VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

poruka: 59
|
čitano: 14.261
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do ".
4 godine
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
BlackEagle kaže...

kada je Bitcoin prvotno kreiran, matematickom formulom je bilo dogovreno koliki ce biti konacni broj bitcoina.

Čiji je to dogovor tj. tko je to dogovorio?

12 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Frend me nagovara da uložim 30 dolara (220 kuna) u neku firmu čiji je, navodno, plan pokrenuti Webshop, društvenu mrežu i kriptovalutu.

Firma se zove InFace... Malo sam skeptičan prema "neviđenoj" dobiti koja će "biti".

Pogledao sam komentare na Forum.hr gdje mnogi kažu da od toga neće biti ništa...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Predator003 kaže...
Envy kaže...
Predator003 kaže...

Ne može.

Kako ne može, šta je ovo:

 Odnosilo se na pitanje u naslovu clanka, ne post iznad.

A toooo! Ma može itekako. Bez većih problema. Možda ne sada.. ali za par godina... arhiviraj post pa ćeš vidjeti. 

9 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Peruneph kaže...
digitall kaže...

znaci ponovo pocinje zabava za sirotinju... i trljanje ruku par pametnih ljudi koji iskoristavaju ljudsku retardaciju i naivnost.. zijev

 

Netko je ljutit što nije pratio tržište pa nije kupio ljetos po 10k i prodao sad po 18k.

hahah dobra..

 

na te sirotinjske lutrije me nitko ne može nagovoriti

low iq sprdnja

14 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Peruneph kaže...
digitall kaže...

znaci ponovo pocinje zabava za sirotinju... i trljanje ruku par pametnih ljudi koji iskoristavaju ljudsku retardaciju i naivnost.. zijev

 

Netko je ljutit što nije pratio tržište pa nije kupio ljetos po 10k i prodao sad po 18k.

nitko tko "prati" bitcoine nema pojma o tome kako ce se tečaj kretati u budućnosti. osim onih koji ga kreiraju. a vama ostalima je praćenje tržišta kriptovaluta svrsishodno koliko i praćenje kretanja kuglice u ruletu

PSN - darklydexter
3 godine
protjeran
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Ezio kaže...
Peruneph kaže...
digitall kaže...

znaci ponovo pocinje zabava za sirotinju... i trljanje ruku par pametnih ljudi koji iskoristavaju ljudsku retardaciju i naivnost.. zijev

 

Netko je ljutit što nije pratio tržište pa nije kupio ljetos po 10k i prodao sad po 18k.

nitko tko "prati" bitcoine nema pojma o tome kako ce se tečaj kretati u budućnosti. osim onih koji ga kreiraju. a vama ostalima je praćenje tržišta kriptovaluta svrsishodno koliko i praćenje kretanja kuglice u ruletu

 Baba Vanga je rekla da će koštati 250.000$ u 2021 godini.

11 godina
neaktivan
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Envy kaže...
Predator003 kaže...
Envy kaže...
Predator003 kaže...

Ne može.

Kako ne može, šta je ovo:

 Odnosilo se na pitanje u naslovu clanka, ne post iznad.

A toooo! Ma može itekako. Bez većih problema. Možda ne sada.. ali za par godina... arhiviraj post pa ćeš vidjeti. 

 Ma ja to samo sebe tjesim da ne moze, jer ako ode kosu cu si pocupati. Ja sam kupio za 500, a prodao za 9600 

11 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Spiridon kaže...

Frend me nagovara da uložim 30 dolara (220 kuna) u neku firmu čiji je, navodno, plan pokrenuti Webshop, društvenu mrežu i kriptovalutu.

Firma se zove InFace... Malo sam skeptičan prema "neviđenoj" dobiti koja će "biti".

Pogledao sam komentare na Forum.hr gdje mnogi kažu da od toga neće biti ništa...

 Izbjegavaj takve ponude. Ako ti se ulaže, kupi bitcoin. 

15 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Ko kupuje na ovoj visokoj cijeni je stavrno kockar..Ko je kupil prije,sada trlja ruke. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Jedno vrlo pojednostavljeno mišljenje: Još uvijek radije imam pravu šušku u džepu a ne neki imaginarni novac kojeg ima ili zapravo nema. Istina, da imam bitcoin vallet i u njemu 1000 bitcoina, vrlo rado bi ih malo po malo mjenjao za $, Ł,€,  Kn ili neku drugi valutu s kojom se može normalno raditi što se već s novcem radi i naravno, gledao bih da to bude u trenutku koji donosi najviše žive love. Ovako, mogu samo gledati kako bitcoin raste i žaliti što se na samom početku nisam ukrcao na taj vlak, sada je jednostavno prekasno. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Predator003 kaže...
Envy kaže...
Predator003 kaže...
Envy kaže...
Predator003 kaže...

Ne može.

Kako ne može, šta je ovo:

 Odnosilo se na pitanje u naslovu clanka, ne post iznad.

A toooo! Ma može itekako. Bez većih problema. Možda ne sada.. ali za par godina... arhiviraj post pa ćeš vidjeti. 

 Ma ja to samo sebe tjesim da ne moze, jer ako ode kosu cu si pocupati. Ja sam kupio za 500, a prodao za 9600 

Ehh.. da. Ali u životu ti je u svemu tako..

Samo naprijed.. nema nazad. 

11 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
učo kaže...

 Ovako, mogu samo gledati kako bitcoin raste i žaliti što se na samom početku nisam ukrcao na taj vlak, sada je jednostavno prekasno. 

 To da je prekasno slusam od 2013. I kad je BTC bio 300 dolara, 1k, 3k etc. Bit ce jos puno uspona i padova, glavno je krenuti pomalo. Neces se preko noci obogatiti, ali i dalje ima prostora za zaraditi.

6 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Bitcoin je zamišljen da ukloni treću stranu iz razmjene dobara...ali sad je postao Frankenstein

sve dok bude njegova vrijednost nestabilna u pogledu pada i rasta... zašto bi itko kupova kruh i mlijeko s njim kad postoji mogućnost da naraste ili padne i da onda taj kruh bude ili 20% skuplji za kupca ili prodavač popuši 20% ako ode u minus

da sad vidi kreator bitcoin u što se to pretvorilo... vjerojatno bi odustao od njegove kreacije

pohlepa je gadna stvar za izlazak iz vlaka...još naročito kad "stručnjaci" preko medija brainwashing evo ode na 100000$

normalo da onaj tko kupi sada za 15000$ pod utjecajem "stručnjaka" i vlastite pohlepe čeka tih 100000$ i na kraju popuši a recimo mogao je prodati kad je bio 20000$ i tako dobije 5000$...ali pohlepi je malo +33%

2017 sam se uvalio u dionice i evo 2021 na pragu a ja i dalje u noćnoj mori


da je bitcoin bio vezan uz zlato odmah na početku onda bi mogli govoriti kako je bitcoin tu da pokaže zube trećoj strani...sad je za to kasno
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Keso kaže...

Kupuješ elektroničkim novcem a da nisi ni svjestan. Kad god u dućanu platiš nečim što nije novčanica ili kovanica, dakle karticom bilo koje banke, kupuješ elektroničkim novcem. Računalo smanjuje saldo na tvojem računu u kompjuteru i za isti iznos povećava saldo onog kome plaća, sve elektronički, u nekoj bazi podataka.Samo digitalno i elektroni. I da, nema papirnatog "novca" s kojim je taj elektronički novac kojeg koristiš pokriven. Od ukupne količine sveg novca u opticaju, skoro sav novac je elektronički a mali, zanemarivi dio su novčanice i kovanice, cca 5% ili manje. Nije odnos 1:1. To je zato što elektronički novac ne nastaje tako da netko položi gotovinu na račun (tada bi zaista odnos bio 1:1), nego zato što elektronički novac nastaje kreditom, samo elektronička operacija u bazi podataka, nitko ne prevozi papire ni kovanice nikamo.

Problem kod bitcoina nije to što je on elektronički novac, nego što transakcija traje jako dugo. Zato nikada neće biti transakcijsko sredstvo za svakodnevnu kupnju. Eventualno za štednju i kupnje kod kojih ti nije bitna brzina.

Ima tu jos problema, kao npr. transakcijski troskovi koji premasuju one prilikom placanja na PoS-u, plus sto je BTC krenuo kao cash pa je po putu promjenjena prica i prekinuta veza sa temeljnim dokumentom na koji se svi "glasnogovornici" vole pozivati (white paper).

Zbog toga i zbog jos nekih promjena, BTC nema vise veze s bitcoinom.

10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
dejo6 kaže...

 Bitcoin možeš bez problema koristiti za svakodnevnu kupnju. Trajanje transakcije je ne bitno. Tebi traje kao kad plaćaš bilo kojom karticom, a hoće trgovina dobiti novce odmah, za sat ili dan, ne bitno.

 Ironicno je da je BTC imao veci adoptio rate prije 5+ godina kod trgovaca nego je to slucaj danas. Tako je to kad se odbaci cash i uvede RBF (replace by fee).

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2020 11:17 (mpapec).
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
love2ml86 kaže...

Možda glupost pitam, ali tko regulira broj/vrijednost Bitcoina u opticaju?

 Vrijednost definira "trziste" koje se sastoji pretezno od spekulanata. Zbog toga ne treba cuditi toliko osciliranje u cijeni, za razliku od drugih vrsta asseta kojima ne dominira spekulacija.

10 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Jednostavno pitanje za vlasnike BTC-a; osim sto gledate da ga sto skuplje prodate u buducnosti, da li ga namjeravate na jos neki nacin koristiti?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći

Pa koristiti ga za plaćanje u trgovinama.

10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Da li ti je poznato u kojem se rasponu krecu cijene transakcija?
Zbog čega Samson Mow iz blockstreama (core firma) tvrdi da je btc loš za plaćanje, i da just use your credit card.
15 godina
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do
Cijena transakcije BTC-ja je 9 dolara.Znači nije baš idealno za kupit kavu,ali je ok ako kupuješ auto ili kuču.
BTC je idealan za čuvanje kao "digitalno zlato".Znači nebuš doma odvalil komad zlatne poluge,unovčil ga i kupil si kavu znjime.
 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
gkelekov kaže...
Sad ce opet milijarderi, koji su napuhali balonsku vrijednost prvi puta, a zatim krenuli sumanuto prodavati, napraviti ponovo isto.
Dokazujuci koliko su ljudi generalno glupi, i da ih proslost nicemu ne uci.
Bitcoin te ponuda i potraznja nema nikakve veze niti smije u istoj recenici biti, vec ljudska glupost vs pohlepa.
A uvijek, bas uvijek samo oni sa milijardama zaraduju.

 

Ako je tako i ako si 100% siguran, onda si glup ako to i sam ne iskoristiš da se obogatiš

3 godine
protjeran
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
segregator kaže...
gkelekov kaže...
Sad ce opet milijarderi, koji su napuhali balonsku vrijednost prvi puta, a zatim krenuli sumanuto prodavati, napraviti ponovo isto.
Dokazujuci koliko su ljudi generalno glupi, i da ih proslost nicemu ne uci.
Bitcoin te ponuda i potraznja nema nikakve veze niti smije u istoj recenici biti, vec ljudska glupost vs pohlepa.
A uvijek, bas uvijek samo oni sa milijardama zaraduju.

 

Ako je tako i ako si 100% siguran, onda si glup ako to i sam ne iskoristiš da se obogatiš

 Ako je on glup, ti si pametan. Kupi, obogati se i uživaj. Šta se brineš za druge.

16 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
nekinik kaže...
segregator kaže...
gkelekov kaže...
Sad ce opet milijarderi, koji su napuhali balonsku vrijednost prvi puta, a zatim krenuli sumanuto prodavati, napraviti ponovo isto.
Dokazujuci koliko su ljudi generalno glupi, i da ih proslost nicemu ne uci.
Bitcoin te ponuda i potraznja nema nikakve veze niti smije u istoj recenici biti, vec ljudska glupost vs pohlepa.
A uvijek, bas uvijek samo oni sa milijardama zaraduju.

 

Ako je tako i ako si 100% siguran, onda si glup ako to i sam ne iskoristiš da se obogatiš

 Ako je on glup, ti si pametan. Kupi, obogati se i uživaj. Šta se brineš za druge.

 

Di sam ja išta rekao...on je rekao da će milijarderi napuhati, pa ako je siguran, zašto ne iskoristi priliku?

16 godina
online
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
zlosobno kaže...

... hypa nema, reko bi idemo ka 100k sigurno...

 Dobro je da hypea nema! 

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.11.2020 10:01 (Ivan(4)).
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
danko99 kaže...
Cijena transakcije BTC-ja je 9 dolara.Znači nije baš idealno za kupit kavu,ali je ok ako kupuješ auto ili kuču.
BTC je idealan za čuvanje kao "digitalno zlato".Znači nebuš doma odvalil komad zlatne poluge,unovčil ga i kupil si kavu znjime.

 Ok, znaci ona opcija za placanje u trgovinama skroz otpada jer su kreditne kartice po transakcijskim troskovima mila majka prema $9.

 

Sad se postavlja pitanje da li ovi koji odrzavaju mrezu (mineri) mogu opstati ako racunaju na dobit koja se sastoji samo od transakcija za kucu/auto i sl.

Nagrada po bloku za minere ce jednog dana biti nula, pa im preostaje samo ono sto zarade od takvih transakcija.

 

Buduci da je broj transakcija koji mogu dnevno procesirati strogo ogranicen (144 * 1MB dnevnog prostora), na koji nacin ce se namaknuti novci za operativne troskove plus profit?

 

 

15 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
danko99 kaže...
Cijena transakcije BTC-ja je 9 dolara.Znači nije baš idealno za kupit kavu,ali je ok ako kupuješ auto ili kuču.
BTC je idealan za čuvanje kao "digitalno zlato".Znači nebuš doma odvalil komad zlatne poluge,unovčil ga i kupil si kavu znjime.

 Zato se transakcija radi u lokalnoj valuti. Evo gospon Petric objasnio https://www.facebook.com/drpetric/posts/10158977247742472

3 godine
protjeran
offline
VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći do

Očigledno moraš i za tu karticu plaćati nekih 108 kuna godišnje. Možda se isplati ako ćeš stalno koristiti, ali pošto već svak ima i novac i kartice ne vidim u čemu je prednost? Možda je prednost otvoriti račun bez kartice za povoljnu konverziju valuta. Ali bez kartice ne ide, jer i oni žele zaraditi.Ti bitcoini se ipak svode uglavnom na špekulaciju da bi zaradio rastom tečaja, a vjerojatno je bilo i onih koji su tako prali ilegalno zarađene novce (prostitucija, droga, reketarenje i sl.) pa je i to jedan od bitnih razloga rasta tečaja. Postoji još jedan veliki problem. Ako držiš novac u banci osiguran je do 100.000 EUR. Čime je osigurana tvoja imovina na tim burzama kriptovaluta? Koliko znam nema osiguranja, gubiš sve na tim računima osim ako nisi prebacio na HW-wallet što malo tko radi. Insolvencija se već događala: npr. japanski Mt. Gox, novozelandska Cryptotopia, kanadska Quadriga, talijanski BitGrail, austrijski Cointed itd..

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
danko99 kaže...
Cijena transakcije BTC-ja je 9 dolara.Znači nije baš idealno za kupit kavu,ali je ok ako kupuješ auto ili kuču.
BTC je idealan za čuvanje kao "digitalno zlato".Znači nebuš doma odvalil komad zlatne poluge,unovčil ga i kupil si kavu znjime.

 Stvarno je idealan. Jedan dan 12000 dolara, drugi dan 19000, treći dan 9000 dolara.

NIje ok za ništa osim za mešetare.

PSN - darklydexter
10 godina
offline
Re: VIDEO: Bitcoin je opet podivljao! Može li doći
Transakcije bi mogle koštati manje od centa da određena ekipa nije donesla "decentraliziranu" odluku o maksimalnoj veličini bloka od 1mb.
https://video.foxbusiness.com/v/6213910847001/#sp=show-clips
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice