strucnost ni novaca za odrzavanje tog istog oruzja.

Jednako tako ignoriras cinjenicu da USA, UK, Francuska i Kina su bili apsolutno protiv pojave jos 3 nuklearne sile u svijetu (u igri su jos bili Kazakhstan i Bjelorusija) i zapravo na njihov nagovor Ukraina je popustila i predala oruzje.

Nisi ni spomenuo da su potpisivanjem tog sporazuma Ukrainci primili kompenzaciju za predaju visoko obogacenog uranijuma.

Dakle nitko nista nije "uzeo" Ukrajini.

Doslovno su prodali svoje naoruzanje, srecom legalno.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
6 godina
protjeran
offline
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
syncmaster245b kaže...

2. Krim je 1954 iz administrativnih razloga predan Ukrajini na upravljanje.

 

Zaboravljas da 90tih godina u Ukrajini je bilo moguce kupiti nuklearnu glavu po diskontnim cijenama.

Takodjer zaboravljas da Ukrajinci nikada nisu imali kontrolu nad nuklearnim naoruzanjem niti su imali strucnost ni novaca za odrzavanje tog istog oruzja.

Jednako tako ignoriras cinjenicu da USA, UK, Francuska i Kina su bili apsolutno protiv pojave jos 3 nuklearne sile u svijetu (u igri su jos bili Kazakhstan i Bjelorusija) i zapravo na njihov nagovor Ukraina je popustila i predala oruzje.

Nisi ni spomenuo da su potpisivanjem tog sporazuma Ukrainci primili kompenzaciju za predaju visoko obogacenog uranijuma.

Dakle nitko nista nije "uzeo" Ukrajini.

Doslovno su prodali svoje naoruzanje, srecom legalno.

 

 E Ivane Ivane, tvoja dvostruka mjerila su fascinanta. Linkao sam ti na sporazum gdje lijepo piše da Rusija jamči teritorijalnu cjelovitost Ukrajine svojom riječju i svojim potpisom na međunarodnom ugovoru. Tko je prekršio sporazum jasno je svima osim rusofilima. Nisu čak ni stali na Krimu...

Uostalom rekao si da nećeš više, operi ponovo ruke, nestani i prestani se sramotiti.

15 godina
online
Re: Venezuela najavljuje lansiranje prve državne k
Paolo Maldini kaže...
syncmaster245b kaže...

2. Krim je 1954 iz administrativnih razloga predan Ukrajini na upravljanje.

 

Zaboravljas da 90tih godina u Ukrajini je bilo moguce kupiti nuklearnu glavu po diskontnim cijenama.

Takodjer zaboravljas da Ukrajinci nikada nisu imali kontrolu nad nuklearnim naoruzanjem niti su imali strucnost ni novaca za odrzavanje tog istog oruzja.

Jednako tako ignoriras cinjenicu da USA, UK, Francuska i Kina su bili apsolutno protiv pojave jos 3 nuklearne sile u svijetu (u igri su jos bili Kazakhstan i Bjelorusija) i zapravo na njihov nagovor Ukraina je popustila i predala oruzje.

Nisi ni spomenuo da su potpisivanjem tog sporazuma Ukrainci primili kompenzaciju za predaju visoko obogacenog uranijuma.

Dakle nitko nista nije "uzeo" Ukrajini.

Doslovno su prodali svoje naoruzanje, srecom legalno.

 

 E Ivane Ivane, tvoja dvostruka mjerila su fascinanta. Linkao sam ti na sporazum gdje lijepo piše da Rusija jamči teritorijalnu cjelovitost Ukrajine svojom riječju i svojim potpisom na međunarodnom ugovoru. Tko je prekršio sporazum jasno je svima osim rusofilima. Nisu čak ni stali na Krimu...

Uostalom rekao si da nećeš više, operi ponovo ruke, nestani i prestani se sramotiti.

 

Ni uz najbolju volju ne vidim nikakva ruska samoinicijativna dvostruka mjerila.

Krim je imao visok stupanj autonomije u Ukrajini.

Krim je na referendumu izglasao odcjepljenje od Ukrajine.

Krim je na referendumu odobrio zahtjev za pripojenje Ruskoj Federaciji.

Ruska Federacija je prihvatila zahtjev.

 

Narodna Republika Lugansk i Narodna Republika Donjeck su donijeli odluku o odcijepljenju

Narodna Republika Lugansk i Narodna Republika Donjeck su predali zahtjev za pripojenjem Rusiji

Ruska Federacija je odbila zahtjev.

 

Ukoliko jos zelis raspravljati o Rusiji, slobodno se javi u PP, rado cu izmjeniti jos koje misljenje s tobom. Ovdje smo debelo u off topicu.

 

Uglavnom, Maduro poseze za kriptovalutom jer mu je netko rekao da bi to mogao biti dobar nacin za zaobici sankcije, a pritom mu je zaboravio objasniti kako kriptovalute rade.

 

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice